V záverečnej časti trilógie vedie armáda Zionov, podporovaná odvážnymi civilnými dobrovoľníkmi, neúprosný boj, aby odvrátila inváziu Sentinelu. Zostávajúce ľudské pokolenie bojuje nielen o holé životy, ale o budúcnosť ľudstva samotného. Neznámy prvok otrávi mužstvo a ničivého plánu Smitha sa okamžite zmocní Bane, člen konvoja. Každým ďalším okamihom sila rastie. Smith je za hranicou kontroly robotov a teraz hrozí zničenie ich ríše, reálneho sveta Matrixu. Veštkyňa ponúka Neovi (Keanu Reeves) svoje rady. Prijíma ich s vedomím, že jej slová môžu byť iba ďalšou klamnou rovinou veľkého systému Matrix. S pomocou Niobe volí Neo a Trinity (Carrie-Anne Mossová) ďalekú cestu, na akú sa ešte nikdy žiaden človek nepodujal - nebezpečnú cestu nad zemou, až do vnútra hrozivého mesta robotov. V tejto mechanizovanej metropole sa Neo stretáva tvárou v tvár s najvyššou mocou sveta robotov. (TV Dajto)

mirec88

Neviem, čo sa komu nepáči na tomto podľa mňa výbornom filme. Skvelé zakončenie trilógie, pre mňa osobne trochu nečakaný a originálny koniec a finálna bitka si ma celá získala. Som ohromený a Matrix je pre mňa po Pánovi prsteňov najlepšia trilógia. Niekedy šla logika bokom ako v druhom dieli, ale ako celok je to výborné. Myšlienka filmu bola úžasná a varujúca. Jediné mínus, ktoré vidím je to, že na niektoré otázky zostali nezodpovedané. ()

Siri69

I když jsem velkým fanouškem série Matrix, tak jsem byl třetím dílem po prvním shlédnutí dost zklamaný a dal jsem ''jen'' tři hvězdy. Po druhém shlédnutí se musím opravit a dát o hvězdičku navíc, jelikož je to fakt moc dobrá akční jízda... Válka se stroji, která mě poprvé nebavila, mě napodruhé doslova nadchla !!! A kdyby ve filmu nebyli občasné, zbytečně natahované dialogy, možná bych dal i plný počet !!! 4,5* ()

Autogram

Bolo to dávno, ale stále si pamätám, ako som z kina odchádzal sklamaný. Príliš veľa scén so strojmi, málo skutočnej akcie, za zmienku by stála len armáda Smithov. Celá séria nemala byť trilógia, stačili by dva diely a tento tretí mali vtesnať do druhého. Dĺžka je tu už úplne prepísknutá a záver si rád nechám vysvetliť, keď budem niekedy v lepšej forme, teda keď ma pripoja do Matrixu. ()

Jaro.Krafcik

Toto sa nestalo. Jediný diel ktorý si kedysi pamätam a len vďaka tým robotom. Absolútne mi to matrix nepripomínalo. Prvá hodina plná kecania a kecania, akcia žiadna a keď už prišla jednoducho to matrix nebol. Aspoň ten záverečný boj za niečo stál a pripomenul prvé 2 filmy. Ale trojka je bohatá len po vizuálnej stránke. 3* ()

Ludivitto

Geniální ukončení trilogie, která se zapíše do dějin filmu tučným písmem. Všechny podstatné dialogy byly vysvětleny, film letí kupředu strhujícím tempem a audiovizuální část filmu je úchvatná. Líbil se mi motiv lásky a z ní vzešlého programu Sethi a celkově dialogy ve stanici metra nijak nenudily ba naopak. Bavily mě i ostatní drobnosti - například role Persephony byla krátká, za to pro mě naprosto skvělá a její "citát" (i když nepřekvapující) považuji za dokonale vše vysvětlující:) Čekal jsem toho opravdu hodně (jak špatné, tak i dobré části), ovšem to co jsem viděl mě odrovnalo. Závěr je naprosto logický a nádherně zpracovaný nemluvě o závěrečném souboji. ()

silent cut

Viděli jste 13.Patro? Tak na Matrix zapomeňte. Srovnání se nabízí. Na straně jedné příběh prostě plyne a vám všechny ty otázky v hlavě vznikají a mizí v dáli na pozadí dalších a dalších otazníků, na straně druhé sedí digitální mesiáš s výrazem nadopovaného okouna v zrcadlových brýlích a ptá se... KAM MÁME JÍT? VY SE NEPTEJTE KAM, ALE PROČ? A PROČ TEDA? NO TO JÁ VÁM NEPOVIM... TAK TĚ ZABIJU... TO JE ROZTOMILÉ... Efekty bezva, ale...ale...já prostě nevim, jestli se mi tohle má líbit... ()

Almásy

nie zas take slabe ako zasvetene tvrdia ,,profici" ale predsalen sa beznadejne straca vedla bullet-time na streche a efektnej dvojky. ()

P1tr

Pokus o epické zakončení trilogie, který na mě vůbec nepůsobil. Závěrečná bitva v Matrixu je na pět hvězd, nicméně to, co se odehrává před ním, je zoufalost sama. Prostředí Zyonu mi nikdy nebylo sympatické, tudíž dívat se na něj dvě hodiny v kuse mi příliš nevyhovovalo. Epičnost si rozhodně nepředstavuji v neustálém šepotu, minimu akce a tupém střílení po robotech doprovázené tupým až komickým křikem. První Matrix měl jak výbornou akci, tak příběh. Dvojka se od příběhu mírně odprostila a soustředila se na akci. Trojka tápe a je vidět, že svět Matrixu už pod vedením bratrů Wachowských nemá co nabídnout. Divně odění lidé, zřejmě odrážející zvláštní choutky jednoho z režisérů jen podtrhují zoufalou snahu hrát si na něco víc. Potřeba brát se smrtelně vážně se tentokrát neosvědčila a narazil jsem na spoustu nechtěně komických momentů. Tohle se zkrátka nepovedlo. Revolutions jsou ostudným završením série, jejiž konec rozhodně není uspokojující. ()

Vercinix

Naprosto nerozumím tomu proč má tento film tak špatné hodnocení! Když pominu perfektní efekty a klasicky výborné bojové scény, tak ale rozhodně nemohu pominout ještě klasičtější genialitu provázející celou trilogii! Vyvrcholení celé myšlenky je více než působivé a byl jsem jím naprosto unešen! První díl byl myšlenkou a akčními scénami šokujícně výjmečný, druhý dotáhl působivost bojových scén do senzuální extáze a třetí díl tuto extázi učinil reálnou skrze myšlenku (a počítačové efekty zvláště při válce se Smithem byly rovněž velmi působivé)! Všechna čest tvůrcům za tuto trilogii a politování těm jež ji nepochopili! ()

manonfire

Ale každá trampota má svůj konec a Kuba(Neo) se Stázinou(Trinity) si k sobě zase cestu najdou, zatímco zlý správce Kolomajzna(Agent Hugo) spláče nad vejdělkem. Ale že to tentokrát ševci(Neo, Morpheus a kolektiv) proti císařpánovi(nějakej ten centrální mozek nebo co) zvedli vojnu .......až se na kostelní věži kohout rozskotačil. 40% ()

Wlck

Dneska jsem si dal Matrixový den. Trochu zlo, protože bylo slunečno, ale... Bratři Wachowští můžou tvrdit, jak moc plánovali koncept všech tří dílů už od začátku. Já jim to ale žrát nebudu. Reloaded a Revlutions mají s prvním Matrixem tak pramálo společného, až to není úplně příjemné. Každopádně fungují, akce je náramná, jen scénář je dost debilní a během likvidace Zionu jsem měl nutkání se smát tomu šílenému chlapíkovi na robotovi, co se tvářil hrozně drsně a kosil jednu chobotničku za druhou. Navíc značně chybí to, co předešlým dílům získalo nejvíc kreditu. Aspoň v mých očích. Totiž působení v samotném Matrixu. ()

venca163

Myslím, že se z tý dvojky dalo vymotat s lepším citem. Detaily tady už hodně skřípou. Všecko už mi to přišlo moc na efekt. Při psaní trojky už asi byli bratři Wachovští z větší části sestry. (70%) ()

Darth_AK

Trilogie "vrcholí" tímto dílem. Matrix Revolutions. Mnohými proklínán, jinými vzýván. Já osobně mu dávám 4* jako oběma předchozím dílům. Koneckonců souboj Neo vs. Smith z tohoto díla (byť prý ostudně okopírován z jakéhosi anime) považuji za úžasný, spolu s chorálem, který ho doprovází. Bitva o Sion se taky nevidí hned tak každý den, byť to bylo ze slabšího soudku (když si uvědomím že rok předtím proběhla "bitva na planetě Geonosis" v SW univerziu, tak Matrix přeci jen zaostává). Dialogy zůstávají neměnné, plné hlubokých ptákovin či velkých myšlenek. Trinity mi zde navíc splnila sen a odešla, nikdy mi skutečně nesedla. Skvělý Hugo Weaving, Keanu Reeves, Fishburne a nyní i kapitánka Niobe tvoří nejlepší herecký ansábl, zbytek spíše zaostává, co naplat-i když Monica Bellucci jako vždy svým outfitem celou jednu scénu ukradla pro sebe. Z akčního hlediska tedy spokojenost, herecky rovněž, hvězda dolů jde za zbytečný patriotismus v Sionu (přehnaný) a poněkud slabší dialogovou výplň filmu. 4*- "It ends tonight." "I know it does, I´ve seen it" ()

Melios

Kedysi som filmu dal 78%. Dnes to vidím oveľa triezvejšie. Zlé to nie je ,ako tu veľa ľudí tvrdí. Áno je to katastrofa v porovnaní s originálom a akcia je fakt kostrbatá ,no pozerať sa to dá. Ale to je asi tak všetko ,čo sa k tejto mozajke random počítačových efektov dá povedať. 54% - za Keanu Reevesa ,Huga a koniec....inak je to sklamanie. ()

giovanni3

Závěr trilogie pokračuje v nastoleném trandu s tím, že ze slabší dvojky se bere pouze silnější Smith. Jinak děj jede opět kvalitně jako v jedničce obohacen o boj o Zion, důlní stroje atd... Záporem je určitě snadná cesta do města strojů takřka bez odporu, či až moc srdceryvné scény s Trinity. Každopádně na 4* to prostě je, ač jednička je stejně nejlepší. ()

Luksa

Trojka potvrdila, že natočit pokračování prvního dílu mělo smysl. Líbilo se mi zakončení války se stroji, Neovo sebeobětování, myšlenky i zúčtovací finále, potěšila bitva o Zion, město strojů, finální souboj s virovým Smithem za účasti skvělé hudby, hutná atmosféra mixnutá z postapo a kyberpunku... A několik patetických scén a strojových dialogů pal čert. ()

Wachowští se vrací k Matrixu?

Wachowští se vrací k Matrixu?

04.03.2014

Studio 20th Century Fox se brzy vrhne do natáčení třech pokračování Avatara a u Disneyho chystají první ze tří nových epizod Star Wars. Velké sci-fi filmy jsou zkrátka v kurzu a pozadu nechtějí… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz