Hera se zaplétá do politiky Nové republiky, zatímco Ahsoka a Sabine Wren cestují na dalekou planetu. (Disney+)

sepp odpad!

George Lucas musí  brečet někde v koutku své obrovské haciendy co že to provedl... Ahsoka je ztělesněná gravitace a máme už i první oficiální prohlášení, že midi-chloriany už nic neznamenají - aneb space-inkluzivita se rozjela na plno.  Chce se mi zvracet. https://www.youtube.com/watch?v=eW8gseO3jJk ()

William_

Ahsoka si i nadále drží svojí kvalitu. Co si ale rozhodně seriál nedrží v rovnováze, to je délka jednotlivých epizod. Z úvodní skoro hodinové epizody tu máme něco málo přes půlhodinky. Zase rozumím že bez nějakých těch "filler epizod" se neobejdeme, a ty nemusí být zrovna dlouhé. ()

Lenka.Vilka

Naprosto suprový! Začátek, prostředek, konec, celý prostě wau. Naprosto dechberoucí akční sekvence. Jenom škoda, že to nebylo o pár minut delší, protože konec by tak mohl být trochu napínavější. ()

Martrix

Zcela zbytečná epka v duchu Mandaloriana. Tzn. dejte fankům lejzrfighty a oblíbené postavy...jim to stačí. Žádné další srovnávání s Andorem, pls. Příště za podobnou niciádu, rubnu bez milost 2*. ()

Šimpy

V tomhle a dalším díle je aspoň vidět to, co říkám už od epizody VI...tím, že jsme se zbavili Císaře žádné Impérium nepadlo...spousta lidí a soustav mělo za Imperia spoustu privilegií a peněz, něco znamenali....proč by se měli podřídit nějaké Nové republice? ()

Remivsremi

Zkracující se délka epizod mě netěší, ale kvalitu si to stále drží. Není to nikterák objevné, ale se svým příběhem to stačí, páč se jde jasně za cílem bez zbytečných side questů a nezajímavých vedlejších postav. ()

Sany33

Príbeh: Ahsoka a Sabine sa vydávajú za Heriným lokátorom a ten ich privedie do inej galaxie ale bez podpory Novej Republiky, ktorá túto misiu bojkotuje. Zostali tak sami ukryté na neznámej planéte, kde je iba otázkou času kedy ich nájdu Dark Jedi. Prevedenie: Sabine začína asi cítiť, že na ovládnutie Výcviku Jedi treba mať asi aj niečo zdedené a nepôjde to iba tak ľahko. Ahsoka z nej nechce mať rytiera Jedi ale iba svoju padavanku. Vesmírny súboj na úrovni seriálovej časti. 78% ()

kenkaku

Cože? Jak může být “kandidát na Jedi”, když neovládá sílu!? To si nemůže ten mentál co to napsal (když u o StarWars ví hovno) přečíst alespoň Wikipedii: “Příslušníci řádu Jedi ovládají mystickou Sílu (v originále Force), jež jim propůjčuje různé psionické schopnosti”. Jako… co to zase je za retardovanou inovaci? Běží to 3 minuty a už mě to sere! A zlepšení v nedohlednu… pošlou na ně 6 stihačů (co vypadají jako Zera… roztomilé) a ty na ně plivou gumové medvídky. Jinak nechápu zcela žádný efekt/dopad střelby stíhačů. Tedy - opět - vizuálně super, ale vrcholně debilní. Jediné (bezvýznamné) plus je propojení s Rogue One a Andorem díky kancléřce Mon Mothma. Pozn.: po trochu googleni jsem zjistil, že pipka v předchozích Povstalcích nikdy ambice být Jedi neměla a Ahsoka ji tam nikdy necvičila!? ()

Litvicek

Nevím co to bylo ale nelíbilo se mi to. Trénink fajn, pak se proletíme z bodu A do bodu B, pak proběhne "bitva", ve které se nikomu vlastně nic nestane, loď dostane zásah lasery, které měly nabito slepými a nazdar. Jako vážně? Tohle je seriál Ashoka, na kterou jsme čekali a která měla napravit reputaci po zmršeném Obi-Wanovi? ()

