Scrubs: Doktůrci

USA, (2001–2010), 66 h 26 min (Minutáž: 20–28 min)

Tvorcovia:

Bill Lawrence

Zach Braff, Sarah Chalke, Donald Faison, Judy Reyes, Ken Jenkins, John C. McGinley, Neil Flynn, Christa Miller, Sam Lloyd, Aloma Wright, Robert Maschio (viac)

Mladý doktor John „JD“ Dorian si hned v první pracovní den ve fakultní nemocnici Sacred Heart uvědomí, že ho ani dlouhá léta na lékařské fakultě nepřipravila na střet s realitou. Tváří tvář svérázným pacientům se cítí bezradný, ostatní lékaři ho urážejí a znepříjemnit život se mu snaží i zlomyslný údržbář. JD si dokonce není jistý, jestli tenhle chlapík není jen výplodem jeho bujné představivosti. Zato jeho nejlepší kamarád a spolubydlící – chirurgický praktikant Chris Turk – je přesný opak a mezi elitářské kolegy snadno zapadne. A pak je tu ještě krásná mladinká doktorka Elliot Reidová, která Johnovi padne do oka. Na tři začátečníky dohlížejí přísný a občas zákeřný primář Bob Kelso, pohledná vrchní sestra Carla Espinosová a mrzutý doktor Perry Cox, jemuž však v skrytu duše na svěřencích záleží. Cox se postará o většinu vtipných situací. JD každou epizodu komentuje jako vypravěč. Slyšíme jeho úvahy a surrealitu seriálu dodávají momenty, kdy se dostaneme přímo do jeho hlavy. Hrdinové zažívají lásky a problémy, musejí čelit rodinným povinnostem, nekonečnému papírování a neustálému proudu pacientů. V nemocnici plné nevypočitatelných existencí není o zábavu nouze, i když se občas mísí s tragickými situacemi, které k životu zkrátka patří. (oficiálny text distribútora)

DJ_bart

Kult všech kultů, legenda všech legend. Společně se Zlatá sedmdesátá jediný vyloženě americký sitcom, na který nedám dopustit.... přesně takhle měla vypadat Růžovka. ()

Niles

Scrubs je v prvom rade neskutočne vtipný seriál, ktorý ale nie je len o humorných situáciách. Má úžasnú schopnosť priniesť v jednej minúte tie najbizarnejšie, najsmiešnejšie výjavy a hneď v ďalšej nás potom dojať až dohnať k slzám. Sú tu perfektné postavy, každá úplne iná a so správnou dávkou bláznivosti. Avšak seriál neťahajú len tie hlavné, ale aj veľa vedľajších postáv. Taký Janitor – to je asi jediná seriálová postava, u ktorej stačilo, aby sa čo i len na chvíľu a bez slov objavila na scéne a už tu bol výbuch smiechu (hlavne v prvej sérii). Najviac ma asi bavil JD, so svojimi šialenými predstavami, ktorého by nikto nezahral lepšie ako Zach Braff. Ale aj všetci ostatní mi časom prirástli k srdcu. Vysokú úroveň si drží veľmi dlho, až v siedmej a ôsmej sérii to začne trochu upadať, hlavne kvôli množstvu nových otravných postáv. Finále je však viac ako uspokojujúce. A deviata séria je už niečo úplne iné, odporúčam ju vôbec nespájať s ostatnými. V diele My Life in Four Cameras som si naplno uvedomil, v čom sa líši od ostatných bežných sitcomov a prečo ho mám tak rád. V Scrubs nepúšťajú žiaden umelý smiech, ktorý by nám hovoril, kedy sa treba zasmiať, nekončí sa vždy dobre, je to zábavná a múdra séria, ktorá má veľa pekných myšlienok a poučení o živote. „Eagle!“ ()

666teen

S decentním odstupem musím prohlásit, že tahle pecka je Odpad. Měnit hodnocení nebudu, ale chtěl bych stejný drogy jaký užívá Segrestor. Mexiko se nezapře. Sofistikovaný humor? Vtipný seriál? Ty vole, to musel bejt model. ()

HAL

První díl... nezaujal. Nedá se říct že by se Scrubs nežily o určitou dávku stylu a švihu, ale není v nich ani nic nějak zvlášť zajímavého. "Nemocničních" seriálů je moc a snaha se od nich odlišit přibližováním se k sitcomu selhává ve své zásadní podstatě - není vtipná a zábavná, a nemá výrazné a dostatečně dobře napsané hlavní postavy. Prostě nuda. 5/10 ()

Satan

Miluju JDho představy! Miluju Coxovy sáhodlouhé monology a štípavou ironii! Miluju Kelsův cynismus! Miluju Toddovy sexuální narážky a plácnutí! Miluju Údržbářovy historky a léčky! Miluju Lloydův speedmetal! Miluju Elliot a její odfoukávání ofiny! Miluju tenhle seriál! EAGLEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!! Závěr osmé řady nemohl být famóznější...dělám, že devátá jakože není...P. S. po asi deseti letech jsem seriál zkouknul celý znovu - daleko víc mě bavil Kelso a daleko míň Údržbář a mnohem, mnohem víc se mě dotýkaly dramatičtější chvilky v seriálu, filozofie Dr. Coxe a JDho otvírací a zavírací monology. Daleko víc jsem si všímal uvědomělosti seriálu (tvůrci evidentně milují Přátele nebo tvorbu M. Night Shyamalana) a také ne tak úplně dobře napsaných vztahových problémů a krizí. I tak přes pár slabších epizod v průběhu seriálu geniální sitcom s vážnějšími tóny. 1. série = 95% | 2. série = 100% | 3. série = 95% | 4. série = 100% | 5. série = 100% | 6. série = 80% | 7. série = 80% | 8. série = 95% ()

Goldbeater

Byl jsem docela okouzlen všudypřítomným humorem a velmi originálně napsanými postavami. Kam se hrabe Dr. House. Všechny postavy jsou vtipně napsané a některé mi budou hodně dlouho chybět. Mé hodnocení jednotlivých sezón: První série se velmi svižně rozjela a dokázala skvěle nalákat. 90% Druhá série byla v mých očích možná nejlepší. Pomohly tomu díly s Brendanem Fraserem a pronikání do nitra jednotlivých postav (závěrečná rána Perryho Coxe vede). Druhá sezóna nastavila vysoko laťku. 100% Třetí série byla ze začátku o něco slabší, ale postupně zase získala na síle. 85% Ve čtvrté, páté a šesté sérii se hlavně komplikují vztahy a díly překypují vtipem. 90% Se sedmou sérií přišel menší pokles kvality a je to znát hlavně i kvůli samotné délce sezóny, která je oproti ostatním poloviční. Stále je to ale dobrá podívaná. 75% A nakonec osmá série předznamenává připravované finále, a i když zde tvůrci sázeli více na dramatickou rovinu než humor, ukončení stojí za to. 80%. Seriál jsem dokoukal do osmé série, která původně měla být konečná a její poslední díl podle toho vypadá. Vzhledem k tomu, že v devítce je podle všeho samé vaření z vody, nechám si konečný dojem udělat posledním dílem osmičky. ()

gilmore_girl

Dil s Erasure prolomil ledy a ted uz si to docela uzivam. I presto, ze nesnasim Sarah Chalke. Nastesti ostatni jsou dobri, zvlast John C. McGinley jako Dr. Cox. ()

Frajer42 odpad!

Viděl jsem 5 dílů a netoužím vidět více. Nejedná se o úplně debilní seriál, ale nemám důvod ve sledování pokračovat. Humor mi příliš nesedí. Usměju se snad 1x za 3 díly, což je po čertech málo. Hrdinové jsou především nesympatičtí, s vyjímkou primáře a sprostého doktora. Věřím, že se některým lidem může seriál pořádně líbit, ale já do této skupinky nepatřím. Seriál se tváří brutálně cool, dokonce ho cool i vysílá. Ozvučené jsou i různé otočky a celkem orginální jsou pohledy do hlavy hlavního teplého doktůrka. Ale, jak už jsem nastínil, není to úplně můj cup of tea, abych byl tedy taky cool. Odpádeček. ()

Socrates

Já tam ty čtyři hvězdičky nechám. Za to období kolem čtvrtý pátý série. Možná i třetí a šestý, kdo si to má pamatovat. Nejsem totiž echt seriálovej maniak a těžko budu s určitou přesností vzpomínat kdy a co bylo špatně nebo dobře. Pravdou je, že tohle je extrémně nestabilní záležitost. Ze začátku jsem se divil, jak to může bejt v červenejch číslech, v určitým období jsem si naopak nechtěl nechat ujít jedinej díl, a pak ke konci jsem se zase nestačil divit, jak to začíná bejt trapný a vyčpělý. Díky tomu, že většina komerčních stanic všechny možný seriály opakuje pozdě v noci, když jako správná noční můra nemůžu nebo nechci spát, to mám docela sjetý. A taky proto se nedivím, že to někdo klidně po první sérii odpálí mezi sračky. Ale já to přesto vřele doporučuju, protože to období kolem zmiňovanejch sérií fakt stojí za to. ()

MikeCool

TV-seriál. Taková vtipnější a více odlehčenější verze Dr. House z nemocničního prostřední. Skvělý humor, výborné a originální myšlenkové vsuvky. Prostě prvotřídní sitcom z nemocnice. Bohužel zhruba od 4. série se humor začínal trošku deformovat a každou sérií to bylo čím dál více vtipné a začaly se projevovat prvky trapnosti, které naopak od humoru, každou sérií gradovaly. Ovšem nepochopil jsem smysl natočení 9. série. Tato série byla velkým výkřikem do tmy. | 1.série (85%), 2.série (80%), 3.série (80%), 4.série (75%), 5.série (75%), 6.série (75%), 7.série (70%), 8.série (70%), 9.série (30%) > Průměr: 71% (4*) | ()

Ant

Nemám slov. Prostě špička nejen mezi sitcomy, ale mezi všemi seriály poslední doby. Od začátku mě to chytlo a šest serií jsem zhltla ani nevím jak. Nechápu jak se jim daří spojit takový styl humoru s dramatickými situacemi, které se v každém díle stihnout několikrát vystřídat. A herci v čele se Zachem Braffem kvalitu jen potvrzují. Tolik humoru a dojímavých situací se v jednom seriálu vidí málokdy. Geniální věc. ()

klerik

Vtipné, sympatické... Zaujímavé režisérske nápady ako rozprávať aj bežnejšie námety... DR. HOUSE je len jeden, ale pre mňa ide o jeden z najlepších seriálov z lekárskeho prostredia... ()

korbitch22

Seriál který byl českou veřejností dlouhá léta opomíjen a já si asi jen těžko vybavím jiný, u kterého je to tolik nepochopitelné.Snad ještě nidky sem neviděl tak nabitý sitcom, který ma neuvěřitelnou kadenci hlášek a všichni herci i styl výprávění příběhu mě připomíná rozjetý vlak který je nasákly ginem a notnou dávkou extáze.Sympatické postavy, jak už sem řekl neuvěřitelná scénáristická perla a nepochopitelná síla a kadence dialogů.Viděl sem všeho všudy 30 dílů napříč všemi sériemi, takž e je odemě 5* hodnocení možná trošku diletanstské, ale u každého z oních dílu sem se trhal smíchem a John C. McGinley u mě aspiruje na cenu nejvíc nedoceněný herec na světě, jelikož on je prostě ďáběl :D 95%. Chci vidět všechny díly! ()

Flego

Lekárske prostredie býva pre filmárov vďačným lákadlom. Seriály ako MASH, ER či Dr. House ( a mnoho ďaľších ) sú odeté do bielych plášťov a je fuk či nás bavia humorom alebo dramatickými situáciami. Scrubs patrí do tej prvej skupiny a humor je to poriadne čierny. Spôsob rozprávania je podobný HIMYM - u, má švih a tempo. ()

MontyBrogan

Scrubs je z pohľadu premenlivých módnych trendov starý. Dokonca tak starý, že ešte v ôsmej sérii sa telefonuje s vyklápačkami. Ale z pohľadu pracovných aj súkromných vzťahov tak nadčasový, že si ho púšťam ako motivačný brain wash a seriálové guilty pleasure stále radšej. ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake