V záverečnej časti trilógie vedie armáda Zionov, podporovaná odvážnymi civilnými dobrovoľníkmi, neúprosný boj, aby odvrátila inváziu Sentinelu. Zostávajúce ľudské pokolenie bojuje nielen o holé životy, ale o budúcnosť ľudstva samotného. Neznámy prvok otrávi mužstvo a ničivého plánu Smitha sa okamžite zmocní Bane, člen konvoja. Každým ďalším okamihom sila rastie. Smith je za hranicou kontroly robotov a teraz hrozí zničenie ich ríše, reálneho sveta Matrixu. Veštkyňa ponúka Neovi (Keanu Reeves) svoje rady. Prijíma ich s vedomím, že jej slová môžu byť iba ďalšou klamnou rovinou veľkého systému Matrix. S pomocou Niobe volí Neo a Trinity (Carrie-Anne Mossová) ďalekú cestu, na akú sa ešte nikdy žiaden človek nepodujal - nebezpečnú cestu nad zemou, až do vnútra hrozivého mesta robotov. V tejto mechanizovanej metropole sa Neo stretáva tvárou v tvár s najvyššou mocou sveta robotov. (TV Dajto)

dom156

Jak druhý díl malinko pokulhával a občas si i mu i sliny tekly po tváři, tak toto je zas řádné terno. Opět tu máme trikové peklíčko, které se mi velmi líbí a film má výbornou gradaci. Škoda jen, že tvůrci si více nevyhráli s bojem v Sionu a také se nám opět ke konci snaží brnkat na strunu citů, což je u tohoto filmu scestné. Jinak se hezky usaďte na gauč a zapnete telku či počítač s tímto parádním filmem. ()

vegetol.mp

Pseudointelektuální blábol se strašnými dialogy. Že by to psal někdo ze scenáristů Ordinace v růžové zahradě? Tohle pouštějte pětiletým děckám a důchodcům. ()

Želik

Očakávala som skvelé zakončenie série a pritom sa mi tento diel zdal najslabší. Môžno k tomu prispela aj zmena dabingu Dlouhý ostal,ale nie Michal ale Vladimír. Asi Neo zostarol :). Stále to však je veľmi dobrý akčný Sci-fi film. ()

L_O_U_S

Hodnotím ze všech dílů nejníže. Nevadí, že se tentokrát do Matrixu moc nepodíváme, ale když už se tři čtvrtiny filmu odehrávají ve skutečném světě, mrzí mě, že nedošlo na kóje. Příběhově je Matrix Revolutions poměrně nevýrazným filmem. Navíc jsem možná úplný idiot nebo jen nemám smysl pro orientaci, ale ta ústřední bitva mi přišla docela zmatená. Za nepříliš šťastná považuju mírně otevřená vrátka na konci, protože při nenažranosti současné hollywoodské produkce, kdy se pokračování produkují s drzou samozřejmostí, je jen otázkou času, kdy do toho zase Wachowští praští. (765., 5. XI. 2012) ()

Aleee89

Tak nevím, mi připadá Matrix 3 nejhorší ze všech, ani ho raději neměli točit. Zase tu není moc příběhu jako v jedničce, ale jenom akce. Myslím, že tvůrci trojku točili jenom proto, aby nám ukázali a zamachrovali, jakou mají techniku a efekty. Nic moc, ale dívat se na film dá. ()

Frenegonda

Tak nevím. Asi jsem v jiným Matrixu či co... Přišlo mi to přehnaný a vytratila se ta nálada z MATRIXU 1. Okouzlení je pryč a zbyla jen pachuť. ()

Chrysopras

Zabití legendy. Nebo vlastní gól. Prostě hrůza. Tolik klišé a takovej konec si Matrix nezasloužil. Dodnes si pamatuju své rozčarování po odchodu z kina a od té doby jsem neměl odvahu se na to podívat znovu. ()

