Hera sa musí zodpovedať pred Novou republikou, zatiaľ čo veľmi, veľmi ďaleko dôjde k stretnutiu. (Disney+)

-bad-mad-wolf-

Hloupé je to až strašidelně. Když si člověk uvědomí, že by Thrawn měl představovat nesmírně vychytralého a schopného vojevůdce, pak je těžké pochopit, proč aktuálně působí jako diletantský imbecil (a není v tom sám). Body za stále nejasné náznaky "vedlejších úmyslů" Baylana a Shin, triky a roztroušené vtípky, jinak jde o zatím nejslabší epizodu. 5/10 ()

AllShallFall

Strašně moc se mi líbí to propojení seriálů a filmových episod. Lahodí mi ten styl, starých klasických Star Wars. A co samozřejmě také nezklamalo. Když celá jednotka strormtrooperů prostě nedokáže zlikvidovat  protivníka :D To je prostě také stará klasika. Ale co už. To jsme u Star Wars už za ty roky zvyklí. Proto více nechápu reakce některých zdejších. S čím vlastně jdete koukat na Star Wars? Však tohle je od nepaměti stejné, frčí na tom půl světa a vy se teď hrozně divíte, že vlastně hlavní hrdinové se z toho obklíčení dostanou. No to je ale novina co? Už to dělal Luke Skywalker v 77 roce a byli jste z toho odvaření a teď máte hemzy. Pravděpodobně byste to udělali celé lépe co? Samej kritik tady a odborník přes scénáře a režii. Tak si pusťte třeba ordinačku. Tohle přenechte těm, co mají pochopení pro tenhle žánr a jsou ve svém nebi. ()

tomik99

Senátní výbor mě fakt nebavil. Nová Republika působí jako nesympatická banda plná byrokratů a Filoni si v politických debatách není tak jistý jako George Lucas. Jeho prequelové epizody byly tehdy nadčasové, Filoniho rozmluvy přináší jen stokrát slyšené klišé. S příběhem v nové galaxii jsem zatím v míru. Baylan dokáže být nadále nejzajímavější postavou a to mu k tomu stačí jedna zajímavá věta. Ezra, Sabine a Ahsoka předvádějí svůj standard. V epizodě mi chyběl moment překvapení či snad konflikt mezi hlavními postavami, kteří si bezvýhradně věří a jedna nemá důvod zpochybňovat činy toho druhého. I když tady by se dalo lecco a leckomu vyčítat. ()

MiniMinion

Další dobrá epizoda. Ne fantastická, ale dobrá. Začátek byl skvělý, a) připomněl mi trochu staré EU, nebo i nové kanonické romány, ale ty tolik neukazují politiku Star Wars, a b) byl plný fan servicu, ale takového, který je pro Filoniho typický - takového, který skutečně slouží fanouškům a (snad) připravuje budoucnost Mandoverse. Rosario Dawson byla v této epizodě skvělá,  pravděpodobně nejlepší, jaká kdy byla v roli Ahsoky. Eman Esfandi naprosto dokonale ztvárnil Ezru z hlediska herectví, ale jeho akční scény byly možná trochu zklamávající? Myslím si, že jeho nový styl má potenciál, ale ten nebyl využit tak dobře. Baylan & Shin udělali něco zajímavého a neočekávaného, a musím vidět, jak se to dál vyvine, než to mohu posoudit. No a konečně k Thrawnovi - Myslím si, že jeho to, jak je napsán, je v souladu s jeho postavou z knih a z Rebels tím, že je chytrý a stoický atd., a výkon Larse Mikkelsena je skvělý, ale způsob, jakým to vše vysvětlí a odhalí, a jakým se ukáže jeho skvělý plán, je... tohle? Působí jako Thrawn, svou Thrawnovitost využívá jen z poloviny. V této epizodě je spousta akce, a většinou je dobrá. Boj ve vesmíru byl skvělý, boje na zemi byly smíšené: miloval jsem akci inspirovanou westernem, jako vždy mě nadchnul Baylan, a Sabine & Ezra spolu fungovali dobře, ale některá choreografie byla nedostatečná (což je problém celého seriálu), a zdá se, že všichni jsou trochu oslabeni. Nakonec ještě řeknu, že vizuálně to bylo fantastické - v určitých momentech této série bylo zcela zřetelné, že se používala technologie Volume (ne tak špatná jako v Kenobiho seriálu) ale v této epizodě to vypadalo skvěle a dokonce i plně CGI vesmírné bitvy byly vizuálně velmi solidní. A znovu - HUDBA!!! Nějaké problémy s dialogem a tempem epizody, ale nic hrozného. ()

sepp odpad!

"Dave Filoni is a false god." Já bych přímo řekl, že Dave je hrobař SW. Míra idiocie servírovaná divákům v téhle jakobyšou je totiž až neuvěřitelná. Rozhodně je urážející. https://www.youtube.com/watch?v=b6qsDiLBPtE   https://www.youtube.com/watch?v=sa8bblc4_sM   https://www.youtube.com/watch?v=z-nZS3yzE5Y ()