MiniMinion

Další fantastická epizoda. Dave Filoni a režisérka Steph Green opět hrdě přiznávají inspiraci samurajskými filmy (která byla ve Star Wars odjakživa) a přicházejí s epizodou, která se ze začátku nebojí dát scénám čas a prostor a nechat je hrát déle než by někdo mohl čekat, a takto pomalu budují atmosféru a příběh skrze trénink až do vynikajícího finále v podobě skvělé akční scény. Během ní dostaneme jeden z nejvíce badass momentů, které jsme za dlouhou dobu ve Star Wars viděli, alespoň podle mého názoru. Epizoda sice děj neposune dopředu nijak výrazně, ovšem ani náhodou bych neřekl, že jde o filler - dojde k významným odhalením, pocitově je více v sázce, postavy se vyvíjí, a navíc ještě v poslední třetině přijde něco opravdu divokého a originálního. Kamera je prvotřídní, vizuální efekty působil draze a hlavně přesvědčivě, a hudba je nádherná. Filoni také do tohoto seriálu přináší některé nápady George Lucase a plně je jakožto jeho zasvěcenec respektuje. Zároveň se zde opět perfektně mísí atmosféra původní trilogie a prequelů, a hlavně Klonových válek - v tom je Filoni mistr, a režie Steph Green si také rozhodně zaslouží potlesk. 8/10, asi bych šel výše, kdyby byla epizoda o něco delší. ()

warrenur

Klise a zaroven bullshit najvacsi - vycvik "poslepiacky". Je to nieco, co si tvorcovia uricte nemohli nechat ujst. Naviac pri tak "slicne" 30-rocnej deve. :) A tiez nevadi, ze "SILU" takmer neciti...byt padawanom, a to nie som velky znalec univerza, predsa znamenalo urcity vek a nadanie..nakoniec droid Huyan to tusim zmienil. To a este genericka vesmirna nahanacka s nekonecnymi stitmi a uhybnymi manevrami proti velkej palebnej sile, ano a este prerastene vesmirne velryby. :) Nuda, hoci v zavere sa opat na par sekund ukaze Stevenson. ()

clump

První dvě epizody mi přišly dobrý, třetí takřka perfektní. Rozvážnější tempo je pro mě výhoda, ne mínus. Samozřejmě když chce člověk rejpat, vždycky něco najde, je třeba víc benevolence než u Andora, ale to platilo i pro Lucasovy Star Wars. Líbí se mi motiv kritiky a zároveň úcty k řádu Jedi. Kontrast konzervativního Huyanga a lehce progresivní Ahsoky a neortodoxní nejedi Sabine. Třetí epizoda zrcadlí Novou naději (výcvik, přestřelka s využitím střílny, přílet Ahsočiny lodě k prstenci a la Falcon k Hvězdě smrti). Ale není to jen vykrádačka a mechanická variace, je to zároveň fresh způsobem, kterej se úplně nepovedl Epizodě VII. Líbí se mi dynamika mezi postavama na všech stranách, vedle např. kooperace Ahsoky se Sabine při vesmírný bitvě taky naznačená řevnivost mezi záporákama i v rámci Nový republiky. I ten občasnej jemnej humor. Jak se zápletka s mapou zpočátku tvářila jako zase další hon za ohranym McGuffinem, ale rozvíjí se to s purgillama a jejich prastarými migračníma trasama ne úplně blbym a pro mě celkem fascinujícim směrem. Má to dobrou atmosféru. Nechci Ahsoku předčasně přechválit a dělat z ní rovnou masterpiece, pořád může ztroskotat, ale zatim mě to prostě dost baví. I když asi částečně chápu, že zvolenej styl a pojetí nesedí každýmu, zvlášť po Andorovi (kterýho za masterpiece považuju, ale taky to chtělo víc epizod, aby to bylo zřejmější). ()

tomik99

Sice se nedokážu stále vnitřně smířit s tím, že Sabine je citlivá na Sílu, ale trénink se mi líbil. Doufám jen, že zaběhlým tvrzením „Síla je v nás všech“ nebudou postavy libovolně užívat Sílu. Trénink byl ovšem nápaditý a dobře zpracovaný. Hery hádka se senátory opět odrážela postavení Nové Republiky v případném konfliktu. A závěrečná honička ve vesmíru s Ahsokou úžasná. Takto vypadá Jedi ve vesmíru, ne letící Leia v Epizodě VIII. ()

aR3Zz

Fajný díl! Sice velmi krátký, ale akční a mnohem zajímavější, než ten předchozí. Není to SW do morku kostí, ale minimálně důstojná alternativa určitě. Byť stále mě to zatím nezaujalo tolik, jako třeba Mandalorian... ()