GILLWANDER

Tretia časť Matrixu je efektnejšia a akčnými scénami viac prehustená než predchádzajúce veľmi vydarené diely. Ale celkovo najslabšia časť zo všetkých. Bude to asi tým dejom, ktorý nedisponuje takou kvalitou ako bezchybná jednička. 70% ()

sek

Nejslabší článek celé trilogie. U některých rádoby hlubokomyslných rozprav jsem měl dojem, že se dívám na parodii Matrixu a ne na Matrix. ()

jhr

Podle mě lepší než Reloaded, vše nekompromisně směřuje ke konečné bitvě, bez zbytečných odboček a podobných věcí. Malinko to připomíná přímočarost jedničky, Neo je prostě boží a jeho bitka z agentem Smithem nemá chybu! Jednoznačně skvělé ukončení této nezapomenutelné série. ()

easaque

-3* toto kultovní akční sci-fi patří mé nejoblíbenější a s Terminátorem 2 bojuje o prvenství v mé TOP10. Momentálně tam není, ale to jen díky tomu, že dvojku Terminátora jsem viděl nejspíš víckrát. Rozhodně je však příběhem hodně originální, prozíravý a průkopnický a vážně se bojím, že něco podobného bude v budoucnosti možné. Navazující dvojdíl jen paběrkuje na slávě prvního dílu a snaží se rozvézt téma boje o svobodu lidstva do konce. Pokračování nemá v příběhu už ten pořádný šokující náboj, chybí moment překvapení a už nepřináší nic nového. Taky dává velký důraz na efekčnost akčních scén, které zase tak nevyhledávám. Proto nejsou pro mě tak významné a znamkuji mnohem méně. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

kombajn

Jednicka je bezkonkurencni, libila se mi dokonce i dvojka a tajil jsem dech pri honicce na dalnici ci pri vyplouvani novych postav (Monika Bellucci, dvojcata, Architekt). Ale trojka me zklamala. Mozna, ze az si nekdy pustim vsechny 3 filmy za sebou, tak jim prijdu na chut... Takto musim rict, ze se to do meho vkusu moc netrefilo. Mohlo tam byt mene chaotickeho boje a vice boje muz proti muzi. Zaverecny boj Neo vs. Smith a 3d renderovana zpomalena scena je pak facka do tvare vsem efektum pocinaje jednickou, ktere tato trilogie ukazala. Aspon ze to nema happyend... ()

lekr

Po skvělé jedničce a ještě lepší dvojce mě tohle spíš zklamalo. Bezmála do půlky filmu tam všichni jen kecali ( teda až na tu celkem hustou scénu v metru ) ale jinak do půlky tam fakt nic moc nelíbilo..pak přišla absolutně debilní a pro mě skoro nudná bitva se story co vypdali jako houf spermií v ženské vagíně...když už sem si myslel že to bude absolutně k ničemu přišel ale naopak skvělej konec kterej vše zachránil a mě absolutně dostal!!! Ještě že tak!!! ()

Vyhy

Chápu, že někteří ho považují za slabší díl, ale i tak se mi moc líbil. Více jsem ocenil, že zapojili i stroje, souboje s "chobotničkami" a dá se říci, že to bylo pořádné Sci-Fi. Film vás jako ostatní nepustí až do konce a někdo možná bude zklamán, že nebude ještě aspoň čtvrtý díl. Podtrženo sečteno - všechny tři díly jsou opravdu dobré. ()

peto12

Mňa táto časť Matrixu vôbec nezaujala. Dejovo úplne slabé, efetky na nízkej úrovni. Ale dalo sa to vydržať, lebo je tu Keanu Reeves. ()

Martin741

Matrix 3 /Revolutions/ je podla mna najslabsi diel vynikajucej trilogie a dalsi dokaz toho, ze 3- ka je z trilogii takmer vzdy najslabsia. Prva hodina filmu je neskutocne nudna, pri ktorej odznie len kopa prazdnych dialogov. Aspon, ze scenar zacne v druhej polke filmu aspon trochu slapat, a ta finalna bitka Neo vs. Smith je proste vyborna. Zaver filmu vsak klasicky sklame vsetkych tych, ktori ocakavali nieco obrovske. 60 % ()

Wachowští se vrací k Matrixu?

Wachowští se vrací k Matrixu?

04.03.2014

Studio 20th Century Fox se brzy vrhne do natáčení třech pokračování Avatara a u Disneyho chystají první ze tří nových epizod Star Wars. Velké sci-fi filmy jsou zkrátka v kurzu a pozadu nechtějí… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz