Bývalá rytierka Jedi Ahsoka Tano vyšetruje novú hrozbu pre zraniteľnú galaxiu. (Disney+)

Recenzie používateľa tomik99 k tomuto seriálu (8)

Časť prvá: Majster a učnica (2023) (S01E01)

Je to nefalšované pokračování Rebels, kdy se konečně dočkáme příběhu bez dějových odboček. Prvních pár minut bylo naprosto filmových. Fanoušci The Clone Wars a Rebels mají obrovskou výhodu, neboť k mají postavám silné pouto. Docela mě to překvapilo a po dlouhé době jsem vyloženě nadšený. Tady se potkaly moje očekávání. ()

Časť druhá: Ťažké skúšky (2023) (S01E02)

I druhý díl se povedl. Sabine je skvělá a baví mě o mnoho více než v animovaném seriálu. Ahsoka je možná malinko upozaděna, ale to mi vůbec nevadí. Záporáci na slušné úrovni a děj se pěkně rozbíhá. Těším se na návštěvu nové galaxie. Výprava naprosto perfektní a mám pocit, že koukám na film. On tomu pomáhá i ten rychlý střih, který známe z prequelů George Lucase. ()

Časť tretia: Čas na odlet (2023) (S01E03)

Sice se nedokážu stále vnitřně smířit s tím, že Sabine je citlivá na Sílu, ale trénink se mi líbil. Doufám jen, že zaběhlým tvrzením „Síla je v nás všech“ nebudou postavy libovolně užívat Sílu. Trénink byl ovšem nápaditý a dobře zpracovaný. Hery hádka se senátory opět odrážela postavení Nové Republiky v případném konfliktu. A závěrečná honička ve vesmíru s Ahsokou úžasná. Takto vypadá Jedi ve vesmíru, ne letící Leia v Epizodě VIII. ()

Časť štvrtá: Stratení Jediovia (2023) (S01E04)

Předvídatelná epizoda, leč doručila to, co měla. Marrok se bohužel stane další bezvýznamnou postavou, kolem které bylo hodně povyku. Upřímně si myslím, že se celý seriál bez něj mohl obejít, pokud je toto jeho konec. Epizodu nahoru táhl Baylan, jenž je napsán skvěle a k němu si člověk lehce najde sympatie. Ahsoka se nám potřebuje malinko rozjet, zatím je taková moc chladná, ale to by měla napravit příští epizoda. ()

Časť piata: Tieň bojovníka (2023) (S01E05)

Smíšené pocity. Jednak hezké flashbacky a easter-eggy. Ale od setkání s Anakinem jsem přeci jenom čekal více. Ahsoka a Anakin spolu utrousili pár vět a mám v sobě nenaplněný pocit z jejich setkání. Zbytečně se točilo okolo Hery a Nové Republiky, jejíchž úloha byla v této epizoda naprosto zbytečná. Musím se na to podívat ještě jednou, ale podobné pocity jsem měl při seriálu Obi-Wan Kenobi, když se Vader po letech setkal s Obi-Wanem a taktéž si nic moc neřekli. Chválím ale závěrečný odlet s Purrgily. ()

Časť šiesta: Veľmi, veľmi ďaleko (2023) (S01E06)

Opět smíšené pocity. Nová galaxie a planeta Peridea vypadá parádně, stejně tak veškerá stvoření, na které jsme tam prozatím narazili. Na druhou času mě štve určité "bezčasí", neboť to vypadá, že se Thrawn a Ezra nikam během společných čtrnáct let nikam neposunuli. Kdyby na tu planetu dorazili před dvěma měsíci, klidně by mohli být na stejných pozicích jako teď. ()

Časť siedma: Sny a šialenstvo (2023) (S01E07)

Senátní výbor mě fakt nebavil. Nová Republika působí jako nesympatická banda plná byrokratů a Filoni si v politických debatách není tak jistý jako George Lucas. Jeho prequelové epizody byly tehdy nadčasové, Filoniho rozmluvy přináší jen stokrát slyšené klišé. S příběhem v nové galaxii jsem zatím v míru. Baylan dokáže být nadále nejzajímavější postavou a to mu k tomu stačí jedna zajímavá věta. Ezra, Sabine a Ahsoka předvádějí svůj standard. V epizodě mi chyběl moment překvapení či snad konflikt mezi hlavními postavami, kteří si bezvýhradně věří a jedna nemá důvod zpochybňovat činy toho druhého. I když tady by se dalo lecco a leckomu vyčítat. ()

Časť ôsma: Jedijka, čarodejnica a vojvodca (2023) (S01E08)

Já jsem mírnil svá očekávání, tudíž jsem ve finále spokojený. Dave Filoni má svůj jasný rukopis. Nepouští se do ničeho bez hlavě a spíše to hraje "na jistotu". Postavy jsou přesně takové, jak jsme je poznali v Rebels. Nikdo neriskuje, žádný překvapivý vývoj tu nemáme. Seriál sloužil k tomu, aby se stala JEDNA věc. A ta se také STALA. O tom ten seriál byl. Pokud jsme schopni akceptovat tuto pravdu, bude se vám seriál líbit. Pokud za seriálem hledáte něco víc, budete zklamáni. ()

Příštím Star Wars filmem bude Mandalorian & Grogu

Příštím Star Wars filmem bude Mandalorian & Grogu

09.01.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023