Brad Pitt je na čele skupiny nájomných vrahov s najrôznejšími schopnosťami a kreatívnymi spôsobmi ako pripraviť jeden druhého o život. Ich jednotlivé úlohy sú prepojené, no zároveň dýchajú jeden druhému na krk. A to všetko na pozadí nezastaviteľnej nonstop jazdy naprieč Japonskom. (Itafilm)

rublik05

Čekal jsem, že by to po dlouhé době mohl být fajn akčňák, který se vyplatí vidět na velkém plátně. Že to bude ale až taková paráda, to mě opravdu nenapadlo a jsem strašně rád, že jsem na Bullet Train do kina nakonec vyrazil. Od samého počátku je snímek neuvěřitelně zábavný a nahláškovaný, herci jsou naprosto topový, postavy je perfektně zahrané a neskutečně sympatické, akce je výborně natočená a sestříhaná, no doslova radost pohledět. Příběh je promyšlený, spletitý, střídá hned několik poloh a nebojí se šokovat, zvratů je taktéž několik, divák se tedy rozhodně nenudí. Tempo lehce spadne až v poslední třetině, kulervoucí finále to však krásně vykompenzuje. Vizuál je krásně barevný a takový „japonský“, v určitých místech na mě působil trochu uměle, což je ale prakticky jediná větší výtka. Musím přiznat, že Bullet Train mě naprosto odrovnal, užil jsem si ho na maximum a královsky se pobavil, tvůrci si zaslouží obrovskou pochvalu, stejně tak jako herci, kteří všechny hlavní i vedlejší postavy zahráli na výbornou. Všem vřele doporučuji tuhle brilantní, hravou a zábavnou akční podívanou, neváhejte a běžte na ni do kina, litovat rozhodně nebudete. Viděno v kině 5.8.2022. 9/10. ()

Tomash58

Na letní/prázdninový režim, kdy člověk odpočívá a nechce se nijak složitě namáhat, ideální podívaná. Jednoduchá, ale ne prvoplánová jízda, která má skvělé tempo prakticky od začátku až do konce. Japonskou stylizací, uváděním nových postav na scénu a uzavřeným prostorem vlaku by se jednalo o kvalitní videohru - celkový nádech filmu a prostředí je jakýsi hravý, ale stále uvěřitelný. To se změní až ke konci, kdy se objeví lehké CGI peklíčko (cca posledních 15 minut), jinak se na to skvěle kouká a to nejen díky barevné paletě, ale i díky důstojným bojovým sekvencím, které jsou originální a zábavné, i když nedosahují na kvality např. Johna Wicka.  A místo Keanu Reevese tu máme Pitta, který se do role mírumilovného zabijáka hodí skvěle a na jeho hvězdné kariéře mu to rozhodně šrám neudělá. Zbytek ansámblu je taky příjemně obsazený, chemie mezi postavami (hlavně mezi Citronem a Mandarinkou) je skvělá a vtipná, stejně jako většina humoru, který se objeví.  Jde o takovou levnou, ale neurážející podobu filmů Guye Ritchieho, plného flashbacků a ve finále celkové propojení všech postav a motivací.  Čekal jsem průměrný akční blaf, kterých vzniká desítky ročně, ale třeba oproti Netflixovskému Grey Manovi je tohle masterpiece. Ve svém žánru nadprůměr, který není na diváka náročný a rozhodně se pobaví. Pro mě letní hit a překvapení, na které se někdy rád podívám znovu. ()

