Fury zápasí s minulosťou aj prítomnosťou. (Disney+)

panvasik

Druhá epizoda opět nezklamala a naděluje další slušné pokračování, tohoto malého "zázraku" pro fanoušky Marvelu. Atmosféra z Winter Soldiera se pořád krásně drží a já si jenom užívám. Zatím se nenudím a nemohu se dočkat co všechno se ještě dozvíme a co nás ještě za různé zvraty mohou v dalších epizodách čekat. Nick Fury má s Talosem zajímavou chemii a u jejich dialogů se často pousměju (nevím, jestli to byl záměr nebo jsem jenom debil). To že si dělali v epizodě prdel ze Slovenska mě fakt pobavilo, protože jsem to vůbec nečekal. Těším se na zbytek seriálu a nezbývá než se modlit za to, aby si seriál udržel svoje svižné tempo a osvěžující atmosféru 7,5/10 ()

filmfanouch

První epizoda seriálu Tajná invaze možná nebyla nebyla geniální, dokázala ovšem v první epizodě naznačit dost sympatického potenciálu pro budoucna. A druhá epizoda v tom naznačeném potenciálu v podstatě naznačuje. Paranoidní nádech pokračuje i díky faktu, že díky schopnostem Skrullů není snadné nikomu věřit, náznak toho, co se dá od seriálu čekat a pár zajímavých odhalení, které otvírají zvědavost pro další části. Úvodní titulky vytvořené umělou inteligencí jsou pořád výrazně nevábné a zvládají potvrdit obavy z toho, že důvěra v AI není nadále tou nejsilnější, druhá epizoda ovšem zvládá nadále slibně dodržovat očekávání. I díky přítomnosti Samuela L. Jacksona, který zvládá Nicka Furyho předvést ve zcela novém světě. Fury je sice na první pohled sice pořád tím svéhlavým člověkem, kterého nic nějak nikdo nesundá, druhá epizoda Tajná invaze ovšem ukáže, že Fury skutečně dochází na práh svých sil a vůbec poprvé působí zranitelně. I podáním Jacksona se tak Nick Fury stává progresivnější postavou, především i díky náznakům, že na něj invaze Skrullů na Zemi měla větší dopad, než se mohlo kdy předtím znát. Zapojování kontinuity a tak trochu pochybné napojení následků události Captain Marvel může sice působit krapet pochybně a možná i tak trochu nezapadajíc do kontextu známého Marvel Cinematic Universe, v rámci retconů jde ovšem pořád ovšem o ten snesitelnější případ, kdy se navíc ukáže, že zápletka se Skrully skrývá dost zajímavého potenciálu. Především i proto, že se ústřední záporák Gravik v podání Kingsley Ben-Adira rázem jeví jako mnohem zajímavější, komplexnější a vlastně i méně černobílejší záporák.  Sliby o tom, že se seriál bude blížit nádechu Captain America 2 vlastně rázem dává ještě větší smysl. Humoru je méně než šafránu, v momentech, kdy dojde na akci, je správně fyzická i brutální (kazí to jen nepříliš vyšperkované vizuální efekty) a Samuel L. Jackson i Ben Mendelsohn si v jednotlivých scénách rozhodně odehrají svoje, stejně tak jako fantastická Olivia Colman, která i přes účast v komerční marvelovce zvládá vyvolat dojem, že si svou roli Sonye Falsworth dokáže užít.  Jde pořád o 2. epizodu a lépe bude vynikat seriál jako celek, přesto dokáže 2. epizoda nadále budovat slibný koncept a potěší i přes fakt, že je akce zatím požehnaně a spíše se jede spíše před dialogy. Ty ovšem zvládají být působivé a jsou vlastně svěží obměnou proti marvelovkám, které poslední dobou sázely spíše na velkolepost. Po 2 epizodách tak může vládnout spokojenost, rozhodně to ovšem nevypovídá o jasné výhře.... ()

dr.horrible

Reptiliánska konšpirácia. Možno trochu trapas (pre nízky rozhľad a neznalosť zahraničnopolitickej situácie a zahraničnej kultúry Američanmi), ale sranda. To bola Čaputová? 😃 “Even I am out, I’m in!” Lol 🤣 ()

HellFire

V předchozí epizodě jsme si stěžoval, proč Skrullové dělají bombové útoky a radši neproklouznu do vyšší politiky. No v téhle epizodě už je jasné, proč. Bohužel mám ale neustále pocit, že veškeré herecké osazenstvo by se nejraději vidělo na Bahamách se sklenkou alkoholu v ruce. Proč se sakra každý tváří tak otráveně a nezaujatě? A proč musíme neustále poslouchat, že Fury je dávno za zenitem? A proč obsazuje Hollywood Emilii Clarke do vážných rolí? Je to hodně sympatická slečna, ale hodí se spíš do romantických komedií. Tuhle polohu jí fakt nežeru. ()

William_

Ty dialogy ve 2. epizodě, to je nádhera. To musel dělat nějaký génius. Jo aha, scénář dělal Kyle Bradstreet - scénárista seriálu Mr. Robot, tím se vysvětluje hodně. Skvělý díl. Zatím parádní podívaná, kterou byste od MCU po nejnovějších projektech nečekali. ()

Lenka.Vilka

Ta atmosféra! Druhý díl mě naprosto pohltil. Sice když už tam byla tak třetí narážka na "černé bratrství" (paradoxně to ve vlaku bylo perfektní, protože to bylo lépe zpracovaný, ne tak levně), tak jsem si myšlenkou najela na lidský obličej hlavního zaporáka, tak už mi tohle téma přišlo dost otravný. Jinak super. Fakt zatím nemám co vytknout  :) a když budete prudit, tak vás prostě vybombardují. Mluvím s tebou, Slovensko ;) ()

Martrix

Nemyslím, že jsem jeden z těch věčných frflalů, kterým se už Marvel ničím nezavděčí, ale faktem je, že konspiračka o infiltraci Země ufounama, nebo robotama...prostě něčím, co se za lidi vydává, je dost omšelý námět a nebudu obdivně achat jen proto, že tentokrát je součástí MCU. Zvlášť, když už toto téma bylo velmi slušně zpracováno třeba v seriálech jako: Hranice nemožného, V, Battlestar Galactica, Westworld... a nově třeba v Peacemakerovi a Picardovi. Tajná invaze, resp. její druhá epizoda je slušně natočená, má vcelku solidní scénář, ale přesto mi na nudoměru nevyskočí víc než 3 a půl hvězdy. Nepomáhají ani dvě tučné narážky na Slovensko, resp. jeho vystřílení. Tvůrci mají smůlu i v tom, že se poněkud změnil vztah Rusko vs svět, speciálně Evropa. Linka s Ruskem díky tomu nefunguje. Navíc kydy o tom, že prezident USA nepřiletí na zavolání EU, protože spravuje nejsilnější zemi s nejsilnější armádou....to je něco na mě. Takže určitě nebudu zaokrouhlovat nahoru. Ale současně oceňuji, že druhá epa je lepší než první a že má dospělejší vyznění, než MCU slabomyslnosti posledních let. ()

oveckaoa

Na začátku máme představení Gravika a slib skrullům co jim dal Fury , že pokud pomůžou oni nám pomůže Země jim a dám jim nový domov (proč jim Captain Marvel nedokáže najít jinou planetu se neřeší to by bylo totiž moc jednoduché) . Následně se posuneme na konec prvního dílu při teroristickém útoku zemře 2000 lidí (ačkoliv to nevypadalo ani na stovku mohly se dát přitom více záležet , aby to bylo uvěřitelnější)  a Rusko zatkne jednoho amerického nacionalistu (je to skrull nečekaně). Mezitím nám Talos řekne, že na Zemi žije už milion skrullů a Fury o ničem neví (tohle je tam blbé , že hledat tady logiku už ani nejde) a skrullové mají i nějakou  radu mocných hlavounů co první nadá Gravikovi za to co udělal a pak ho jmenuje vůdcem. Skrullové si dojdou pro toho zatčeného a zabijí ho a on mezitím řekne něco té Angličance a zjistíme, že Gravik chystá něco s dna Avengers a ostatních co se objevili na Zemi. 60 procent ()

drackula

Moc ma nebaví pozerať sa na unaveného Furyho a nezaujímavého Talosa ako sa motajú a bedákajú. O chlp lepšie ako úvodná epizóda, ale aj tak nič zásadné. Gravik má potenciál a mimoriadne ma baví Olivia Colman. Inak zatiaľ šedý priemer. A časť o Slovensku pobavila. 60% Disney plus ()

kenkaku

Prvních 5 minut je prakticky opáčko Captain Marvela a návrat do roku 1997. Takhle měl seriál začít! Chronologicky, vysvětlení co se děje. Bohužel zbytek času se opět pokračuje “v současnosti” a věci o moc víc smysl nedávají. Jako Skrulové se vehementně (v CM) snaží obhájit se jako chudinky-uprchlíky a pak se zachovají přesně tak, pro co je chtěli Kree (v CM) vyhladit... A proč jsme sakra ještě neviděli některé Skruly ve své podobě? Sorry ale stále mě seriál nepřesvědčil. Pozn.: body navíc za masnu a vybombardování Slovenska :D. ()

Pichloza

Původně jsem chtěl dát jen čtyři hvězdy, ale když vidím na kolika procentech je už první epizoda a když znovu vidím že MCU divákům už se nedá zavděčit tak tomu tu pátou prostě dám. Když je teď od marvelu něco vtipné a plné akce tak se nadává že je to furt to samé dokola a že marvel neumí být vážný, komorný a dát těm filmům rukopis daného režiséra. Když se, ale marvel rozhodne být vážný, gradující, víc o postavách a dát filmům ten ksicht režiséra tak je to zase nuda, děs a prostě sr**ka(ideální příklady jsou bohužel Eternals, Multiverse of Madness, Wakanda Forever a teď i Secret Invasion). Samozřejmě prostoduché fan servisy jako No Way home, kde je každá druhá postava a herec z předchozích filmů a humor a akce od začátku do konce jsou mistrovská díla bez ohledu na to zda to má nějaký ksicht nebo jestli to tvoří díry v ději těm předchozím filmům. ()

Kraty

Tak... Druhá epizoda přeci jen o poznání lepší jak ta první. Má lepší tempo, akci a hlavně drama mezi postavami. Neříkám že ty vztahy mezi Talosem a Nickem nebo Rhodeym a Nickem - že by se ta atmosféra dala bůhvíjak krájet. Za mě to rozhodně funguje fajnově. Takže 4/5 - 7/10. ()

kubas369

7,5/10. Sliby, trefný název epizody. Koukám Fury sliboval hory doly a nakonec mu to bouchlo do ksichtu, jak nečekané. Dobrá epizoda, spoustu věcí začíná dávat smysl a konec zapadl na své místo, jak prdel na hrnec. Olivia Colman je doopravdy zlatíčko. Slovensko pobavilo. ()