Tři roky po vampýrském incidentu se upíři vracejí do amerického maloměsta. Vede je uhrančivá Regina a její zájem je především soustředěn na mladíka Charlieho, zodpovědného za smrt Reginina bratra. Podaří se jí ho kousnout a unese ho do tajuplné vily. Charlie je však připraven bojovat… (oficiálny text distribútora)

eraserhead666

Dvojka má, hlavně, hned od začátku pěkně našlápnuto to jedničce nandat v mnoha ohledech. Humor tu sice zůstal, ale je do pozadí zatlačován mnohdy neskutečně hustou atmosférou (nalítávání kamery na objekty, všudypřítomná mlha). Velmi příjemná je mi kombinace upírů a vlkodlaků, kteří proti sobě nebojují, ale spolupracují. Opravdu nechápu kdy a proč někoho napadlo postavit tahle dvě stvoření proti době. Vlkodlak je parádní, více tedy v lidské podobě, ale i ta maska docela ujde. Kladem určitě je Julie Carmen v roli hlavní upírky. Hlavníhrdina je pořád trouba, starý lovec upírů pořád debil, v tomhle se nic nezměnilo. Je škoda, že nakonec dvojka jedničku předčila jen o kousek. ()

SOLOM.

Vzhledem k tomu že jsem v mládí nebyl ovlivněn prvním dílem, přistupoval jsem k tomuto pokračování dost obezřetně. Ani jedničku totiž nepovažuji za nějaký klenot hororového žánru, ale „jen“ za lehce nadprůměrnou záležitost. Změna na režisérském postu taky nevzbuzovala příliš velkou důvěru, protože Tommy Lee Wallace rozhodně nepatřil mezi bůhvíjak úžasné režiséry – hlavně tedy v té době, protože měl na svém kontě jen nepříliš kladně přijatý Halloween III: Season of the Witch a mnohem známější It (To) teprve čekal na své stvoření. Wallace vědom si toho, že jednička zaujala diváky především díky svému humornému pojetí a slušně zpracovanými postavami se pokusil napodobit svého předchůdce, ale v tomto případě to skřípalo ještě víc než minule. Humorných či lehce bizarních scén tu bylo docela dost, ale příběh jako celek už tak okouzlující nebyl. K dobru mu však připočítávám to, že se rozhodl více přitvrdit a nechybělo ani nějaké to gore. Díky čemuž se atmosféra držela v rámci přijatelnosti. 50% ()

ScarPoul

Masky, prostredie a Roddy McDowall to celé zachraňujú. Inak je toto pokračovanie iné a oproti jednotke nudnejšie a menej záživnejšie. Veci, ktoré mi vadili v prvej časti mi tu vadili viac. Naťahovanie jednotlivých scén, hlúpe správanie postáv a hlavne hodinové naháňanie z miesta na miesto, aby niekto povedal niekomu, že mu neverí a následne, že zase verí... Mrzí ma, že takéto filmy nedostávali viacej priestoru a režijného vedenia. Chýba mi viacej takých kultov ako je Evil Dead. Inak pokračovanie, čo neurazí a dá sa pretrpieť. Hoci je o triedu horšie. ()

malylada

Film úplně o ničem, nudný a bez jakéhokoli hororového napětí a prvků. Ke konci když dojde na nějakou akci, tak je docela snesitelný, když pominu občas nepovedené masky a efekty......3/10 ()

adamo_znk

Po velmi slušný jedničce jsem bláhově doufal, že druhej díl bude podobně koukatelnej a zábavnej, ale nestalo se tak. Celá skvadra upírů se nehrabe původnímu fanatikovi ani po kotníky, hlavní upírka má bejt femme fatale a při tom jí čumí každý oko jinam a je celá taková divná. Škoda ! ()

corpsy

O poschodie efektnejšie ako časť prvá, a takisto hlavný, tentokrát ženský obraz hlavného upíra má svoje prednosti. Skvelá upírska kaša, ktorá určite zachutí. ()

fcreading

Ďalšie pokračovanie slávneho Fright Night tentokrát to vzal na starosť Tommy Lee Wallace a po ukážkovej jednotke stvoril zábavnú dvojku s trochou porciou komedie. Tentokrát tu máme mladý pár ktorý sa nasťahuje do hotela a na rad prídu upíri a hlavný hrdinovia majú čo robiť aby ich znovu zastavili. Nech žijú roky 80-te. ()

Korbitch

Super upírovina let 80. kde se mimo jiné dozvíte, že upíři baštěj i larvy a brouky :-D Ale uplně nej byl ten psychiatr. Při své nezkušenosti jste to neudělala správně a nezatlačila dost silně. Momentíček, hned to napravím :-DD ()

GodComplex

O level horsi, nez original, ale stale 80's horor/comedy kvalitka, kterou opet tahne vyborna hudba Brada Fiedela. Misto gay upira zde navic mame celou bandu v cele se sexy upirkou a zatimco v jednicce byl Roddy McDowall po vetsinu filmu neverici pritez, tady uz to jeho Peter Vincent diktuje jako spravny fearless vampire killer. Dalsi upgrade je fakt, ze Charlie zde ma i pres svuj strasny 80's uces hezci pritelkyni, nez v prvnim dile. 6/10 ()

topi

Rozhodně slabší než jednička, ale stále koukatelné a někdy i komické. Přibylo více efektů, ale stejně, jednička je nepřekonatelná!! ()

Trevor

Charlieho a jeho priateľov tentokrát ohrozuje sestra upíra, ktorého sa Charliemu v prvej časti podarilo poraziť. Jednoduchá zápletka s oniečo lepšími efektmi a maskami však opäť príliš neočarila a Fright Night Part II je opäť iba priemernou hororovou komédiou. ()

IceQueen

Druhý Fright night som videla ako prvý v poradí a patrí medzi moje najobľúbenejšie filmy. Možno je to preto, že bol môj prvý... (kvázi) horor, pri ktorom som neutiekla z izby, prípadne z kina (vtedy ma desili aj Ghostbusters, hlavne tá pani z knižnice - ja o mnoho rokov neskôr - v úvode). Kombinácia hororu a komédie zrejme prelomila kliatbu a dnes už z izby nezdrhám a nezakrývam si zraky. Len tak na okraj, Fiedelovu ústrednú pieseň "Come to me" milujem.-------- Po čase som opäť neodolala a pustila si Fright Night 2. Približne po stý krát. Človek si vychutnáva aj rozkošné detailíky, ktoré pri prvej projekcii nemá ako vnímať, keďže sa sústredí na hlavnú dejovú linku. Musím zdôrazniť, že Fiedelova hudba je dielom génia a každý jeden zvuk je bezchybne umiestnený na svoje miesto. Škoda, že neexistuje oficiálny soundtrack. Mnohí sa sťažujú, že vtip sa oproti jednotke nevyskytuje v takej vysokej miere, ale mne pripadá komediálna väčšina filmu, dokonca aj v tých nechutných momentoch. ()

Jino

Opět dobré, možná že ne až tak vynikající jako první díl, ale rozhodně lze Fright Nights považovat za vydařené a ve své době oblíbené filmy. Efekty jsou podle mě teda hodně dobré, ale nejlepší na tom je opět jako u prvního dílu zábavnost a nadhled režiséra Tommyho Lee Wallace, jenž je znám také díky kousku To na motivy knihy Stephena Kinga. Hodnotím opět hodně nadprůměrnými čtyřmi hvězdičkami - možná, že se Vám to bude znát přehnaně moc, ale já jsem na tomhle filmu vyrůstal. ()

cariada

Pokračování, které je na stejné urovni jako první díl. Vše pokračuje ve stejných kolejí, jen se to trochu přitvrdilo, triky jsou slušné. Možná se to trochu víc vleče, přesto solidní zábava. Hlavní upírka je k nakousnutí. ()

Martrix

Typická záležitost 80-tých let. Toto inspirativní dílko, vypustili do kin naši západní soudruzi ve stejné době, kdy se rozhodl lid ČSSR zatočit s rudými upíry. A to nikoliv za použití svěcené vody a dřevěných kolíků, nýbrž zpěvem, řetězy solidarity, cinkáním klíči; sice to nebyla taková sranda jako likvidování upírů v Hrůzné noci 2, ale fungovalo to. Díky tomu jsme získali možnost užívat si výdobytků západní civilizace a vidět filmové "skvosty", kterými nás už 22 let zásobují naši milí distributoři. Neříkám že je tento film příšerný, to bych mu lichotil. On je jen trapný. A není to tím, že by mi vadily zastaralé voskové triky. Je to především přístupen k tomuto žánru. Komediální prvky atmosféře hororu moc nepomohly a často to vypadalo, jako kdyby se režisér bál udělat opravdu strašidelný film. Možná kvůli přístupnosti, nebo své babičce, těžko říct. Výsledkem je podivná nudnost, kde najdeme pár dobrých nápadů, které jsou záhy osliznuté nějakým zlehčujícím okamžikem. V té době se takto možná točilo, ale píše se rok 2011 a moje hodnocení je jasné. ()

Juto

,,Fright Night Part 2" ťaží z dobre napísaného príbehu, ktorý má trochu ducha pôvodného filmu a veľa príšerných špeciálnych efektov. Iste, nie je to tak charizmaticky urobené ako prvý film, ale je to  dostatočne zábavné. Režisérovi Tommymu Lee Wallaceovi sa darí celkom dobre navodiť nejaký štýl a solídnu akciu. Podiel čierneho humoru a akcie je vyvážený. 6/10 ()

MightyHal

Více atmosferické, méně vtipně ale pořád skvěle zábavné. Musím říct že i přes horší hodnocení mě to bavilo dost podobně jako jednička. Největším rozdílem tu asi jen vidím úbytek humoru, což také může za 4/5 oproti plnému hodnocení u jedničky. Zase ale na druhou stranu se to kompenzuje hutnější atmosférou a v místech hravou režií a atmosferickými sety. Fakt jsem to žral. Samozřejmostí je ale i návrat hlavní dvojky z prvního dílu, kde mě dost bavila obrácená dynamika. Brewster teď nevěřil a Price zase jo. Takže oni dva když byli spolu na scéně tak to mělo tu komickou energii z jedničky. Co mě ale značně překvapilo bylo podle mě trošku výživnější gore, ty praktický efekty byli skvělý. Jo, bavil jsem se, sice ne tak jako minule ale pořád je to v rámci pokračováních z té doby silný nadprůměr a jistý zvrat v příběhu ohledně Brewstera byl fajn zpestření. ()

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

17.11.2020

Režisér Tom Holland (Dětská hra) pracuje na pokračování svého klasického upířího hororu Noc hrůzy z roku 1985. V tuto chvíli si jistě mnozí z vás říkají, že Noc hrůzy přeci už má jednak pokračování z… (viac)