Brad Pitt je na čele skupiny nájomných vrahov s najrôznejšími schopnosťami a kreatívnymi spôsobmi ako pripraviť jeden druhého o život. Ich jednotlivé úlohy sú prepojené, no zároveň dýchajú jeden druhému na krk. A to všetko na pozadí nezastaviteľnej nonstop jazdy naprieč Japonskom. (Itafilm)

Dánek

Nebylo to špatné, ale na můj vkus se film moc vlekl a bylo tam moc hluchých míst. ALe pár scén bylo luxusních a zasmál jsem se. 65% ()

matolas

Málokedy sa vo filme stáva, že najlepšia časť je stred. Prvá polhodina je nekonečnými nevtipnými odbočkami otravná až na vypnutie a záver prepálený. Film funguje len v komorných pasážach, keď sa drží v uzavretých priestoroch vlaku a nechá diváka zabávať sa náhodnými udalosťami, aj postavy majú vtedy trochu čas dýchať. A človek, čo vyberal hudbu (až na Sakamota), by mal dostať facku. ()

Zagros

Spojení žánrů akční, komedie a thriller je velmi obtížné a dopředu ve mně vyvolává pochybnosti. Někdy se to ale povede a stojí to za to, proto občas něco podobného vyzkouším. Zvlášť když mě dokázal lehce navnadit trailer a především obsazení. Hned na začátku říkám, že tady se žádný zázrak nekonal. Na akční film je to málo akční, žádné extra napínáky se nekonají a spíš jde o tradiční žánrová klišé. Komediální rovina taky moc nefunguje. Snaha tvůrců zřejmě byla to uhrát na vtipné dialogy, které měly kontrastovat k napínavým situacím a akcím. Hlavní zabiják právě prochází terapií, nechce zabíjet a vždycky to zkouší ukecat… no... nepovedlo se to. Když jsou z dialogů nejvtipnější odkazy na dětský animák Mašinka Tomáš, je něco špatně. Překombinovaný příběh taky nepomohl. Nacpat hromadu zabijáků do jednoho vlaku je možná originální nápad, ale tady to tvůrci nedokázali ukočírovat. O postavách se tak dozvíme prakticky jen ze zrychlených flashbacků. Abych jen nebrblal, většina obsazení byla fajn (až na tu protivnou holku), prostředí neotřelé, pár uchechtnutí se přeci jen dostavilo, vizuál se povedl a dozvěděl jsem se, že se Šinkansenu v anglicky mluvících zemích říká Bullet Train :-) … slabší tři hvězdy. ()

klukluka

Nejsem cílovka, i tak jsem to ale přežil ve zdraví. Aktuálně to má 80 procent, tolik bych tomu nenasypal, ani kdybych na to koukal s dvojkou v žíle a zhulenej na kaši. ()

Litvicek

4 hvězdičkový film? Ano. 84-85%? Určitě ne. David Leitch nám nabídnul rychlou, plynoucí, akční flow, která je doplněna charismatickým Pittem, který děj vyplňuje, komentuje, provází a neskutečně táhne. Různorodá směs zábavných a zajímavých postav posazena ve vlaku, který nezastavuje, mrtvoly se hromadí a začínají nejen smrdět ale začíná chybět i prostor, kde je odklidit. To zní skvěle a určitě jde o kvalitní akčnák, který baví, je hravý a (až na pár vtípků, které lehce vyšumí) je skvěle komediálně lazený. Ve výsledku jsem se skvěle bavil a určitě odcházel z kina spokojený ale nemůžu se ubránit pocitu, že navzdory hodnocení jsem čekal přeci jenom něco trošku lepšího. ()

cold

S klidným svědomím musím nejen uznat ale možná i smeknout. Film, který je dokonalým mixem snad úplně VŠEHO…. a to myslím fakt úplně všeho!!!!!, co si člověk dokáže představit, co ho rozesměje, nenávidí, znal, neznal, něco, co už si myslel, že zapomněl - (krev, samurajové, hlášky, náhody, osudu, cesty pomsty, filozofie, amerického klišé-jak v dobrem, tak i ve špatném slova smyslu-až nakonec končí Mašinkou Tomášem-a to že se budu muset snad i na par dílů podívat!!! ...No řeknu Vám, že teď, když si to po sobě čtu, tak si říkám: " to musí být ale kokotina, hele možná fakt byla, ale víte, co uděláte nejlépe? Vyserte se na recenze (schválně si vzpomeňte kolikrát Vás "špatné" dokázaly odpudit od filmu z kterého se za pár let stal srdcovkou anebo naopak promarněné hodiny u naprostých píčovin na "n".???) Prostě to riskněte a jděte na to. Uvidíte, že neprohloupíte a větší většina z Vás;-) se bude skvěle bavit. No a pak se sem vraťte a znovu si přečtěte, co píšu na začátku…. -  je tam VŠE, že? a vsadím se, že po dalších projekcích bych toho mohl vychrlit ještě více, ale to není můj záměr. Prostě jen chci, co nejvěrněji k Vám přenést mé pocity a emoce, teď hned a bezprostředně po 1. shlédnutí. Lapidárně řečeno: "Jízda, jízda, a to jako fakt jako jízda jako sviň – paráda! a ještě jednou JÍZDA, která jede a šlape ve všech vrstvách, ať už v přímém nebo přeneseném významu" -    ............. a závěrem jen malou poznámku: Brad, zde urval a rozehrává dokonalou, ne-li svojí nejdokonalejší postavu (v tomto případě by se spíše hodilo – filmovou figurku. - ...a to tu říkám s vědomým ke kvalitám i pestrosti jeho širokého repertoáru, který uznávám, obdivuji a respektuji. Brad využívá nejen svého zrání, ale dokáže se posouvat dál s každou svojí rolí. Což z něj dělá jednoho z výrazných herců nejen své generace. ()