Hellierer

Nesmírně za vlasy přitažená, leč pekelně zábavná stylovka plná moneyshotů, zábavných hlášek, karikaturních postaviček se super castingem, vyvedenou akcí a nějakým tím vtipným překvapením. Navíc s dárkem pro lidi se slabostí pro romantizované neonové Japonsko doplněné o přiblblý, ale překvapivě nerušivý kawaii étos. Jen se ke konci nemuselo zase tak moc zpomalovat. ()

bearmeedek

Komparz je nadšený a jásá, ale já ne. Film si v první řadě neujasňuje, čím chce být a je z toho velký mišmaš. Humor není moc humorný, parodie není v duchu řádné parodie. Akční scény jsou natočeny super, to ano. Ale chybí jim správný náboj. A ty osmdesátkové (?) disco hity při každé akci to totálně zazdí. To GRAY MAN je pro mě o moc lepší. ()

neo93

Parádně zábavná akční vlaková jízda. Měl jsem lehce mírnější očekávání, kvůli velmi pozitivním reakcím na film. A nakonec bylo dost zbytečné, ačkoli prvních asi dvacet minut jsem si úplně  nebyl jistý snímkem a nějak si na něj zvykal. Ale stačilo, aby se Brad Pitt alias mírumilovný nájemný zabiják s přezdívkou Beruška, začal ohánět kufrem na ochranu před dalším vrahounem,  kterého náhodně potká ve vlaku a hodně přitažlivá ale i krvavá cesta Japonskem může  započít. A není se čemu divit, že v šinkanzenu teče, místy spíše stříká, poměrně dost krve, když se tu sejde vícero zabijáků, jenž si jdou navzájem po krku. Všichni mají navíc velice  zajímavá jména. Kromě zmíněné Berušky, tu máme Citróna, Mandarinku, Prince, Sršně nebo Bílou smrt, která všemu velí a na kterou taky dojde řada. Se všemi se postupně malinko seznamujeme, díky různým flashbackům a odhalujeme jejich motivace, proč se rozhodli nasednout zrovna do tohoto moderního japonského rychlovlaku s 16 vagóny. Příběh tímto způsobem velice dobře odcípá a vůbec neruší od užívání si snímku.   Film ovšem nestojí pouze na akčních bojových scénách, kterých je však dostatek a jsou  velmi působivé a svižné.  Kromě unikátního nepříliš častého japonského prostředí, které je úžasné, je Bullet Train rovněž neskutečně vtipný. A humor bere na své bedra především Brad Pitt, který vypouští jednu hlášku za druhou. Ani netradiční dvojce zabijáků v podání Aaron Taylor-Johnson a Brian Tyree Henry,  nezůstává pozadu. Potěšily i dvě nečekaná camea dvou herců. Závěr filmu je sice epický, ale také už trošku přehnaný. Kdyby nebylo toho konce, šel bych možná i na plné hodnocení. ()

rivah

Jsem rád, že ta pitomost už skončila. Kupa samoúčelných, nikam nevedoucích efektů. Hlavně že je to divoké a v rychlovlaku. ()

Likan7

Zklamání jako prase. Leitch má akci v malíku, o tom nemůžeme ani diskutovat, jenže tady to rozjel na Tarantina i Ritchieho dohromady a je z toho strašnej guláš, který, vím určitě, jsem úplně příběhově nepochytil. Leitch se nebojí dát postavě 10 minut prostoru ve flashbacku, aby jí za půl minuty nechal odkráglovat. A tak je to vlastně celý film. Pitt je jen fajn a nemá tolik prostoru (i kvůli těm flashbackům, těch je snad 20 sem a tam). Jenže tentokrát mě nevyzula z bot ani akce. Je sice krvavá, přehledná a občas nápaditá, ale mě to prostě nebralo a nechytlo ani v jednom momentu. Po komentářích a 4* hodnocení spousty lidí jsem se těšil, ale dostal jsem úplně něco jinýho a nechutnalo mi to. ()

