Hlavným hrdinom svižného thrilleru Sanitka, režiséra a producenta Michaela Baya je vojnový veterán Will Sharp (Yahya Abdul-Mateen II), ktorý pod tlakom okolností urobí osudovú chybu. V snahe zaistiť peniaze na zaplatenie účtov za liečbu svojej manželky požiada o pomoc človeka, ktorého o ňu rozhodne žiadať nemal. Jeho nevlastný brat Danny (Jake Gyllenhaal), je charizmatický kriminálnik. Namiesto peňazí ponúkne Willovi prácu – účasť v tíme, ktorý pripravuje najväčšie prepadnutie banky v dejinách Los Angeles a ktoré má Willovi vyniesť 32 miliónov dolárov. Will nedokáže ponuke odolať, zvlášť keď je život jeho ženy v ohrození. Aj dokonalé plány niekedy zlyhajú, ako v tomto prípade. Zúfalí zlodeji sa tak ocitnú v sanitke, ktorá preváža ťažko zraneného policajta. Ako rukojemníkov držia aj skúsenú záchranárku Cam Thompsonovú (Eiza González), ktorá sa ho snaží udržať pri živote. Dokážu uniknúť, keď ich prenasleduje celé Los Angeles? (CinemArt SK)

salisbury

Ambulance, která pod taktovkou Michaela Baye rozkmitala své motorové vnitřnosti a rychlostí letícího geparda rozryla silnice v městě andělů, poukázala na film pln rychle plynoucí akce, občasného humoru, klišoidního příběhu, nějakého toho potem zbroceného kýče včetně konce, který se těžce pro mne vydýchává. Hold Michael Bay v tomhle ohledu nezklamal a jeho brilantní Skála je stále vrcholem jeho filmařského umu, neb Sanitka s absencí Jaromíra Hanzlíka se topí v rozbahněných vodách lehké nadprůměrnosti. Při sledování nejen akčních eskapád byla kamera policejními želízky evidentně připoutána na Matějské pouti k centrifuze a za hudebního doprovodu zvučících Yamato bubnů hnala snímek do vyšších obrátek, až bylo v soukolí chvílemi slyšet jak to zadrhává, hold je někdy lepší zpomalit a při menším kmitu rotujících těles vše řádně promyslet. Film je předně odpočinkovou záležitostí se skvělým Jakem Gyllenhaalem a když snímku mnohé odpustíme, tak určitě se tam najde pár situací, které nenáročného diváka velmi pobaví. ()

agentmiky

Dostal jsem přesně to, co jsem od Míšy očekával. Pořádnou podívanou plnou nařachané akce. Kromě toho se divák dočká i zajímavých hereckých jmen, kde všem vládne Gyllenhaal (je až s podivem, jak bravurně dokáže zahrát odlehčené momenty, ale i chvíle plné adrenalinu), na Eizu González ve vedlejší roli se zase hezky kouká. Jsem rád, že na samotnou akci došlo hodně brzo (již v v první půlhodině), ty přestřelky za mě byly parádně ozvučené. Od té doby se film nezastavil (to nahánění se záchrankou mě místy přivádělo do varu...Třeba ta scéna s těmi vrtulníky pod mostem... Kvalitka). Kamera opět precizní (ty všechny nálety, to je prostě Bay se vším všudy), též Balfe na hudebním poli dokázal pořádně přitápět pod kotlem. Jasně, najde se zde hromada nesmyslů (třeba ta operace za jízdy :D... jako budoucí doktor jsem kroutil hlavou :D), nad tím se člověk prostě a jednoduše nesmí  zamýšlet. Ale musím podotknout, že se zde Bayovi  podařilo zařadit do svého snímku pořádné kvantum vtipu, došlo i na situace, kdy se smál celý sál (třeba scéna s tím psem Nitrem mi přivodila úsměv od ucha k uchu). V závěru dojde i na emoce, které chytnou za srdce. Jo, jsem spokojen. Nechte logiku doma a užijete si to. Za mě 8/10 ()

maddy

6 Underground meets Bad Boys. A keďže ten prvý menovaný považujem za jeden z najhorších filmov od Baya, tak aj Ambulance je prinajlepšom iba priemerný film. Po traileroch som sa síce tešil, žeby Michael Bay mohol po rokoch skúsiť natočiť niečo iné, ale aj sanitka je len ďalšia typická bayovina, akurát tentoraz o niečo umiernenejšia čo sa týka budgetu. Buď som z toho vyrástol ja alebo sa Bay za tie roky nikam neposunul, ale to čo bolo cool pred dvadsiatimi rokmi len neustále omieľa dookola a dnes to už vôbec nefunguje. A tak je aj Ambulance zbytočne naťahovaná, bez slušného tempa a tých 136 minút pôsobí priam nekonečne. Hlavne vo filme bez deja a bez sympatických postáv - aj taký Jake Gyllenahaal, ktorý patrí medzi mojich obľúbencov tú má až otravne ukričanú rolu. Keď už sa Bay snaží o niečo vážnejšie podanie, tak mu to kupodivu funguje, bohužiaľ to neustále musí narúšať priam dementým humorom, kde musí mať každá postava kvázi trefnú (čítaj trápnu) hlášku aj v tej najvážnejšej situácii. Jediné čo ostáva je tak slušná akcia, kde prestrelky konečne v hollywoodskom filme vyzerajú ako prestrelky. Nieže by sa tu dialo čokoľvek vyslovene prehnane krvavé, ale aspoň je cítiť, že tie samopaly a všemožné zbrane sú skutočná hrozba, nie ako vo väčšine súčasnej produkcie kde sa strieľa a uhýba guľkám jedna radosť. Do toho je zasadená typická bayovská frenetická kamera, ktorá opäť poletuje ponad budovy, dialnice a ponúka štýlové pohľady na celé Los Angeles ... ale čo z toho, keď to je v tak unýlom filme. Popravde však neviem čo som vlastne čakal, keďže Bay je dávno z kurzu a dobrý film nenatočil už cez desať rokov. CELKOVO: 5/10 ()

Wysch

Bayovina, kterou jsem zapomněl hodnotit a komentovat, a hned si připomínám proč: Ve chvíli, kdy změním hodnocení, se mi tenhle editor zavře a já už jsem línej to psát znovu. Protože při psaní komentáře jsem si uvědomil, že jsem si tuhle Jakeovu sanitku na velkým plátně užil víc než Reynoldsův dream team, a to přes (anebo právě proto!) všechny ty typické patetické klišovité kýčovité Bayhem momenty. Mňam. Píčovinka, na kterou se dá snadno zapomenout. Na malý obrazovce mě už ta sanitka zas na čtyři * nebrala, no. ()

Lukrecie

Napětí, adrenalin, akce, drama, humor (ty odlehčující momenty jsou naprosto super). Nenudila jsem se ani minutu. Jasně, že je film natočen, aby se líbil, ale tomu já říkám filmařská řemeslnost! Nikdo nejsme černobílý - dobré prokreslení povah a postav. Vyzdvihla bych velmi kvalitní scénář. Jediná výtka je občas nepříjemná kamera hlavně ze začátku především jak jsou bratři v podzemních garážích. Další výtka při první přestřelce před bankou vůbec není jasné, kdo na koho střílí. Přijde mi jakoby stříleli jen z plezíru - nereálné, nevěrohodné. Pobrečela jsem si hned na začátku a na konci. Ale mě tato citová "ždímačka" 🙈😅 vůbec nevadí právě naopak. Zde samozřejmě podhodnoceno za mě  slušná 4*- 4,5* ()

kobejn

Bayovi furt nějak nedochází, že film nerovná se akční scéna, ale příběh, a když film nemá nějaký příběh, může mít nevím jaký jízdy kamery a úhly snímání, pořád to bude nuda a otrava!!!!!!!! ()

Praxis

Bayovina. V tom nejlepším a bohužel i nejhorším. Všechno nahromaděné na dvou hodinách. Má to světlé chvilky, bohužel v těch, kde se to snaží tvářit vážně ale zase zažívá své tmavé chvilky. Vcelku průměr s naprosto afektovaným Gyllenhaalem. 50% ()

Bordoshut

Recenze na film Ambulance: Jednoduše... tohle není kvalitní film. Je to akční jízda. Tak šílená, že by se s ní mohl svářit i Šílený Max. Tak rychlá a zběsilá, že by Vinu Dieslovi spadla čelist. A tak prostinká, že kam se na ni hrabe první John Wick. Je jen na vás, jestli Ambulanci přijmete takovou, jaká je, a užijete si jí, anebo jestli budete celou dobu brblat nad prvoplánovitostí scénáře, stupiditou postav a tím, že kromě akce to nemá co nabídnout a ani to Rko neumí Bay dotáhnout do konce. Že policisté jsou zde naprosto tupí, protože je ani jednou během těch 2 hodin nenapadne střílet na pneumatiky. Jakože máte pravdu. A jakože co? ()

Alementina

Je to takové nekonzistentní. Samozřejmě extremně patetické ve všech ohledech, přepálené stopáží, se spoustou honiček, bouraček, střílení a vrtulníků, pro ty má Bay slabost, tak jako pro stejný typy ženských Eiza je jak přes kopírák mladší verze Megan. Ale má to výborný vtipný momenty, jako komedie to v jistých chvílích funguje fakt skvěle, dlouho jsem se tak nenasmála u akčního filmu. Doma u kompu by mě ten film nebavil, ale v kině to mělo atmosféru :) ()

Kaluž

Kdyby Míša amputoval ty píčoviny s kartelem a vecpal to do stovky minut, lípnu mu tam pětku jak vyšitou. Je to zase totální akční porno a rozhodně si to dám časem znova. ()

Blackhand47

Co se stane, když zkřížíte devadesátkový akčňák a telenovelu? Přesně tohle! Máme tu dva bratry... nevlastní, jeden je černý a druhý je bílý. Jeden je válečný veterán a druhý je lupič. Jeden potřebuje peníze a druhý zrovna plánuje akcičku, ale hrdina se musí rozhodnout do 5 minut, jinak peníze zřejmě nedostane a jeho žena umře na rakovinu. A pak tu máme další dějové linky... v jedné máme záchranářku, v další zamilovaného policistu, pak šéfa policistů s velkým psem a homosexuálního agenta FBI, který chodí na terapii, ale to se pak už vlastně neřeší... Nečekaně se tu pak všechno pokazí a přichází zvrat, za kterým je další zvrat a nečekaně se objeví další, až to není ani k smíchu. A když jsou hrdinové zatlačení do kouta, zavolají si na pomoc kavalerii latinoamerických gangsterů s rotačním kulometem v hot rodu. Bravo. 45% ()

AffectedFace

Ambulance je nadupanej sakra hodně energeticky výbušnej chlapskej akčnák, kterej jsme tu od doby Nebezpečný rychlosti snad neměli. Intenzivní násilí proudí všude až do Vás! Původně jsem si myslel, že 6 Underground už Bay překonat nedokáže, ale potvrdil nám všem pravej opak. Upřímně radši mám rád akční filmy založené na choreografii a pěkné kameře. Zde je jenom ta kamera a já si vůbec nestěžuju, protože jsem za celý dvě zasraný hodiny nešel ani zakouřit cígo. Údajně dojemné téma s holčičkou na mě nefungovalo, leč bylo klišovitě pojato. Všechno ostatní funguje přesně jak by mělo, a jak je u Bay filmu zvykem. Soundtrack je vynikající i přestože Lorne Balfe není zrovna pro mě nějak výrazný skladatel (jako například Tyler Bates-atd). Výběr hereckého obsazení trefil Bay naprosto dokonale přesně především na Eizu Gonzales na kterou se parádně dívá už od dob Baby Driveru (co si budeme občas i kvůli ni zapomínáme číst titulky). Trošičku mi tam chyběla rozšířenější backstory hlavních postav, ale ve finále mi je to vlastně úplně jedno! ()

FilmFan24

Průměrný akčňák, který doplácí na Bayovy manýry. Kratší stopáž by byla ku prospěchu věci. Ovšem velmi vtipné jsou citace hlášek z pár režisérových povedených filmů. ()

Baboonek

S dobrým akčním filmem to mělo pramálo společného, ale k parodii to mělo vážně blízko. Na akční scény nebyl budget, přesto se je tam snažili narvat, co to šlo. U Baye to není neobvyklé, bohužel auta co random naráží do všeho jako na autodromu nejsou úplně moje představa ‘povedené akční scény’. V rozpočtu nezbylo ani na stabilizátor a tak práce s kamerou vypadá asi jako vaše video z nějaké párty - sem tam se tam někdo mihne a něco tam křičí. Film je plný klišé a samo jde s dobou - #blacklifematter, soundtrack z 80tek a gay friendly zmínka nesmí chybět i když tyto scény vypadají jak doplněné až na poslední chvíli podle toho co zrovna letí. Pár vtípků z odkazy na Bayovi předchozí filmy to bohužel nezachránilo - zbytek už byl spíš špatný joke. O originalitě a nápadu se také nedá mluvit. Vykradení banky ještě jde, ale pak už čelíme jen horší verzi Rychle a zběsile s obdobným nápadem jako v druhém díle a spousty podobným filmům. ()

Trevor

VAROVANIE: MOJE KOMENTÁRE SÚ PRE VäČŠINU UŽÍVATEĽOV URÁŽLIVÉ!!! Môžu spôsobovať nevoľnosť, úzkostné stavy a depresiu!!! ---Môžu obsahovať stopové prvky SPOILEROV---Mladá sebavedomá biela klitorisáčka (nakoľko postava bielej farby pleti môže byť v liberálno-fašistických filmoch kladná iba ak má klitoris) pomôže nadradenému alfasamcovi čiernej farby pleti, ktorý je síce zločinec ale samozrejme je kladnou postavou ktorej sa snaží ublížiť celý svet, v boji proti zlému bielemu ujovi a zlým bielym policajtom ktorí chcú zabrániť bankovej lúpeži. Klitorisáčka bez problémov zvládne náročnú operáciu v plnej rýchlosti v sanitke, pri tom ako jej na hlavu mieri zbraňou zlý ujo bielej farby pleti, ktorý je psycho a na všetko odhodlaný, fuckera a ten sa pochopitešne jej klitorisu zľakne a nakoniec pomôže chudákovi dobrému zločincovi afroamerickej nadradenej rasy ukradnúť peniaze na operáciu, zatiaľ čo pracujúci biely odpad na Slovensku, napriek tomu že odvody platí celý život si aj tak vďaka vláde proamerického liberálneho hnoja v našej krajine bude musieť za liečbu zaplatiť. Biely, relatívne kladný, policajt z FBI sa ospravedlní všetkým ľuďom nadradenej afroamerickej rasistickej rasy že vôbec mal tú drzosť narodiť sa ako beloch a nakoniec pre afroameričanov a klitorisáčky všetko dobre dopadne...LCDP zhrnutá do jedného, pomerne dlhého, pomerne zaujímavého filmu plného akcie s otrasnou hudbou. Opäť raz amíci prerobili severský akčný či krimi film, napchali tam korektnosť a vyšší rozpočet a ľudí to má pravdepodobne ohúriť. ()

LND

Policisté s kulervoucím nápisem LAPD, kteří berou honičku natolik vážně, že ve slepé uličce, kde je zábradlí, cedule označující konec ulice a stojící sanitka, kterou pronásledují, a kde dostanou jasný pokyn zpomalit, to v plné rychlosti napálí do onoho zábradlí a vyletí do dáli vstříc travnatým kopcům a frekventovaným dálnicím. Takoví policisté mají rozhodně kvalitní matroš. Možná stejný matroš jako kameraman, který tam lítá nahoru/dolu jako v nějaké centrifuze. Nebo jako ti, kdož do sebe kropí nekonečné zásobníky a ne a ne někoho opravdu trefit, byť stojí deset metrů od sebe na volném prostranství. Tomu všemu bezpochyby vévodí Eiza González, její zázračné schopnosti a neochvějný záchranářský duch. Postavu Jakea Gyllenhaala by měl pro změnu někdo naučit jak funguje čas. Na to, jak geniálně připravil a naplánoval bankovní loupež, totiž vůbec neví, co to znamená, když se řekne třeba 5 minut nebo 45 sekund. ()

kinderman

"Můj čas je pouhopouhé prozatím." Jake Gyllenhal dost nepříjemně přehrává, k čemuž mi vysvětlení, že otec jeho postavy byl psychotik, nestačí. Celou sekvenci s přepadením banky jsem chápal jako čistokrevnou frašku a to se tlouklo s pozdějším vývojem, kdy mě jako diváka chtěl režisér emocionálně zaháčkovat. Když automobilová honička trvá desítky minut, nutně přichází otupení a režisér mě jako diváka ztrácí. Za jednoznačné plus považuji to, že Bay konečně dokázal natočit film s ženskou hrdinkou, která jen nezdobí a které se nevysmívá, ale která je v konečném důsledku mnohem sympatičtější než ústřední mužská dvojka. Na to, že se na střihu podílel slavný P. Scalia, mi chvílemi právě střih přišel trochu ledabylý. ()

dyfur

.....tá streľba pred bankou to po kom sa strieľalo-bývalí vojaci a netrafia nikoho.....scenár, herci, atmosféra.....bieda ..... ()

jhr

Musím říct, že mě novinka od Baye nečekaně bavila. Jedná se o svižný a hlavně zábavný akční film s kvalitním obsazením, udernou akci a hlavně s jednoduchým, ale relativně inteligentním scénářem. Podobných akčních oddychovek není nikdy dost. ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Kdo by to ještě před pár lety řekl, že tím prvním filmem podle videohry, který prolomí ono proslulé prokletí nepovedených, a především neúspěšných herních adaptací na stříbrném plátně, bude až Ježek… (viac)

Jake Gyllenhaal a Guy Ritchie spojí síly

Jake Gyllenhaal a Guy Ritchie spojí síly

10.10.2021

Přestože zatím o příštím filmu britského filmaře Guye Ritchieho (Rozhněvaný muž, Sherlock Holmes) nevíme takřka nic, projekt už se pomalu začíná blížit před kamery. O hlavní roli teď navíc jedná Jake… (viac)

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

30.08.2021

Přestože se roky držel v komorních a nezávislých filmech, v posledních letech se Jake Gyllenhaal přesunul do blockbusterové produkce. Ve Spider-Man: Daleko od domova ztvárnil záporáka Mysteria a brzy… (viac)

Ambulance Michaela Baye nabírá obsazení

Ambulance Michaela Baye nabírá obsazení

12.12.2020

Je už téměř jisté, že po netflixovském 6 underground: Tajné operace bude dalším režijním počinem mistra přestřelené akce Michaela Baye thriller pro studio Universal s názvem Ambulance. Před časem… (viac)