Třem ztřeštěným čarodějnicím, sestrám Mary, Winifred a Sarah démoni za jejich nekalé čarodějnické skutky přísahali jednodenní návrat zpět mezi živé. Zmatené čarodejnice se tak dostávají ze sedmnáctého století do současného Salemu ve státě Massachusetts, kde se zrovna slaví svátek všech strašidel - Haloween. Po úvodním překvapení z nové doby se jim tu však začíná líbit... (oficiálny text distribútora)

Sany33

Príbeh: Sestry Sendersonové pri svojej poprave sľúbia ľuďom Salemu pomstu. Herecké obsadenie: Sarah Jessica Parker (nar. 1965, USA) je jednoducho sexi a všetci ostatní zúčastnení sú priam Disneyovsky priemerní. Prevedenie: Na svoju dobu veľmi dobré spracovanie. Príbeh sa uberá jednak k detskému ale aj dospelému divákovi. Preto nie je jasné na akú základňu mieri. Efekty potešili najmä hovoriaca mačka alebo dobrácky zombie. Pocity: Opäť sa jedná o jednu z mojich obľúbených rozprávok z detstva. Veľmi rád som si ju pripomenul ale už na mňa pôsobila celkom infantilným dojmom. Ale rád si ju ešte niekedy pozriem. Pridaná hodnota: Rozprávočka pre dospelých aj deti, ktorá má svoje čaro ale neohúri zvratmi. 78% ()

liberita

Hokusu Pokusu sa určite dá vyčítať detinskosť a detskí predstavitelia sú až zúfalo nesympatickí. Lenže či už v rámci rodinných komédií alebo filmov s halloweenskou tematikou sa stále jedná o lepší priemer (takých 70 %). Zásluhu má na tom hlavne perfektná a desivá Bette Midler, jej hlúpe a nešikovné sestry zase dobre pobavia a príbeh je zaujímavý, hoci predvídateľný. Navyše mám na pozeranie tohto filmu v detstve príjemné spomienky. ()

joelly01

Halloween party letos u nas kvaletne strasidelne. Nekolik mensich deti reagovalo na muj kostym hysterickym jekotem a utekem pryc. MiniMe obdivovala Panic Room plny strasidel, jacisi kluci z gymplu prisli a bali se jit dovnitr, tak MiniMe ze prej pujde prvni, cimz si od puberty (i ode me) vyslouzila mad respect a usoudila jsem ze vecer muze byt i trochu neco strasidelnejsiho nez Muppets a jejich Haunted Mansion. Prani bylo Hocus Pocus a u ditete ohromny uspech, u me jako tak so so, ale vcelku mily rodinny film na Halloween. Necenila jsem sproste nadavky (Billy na Winnifred), ale co uz, jestli v pondeli MiniMe nekomu ve skolce rekne "Schlampe" tak na me nase bio eko mestacka skolka zavola socialku. To bude zase radost! ()

jujec

No, čekal jsem rodinný film, ale tohle nebylo ani to. Naprosto nelogický děj (děti bez problémů přijdou v noci do školy, řidič autobusu nechá okamžitě řídit slečnu autobus, nebo skutečnost, že všichni rodiče jsou na party a všechny děti chodí ve 3 ráno nocí samotné) řadí film spíš pro malé děti, které nepřemýšlejí logicky. Nebo je fakt normální, že se ve 3 ráno chodí spát a v 5 se vstává? ()

Nereida18

Nechápu to špatné hodnocení. Mně to náhodou přijde jako pohodová rodinná, strašidelná komedie. Navíc s perfektním hereckým obsazením. 1. Příběh - Čarodějnice, co vysávají z dětí duše. Myslím, že to tu někde už bylo, ale na druhou stranu proč ne. Co je v dnešní době stoprocentně originálního? Nic. Vše se něčím motivuje. Příběh je vtipný, má smysl a logiku. Nevidím důvod hodnotit hůře. 2. Postavy/ Herci - Sympatičtí mladí i starší herci, kteří dodávají na kvalitě filmu. Nechápu, jak někdo nemůže nemilovat Sarah Jessicu Parker, či Bette Midler jako čarodějnice... 3. Hudba - Hudba není moc v snímku důležitá, ale najde se zde pár songů, které jsou dokonalé. Pour conclure: Film je klasická, strašidelná komedie. Nehraje si na oscarový snímek, jedná se o Disney film. ()

• Kapela Roxette nahrála speciálně pro tento film skladbu "Almost Unreal". Skladba byla ale nakonec použita ve filmu Super Mario Bros (1993). (slatkac)
  • Film je každý rok v USA vysílán přesně na 31. října. (slatkac)
  • Jedna ze scén byla později použita v reklamě na čistič na koberce. (slatkac)