jakeer

Zozačiatku sa mi to nepáčilo, ten konverzačný humor v podaní "dvojičiek" mi nesadol, koniec koncov nesmial sa nik v kine. Postupne som sa však naladil na hru tvorcov (začal fungovať situačný humor). Primárne to má byť akčný film, ktorý sa neberie vážne. Nepríde mi to však ako výkladná skriňa Hollywoodu, skôr ako dôsledok toho, čo s diváckym vkusom urobil za tie roky pandémie Netflix. Už nie sú osemdesiate či deväťdesiate roky, aby divákovi padla sánka z výborného vizuálu. Nie v dobe pokročilého a relatívne lacného CGI. Bol to pomerne zábavný film, miestami až príliš absurdný, s pomerne uletenou akciou. Nemalo to však príbeh, ktorý by chytil za srdce - bolo mi v podstate jedno, ako to dopadne. Vo svetle toho, čomu som dal v poslednej dobe štyri hviezdičky, som teraz v hodnotení skromnejší, hoci to reálne vidím na 70 %. ()

SpaceOdyseus

Rekl nekod Ritchie? Rekl nekdo Tarantino? Leitch si hodne pujcuje od slavnejsich kolegu, ale i tak se mu povedlo dodat svezi akcni jizdu, kterou tak kouzelne koreni obcasnymi vybuchy absurdniho humoru. ()

aquiver

Stylizace zajímavá, ale ta pubertální a komiksová trapnost mě neoslovuje a nudí. A nefandím ani samoúčelnému násilí. 40 % ()

Hanys_

Vlak a v něm banda zabijáků, kteří o sobě navzájem neví. Navíc každý dostal jiný úkol. Jako kdyby to točil divočejší Ritchie, skvělá akce, šílené hlášky (mašinka Tomáš!) a až na závěrečnou třetinu neskutečné tempo. 8.5/10 ()

Knowho

Tenhle film...je absolutní masterpiece. Já fakt nevím co říct. Prostě si to puste. Herecké výkony, hudba, postavy, příběh, akce, humor prostě všechno je absolutní strop a Brad Pitt s Aaronem Taylorem-Johnsonem si to nejvíc dávají. Ihned chci sequel s Lady Bugem a Lemonem , prequel s Tangerinem a Lemonem, Prequel s Lady Bugem, Spin-Off s Elderem a Fatheremy prostě chci celý Bullet Train Universe. Dost možná nejlepší film roku 2022. 10/10 ()

Corpsegrinder

Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4 hvězdama ale jsem si jistej že po delší době bych se přiklonil k těm třem tak jako tak. Neni to špatnej film, naopak docela příjemnej výlet někam do 90s kde stačilo zavřít bandu lidí do dopravního prostředku a nechat je se pozabíjet, samozřejmě tohle točil David Leitch takže to je zčásti i moderní triková a kaskadérská jízda. Nedávalo to vždy úplně smysl (z vlaku během filmu záhadně zmizí cestující i personál), mohlo to bejt místama míň ukecaný a postava Joey King je strašná, ale jinak se mi ta série zvratů a situací co se natřikrát kurvily zamlouvala. ()

kolemjdouc

byly tam vtipné hlášky.Děj se odehrával ve vlaku Šinkanzó nebo jak.Takže na mlátičky musely stačit chodbičky a uličky.A závěrečná šou venku.Potoky krve a ten kufr fakt chtěl kdekdo.Natočeno po americku.Tyhle krváky jsou už pro mě otravné.Kdyby někdo nevěděl jak někoho šikovně podříznout nebo zapíchnout ,otrávit tak má mustr.Polichotilo mi že jsem tam,mimo jiné, slyšela mojí oblíbenou píseň Tisíc mil ()

showxman

Masakróní nářez, který baví. Beruška v podání Brada Pitta jednoznačně přinesla štěstí, ale film není jen o něm. Mix postav a jejich propojení, kterému nerozumí nikdo z nich, je tím hlavním. Nerozumí tomu ani divák, ale tomu to nevadí, ten se baví od začátku do konce. Scénář je totiž velmi velmi propracovaný a velmi velmi chytrý. Přivádí na scénu postavy, které jste již odepsali, k tomu přidejte jedovatého hada, dědu s katanou v čaganu, uspávací prášek, dvě skryté bomby, upjatého průvodčího (který ovšem nedostal tolik prostoru, kolik mohl), nadupané flashbacky, zpomalený čas, skvělý soundtrack, Mandarinku, ostrého záporáka, smrt bratrů jak od Shakespeara, Lokomotivu Toma...   Bez slabých míst, naplno až do silného finále a s obrovskou mírou nadsázky. Takhle má vypadat akční komedie. ()

Mafiapau

Hirojuki Sanada opět jako samuraj, to já rád. Lidi od XIAO XIAO se od Kate poučili, a udělali řádně nasolenej, pokořeněnej a propečenej mástrpís. Vše mi v tomto filmu připadá na správném místě, kde by to mělo být. Tak dynamický film aby dnes člověk pohledal! Jasnejch pět hvězd. Mimochodem, možná jediný mínus ve filmu je to, že se mi zdálo že flaška Fiji až moc přehrává, jak Leonardo DiCaprio. ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch