Komédia Hókus pókus 2 je strašidelným pokračovaním kultovej halloweenskej klasiky z roku 1993, v ktorej sa opäť objavujú rozkošne zlé sestry Sandersonové, aby spôsobili ďalší komediálny chaos. Uplynulo 29 rokov odvtedy, čo niekto zapálil sviečku čierneho plameňa a vzkriesil sestry zo 17. storočia, a tie sa chcú pomstiť. Teraz je na troch stredoškolákoch, aby pred svitaním v predvečer sviatku Všetkých svätých zabránili zlým čarodejniciam, rozpútať v Saleme novú spúšť. (Disney+)

Dakken

Čakal som ďalšie nepodarené pokračovanie filmovej klasiky môjho detstva. Hocus Pocus mám veľmi rád, taká nostalgia. Aj keď to nieje žiadna perla kinematografie ako píšu mnohí. Obavy boli na mieste ale na šťastie to nedopadlo vôbec zle. Celkom originálne poňatie príbehu, sympatické herečky a ústredné trio čarodejníc je rovnako zábavné ako pred rokmi. Samozrejme, mohlo to byť o veľa lepšie ale aj o veľa horšie. Takto je z toho príjemná jesenná haloweenska jednohubka, ktorá ma milo potešila :) ()

helloween93

Celkem vydařený sequel po 30 letech, sice chybí kouzlo Halloweenu, tolik typické pro první díl. Ubyly i naháněčky se sestry Sandersonovými (především asi kvůli jejich věku) a naopak přibyly přemoudřelí teenageři. Vrátil se i zombie Billy a pár odkazů na jedničku, jinak je to stand-alone film. Humor je víc zaměřený na děti, místy na hraně infantility, jelikož jsem fanda prvního dílu, tak jsem s dvojkou trochu víc smířlivý. V post credit scéně je náběh na trojku, což není úplně nutné. 3* ()

chrispe

Dost jsem se na Hokus Pokus 2 těšila. Jednička sice zdaleka není perla kinematografie, ale mám ji celkem ráda (jooo hlavně protože nostalgie, přiznávám, když už to musíte vědět). Ale tohle mě dost zklamalo. To, kam nás celý ten příběh vede, je vymyšlený dobře - SPOILER!! kouzlo, u kterého do sebe zahleděná a hamižná Winifred nepřečte varování a které ji nabízí velkou moc výměnou za to, co je jí nejdražší (což logicky netuší) - ale celkově je scénář prostě debilní, místy nudný, hodně scén zbytečně pitvořivých až trapných a za mě se teda nepovedly ani tři kladné hrdinky, které na mě nepůsobily ani trochu sympaticky a u Whitney Peak jsem měla silné podezření, že ten otrávený obličej po dobu natáčení prostě nesundala. A proč tam ani jeden chlap (kromě rozkládajícího se Billyho) nebyl normální? To, že příběh vykrádá jedničku, není nic překvapivého. Znovu vidět sestry Sandersonovy bylo fajn, ale ještě mnohem víc fajn byl právě Billy! Ten byl asi ze všeho nejlepší. Asi bych tomu měla dát ty 2* ale něco ve mně se tomu brání. Tak uvidíme zase někdy... až si dáme s dětma opáčko. Třeba v tom to kouzlo najdu, nebo budu nemilosrdná. :D 2,5* ()

Daiker

Stejná capina jako první díl...... Komu se líbil první díl, tak bude spokojený i s pokračováním.... Děvčata v drogerii pobavily...... ()

pumpkinqueen

Fajn být zase po tolika letech v Salemu se sestrami Sandersonovými po boku. Přestože není zápletka s omylem zapálenou černou svící nikterak originální, čemu to vlastně vadí? Byla to hezká podívaná, která nenásilně navazuje na příběh, sestry mají pořád svůj šmrnc i humor a umějí to pořádně rozjet, a to mi po tak dlouhé době přišlo nejkouzelnější. A klobouček jejich dětským hereckým dvojnicím na začátku, ty byly skutečně roztomilé a věrohodné. No a samozřejmě plus za návrat nejen sester, ale i Billyho Butchersona! Celý tenhle návrat se prostě povedl, byl příjemný a já jsem si ho užila. ()

Maximilianus

Dvojka nebola originálna ani zábavná ako jednotka (až na scénu v lekárni/drogérii), hlavné postavy teenegeriek boli slabé a nudné, čarodejnice nemali ani veľa priestoru ani vtipné momenty. Celý film je skôr postavený na nostalgii. 5,8/10. ()

ER

Sázka na jistotu, kterou Disney umí. Pár humorných momentů tu je, občas i fajn song, na odpolední podívání dobrý. ()

kukkik

Nejděsivější na druhém díle jsou plastikami zhyzděná S.J.Parker a množství transsexuálů, transvestitů a dalších woke Pokémonů. Příšer na soutěži o nejlepší masku se na druhou stranu díky tomu člověk alespoň upřímně lekne. 1/5 ()

