Hera sa musí zodpovedať pred Novou republikou, zatiaľ čo veľmi, veľmi ďaleko dôjde k stretnutiu. (Disney+)

-bad-mad-wolf-

Hloupé je to až strašidelně. Když si člověk uvědomí, že by Thrawn měl představovat nesmírně vychytralého a schopného vojevůdce, pak je těžké pochopit, proč aktuálně působí jako diletantský imbecil (a není v tom sám). Body za stále nejasné náznaky "vedlejších úmyslů" Baylana a Shin, triky a roztroušené vtípky, jinak jde o zatím nejslabší epizodu. 5/10 ()

Kaka

Tvůrcům dramaticky dochází kadence nápadů a začíná se z toho stávat šablonovitý počin s generickou akcí a smyčkou stále opakujících se soubojů a rádoby hype scén. Trochu Witcher, trochu Mandalorian, osudovost je pryč a navíc tu máme zvířátka ve stylu Jar Jara Binkse. A zmiňovat to, že scény z ve vesmíru značně kopírují fantastickou sekvenci se seismickými náložemi z Epizody 2, je vlastně zbytečné. ()

sepp odpad!

"Dave Filoni is a false god." Já bych přímo řekl, že Dave je hrobař SW. Míra idiocie servírovaná divákům v téhle jakobyšou je totiž až neuvěřitelná. Rozhodně je urážející. https://www.youtube.com/watch?v=b6qsDiLBPtE   https://www.youtube.com/watch?v=sa8bblc4_sM   https://www.youtube.com/watch?v=z-nZS3yzE5Y ()

AllShallFall

Strašně moc se mi líbí to propojení seriálů a filmových episod. Lahodí mi ten styl, starých klasických Star Wars. A co samozřejmě také nezklamalo. Když celá jednotka strormtrooperů prostě nedokáže zlikvidovat  protivníka :D To je prostě také stará klasika. Ale co už. To jsme u Star Wars už za ty roky zvyklí. Proto více nechápu reakce některých zdejších. S čím vlastně jdete koukat na Star Wars? Však tohle je od nepaměti stejné, frčí na tom půl světa a vy se teď hrozně divíte, že vlastně hlavní hrdinové se z toho obklíčení dostanou. No to je ale novina co? Už to dělal Luke Skywalker v 77 roce a byli jste z toho odvaření a teď máte hemzy. Pravděpodobně byste to udělali celé lépe co? Samej kritik tady a odborník přes scénáře a režii. Tak si pusťte třeba ordinačku. Tohle přenechte těm, co mají pochopení pro tenhle žánr a jsou ve svém nebi. ()

William_

Mně teda tenhle díl (až na ten sladkej konec a pár wtf momentů) vůbec nevadil. Asi mám od SW jiná očekávání než většina hardcore fans, kterým věci v původní filmové trilogii nevadily, ale v seriálech už je to strašný problém. Já se bavím a od toho seriály jsou, nebo ne? ()

Lenka.Vilka

Z tohohle dílu mám zvláštní pocity a poprvé jsem nevěděla, jak ho hodnotit. Všechno, co se tam stane je fajn. Byť to třeba epizoda dva díly zpátky, sedla by tam mnohem víc. Funguje to samostatně, ale jako předposlední díl? Hmmm... ()

Martrix

Obsahem trochu prázdné, ale pokud máte SW rádi, tak vás i taková návštěva potěší. Pořád to má velmi slušnou úroveň a ta výplň v podobě bitek, které vždy končí stejně...co už. Nakonec...i to se podílelo na atmošce starých dobrých filmů, kterou se tvůrcům opět podařilo navodit. Minule jsem psal, co by mi udělalo radost...a hleďme, dnes zaznělo jméno mé oblíbené postavy, dokonce z úst Anakina. Pokud Filoni počítá s Asajj Ventress, doufám, že to bude v chystaném celovečeráku a teoreticky by u toho neměl chybět ani Obiš... . Konečně se blýská na lepší časy a je využita Filoniho skvělá práce s CW. Tři hvězdy jsou odrazem mého rozčarování nad nezvládnutým stylem boje Ezry, nad totálním kolapsem imperiálů v jasné převaze, resp. nedůsledností Throna, který nikoho zdržovat nemusel....tři lidi by jistě nakládku nenarušili ...zvlášť, když má vedle xxx vojáků, k dispozici čarodějnice. Nu a radost mi nedělá ani to, že jde o předposlední epizodu...ta by měla být obsahově vydatnější, zvlášť pokud se s druhou řadou nepočítá a film je v nedohlednu. Přesto...ty 3* jsou plnotučné a spíš poukazují na to, že Filoni to umí i líp. ()

Sany33

Príbeh: Sabine a Ezra sú nútený postaviť sa imperiálnym oddielom pod vedením temnej padavaky. Ahsoka príde v praví čas aby zabránila najhoršiemu. Thrawn ale uskutočňuje svoj nekalí zámer a darí sa mu z planéty uniknúť. Prevedenie: Tento diel by sa dal aj nazvať ako geniálny Ahsokyn príchod alebo geniálny Thrawnov odchod. 77% ()

kenkaku

Nene… C3PO. Nevím jestli je to únavou (a postupným snižováním laťky) nebo faktem, že se pořad něco děje (i když ta akce je tupá neskutečně) přišlo mi to jako nejlepší epizoda série. A to i přesto, že rozhodnutí postavit scénář jak je tady hloupostí přímo křičí. ()

Elerrina

Pořád je to blbé jak necky a kdysi geniální stratég Thrawn je tu za pořád za pupkatého strejdu v dobrém rozmaru, jehož aktuální vojenská taktika nedává moc smysl. Tradiční neschopnost stormtroperů zasáhnout cokoli na dva metry asi nemá cenu řešit. Ale abych jen nehejtovala - ty želvičky jsou vážně roztomilé. Tímhle dílem se Ahsoka definitivně posouvá do kategorie vhodné pro děti do deseti let. (Ale možná má na nás Filoni připravený svůj oblíbený twist: .. a v závěru obětujeme jednu z hlavních postav, aby to mělo taky nějakou hloubku.) ()

MiniMinion

Další dobrá epizoda. Ne fantastická, ale dobrá. Začátek byl skvělý, a) připomněl mi trochu staré EU, nebo i nové kanonické romány, ale ty tolik neukazují politiku Star Wars, a b) byl plný fan servicu, ale takového, který je pro Filoniho typický - takového, který skutečně slouží fanouškům a (snad) připravuje budoucnost Mandoverse. Rosario Dawson byla v této epizodě skvělá,  pravděpodobně nejlepší, jaká kdy byla v roli Ahsoky. Eman Esfandi naprosto dokonale ztvárnil Ezru z hlediska herectví, ale jeho akční scény byly možná trochu zklamávající? Myslím si, že jeho nový styl má potenciál, ale ten nebyl využit tak dobře. Baylan & Shin udělali něco zajímavého a neočekávaného, a musím vidět, jak se to dál vyvine, než to mohu posoudit. No a konečně k Thrawnovi - Myslím si, že jeho to, jak je napsán, je v souladu s jeho postavou z knih a z Rebels tím, že je chytrý a stoický atd., a výkon Larse Mikkelsena je skvělý, ale způsob, jakým to vše vysvětlí a odhalí, a jakým se ukáže jeho skvělý plán, je... tohle? Působí jako Thrawn, svou Thrawnovitost využívá jen z poloviny. V této epizodě je spousta akce, a většinou je dobrá. Boj ve vesmíru byl skvělý, boje na zemi byly smíšené: miloval jsem akci inspirovanou westernem, jako vždy mě nadchnul Baylan, a Sabine & Ezra spolu fungovali dobře, ale některá choreografie byla nedostatečná (což je problém celého seriálu), a zdá se, že všichni jsou trochu oslabeni. Nakonec ještě řeknu, že vizuálně to bylo fantastické - v určitých momentech této série bylo zcela zřetelné, že se používala technologie Volume (ne tak špatná jako v Kenobiho seriálu) ale v této epizodě to vypadalo skvěle a dokonce i plně CGI vesmírné bitvy byly vizuálně velmi solidní. A znovu - HUDBA!!! Nějaké problémy s dialogem a tempem epizody, ale nic hrozného. ()

warrenur

Priemerna epizoda s jednou mecikovou saradou "filozofa" Baylan-a s Ahsokou a predlhou nelogickou "potyckou". Ze je "nelogicka" berte s velkou nadsadzkou, toto je SW a teda vacsina je takych. Kazdopadne okrem heroickych uskrnov kladasov sa neudeje nic. Najlepsie to zhodnotil Thrawn, totiz, ze "dobri" stracaju cas. Suhlasim, ako divak som cca polovicu casu epizody stratil meh, od predposlednej epizody som mal rozhodne vecsie ocakavania. Snad budu naplnene tou zaverecnou. ()

tomik99

Senátní výbor mě fakt nebavil. Nová Republika působí jako nesympatická banda plná byrokratů a Filoni si v politických debatách není tak jistý jako George Lucas. Jeho prequelové epizody byly tehdy nadčasové, Filoniho rozmluvy přináší jen stokrát slyšené klišé. S příběhem v nové galaxii jsem zatím v míru. Baylan dokáže být nadále nejzajímavější postavou a to mu k tomu stačí jedna zajímavá věta. Ezra, Sabine a Ahsoka předvádějí svůj standard. V epizodě mi chyběl moment překvapení či snad konflikt mezi hlavními postavami, kteří si bezvýhradně věří a jedna nemá důvod zpochybňovat činy toho druhého. I když tady by se dalo lecco a leckomu vyčítat. ()