Tento deň by bol ako každý iný, keby sa na oblohe neobjavilo “niečo”, čo zabilo otca súrodencov Haywoodovcov. Bolo to UFO? Alebo existuje racionálnejšie vysvetlenie? Nikto nič nevie. Isté je len to, že to, čo sa deje okolo malej konskej farmy, kde žijú OJ (Daniel Kaluuya) a Emerald (Keke Palmer), je čoraz znepokojujúcejšie a naberá to na obrátkach. Zatiaľ čo oči senzácie chtivých  amatérskych ufológov a záhadológov sa upierajú k oblohe v snahe zachytiť aspoň na chvíľu kúsok lietajúceho taniera, oči Haywoodovcov sa upierajú k zemi. Nemôžu predsa uniesť toho, kto sa na nich nepozerá. Alebo toto pravidlo neplatí? (Cinemart SK)

Tomash58

Kovbojka? Nene. Sci-Fi? Nene. Komedie? Nene. Horor? Nene. Všechno dohormady? Jojo! Není to nejlepší Peelův film, ale rozhodně nejzajímavější a tak ideálně překombinovaný všemožnými žánry. Kovbojka minimálně kvůli prostředí, opuštěný dům uprostřed prérie a hor, jízda na koni a atmosférou kombinující Sci-Fi. To je nejdůležitější žánr, vezmeme-li v potaz výskyt UFO v přítomnosti hlavních hrdinů. Oba afroameričtí sourozenci mají mezi sebou skvělou chemii, která táhne film mílovými kroky kupředu, proto je škoda, že ji tam není ještě víc. Další snímek Jordana Peela s hlavními černými hrdiny, tentokrát z prostředí Hollywoodu a filmového průmyslu, mají v ději opět svůj důvod, i když ne tolik vyčnívajícím jako například v Get Out. Horová atmosféra je zastoupena jen minimálně, snad jen ve chvíli kdy se neznámý létající objekt z nebe přiblíží z domu sourozenců. Pak by se dala atmosféra krájet a krásně se divákovi zatají dech.  Tempo je po celou dobu velice pomalé, ale neunudí a je správně navržené. Skvěle se na to kouká, úvodní titulky jsou masterpiece samy o sobě.  Peele si na nic nehraje a když se podle mě asi nejedná o jeho nejlepší film, dílčími kvalitami jako byla kamera, hudba či efekty je to jeho nejzajímavější dílo, které by měl vidět každý, kdo neví, kdo je to Jordan Peele. Plus časem si mě zpětně film stále více získává a jde o velice milé letní překvapení. ()

Mini_X

Je tohle horor roku? Moje odpověď zní NOPE, ale to neznamená, že se jedná o hrozný film naopak Jordan Peele, který udělal Get Out a Us opět dává do NOPE svůj originální styl, který úžasně funguje, postavy jsou úžasné. Ale to nejlepší na celým snímku je záhada okolo vetřelce, vás zajímá kdo nebo co je vetřelce. Ale mám s tímhle filmem jeden problém a to je délka filmů, film je dlouhý 2h a podle mě by film mohl být kráčí. Kolem a kolem musím říct, že Jordan Peele zase udělal svůj film ve svém stylu proto si podle mě film zaslouží 8,5/10 ()

Likan7

Jordan Peele točí zajímavé filmy. To prostě platí...jenže já jsem z jeho filmů, a z Nope obzvlášť, vždycky takový zmatený. Spolu s Hoytemanem dokáže jen pouhým záběrem na planinu ničeho vzbudit nepříjemný pocit, že tam něco je. Scénu ve stájích, který byl vlastně jen vtip a nic se tam nestalo, byl hodně nepříjemný a budu na to vzpomínat dlouho, pěkné pomrknutí na Znamení. Bohužel tahle scéna je ale taky to nejintenzivnější z celého filmu. Dokud ještě TO nevidíme, Nene funguje, jenže v poslední půl hodině to je už čistá naháněčka a mě to přestalo zajímat. A tak to s celým Peelem. Má nesporný talent, zaujmout umí jako málokdo, ale ke špičce mu ještě něco chybí. Být to o 30 minut kratší, pomohlo by to. ()

John80

Film s nezaujimavym dejom o nereálnych prizrakoch , ktoré istým spôsobom usmrcuju ľudí, natáčaní filmu až po záverečné ukončenie neznámeho prízraku podobnému UFO, Slabé ,bezduchy dej  1* ()

Mitopus

Konečně zas něco originálního, mezi všema těma hordama duchů mrtvejch holčiček, jeptišek, superkokotů a sexu ve městě. Velice příjemná mysteriózní záležitost s dost dramatickou druhou půlkou. A kdo by řek, že z upřeného pohledu šimpanze se mi bude chtít káknout si do gatí. Skvělá atmosféra, chvílema dost disturbing (podobně jako předchozí Us), ale vlastně tak akorát, aby se dalo říct že v dobrém slova smyslu. A fajn svěží herci. Těším se na příští počin! ()

vovarano

Asi mam problem akceptovat motivaciu hlavnych hrdinov, a ked nerozumiem preco postavy robia, co robia, potom mi unika aj zmysel filmu. Vizualne a hudobne fajn, ale nic viac. ()

Nemmonn

Průměr. Celý film je úžasný hlavně ve vizuální stránce, atmosféru to má přesně takovou jakou by to mělo mít ale tam to podle mě končí. Postavy mi přišli prázdný, nesympatický a příběh tam skoro ani nebyl. Celý film zjišťují co se děje, jak se to děje, proč se to děje a jak se proti tomu ubrání což je celkem i cool, ale mimo to mi tam moc věcí už cool nepřišlo (Hlavně to divný finále). ()

Psycho.R

Jestli Jordan Peele něco dokáže, tak je to neskutečný sebeklam, kdy se přesvědčuje o své dokonalosti nebo snad jedinečnosti. Nabubřelá sdělení, kdy srovnává svoji tvorbu se Spielbergovým dílem či se prsí, jak cítil, že musí udělat něco velkého a tak natočil Nene, jsou neskutečná. Stejně tak neskutečné jsou i jeho filmy. Uteč byla vcelku pohodovka, kterou jsem si užil pro svoji jednoduchost. My už značně skřípalo, leč šlo o zajímavé rozuzlení. Jenže právě to ukázalo extremní díry v logice. A Nene? To už se nedá nijak omluvit. Je to prázdná bublina, u které pokud poukážete, jak je nudná a povrchní, tak Vám Peele zcela jistě řekne, že některé scény, které kritizujete jsou právě podobenství. Nejsou, jen někdo nezvládne opodstatněnou kritiku. ()

gemi

Nene... Slibný námět, ostrý start a zpočátku výborná mystery atmosféra. Jenže pak se to začne kazit. Lidi se chovají divně, dramaturgie vázne, ségra oslovuje bráchu "nigga", UFO je divné a celé to začíná malinko fraškoidnět. Přestože to nějak skončí, chybí tomu klíčová pointa. Přitom scénář a režii má na svědomí stejný člověk jako Uteč (2017), což je naopak vynikající a parádně vypointovaná záležitost. Na otázku, zda se mu podařilo překročit vlastní stín, musím říct jasné Nope. ()

Franc1s

Atmosférická podívaná, kde si Peele krásně hraje se žánry a bavil mě jeho styl vyprávění. Zajímavé postavy co se objevují a zase mizí, ale člověk na ně nepřestane myslet.. Fantastická kamera Hoytemi i soundtrack. Moc jsem se bavil a těším se do čeho dalšího se Peele uvrtá! 8/10 ()

rublik05

Zpočátku jsem měl trochu obavy, co mě ve snímku Nene čeká, tak nějak jsem doufal v podobný počin, jako byl například předešlý film Jordana Peelea My. Moc jsem se ani nespletl, opět se jedná o mysteriózní horor, jenž má zajímavý námět, je dobře natočený (chválím triky a efekty) a výborně zahraný (ústřední dvojice je vynikající), má silnou, místy až vyloženě děsivou atmosféru. Příběh má zpočátku spíše pozvolnější tempo, v žádném případě ale nenudí, postupně ale graduje až do monstrózního finále, na některé scény budu opravdu hodně dlouho vzpomínat, samotný závěr mi naproti tomu přišel takový nijaký. Celkově jsem s Nene spokojený, nečekal jsem až tak nápaditou a originální podívanou, všechna čest, Jordan Peele je talent. Jsem zvědavý na letošního Opičího muže. 7/10. ()

Clark_Kent

Podmanivý, pomalu vtahující i nezapomenutelně šokující NOPE Jestli vás vždycky lákaly filmy o mimozemšťanech a UFO. Nový počin Jordana Peeleho #NopeMovie by vám určitě neměl uniknout. Sám bych tuto děsivě zběsilou jízdu, mile rád doporučil. Je to přesně ten moment, kdy se vrtíte v křesle a cejtíte jak vám, začíná běhat mráz po zádech. Vlastně jsem rád, že v této neblahé záplavě, všech těch novodobých Marvelovek, sequelů, remaků a rebootů. Mě přece jenom dokázal udělat radost na tváři ale i strach na duši, mysteriózní sci-fi horor Nene. ()

šakal007

Nope  je tak na 2 1/2 hvězdy. Zmátlo mě, že na ČSFD má 70. I jako satira na sci-fi je to slabý. UFO talíř požírající lidi, ale nesmíš se mimozemšťanům dívat do očí, jinak nemají chuť. Vyhlídli si koňskou farmu, aby se moc nepřecpali. Jak čínská kopie Války světů :) ()

Marty7CZ odpad!

Ten člověk Pelovic je fakt ultra magor a štěstí, že na nej chodí jen hromada US tmavejch bratrů a sester a Evropa ne. To, co točí, je fakt šílená ujetarna jako tahle zhovadilost, která je jednou z největších ztrát v kině asi jako Tenet..... Žumpa strašná 👎0% ()

jsem_fila

Neviděl jsem ani jeden předešlý film od Peeleho a tak budu recenzovat s neznalostí jeho režisérského umu. Celý film byl hrozně zvláštní na koukání. První část je docela zajímavá a je to docela drama. Druhá část už začíná být spíš do mysteriózního žánru, což je správně a ta třetí už jen něco co bych nazval “Wtf sci-fi”. Absolutně netuším, jak někdo může mít až tak vyvinutou představivost a udělat něco takovýho, co jsme viděli ve filmu. Když film skončil, tak se z kina ozvalo; “co to sakra bylo za píčovinu?”. Takže film není pro každýho, ale pro mě byl. ()

tlesk

Nene je Peeleho návratem do pomyslné první ligy. Bizarní a pro mnoho diváků přinejmenším lehce okoukaný námět přetváří v něco nového, neotřelého. Obratně testuje a ohýbá pravidla žánrů a média samotného. Podobně jako třeba Uteč je celý film mnohem víc znepokojivý než děsivý. Což ale vůbec nevadí – Alfred Hitchcock také nenatočil snad jediný horor. Nutí nás ale o všem, co se v něm odehrává přemýšlet. A právě takto zadumaná podívaná, vyznačující se nesmírným a promyšleným citem pro detail, kde má vše svůj hlubší smysl je důvodem, proč stojí za to mít rád filmy. Jedná se o mnohoznačný počin, který děsí jen velmi sporadicky a spíše staví na dějových i obrazových detailech a perfektně vykreslené atmosféře. Motivace postav k zachycení kvalitních záznamů fenoménu UFO jsou u všech dosti uvěřitelné a dotažené. Snímek rozhodně není čistokrevným hororem. Stojí mnohem víc na naprosto jedinečné atmosféře, skvělé kameře a vizuální podmanivosti nejen onoho záhadného nehybného mraku, v němž jako by cosi číhalo a sledovalo každý váš pohyb. Sympatické herecké obsazení, citlivě zvolený soundtrack, podmanivý příběh a děsivé zlo na obzoru (doslova). To vše od tohoto filmu dostanete a mě nezbývá než zatleskat. Protože tahle podivná, ale výborná záležitost skutečně stojí za to! ()

.killer.

Strašně moc bych chtěl Nope nadhodnotit, tak jak to často dělávám u mnohem slabších filmů, ale u Jordana Peela mám prostě laťku nastavenou příliš vysoko a vzhledem k jeho předchozím počinům to s klidem v duši udělat nemůžu. Ačkoliv se nedá Nope upřít zajímavá stavba příběhu, perfektní mysteriózní atmosféra a povedený vizuál, chybí tu jednoduše jakýkoliv přesah. A navíc se nemůžu zbavit pocitu, že je celý film zakončený strašně ukvapeně a chybí mu jakýkoliv "dojezd". Zkrátka a dobře jsem z Nope rozpolcen - na jednu stranu tu nic moc lepšího pracujícího s podobnou tématikou (kterou btw miluju!) od dob Shyamalanova Znamení nebylo, na stranu druhou tomu k dokonalosti chybí až příliš. 3,68 hvězdičky, zaokrouhleno tentokrát dolů. A přeci se na další Jordanův počin nemůžu dočkat, ať už půjde o cokoliv! ()

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

10.02.2023

Na pět Oscarů nominovaný americký režisér David O. Russell (Špinavý trik, Terapie láskou) za sebou nemá úplně úspěšné období. Po sedmileté režijní pauze poslal vloni na podzim do světových kin svůj… (viac)

Noc ve filmu Nene je jako žádná jiná

Noc ve filmu Nene je jako žádná jiná

19.09.2022

Přinejmenším filmoví fanoušci jistě dobře vědí, že noční scény se často točí ve dne. Používá se přitom technika zvaná „americká noc“, kdy se na záběry pořízené za denního světla aplikuje modrý filtr,… (viac)

Míří k nám další velká streamovací služba

Míří k nám další velká streamovací služba