Ahsoka - Season 1 (2023) (séria)

Časť druhá: Ťažké skúšky (S01E02)

(epizóda)
  • Česko Část 2: V potu tváře (viac)

Ashoka a generálka Hera Syndulla idú do lodeníc Novej republiky, kde ich čaká nemilé prekvapenie. (Disney+)

inmax

Mně to přijde strašně sterilní a bez jakékoliv filmařské invence. Uvědomil jsem si to u scény, kdy Ahsoce utíká ten týpek s mečem, naskočí do lodi a vedle týpka stojí ta zlá bloncka a kouká na ni. Tam se nabízel zpomalený pohled na její oči, kdy se poprvé vidí s Ahsokou face to face, ale ono nic. Taky souboje jsou takovy plácání, žádny tríčky a má to tak rychly střihy a divny úhly, že není moc vidět choreografie. Zatím dávám průměr ale určitě lepší než Boba nebo třetí série Manda. Jo a to probodnutí taky nic moc, mohla ji třeba zranit na ruce nebo noze, né hned ji probodávat, kvůli tomu teď Qui-gon rotuje v Síle. ()

tomik99

I druhý díl se povedl. Sabine je skvělá a baví mě o mnoho více než v animovaném seriálu. Ahsoka je možná malinko upozaděna, ale to mi vůbec nevadí. Záporáci na slušné úrovni a děj se pěkně rozbíhá. Těším se na návštěvu nové galaxie. Výprava naprosto perfektní a mám pocit, že koukám na film. On tomu pomáhá i ten rychlý střih, který známe z prequelů George Lucase. ()

warrenur

Uvod druhej casti ma prekvapil tym, ze v subojoch s light-sabre vo svete SW doteraz sposobene zranenia, podobne tej, co sme videli na konci prvej epizody, koncili uplne jednoznacne a zrazu...meh. To by vsak epizoda nemohla skoncit tak "cool-ovo". :) ...padavka...pardon padawanka. ;) Fan-base vsak bude zrejme chrochtat blahom. Za mna slabucke, teda okrem CGI okolo "gulocky", ale hlavne vyrovnanost hromotlka a jeho sentiment k Jedi-om zaposobila. ()

Methew

Na to, že je Ahsoka Jedi Master tak je slabá, keď nedokáže randomáka poraziť, ktorý ani len Sith nie je, fakt úbohé. A najviac komické bolo ako mu ešte dovolila sa vziať späť jeho svetelný meč, namiesto toho aby využila príležitosť a zničila ten meč v okamihu, keď letel vedľa nej, čo veľmi dobre vedela, kedy preletí a len sa mu trápne uhla a hlupáčika s ním nechala odletieť. Proste trápna rozprávka pre deti...  Disney to všetko degeneruje úspešne, to je asi jediný úspech tohto seriálu, neviem čo sa na tejto rozprávke pre deti páči dospelým... ()

kenkaku

Propíchnutí světelným mečem už fakt není co bývalo… pipka je ani ne den po jako laňka. Se nám z toho stává estrogenová komedie. Ženský platí za kadeřníka tisíce a ona má hotovo za 3 sekundy jedním finkutím nože :D. Ach jo… Vypadá to vizuálně fenomenálně, ale až na cca 5 minut (v docích) to je celkem o ničem. ()

• Brána Eye of Scion je taková slovní hříčka. Scion má v angličtině ekvivalent v podobě Heir, což je samozřejmě odkaz na první knihu „Heir to the Empire“ („Dědic Impéria“). (Veskoslav)
  • Poprvé se nám v hrané podobě ukáže tzv. Force Echo, kdy uživatel Síly může vyvolat obraz nebo vzpomínky místa pomocí Síly. (Veskoslav)
  • Při uzavírání koule s mapou si můžeme povšimnout zeleného plamene. Je to odkaz na dathomirskou magii, která je probojena s Temnou stranou síly. (Veskoslav)