John80

Ďalšie pokračovanie fantasy komédie z roku 1993 o troch bláznivých sestrách čarodejniciach z minulosti, rozprávka , rodinný film 2* ()

SilentMemory

Začiatok mega skvelý výber protagonistiek našich sestier v ich začiatkoch. Ale potom povrchné asi ako dnešná doba. Hlavné herečky stále super, nechápem, že sa skoro vôbec nezmenili. Bez zvyšku plytkých postáv z dnešnej doby by sa to zaobišlo. ()

Renie42 odpad!

Tak tohle ne. Jednička nic moc, ale toto ne. Měly je něchat spát ty šílený sestry. Už radši žádný panice a panny, aby neprobudili tu hrůzu. Napočítala bych na prstech jedné ruky, kolik jsem dala hodnocení odpad, ale tohle fakt nemusím. Ale proti gustu ... ()

Joe16210

Za mě super pokračování, které se téměř vyrovnalo původnímu filmu. Bylo i více písniček a příběh byl dostatečně originální a dostalo to celé novou mladou energii. Rozhodně doporučuji! ()

Dixieboy

První Hocus Pocus mám hodně rád. Ale hlavně kvůli ústřední trojici sester. Představitelé dětských hrdinů mi byli vždy spíš na překážku. Takže nejsem smutný z toho, že se nikdo z nich nevrátil. Tři sestry jsou ústřední i v tomto filmu a je až neuvěřitelné, jak snadno vklouzly do svých rolí... Příběh je jednoduchý, ale logický a vlastně perfektně navazuje na to, kde se přestalo před třiceti lety. Tentokrát je omladina příjemnější a snesitelná. Velmi příjemné byly flashbacky z prvního dílu i drobné nahlédnutí do zrodu sester. Není to vůbec špatné pokračování. Bette opět fantasticky psychotická, Sarah krásně trhlá a vlastně jediná z nich, která mi přijde na půl plynu, je Kathy. Ale všechny tři spolu fungují a ano...doufám, že bude trojka! ()

BlondJames

Vím, že jsem kdysi jedničku viděla, ale je to tak dávno, že nemůžu srovnávat. Každopádně, místo Jessiky tam mohli rovnou loupnout transfestitu a možná by to mělo dokonce i větší grády. Za mě jedna hvězda za tanec.... ()

Tomko87

Nepovedal ze je to pošpinenie klasiky, lebo ja ju za klasiku nemám. Keďže som prvý film videl krátko pred dvoma hodinami. Len u dvojky už proste vidím ..ako to povedať..našu dobu. Woke, politickú korektnosť, a čo ma najviac sklamalo, polučnenie zla. No nemôžem povedať že som sa nudil. Celkom fajn jednohubka takto na stream. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. O hodně slabší než první díl. ()

Tomas_PO

Premárnený potenciál, s možnosťou skvelej rozprávky, či scary rodinného filmu počas Halloweenu, ale aj Vianoc. Nebyť predlohy v podobe prequelu Hocus Pocus (1993), ktorý mňa osobne ešte minul, tak asi ani nevznikne. Chýba totiž nápad, pretože tých pár vtipných sketchov film nezahránili (ako dnes jazdia bosorky, keď klasickú metlu už nekúpite?) Postavy postrádajú charizmu, a ešte aj hudobné vsuvky sú viac než vlažné a premárnili svoju príležitosť. Vhodné do pozadia počas vianočného upratovania. ()

66pepo66

Ta ústredná trojica ženského zastúpenia predstavujuca nové hrdinky mi vadila, ale vzhľadom na pointu na konci filmu to chápem. Druhá a posledná vec, ktorá mi mierne ešte vadila bol náhly zvrat na konci, kde mi ešte chýbalo pár scén a nejakých dialógov navyše. Prípadne nejaké zásadnejšie scénky v priebehu filmu, ktoré by predostreli cestu tej myšlienke a udalostiam na konci. Odhliadnuc od toho však môžem napísať, že som si návrat týchto troch sestier naozaj užil a bolo to veľmi príjemné. S moderným šatom to všetko vyzeralo oveľa krajšie než jednotka, no tá v sebe skrývala hlbšiu myšlienku a hlavne zásadnú backstory, ktorá predchádzala celému návratu troch čarodejníc v roku 1993. V prvej časti to malo podstatne väčší dobový feeling, och návrat a všetko akosi pôsobilo lákavejšie, zaujímavejšie, opodstatnenejšie. Ale ani tak ma dvojka nijako nesklamala a určite to bude filmová dvojica, ku ktorej sa budem rád vracať. 5* ()