Maximilianus

Je to fajn, film má dobrú akciu, dostatok krvi, zaujímavé postavy a viacero väčších hereckých mien. Čo mi však mierne vadilo bola tá očividná a nútená snaha o coolovosť a za každú cenu byť vtipný. Film pritom vtipný vôbec nie je (alebo aspoň mne to vôbec nesadlo tentokrát, hoci mám rád aj tomuto podobný humor, tu to však bolo silené). 7,3/10. ()

samkko

6.5/10 po delším vzpamatovávání ze začátku školního života se mi opět dostala pod ruku zpátky má velká moc v podobě csfd recenzí a nezbývá mi tudíž nic jiného, než lehce zkritizovat nový film jednoho z mých oblíbených herců Bradda Pitta. Na film jsem zas až tak velká očekáváni neměl a vidím, že jsem je neměl oprávněně. Snímek se sice z traileru může jevit jako parádní akční jízda ve stylu Ledové archy, jenže když na to pak ty dvě hodiny koukáte a dojde vám, že většinu akčních scén jste spatřili již v traileru.. To nejednoho člověka zamrzí. Dobrá tedy, řeknete si, že když pomineme tu akci, máme pořád dobré příběhové drama. Vlastně ani to není tak úplně pravda. Příběh je tak nějak zajímavě (neříkám že špatně) propletený avšak v závěru vám hlavou proletí věta typu: hezké, ale myslím, že tohle už tu párkrát bylo. Bohužel, absence téhle věty je pro mě klíčová. Na druhou stranu, abych nebyl tak zaujatě kritický, musím pochválit herecké výkony a nejedno fajn cameo. To je vše, dále už nevidím moc velké důvody proč by měl být snímek takhle dobře hodnocen. Ale dívat se na to v klidu dá, to samozřejmě ano. ()

Ivo odpad!

(Další) perverzní fraška o dnes velmi oblíbeném OSVČ oboru - a to vesele, vznešeně, s vyzdobeným ksichtem a s nepřetržitými operetními ftípky (chichi) v pohodě a jen tak vraždit, střílet a podřezávat desítky lidí kolem (kterým to samozřejmě vůbec nevadí). Od začátku do konce. A má to velký úspěch. Říkám si že lidem (tvůrcům i tleskačům) už docela slušně hrabe? Ale kdyby jim v reálu někdo třeba jen stoupl na palec (nebo se křivě podíval nebo nezaplatil 5 Kč na daních), tak se z toho po... a dají to ke všem existujícím soudům. Ale u loutkového vraždícího divadla si budeme (tajně) honit a užívat si. No potěš pán buch buch. ()

RetroGamer

Výborná oddychovka a akčná komédia z japonského Šinkansenu. Hrozne ma bavili scénky, ktoré predstavili vždy nejakú postavu. Dej šlapal stále dopredu, nové a nové postavy sa predstavovali a každá mala svoje charizma. Výber hercov sa im podaril, rovnako ako chémia, ktorá medzi nimi vznikla. Akčné scény skvelé a nápadité, len sa neskôr dosť opakovali dialógy medzi Mandarinkom a Citrónom. Inak film odporúčam. 90% ()

Hashirama

Zprvu u mě převládaly spíše rozpaky, ať už kvůli rozpustilým kolážím či infantilním hláškám, nicméně postupem času Bullet Train zraje jako víno a stala se z něj moje soukromá instantní klasika, kterou je možné splachovat a užívat si ji donekonečna. Užívám si Pittova neotřelého hrdinu, který do jisté míry zobrazuje ukázkového moderního člověka, užívám si nápaditá a stylová camea, snaživou scenáristiku, která kličkuje tak zapáleně, že jí ta občasná zakopnutí rádi odpustíte, užívám si koláž s Bad Bunnym, funky hudební doprovod, leitmotiv s Mašinkou Tomášem, Johnsonův britský přízvuk. A s každým dalším shlédnutím a vzpomínkou si ten film vlastně užívám o něco víc. 9/10 ()

Dolby.130

To bola jazda doslova. Celý film sa vlastne odohrával vo vysokorychlosnom modernom japonskom vlaku. Osobne som do teraz podobný film nevidel ale tu sa sakra bavil. Film mal gule, skvelých hercov, ktorý sypali hlášky jedna radosť a bavil som celú dobu na tom. Dej pomerne jednoduchý ale dobrý, akcia a súboje skvelé. Nemám čo vytknúť. ()

