Hrôzostrašná noc

• Československo Hrůzná noc (viac)

Víte, co se stane, když zjistíte, že váš soused je upír, a vy jste jen dítě? Patrně vám nikdo neuvěří. Takže se budete muset o celou záležitost postarat sami. V roce 1985 obdržela tato hororová komedie hlavní cenu americké Akademie SF, F a H... (oficiálny text distribútora)

Mariin

Postmoderní, lehká parodie upírského hororu, jehož pokračování od jiného režiséra -http://www.csfd.cz/film/9506-hruzna-noc-2/ - se mi zdá podstatně lepší. Zde přehnaně výstřední scény, zvláště v závěru, směšné masky. Až na několik málo výjimek ani vtipné, ani umělecké, ani napínavé. Myslím, že tento film je přeceňován a s odstupem času bude ztrácet. ()

Anderton

Nesmelá priateľka nesmelého hrdinu vidí noc hrôzy v prvom sexe, kedy sa ani po roku nedokáže Charliemu oddať. Ale objaví sa zrazu charizmatický sused a možno v nej prebudí aj takéto túžby. Charlie na druhú stranu bude bojovať o vlastný život. Spočiatku som premýšľal nad absenciou poriadnej atmosféry, slabými dialógmi a necharizmatickými hercami, aby som toto všetko v konečnom dôsledku považoval za priemerné. Finále to vytiahlo aspoň na tie tri hviezdy. ()

J*A*S*M

Toto křišťálově čisté osmdesátkové béčko, nenudící ani sekundu, mě velice příjemně překvapilo. Skvělé masky, 80's atmosféra a mile úsměvný děj udělaly z Fright Night film jako stvořený na zkouknutí, když se nechcete bát, ale bavit. Horror movie of the year ()

Trevor

Potom, ako som si prečítal komentár k filmu najobľúbenejšieho filmového kritika mi nedalo aby som si Noc hrôzy nepozrel aj sám. A z jeho komentárom môžem iba súhlasiť, zďaleka sa nejedná o film, ktorý by diváka vystrašil. Potešia v ňom iba vydarené masky, avšak príliš jednoduchý dej a amatérske herecké výkony mu z mojej strany viac ako 2* priniesť nemohli. Možno v čase svojho uvedenia do kín zanechal lepší dojem, po toľkých rokoch však rozhodne nepatrí k filmom na ktoré budete dlho spomínať. ()

HoneyBunny

Jako pro dítě osmdesátých let je tohle pro mě lahoda. Oldschoolové hnusné masky příšer, skvělá elektronická hudba (hlavní theme je boží), občas je to děsivé, občas vtipné - a občas i sexy. Jojo, dvacet let před Twilight a deset před Lestatem (z Inteview s upírem) Sarandon světu ukázal, jak vypadá skvělý filmový upír. Umí být lacině padoušský, vypočítavý, šaramantní, sexy i odporný. Zbytek ansámblu už (kromě ujetého Evil Eda) už hraje druhé housle, ale na naivní osmdesátkové hrdiny to stačí bohatě. Tohle je hrdé zábavné béčko, které můžu určitě doporučit. Novějšímu remaku se vyhněte. ()

• Jedna z hlavních postav nese jméno Peter Vincent, jméno je složeno z křestních jmen herců, kteří byli pro svůj vzhled často obsazováni do filmů s hororovou tématikou a sice Peter Cushing a Vincent Price. (Stocki)
  • Ve scéně v čase 0:29:28, kdy Charley (William Ragsdale) tužkou probodne ruku Dandridgemu (Chris Sarandon), protože ho škrtí, je možné si všimnout, že při takovém bodnutí by si poranil krk, což se nestalo. (dc125)
  • Režijní debut Toma Hollanda. (Stocki)

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

17.11.2020

Režisér Tom Holland (Dětská hra) pracuje na pokračování svého klasického upířího hororu Noc hrůzy z roku 1985. V tuto chvíli si jistě mnozí z vás říkají, že Noc hrůzy přeci už má jednak pokračování z… (viac)