Komédia Hókus pókus 2 je strašidelným pokračovaním kultovej halloweenskej klasiky z roku 1993, v ktorej sa opäť objavujú rozkošne zlé sestry Sandersonové, aby spôsobili ďalší komediálny chaos. Uplynulo 29 rokov odvtedy, čo niekto zapálil sviečku čierneho plameňa a vzkriesil sestry zo 17. storočia, a tie sa chcú pomstiť. Teraz je na troch stredoškolákoch, aby pred svitaním v predvečer sviatku Všetkých svätých zabránili zlým čarodejniciam, rozpútať v Saleme novú spúšť. (Disney+)

Morien

Film je vyroben cestou nejmenšího odporu a maximální nostalgie pro zaujetí fanoušků prvního dílu a takových těch dalších, jejichž náboženstvím je zachumlat se za deštivého odpoledne do měkké deky s velkým hrnkem kafe v ruce a na ploché televizi na falešné krbové římse, kterou zdobí plyšové dýně a plastové lebky, si pustit něco spooky. Disney si nás jednou koupí všechny, ach jo. Každopádně jsem takřka proti vlastní vůli musela obdivovat energii a zápal Bette Midler, ona vskutku je bohyně. ()

Marceloo

Dve tínedžerky počas hallowenskej noci nedopatrením zapália sviečku, ktorá privolá späť sestry Sandersonové. Tie sa ani trochu nezmenili a ich cielom stále zostáva zničenie Salemu a všetkých, ktorí im v minulosti ublížili. - Už týždeň som plánoval, ako tomu dám odpad, pretože som myslel, že pôjde o ďalší remake, ktorý vznikol len preto, aby bol dostatočne woke, keďže sa v pôvodnom filme z 1993 objavili len dve černošky na párty a jedna aziatka vo dverách počas halloweenskeho koledovania. Diverzity tu je teda podla očakávania rozhodne viac, ale výsledný dojem to našťastie nekazí a ide o film, ktorý celkom pekne pokračuje v tom, čo nastolil film pôvodný. Čarodejnice sú stále pôsobivé, kulisy spojené s Halloweenom nádherné a aj nové herečky mi celkom sadli, takže som z tohto pokračovania celkom príjemne prekvapený. Naviac sa vrátil aj Zombie Billy Butcherson v podaní Douga Jonesa, takže ma popravde momentálne mrzí, že som filmu už od ohlásenia neprávom krivdil. ()

Botič

Úcta k materiálu tu prská z každého políčka. Televizně to nepůsobí ani chvilku. Má to stejnou sestavu, podobné ingredience, a přes to mě to neokouzlilo natolik, jako první Hokus Pokus. Začínám se trochu bát, jak mi sedne Disenchanted. ()

NinadeL

Vysloveně milé pokračování devadesátkové jednohubky. Atmosféra se trochu změnila, ale to hlavní, trio čarodějnic je pořád dokonalé. Bette Midler, Sarah Jessica Parker a Kathy Najimy měly štěstí, že Sandersonovy sestry mohou hrát v jakémkoli věku. Navíc je vidět, že je to znovu extrémně bavilo. ()

Hild

Vlastně mě to docela potěšilo. Film, který si na nic nehraje, přesně jak vystřižený z devadesátek. Kdyby se ve filmu občas neobjevil dnešní chytrý telefon, ani bych nevěřila, že to není dvacet let starý film. Jednoduchý příběh, dětinský humor, jasně čitelné postavy, ale ono to vlastně funguje. Byla jsem překvapená, že se docela bavím a nemusím obracet oči v sloup. Závěrečná pointa by si určitě zasloužila lepší scénáristickou péči, ale jako rodinný televizní film na nedělení odpoledne u mě naprosto bez obtíží obstál. ()

darkrobyk

Nebudu psát klasický Disney, protože studio je už dávno jinde, ale námětově to má k jeho zakladateli velmi blízko. W. Disney miloval horory, což často dokazoval. Tohle pokračování je milý halloweenský film, který si jistě během natáčení užívaly nejvíce sestry Sandersonovy. A boj dobra a zla, který je aktuální neustále, ovšem někomu možná přijde, jako cosi nepodstatného. Výborný je prequel ze 17. století, až jsem měl obavy, zda současnost za to bude stát. Ale stála. Lehký humor, podzimní atmosféra, příjemný vizuál a sestry, které rozhodně nejsou ztělesněním dobra. Jednou z nejlepších scén je pochod očarovaného kostýmovaného davu městem za doprovodu písně One Way or Another (pův. od Blondie). Že Midlerová je stále skvělou zpěvačkou, dokázala v tomhle filmu hned několikrát. Z výborné muziky vyzdvihuji B-52´s - Planet Claire. Tenhle Disney není podbízivý, ani cukrkandlový, je zábavný. ()

filmfanouch

Původní Hokus pokus měl být původně televizním filmem, nakonec ovšem bylo rozhodnuto, že by hororová fantasy komedie dokázala uspět v kinech. Při rozpočtu 28 milionů dolarů přitom původní Hokus pokus utržil pouhých 39,5 milionů dolarů a kritika si na něm navíc ve své době poměrně smlsnula, přesto se Hokus pokus v jistých kruzích stal kultovní záležitostí. Po 29 letech navíc definitivně dochází k pokračování, kdy se navíc vrací i trio sester Sandersonových v podání Bette Midler, Kathy Najimy a Sarah Jessicy Parker. Režiséra původního filmu Kennyho Ortegu poté na režijní židli vystřídala Anne Fletcher (první Step Up). Má ovšem po letech vůbec smysl vracet sestry Sandersonovi do akce?   Hocus Pocus 2 vcelku vyplývá spíše jako zbytečný sequel, paradoxně ovšem v úvodním flashbacku a zobrazení mladých sester Sandersonových načrtne námět na potenciální prequel, který by byl o poznání zajímavější. Výsledný druhý Hokus pokus ovšem obstojí maximálně jako nenáročná podívaná, která rychle zapadne v katalogu Disney+ a oproti původnímu filmu jsou tentokrát jen přítomné lepší triky. Jinak vlastně dvojka ovšem téměř selhává i v těch pár plusových bodech původního filmu.   S výjimkou trojice čarodějek a zombie Billyho Butchersona v podání Douga Jonese se sice nevrací žádná postava z původního filmu, jinak ovšem Hokus pokus 2 výrazně sází na nostalgii a to už právě v samotném flashbacku, kdy začne hrát ústřední melodie Johna Debneyho z původního filmu, který alespoň tento film zkazit nedokáže (i proto, že se Debney na pozici hudebního skladatele vrátil). Sázkou na nostalgii a dávku toho, co (ne)fungovalo minule jsou ovšem problémy druhého Hokusu pokusu fakticky sečteny. Stejný přístup k humoru, víceméně stejně nevyužitý potenciál a nějaká ta snaha o polidštění sester Sandersonových i přesto, že byli v prvním filmu prakticky představené jako představitelé čistého zla. Bette Midler, Kathy Najimy a Sarah Jessica Parker jsou sice zpátky a nejspíš díky zásahu digitálního make-upu vypadají jako v roce 1993, samotné sestry Sandersonové ovšem zůstávají spíše nesnesitelné, než jako představitelky zla, které by měli vyvolávat husinu.   Hokus Pokus 2 je do velké míry stand-alone sequel, kdy se hrdinové z prvního filmu nevrací, v primu vyprávění jsou tak tři teenagerky v podání Whitney Peak, Lilie Buckingham a Belissy Escobedo. Dle očekávání se tři hlavní hrdinky musí nějak zaškatulkovat, v případě druhého Hokusu Pokusu poté dochází i k rozšiřování loreu a odhalení toho, že je jedna z hlavních hrdinek je sama čarodějka. Z tohoto faktu a nevyhnutelné konfrontace se ovšem nic zajímavého vytlouct nedokáže, především právě i proto, že díky snaze o polidštění sester Sandersonových vlastně chybí ona osudovost boje dobra se zlem. První Hokus pokus byl blbina, která přeci jen měla pár světlých momentů, druhý film je ovšem z velké části jen blbina, která má jen na rozdíl od prvního filmu větší rozpočet a je to na ní vidět. To samo ale nestačí.   Po vzoru prvního Hokusu pokusu se ovšem dá hádat, že jeho cílovka dané chyby přehlédne. Pořád je to fantasy hororová komedie primárně pro dětskou cílovku, kdy to celé znamená, že Hokus pokus nemůže být extra děsivý (i první film by nedokázal rozplakat ani pětileté dítě), celé je to ovšem do velké míry jen stupidní. Pokusy o humor jen bolí svou nesnesitelností, i přes výraznější produkční hodnoty to celé působí tak trochu odbitým způsobem. Režírující Anne Fletcher se jen jako zkušená choreografka dokáže předvést jen u hudebních čísel, které ovšem jen zbytečně protahují zápletku.   Nefunguje tam snaha o nějaké poselství o pevných poutech, především se ovšem ukazuje, že Hokus pokus 2 přišel tak nějak pozdě a zaspal svou dobu. I Billy Butcherson je v podání trestuhodně vrácen do hry a přijde o to, co ho v prvním díle dělalo tak zajímavým, navíc tu chybí nějaká zajímavější postava. První díl měl aspoň Thackeryho Binxe, nejsnesitelnější postavou druhého filmu je poté snad Gilbert v podání Sama Richardsona a to ve finále též není žádná sláva. Prequel s mladými sestry Sandersonovými by byl ve finále skutečně o poznání zajímavější (i Hannah Waddingham se ostatně dokáže ve své malé roli výrazně blýsknout), někdo bohužel u Disneyho vsadil právě na tento sequel. A výsledek alespoň bolí jen krapet díky faktu, že téměř nikdo žádnou slávu od projektu nečekal. Plakat tak ve finále mohou jen ti, kteří pořád věří na zázraky.   Největším problémem Hokusu pokusu 2 zůstává fakt, že film o čarodějnicích prakticky postrádá jakékoliv kouzlo. Na druhý Hokus pokus se tak bude vzpomínat maximálně jako na jeden z nejzbytečnějších návratů všech dob a i když po-titulková scéna naznačí, že by se sestry Sandersonovi ještě jednou mohli vrátit, dvakrát velký důvod k radosti to nevyvolává.... () (menej) (viac)

misterz

Dvojka žije z veľkej časti z jednotky, ktorá sa u nás doma stala už legendou a kultom, ktorú si vždy pozrieme v období Halloweenu. Podobné srandičky a gagy, ktoré žiaľ už po 29 rokoch nefungujú tak ako kedysi - miesto vysávača, irobot na vysávanie... Moderná doba so sebou priniesla aj v tomto filme akúsi korektnú rozprávku a príbeh ako podľa šablóny. Chýbala tu tá horkosladkosť, či akýsi smútok ohľadom niektorých postáv tak, ako tomu bolo v jednotke. A samozrejme, aj lepší príbeh okolo postavičiek. Iba slabší priemer, čakal som viac. 55/100 ()

Chrustyn

Spíše otravné, než sympatické nebo pohádkové dobrodružství. Navíc s herečkami, které mají svůj nejlepší věk i herecký um, dávno za sebou. Zbytečné oživení filmu, který si prakticky nikdo nepamatuje. ()

Marze

Tato dvojka je magictejsi, ale zapletka je nejslabsi clanek filmu. A chybi moment prekvapeni. Ale trio je pomerne zabavne. Je to nostalgie, ale pro fanousky spise zklamani. Na sledovani musite byt ve spravne halloweenske  nalade. ()

Arsenal83

Sarah Jessica Parker je ideálna čarodejnica. Ani ju nemuseli líčiť, neviem na čo to vlastne robili. Inak halloweensky film pre deti s dobrými piesňami, miestami aj zábavný, ale utopený v povinnej diverzite. ()

Streeper

Hodntoím stejně jako první díl, který mám moc ráda. Celkově sestry Sandersenovy mi přirostly k srdci a Bette Midler, Sarah Jessica Parker a Kathy Najimy jsou pro mě čarodějnické legendy. Zbožňuju je! Pokračování je skoro jako přes kopírák, co si budeme, nic originálního tam skoro není. Moc mě potěšila přítomnost Hannah Waddingham, ale mohla tam dostat daleko více prostoru, byla to přeci jen nová a zajimavá postava. Pak samozřejmě píseň One Way Or Another, to bylo top. Bavila jsem se, je to krásná nostalgie, která neurazí a kvalitou je podobná prvnímu dílu. ()

M.i.k.e

Disney útočí nostalgií, která na mě díky tomu, že jsem jedničku viděl pár hodin zpátky úplně nefunguje a druhý Hokus Pokus dopadl zhruba stejně jako první s tím rozdílem že o něco lépe vypadá. Ono vůbec točit pokračování čehokoliv po skoro třiceti letech s prakticky původním obsazením není jednoduché a ne každý je Tom Cruise. Bette Midler ve svých skoro osmdesáti letech má sice obdivuhodnou energii, kterou jí můžeme závidět a SJP se ani nemusela převlékat po posledním Sexu ve městě, ale taková Kathy Najimy tu vypadá jak těsně po mrtvici a nejsem schopen určit jestli to byl záměr, nebo jí opravdu během natáčení dostala. Suma sumárum, dvojka je za mě o fous lepší než jednička, ale že by to byla velká výhra se říct nedá...50% ()

carly

Je to jazda. Je dobré, aby človek videl aj jednotku, ale film má dostatok zábavnej expozície, aby to nebola nutnosť. Bette, Kathy a Sarah si to jednoznačne užívajú a ja s nimi. Téma rodiny a priateľstva je tu krásne spracovaná. Príbeh je celkom priamočiary, na nič sa nehrá, ale ani trochu nezadrháva a ubehne veľmi rýchlo. Obsadenie a výkony ostatných postáv su tiež skvelé. Aj keď už na začiatku si to celé kradne pre seba malá Winnifred. Hudba super, easter eggs a efekty tiež. Z Hocus Pocus sa veľmi ľahko stane povinná halloweenska double feature. ()

KajusaK

Když jsem zjistila, že vznikl nový Hokus pokus, tak jsem si jej ihned připsala na seznam. Letos jsem navštívila město Salem, takže to bylo super tématické. Skvělé herecké složení a kvalitou stejné jako předchozí díl, možná o kousíček lepší. Příjemná rodinná komedie. Líbil se mi návrat do minulosti i závěr. ()

oveckaoa

Jedničku jsem neviděl tak nebudu srovnávat jestli je to lepší nebo horší. 3 čarodějnice se dostanou do novodobého Salemu a chtějí ho zničit jelikož jeho obyvatelé je dříve upálily (tohle jsem si zjistil až z popisu jedničky tady o tom nezazní ani zmínka). V tom se jim snaží zabránit černoška a dvě holky. Je to hodně průměrné a televizní a taková sázka na jistotu  není zde ani jeden vtip a ani jedna scéna co by stála za zapamatování. Zhruba v prostředku začnou zpívat song od homosexuální kapely Homo Direction ačkoliv by ho neměly znát a takových blbostí je tam více. 40 procent ()

Sany33

Príbeh: Sestry Sendersonové sú opäť medzi živými a ju nutné pred nimi uchrániť duše detí. Herecké obsadenie: Toto je mnou asi najviac ocenená kategória nakoľko sa zachovala pôvodná trojica čarodejníc a aj ich mladšie ja boli celkom schopné. Prevedenie: Kameňom úrazu je, že sa film vezie na vlne nostalgie, ktorú môže zažiť ale iba pôvodný fanúšik prvého dielu, ktorých povedzme si úprimne zas tak veľa nie je. Inak je to infantilná hovadina so sladučkým koncom, ktorý nie je hodný svojej predlohy. A to ešte nehovorím o mladších pre-afektovaných alteregách alebo muzikálových vložkách. Pocity: Ako fanúšika prvého dielu ma potešila iba pôvodná čarodejnícky trojica, inak som trpel skoro celý film. Hokus pokus má byť cielený na teenege divákov ale toto bola rozprávočka pre deti. Pridaná hodnota: Druhá časť čarodejníckej rozprávky na dobrú noc. 27% ()