Hlavným hrdinom svižného thrilleru Sanitka, režiséra a producenta Michaela Baya je vojnový veterán Will Sharp (Yahya Abdul-Mateen II), ktorý pod tlakom okolností urobí osudovú chybu. V snahe zaistiť peniaze na zaplatenie účtov za liečbu svojej manželky požiada o pomoc človeka, ktorého o ňu rozhodne žiadať nemal. Jeho nevlastný brat Danny (Jake Gyllenhaal), je charizmatický kriminálnik. Namiesto peňazí ponúkne Willovi prácu – účasť v tíme, ktorý pripravuje najväčšie prepadnutie banky v dejinách Los Angeles a ktoré má Willovi vyniesť 32 miliónov dolárov. Will nedokáže ponuke odolať, zvlášť keď je život jeho ženy v ohrození. Aj dokonalé plány niekedy zlyhajú, ako v tomto prípade. Zúfalí zlodeji sa tak ocitnú v sanitke, ktorá preváža ťažko zraneného policajta. Ako rukojemníkov držia aj skúsenú záchranárku Cam Thompsonovú (Eiza González), ktorá sa ho snaží udržať pri živote. Dokážu uniknúť, keď ich prenasleduje celé Los Angeles? (CinemArt SK)

Goldbeater

Kdyby se člověku chtělo to strhat, tak vnitřní logiku tohohle filmu lze bez obtíží oholit až na kost hodně rychle. Ale jdete na film Michaela Baye a čekáte film Michaela Baye. Jako naprostý no-brainer je to solidní zábava s působivými kaskadérskými kousky. Jen ty jeho hračičky s kamerou a střihem už jsou tady opravdu šíleně přepálené, měl by do budoucna aspoň pár lajn koksu denně ubrat. ()

liskam

Nadhodnocuji! Proč, protože tohle je film promarněné šance. A přitom stačilo málo a mohli jsme tu mít novou "Skálu", "Nebezpečnou Rychlost" a nebo "Nelítostný souboj". Jen si pořádně pohrát se scénářem a vyměnit zfetovaného střihače. A to je za mě veliká škoda! ()

Posheidon

Zrodila se legenda, ovšem ne na plátně, v což by někdo mohl tajně doufat, ale v kinosále na projekci ČSFD. Pokud budete pročítat první recenze, tak si určitě povšimnete, že se nejedna z nich zmíní o tajemné slečně, která nešla přeslechnout. Musím se přiznat, že i já jsem si říkal „musím si počkat, až se rozsvítí, abych viděl, jak ta slečna s hurónským smíchem vlastně vypadá.“ :-D Seděla hned o řadu za námi. Slečnu jsme pak potkali ještě na nástupišti v metru. Ač se zapojila s námi do rozhovoru, tak jsem se neprozřetelně zapomněl zeptat na její nick. Škoda, při příští její účasti na projekci bychom už věděli, do čeho jdeme :-D K filmu: Klasika ve stylu, vypni mozek a bav se. Byla tam snad všechna hollywoodská klišé posledních let: jedna z hlavních postav musí být černoch, když bude adoptovaný tak o to lépe. Musí se zde objevit alespoň jeden homosexuál. Musí zde být freecoolin policajt, co má domácího mazlíčka. Prostě něco jako Jake a Tlusťoch, ale mladší a akčnější verze. Musí tam bý alespoň jedna docela pohledná slečna, ideálně záchranářka. Musí tam být gang samozřejmě pokud možno hispánský. Musí tam být hodně bouraček, to mají diváci vždycky rádi, občas musí něco vybouchnout a musí se tam hodně střílet. Musí tam být vrtulník, když bude více než jeden, tak jen dobře. Z tohoto výčtu to může vypadat na slaboduchý akčňák. Ano, uvěřitelnosti to moc nepobralo. Některé scény, které v reálném životě jsou docela vážné např. boj o život, vyvolávaly v sále spíše smích, než zatajený dech. Těžko říct jaký byl skutečný záměr tvůrce. Celý film je jedna velká honička ovšem poctivě natočená. Když si odmyslím ty nesmysly, tak jsem se ve finále docela dobře bavil, neb spád tomu nechyběl. . . . . Pozor spoiler:🧍‍♂️🚶🏿‍♂️🔫🏦💰🚔👮🔫🏃🏃👮🔫🚑👩‍⚕️🚓🚓👮🏽🩸💉🚑🚓🚁🌉🚁🚑🚑🚑🚓💥⚰️🚓🔫🚑⚰️⚰️👩‍⚕️💵🙋🏿 ()

kingik

Americká akční odpověď na českou Sanitku. A doktor Štrosmajer by zíral, kam dnes operace, respektive akutní operační zákroky, prováděné urgentně v útrobách sanitního vozu, pokročily, a v jakých podmínkách a kalupu se provádějí. Ulice Los Angeles křižuje v ukradené sanitce bankovní lupič se svým partnerem ve zločinu, kteří prchají před zákonem a napakovali se tučnými 16 miliony. Sekunduje jim nesličná zdravotnice značky Tma a postřelený policejní strážník v kritickém stavu. Má to přes dvě hodiny, což  je chyba, a celé to řídí Michael Bay. Bay umí, ovšem  tohle má citelné zabarvení akční podívané z devadesátých let, to je nutné podotknout. Většina postav se chová a jedná v duchu devadesátkových akčních spektáklů, tedy plus mínus příšerně a snad i úmyslně naivní dialogy, silné kecy strážců zákona i policejních agentů, hlášky hlavního hrdiny, které mají podtrhnout tuhost i hravost toho všeho. Scénář je koncipován tak, aby se režisér dostal střelhbitě do svého živlu a rozbalil  to ve velkém akčním stylu. Film je to pořádně zběsilý, ze svého tempa nepolevuje, tím je také vystaven divák mírnému riziku spočívajícím v překotně epilepticky neposedné kameře, která se ustálí, až se pořádně vyřádí ze svých kejklí. A to jsou jen vzácné okamžiky. Herecký zajímavě perlí jen Jake Gyllenhaal, který vystihl maniakální úroveň filmu, ostatní na mě dojem neudělali. To ale neznamená, že byli špatní. Jen Eiza González byla dokonce prudce otravná bába bez sexappealu. Bay už jiný nebude. Akce je jeho živel. Nejsem z jeho dalšího počinu v mrákotách extáze. A film mě k opětovnému zhlédnutí hned tak neburcuje, stíhací okruh/maraton se klidně dal o půlhodiny zkrouhnout. Ovšem když to má být zběsilé, tak to má být zběsilé. A Bay je na zběsilé akční manévry odborník za akční koule vzatý. A I když je film víceméně bez napětí a emocionálně plochý až místy poněkud infantilně trapný až k Bayovému pubickému ochlupení, je to v globální rovině celkem kvalitně odvedená záležitost se sklonem k rutinérství a chronické obsedantnosti. 7/10 ()

sochoking odpad!

V 73. minute som to vzdal! Toľko kokotín na jednom priestore (a v jednej minúte) som už nedokázal vstrebať a ani len oko nad nimi prižmúriť. ()

dr.horrible

Extrémne stupidný scenár. Dva a pol. Dávam viac, pretože je to zábavný popcorn a s výnimkou ponižovania vážnych tém v úvode a infantilného amerického pátosu v závere, sa to väčšinu času na nič iné nehrá. Ale treba byť pripravený, že Bay už nie je Bay, ale paródia na Tonyho Scotta. ()

InJo

Totální filmový ADHD záchvat, který se od začátku do konce řítí kupředu takovou rychlostí, že v podstatě ani nestíháte řešit všelijaké nesmysly, k nimž během více jak dvou hodin stopáže dojde. A že jich je asi milion, přičemž nepřehledná a chaotická akce vlastně patří k těm méně zásadním. Bayovi skalní fanoušci si to patrně budou schopni v rámci možností užít, mnohem radši bych tuhle vcelku solidní látku ale viděl v rukách někoho typu Michaela Manna. Bayův nezaměnitelný frenetický videoklipový styl se každopádně (opět) nikam nevyvinul. Jiné (natož lepší) už to s tímhle zkoksovaným cvokem holt asi nebude. 60 % ()

Anderton

No dobre, vďaka patetickým retrospektívam alebo totálne mimo humoru by si Sanitka zaslúžila skôr tri hviezdy. Ale keď vidíte to Bayovo úžasné nadšenie z toho, že konečne robí relatívne civilnú priamočiaru akciu, tak vám nedá mu nefandiť. Je to non-stop akcia od nejakej desiatej minúty až do absolútneho konca. Čo ale zároveň neznamená, že nie sme svedkami dialógov a dokonca aj niečoho takého, ako vývoj postáv. I keď predvídateľný, ale zase, nefandite Bayovi, keď sa tak baví a chce baviť aj nás z hĺbky svojej duše. A tá dĺžka vôbec nevadí, len nedokážem odhadnúť, či sa zo Sanitky stane niečo, k čomu sa budeme aj v budúcnosti radi vracať, ako k tým lepším Michaelovým kúskom. ()

boshke

Začíná to tak nějak (standardně bayovsky) debilně. Pak se to v jeden moment zvrtne až do takové debiloviny, že to začne být vtipné a jeden by si řekl, že je to možná debilní záměrně... a že to vlastně ve finále až tak debilní není... ale pak to zase začne být tak nějak standardně bayovsky debilní... že si jeden řekne, že je to asi jenom normálně debilní... 40% ()

Kudly4

Takový obvyklý den v LA. I přes svoji (klasickou) délku, mě to nenudilo a film mi celkem rychle uběhl, ale čekal jsem teda o něco větší nářez od Baye, musím to napsat, ale akce byla maličko nudná (často zbrklá kamera i střih). Každopádně, asi ze z toho vytřískalo co se dalo, co jiného do toho ještě nacpat, když celé dvě hodiny sledujeme jenom to, jak se snaží se sanitkou setřást všechny poldy z města. Občas jsem měl pocit, že sleduju záměrně přehlídku, těch nejlepších, émerických, policejních aut, jakože MY jsme ti nejlepší na světě prostě. Top scéna -  kulomet, kartel, jinak ale žádná echt akční zapamatovatelná scéna tu prostě není. Gyllenhall zahrál parádně a samozřejmě bílej musí umřít, jo a nechápal jsem tu teploušskou vsuvku (FBI agent), to jako vážně ?! No, předešlý Bayovo 6 underground, se mi líbilo o dost více. (559. hodnocení) ()

AppleCore

Bay je přerostlý dítě, který má to štěstí, že si z bezedných zdrojů může kupovat nový techno hračky. Jenom by mu měl někdo sdělit, že natočit dronem půlku vysoko-rozpočtovýho filmu prostě nemůže fungovat. A tak tu půlku filmu sledujeme kameru ulítávat jaksi zcela mimo dění, kde se všichni snaží vydat ze sebe maximum, ale všichni se bojí Bayovi říct, že je kokot. Mít to klasickej vizuál i střih, vytřískala by se z toho skvělá drsná kriminálka. ()

Spinosaurus

ČSFD projekce: Můžete někdo identifikovat tu holku, co dostávala v sále permanentní záchvaty smíchu? Úplně ten filmový zážitek pro všechny diváky shazovala... ()

Geralt z Rivie

Klasický Bay. Akční béčko. Co jsem čekal, tak jsem taky dostal a ještě něco navíc. Jake Gyllenhaal dokáže zahrát úplně všechno. Chvíli to byla až moc velká sranda, ale narážky na jeho předchozí filmy se mi moc líbili. ()

Slartibarkfast

[ČSFD projekce] Ve výsledku šílenost, na které vás přes všechny absurdně zamotané nesmysly neustále něco fascinuje. Jestli je to sebe parodující složka? Těžko říci. Míša Zátoka to zas krapet přehnal a zřejmě zapomněl, že netočí další Transgendery. A Jake? Toho chlapa musíte zbožňovat i v roli záporáka. O detailech tohoto dílka později, až to vnitřně zpracuji.. 50% ()

silentname

Mám pocit, že Michael Bay sa rozhodol trošku odbočiť od svojho najobľúbenejšieho remesla a priniesť niečo trošku iné. Nedá sa povedať, že by sa v "Ambulance" nenašli určité paralely s jeho režisérskym štýlom alebo aj spôsobom ako podáva príbehy, no mám tak trošku pocit, že chcel urobiť tento film trošku vážnejší, no súčansne nie moc vážny. A aj keď je tu veľká dávka humoru, nemám pocit, že by išlo o typický prvoplánový humor, aký Michael Bay do svojich filmov dáva bežne. Myslím si, že v porovnaním s napríklad jeho posledným filmom "6 Underground", tu ide o lepšie napísaný projekt. V úvode som si dokonca hovoril, že neverím, že takéto scénky si tu našli svoje miesto. Ako napríklad príbeh zraneného dievčatka v aute. A musím povedať, celkom ma ten moment zasiahol. Práca s kamerou je okrem toho v tomto filme veľmi dobrá. Niektoré zábery doslova letia celým priestorom a vďaka tomu vyzerá film oveľa lepšie, než som čakal. Občas to síce pôsobí, že sa dočkáme nie úplne prirodzených strihov, ale dokážem to nejako skusnúť. Jake Gyllenhaal dáva svojej postave Dannyho svoj typický šarm a vďaka tomu ma bol schopný baviť. Tempo mi absolútne nevadilo, neustále sa na obrazovke niečo deje, naháňačky sú super a okrem toho som nemal dokopy skoro ani miesto kde vydýchnuť. Okrem toho sa tu dostane aj niekoľko zaujímavých vyvrcholení príbehu, ktoré musím oceniť. Fakt klobúk dole. Na druhú stranu občas tu logika úplne nehrá... niektoré momentky by asi v realite dopadli úplne inak, film si musí dávať narážky na iné filmy Michaela Baya a niektoré vedľajšie postavy ma sledovať úplne nebavilo. No potom si aj povedal, že film nám nezodpovedal jednu dôležitú otázku. Čo bude s chudákom psom? Kto sa oňho po tomto filme postará? Za mňa je toto ale pohodová akčná oddychovka s dobrými prvkami drámy. A užil som si to naplno. Nenudil som sa a fungovalo to. Takto majú pre mňa filmy vyzerať. Michael Bay, takto skús aj pokračovať. Hodnotenie: B+ ()

Claw

„Ambulance“ je film, který nastartuje svůj motor adrenalinovým impulsem a pokračuje v jeho udržování. Hned na začátku se na nás vrhnou dvě věci, a to postavy a samotný děj. Hned v prvním dějství se film rozjede na velmi rychlá kola, která v mžiku představí postavy, příběh a vše ostatní. Jednou z mála věcí, které se snaží upoutat naši pozornost, je akční a napínavé podání, které však funguje pouze jako steroidová vzpruha, a ne jako nástroj, který by nás přiměl do příběhu více investovat. Nelíbilo se mi, jakým způsobem tento film natočili a sestříhali - roztřesená kamera (díky některým záběrům, natočených pomocí dronu, si připadáte jako na horské dráze), extrémně rychlé střihy mezi scénami, Jake Gyllenhaal se celý film chová jako maniak, neustále řve, policisté dělají hloupá rozhodnutí. Nejlepší filmy Michaela Baye jsou akční filmy jako „Skála“, „Mizerové“ atd. Tohle vypadalo, že půjde v těchto šlépějích, ale bohužel tomu tak není. Nejlepší na tomto filmu je úvodní přestřelka a od ní to jde všechno hodně, hodně rychle z kopce. Příběh je jednoduchý, hloupý, nevěrohodný a dost natahovaný. Film by potřeboval rázně osekat, protože asi 80% stopáže se odehrává v jedoucí sanitce. „Ambulance“ se Bayovi bohužel moc nepovedla a film doporučuji těm, kteří si chtějí užít bezmyšlenkovitou akci. Já jsem byl na tohle všechno připravený a film jsem si přes všechny chyby a nedostatky dokázal alespoň trochu užít. /50%/ ()

SeBig

Další rádoby cool akční výplach, kterej má v sobě víc děr, než ementál. Kvalita obrazu a herecké výkony je jediné, co ze sebe dokážu jako pochvalu vymáčknout. Každopádně ta nedomyšlenost a nesmysli jsou tak do oka bijící, že jsem si tu rádoby napínavou hodinovou “honičku” neužil ani za mák a vše mi bylo po těch blbostí u prdele. Tam už chyběl jen Rejnolds. ()

Visáč

Vždy som bral tie fóry o tom jak Michael Bay neprišiel liečiť rakovinu, ale šíriť ju, s rezervou. V prípade Ambulance to ovšem dostáva veľmi konkrétne rozmery. ()

Chrustyn

Michael Bay nepřišel léčit rakovinu ale bavit lidi, jak sám řekl a toto dělá už skoro tři dekády a přestože kvalitou střídavě, tak stále po svém. Ambulance spadá někde mezi divoké Mizery a ještě divočejší 6 Underground a frenetičnost posouvá na novou úroveň. Pokud tedy vaše oblíbenost Michaela Baye končí někde u prvních Transformers nebo dokonce Arnageddonu, Ambulanci se vyhněte velkým obloukem, jinak vám může přivodit zdravotní komplikace. Michael Bay vzal premisu ze zapomenutého dánského thrilleru, vzal si z ní pouze základ a natočil si svoji vlastní Nebezpečnou rychlost obalenou v GTA 5. A vznikla neskutečně kinetická pecka, která velice snadno může přivodit epileptický záchvat a pro puritány odpor, ale mně se Michael trefil do noty, takovým způsobem, že jsem měl podobné stavy naposledy u druhých Mizerů. Je to divočina, sedne to málokomu a asi to bude propadák, ale já se bavil. Bay svou vizuální stránku posunul ještě o kus dál a to co zde vytváří kamera jsem nikdy neviděl a uvidím to maximálně v dalším jeho filmu. Je to jak akční jízda, tak i stylový výlet prosluněnným L.A. těmi nejstylovějšími ulčkami. Mohl bych se nadále rozplývat ale je to ten film, který se musí vidět a pokud to sedne, tak i prožít a nechat se vtáhnout. Sedlo mi to moc a podobně přímočarý akčňák mi dlouho chyběl, jsem za něj opravdu rád a přál bych mu komerční úspěch, abychom něco podobného, mohli v kině potkávat častěji. ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Kdo by to ještě před pár lety řekl, že tím prvním filmem podle videohry, který prolomí ono proslulé prokletí nepovedených, a především neúspěšných herních adaptací na stříbrném plátně, bude až Ježek… (viac)

Jake Gyllenhaal a Guy Ritchie spojí síly

Jake Gyllenhaal a Guy Ritchie spojí síly

10.10.2021

Přestože zatím o příštím filmu britského filmaře Guye Ritchieho (Rozhněvaný muž, Sherlock Holmes) nevíme takřka nic, projekt už se pomalu začíná blížit před kamery. O hlavní roli teď navíc jedná Jake… (viac)

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

30.08.2021

Přestože se roky držel v komorních a nezávislých filmech, v posledních letech se Jake Gyllenhaal přesunul do blockbusterové produkce. Ve Spider-Man: Daleko od domova ztvárnil záporáka Mysteria a brzy… (viac)

Ambulance Michaela Baye nabírá obsazení

Ambulance Michaela Baye nabírá obsazení

12.12.2020

Je už téměř jisté, že po netflixovském 6 underground: Tajné operace bude dalším režijním počinem mistra přestřelené akce Michaela Baye thriller pro studio Universal s názvem Ambulance. Před časem… (viac)