Nix

Brad mne zase nezklamal. Na tohle jsem byl zvědavej a opravdu to byla velká jízda jak v rychlovlaku. Tenhle film má vše, co opravdu skvělý film má mít, humor, akci, jednoduchý ale účinný přiběh a naprosto skvělou plejádu herců. Dokonce mne překvapila i velká míra brutality, ale u Leitcha nic nového. Každopádně jsem si nemohl pomoct, ale chvílemi jsem měl pocit, že hudba, styly vypravování, kamera a zbytek je tak nějak inspirací od Tarantina a vůbec mi to nevadilo, ten jeho styl tam nějakým způsobem je, ale není to vykrádačka a to se mi líbí. Co je na tom se inspirovat od nejlepších. Tohle mi zas po delší době udělalo radost zkrátka. Jdu se projet vlakem a hledat citron a mandarinku. ()

junxi91

Nekonečný sled hlášek, akcí a zajímavých postav. Jo, bylo to dost přehnané, příliš drsné a občas také zmatené. Měl jsem problém se orientovat ve vztazích mezi hlavními postavami, protože děj se pořád vracel do minulosti a pak zase do přítomnosti. Děj se odehrává v Tokijském rychlovlaku, zvaném Bullet Train, který má celkem 14 vagónů a jeden z nich je dokonce "tichý vagón". S pomocí Wikipedie se pokusím si děj ujasnit. Yuichi Kimura nastoupí v Tokiu do Bullet Trainu, aby hledal osobu, která shodila jeho syna Wataru ze střechy, a Wataru poté skončil v těžkém stavu v nemocnici. Ve stejném vlaku je nájemný vrah, "Beruška" (protože nosí štěstí), který ve svém úkolu nahrazuje nemocného kolegu Carvera. Berušku vede jeho průvodkyně Maria Beetle v jeho úkolu vyzvednout z vlaku kufřík plný peněz. Beruška se zdráhá vykonávat tuto práci, protože nedávná smůla během jeho nebezpečného zaměstnání vyústila v náhodná úmrtí. Nový Beruška chce být klidný a uvážlivý. Dalšími pasažéry Bullet Trainu jsou také dva angličtí bratři, vrazi s kódovým označením „Lemon“ (milovník dětského pořadu Mašinka Tomáš, obviňující své nepřátele z toho, že jsou Diesel) a „Tangerine“. Citrón a Mandarinka nedávno zachránili muže ("Syna") a již zmiňovaný kufřík plný peněz před únosci a vezou Syna s kufříkem Synovu Otci, který si přezdívá "Bílá smrt". Je to extrémně násilnický šéf Yakuzy, navíc ruského původu (fuj). Beruška nakonec v zavazadlovém prostoru najde kufřík s penězi uvnitř, nenápadně ho ukradne a zamíří k nejbližšímu východu z vlaku, aby na další zastávce vystoupil. Náhle je však napaden mexickým zabijákem jménem „Vlk“, který si ho všimne, když nastupuje do vlaku. Tak tady jsem to ještě chápal. Vlk se mylně domnívá, že Beruška je člověk, který hromadně otrávil celou jeho svatební hostinu (nechutná scéna, kdy všichni svatebčané zvrací krev), včetně členů jeho kartelu a jeho nové ženy, protože Beruška se svatby účastnil s jiným úkolem. Zmatený Beruška se ubrání Vlkovi a boj skončí poté, co se Vlkův vržený nůž odrazí od kufříku a zasáhne ho do srdce a zabije ho. Rozrušený Beruška schová kufr s penězi. Mezitím Lemon zjišťuje, že kufřík není uložen tam, kde jej umístil. Lemon a Tangerine opustí Syna, aby diskutovali o tomto zvratu událostí a důsledcích toho, co se s nimi stane, pokud nevrátí Bílé Smrti kufřík s penězi. Tito dva se vrátí na svá místa, jen aby zjistili, že Syn byl otráven stejným způsobem, jakým byli otráveni hosté na Vlkově svatbě. Má krvavé oči. Vypadá to tedy, že za všechno je zodpovědný pohodář s dlouhými vlasy a černými brýlemi - Beruška. Yuichi ve vlaku najde osobu, která napadla jeho syna Wataru na střeše - mladou hezkou ženu s kódovým jménem „Princ“, ale ta jej rychle přemůže. Vysvětluje, že strčila Wataru ze střechy, aby nalákala Yuichiho do Bullet Trainu, kde ho chce přinutit zabít bosse Bílou Smrt. Aby zajistila Yuichiho spolupráci, má svého kumpána, který střeží Wataru v nemocnici a nedělá mu problém jej v případě otcovy neposlušnosti kdykoliv zabít. No, nyní už to konečně trochu chápu. Prostě se sešla banda maníků v jednom vlaku, každý se svým úkolem, a většina se znala z dřívějších akcí. Beruška pozná, že Lemon je majitelem kufříku s penězi a nabídne mu vrácení kufříku výměnou za povolení vystoupit z vlaku. Lemon má podezření, že Beruška zabil jejich kumpána Syna, a tak mezi nimi dojde k souboji. Lemon upadne do bezvědomí poté, co si uvědomí, že Beruška je nevinný. Princezna najde kufřík, nastraží do něj výbušniny a upraví Yuichiho zbraň tak, aby v případě výstřelu střílela dozadu. Beruška narazí na Tangerina a po další potyčce ho vyhodí z vlaku, ale Tangerine vyleze zpět na palubu. Podezíravý Lemon Yuichiho zastřelí, ale zkolabuje poté, co se napil z láhve s vodou, do které Beruška předtím namíchal uspávací drogu. Princ zastřelí Lemona a ukryje jej a Yuichiho v koupelně. Takže mrtví jsou nyní dle pořadí Syn, Yuichi, a Lemon. Synovi museli dát na oči směšné brýle, aby nešlo poznat, že mu teče krev z očí. Beruška narazí na další postavu, vražedkyni jménem "Sršeň", která otrávila Syna ve vlaku a také svatební hostinu Vlka jedem hada bumslangu. Tohoto hada omylem osvobodil Beruška z jeho přepravky hned na začátku. Dojde k brutálnímu souboji, při kterém dostane Sršeň injekcí dávku jedu, zatímco Beruška dostane protijed. Děj však zdaleka nekončí, Princezna se bude vydávat za neviňátko a přinutí Berušku, aby zabil Mandarinku - toho nakonec zabije jeho vlastní upravená zbraň. Do vlaku nastupuje Stařec, Yuichiho otec, který se chce pomstít Bílé Smrti za to, že zavraždil jeho ženu při tom, když náslině převzal funkci bosse Yakuzy. Lemon a Yuichi jsou navíc pořád naživu a všichni se připravují na to, až v Kjótu do vlaku nastoupí Bílá Smrt. Prostě se to pořádně zamotá a vlak se stane navíc neovladatelným, takže nakonec vykolejí a projede se městskými ulicemi. Po jeho zastavení dojde k závěrečné akci mezi troskami budov a šrotem, který z vlaku zůstal. Nakonec to nebylo tak špatné, při pozornějším sledování to dávalo celkem smysl a scénář musel vymýšlet někdo velice inteligentní. Brutální akce a skvělé hlášky mě přiměly dát tomuto filmu 4*. () (menej) (viac)

Franc1s

Tak jsem si říkal, že prostě další filmek od tvůrce Wicka musím vidět, kor když tam má takové hvězdy. No a určitě jsem tohle viděl naposledy a radši kouknu na nového Ritchieho... Ze začátku správně ukecané, občas nějaký mini-fight, ale čím více čas jsem s tímhle filmem byl, tím více jsem si říkal že mě to přestává bavit a že už chci konec... Díky Pitte a Taylor-Johnsone, rád jsem vás viděl, toť vše.... 7/10 ()

waska

Skvělá bláznivá jízda, kde v každé roli někdo překvapí. Naprosto brilantní Pitt, který si tuto roli podle mě naprosto užívá. Aaron Taylor Johnson taky fantastický a čím dál více mě oblíbený. ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch