Scrubs: Doktůrci

USA, (2001–2010), 66 h 26 min (Minutáž: 20–28 min)

Tvorcovia:

Bill Lawrence

Zach Braff, Sarah Chalke, Donald Faison, Judy Reyes, Ken Jenkins, John C. McGinley, Neil Flynn, Christa Miller, Sam Lloyd, Aloma Wright, Robert Maschio (viac)

Mladý doktor John „JD“ Dorian si hned v první pracovní den ve fakultní nemocnici Sacred Heart uvědomí, že ho ani dlouhá léta na lékařské fakultě nepřipravila na střet s realitou. Tváří tvář svérázným pacientům se cítí bezradný, ostatní lékaři ho urážejí a znepříjemnit život se mu snaží i zlomyslný údržbář. JD si dokonce není jistý, jestli tenhle chlapík není jen výplodem jeho bujné představivosti. Zato jeho nejlepší kamarád a spolubydlící – chirurgický praktikant Chris Turk – je přesný opak a mezi elitářské kolegy snadno zapadne. A pak je tu ještě krásná mladinká doktorka Elliot Reidová, která Johnovi padne do oka. Na tři začátečníky dohlížejí přísný a občas zákeřný primář Bob Kelso, pohledná vrchní sestra Carla Espinosová a mrzutý doktor Perry Cox, jemuž však v skrytu duše na svěřencích záleží. Cox se postará o většinu vtipných situací. JD každou epizodu komentuje jako vypravěč. Slyšíme jeho úvahy a surrealitu seriálu dodávají momenty, kdy se dostaneme přímo do jeho hlavy. Hrdinové zažívají lásky a problémy, musejí čelit rodinným povinnostem, nekonečnému papírování a neustálému proudu pacientů. V nemocnici plné nevypočitatelných existencí není o zábavu nouze, i když se občas mísí s tragickými situacemi, které k životu zkrátka patří. (oficiálny text distribútora)

T2

__Scrubs: kompletná 3.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $5,380,698 //počet predaných kusov 162,908 ║ __Scrubs: kompletná 4.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $4,224,819 //počet predaných kusov 150,045║ __Scrubs: kompletná 5.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $4,733,434 //počet predaných kusov 167,248 ║ __Scrubs: kompletná 6.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $4,531,169 //počet predaných kusov 160,223 ║ __Scrubs: kompletná 7.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $2,036,761 //počet predaných kusov 101,889 ║ __Scrubs: kompletná 9.sezóna▐ Tržby za predaj DVD v USA $3,777,672 //počet predaných kusov 145,351 ()

golfista

Na špičce komediálního sitcomu byli pro mě až do teď bez větších konkurentů "FRIENDS". ... Ze "SCRUBS" jsem viděl zatím jenom první serii, ale zatím je každý díl jedna vtipná jednohubka (20 min.) za druhou. Jestli to půjde takhle i dál, pak se na "bednu" začíná hlásit velmi silný účastník .... Musím ovšem přiznat svoji slabost pro Zacha Braffa, ale není to jenom on, kdo je v tomhle seriálu vynikající..... ()

Superpero

Doktorský seriály me nikdy moc nebrali, ale "Scrubs" jsou o srandě a funguje to dobře. Zach Braff se na to megahodí a John C. McGinley je v komediích vždycky nejlepší. Většina epizod je fakt zábavná a Sarah Chalke tomu dodává takovej zajímavej sex appeal (čím novější série, tím víc jí to sluší). Když na to budete koukat, tak dlouho jako já (prave koukam sedmou serii) všechny postavy vám hrozně přirostou k srdci a ten ujetej humor vám pak prostě bude chybět. Tenhle seriál dotáhl k dokonalosti používání vedlejších komických postav jako je Údržbář, Todd, Ted, Doug, Snoop Dog praktikant (teď už vlastně doktor :), Lloyd (messenger co ujíždí na speed metalu), Afratej securiťák s hákem místo ruky, údržbářův kolega lilipután, a můj oblíbenej magor Hooch ("Hooch is crazy"). Určitě jsem na nějaké zapoměl, ale prostě Scrubs jsou asi můj nejoblíbenější seriál. ()

Tom Riddle

Nemocniční seriály jsem nikdy nemusel, až na pár výjimek (Nip/Tuck, Grey’s Anatomy) se totiž jedná o jedno a to samé. Scrubs na to jde trochu jinak, místo očekávané řezničiny a dramatu se vydává po cestičce komedie, vzhledem k prostředí se ale nevyhne mnoha vážným chvilkám. Převážně vynikající scénář balancuje přesně na hraně, kdy není neobvyklé v rámci jednoho dílu ronit slzy smíchu i smutku. Vypravěč JD (sympaťák Zach Braff) svými vnitřními monology, charakterem i divokou fantazií připomíná mužskou verzi nejhubenější televizní právničky Ally McBeal, se všemi špatnými i dobrými vlastnostmi, na rozdíl od ní má ovšem poměrně výstřednější doprovodnou partičku kolem sebe. Mou nejoblíbenější je JDho osudovka, nekonečně neurotická Elliot (skvělá Sarah Chalke), k srdci ale v průběhu seriálu stejně přirostou i všichni ostatní, od vyloženě trhlého údržbáře přes dobrosrdečného protivu Dr. Coxe až po mateřsky ochranářskou Carlu. V průběhu sice tempo i kvalita párkrát zakolísá a poslední série je jako celek relativně velkým selháním, díky nezapomenutelným postavám a nesčetným running jokům je ale i tak Scrubs chtě nechtě prakticky srdcovkou. ()

Dever

// Production Companies: ABC Studios, Touchstone Television // Pri žiadnom inom seriály som sa nenasmial tak hrozne moc, ako práve pri Scrubs. ()

novoten

Od fantazií k realitě, od pacientů k doktorům a od nezvladatelného smíchu k upřímným slzám. Pravá perla, kterou jsem zkrátka měl najít. Navíc Perry Cox je tou nejživotnější a nejobdivuhodnější sitcomovou postavou, co znám. ()

B!shop

Tak tohle je fakt takova variace na Pratele, ale me tenhle serial zaujal asi vic nez Pratele. Serial to je petihvezdickovej, to je jasny, ale zacal bych se zaporama. Clovek si po nakejch dilech zvykne na chovani jednotlivejch postav (zatim jsem skouk 6 serii), takze se vzdycky tesi, az ta ktera postava pronese nebo predvede to, co se od ni ocekava. Problem je, ze tak vznika docela hodne velka stereotypnost, protoze zapletky jednotlivejch dilu jsou dost podobny a postavy jednaj podobne, takze ackoliv udelaj to, na co se tesite, zaroven udelaj i to otravny a neni sance, ze by se nekdy v stejny situaci zachovali jinak. Taky je to udelany stylem, ze ten, kdo neco provede, se musi vetsinou do konce dilu omluvit a vsichni se udobri, coz je misty otrava, vedet, jak situace dopadnou a ze nikdy se proste nestane, ze by nekdo neco proved a vyflak se na naky omlouvani. Ale zase se musi nechat, ze nekdy, i kdyz je vysledny reseni vetsinou stejny, je to podany originalnim vtipkem. Dalsi veci jsou taky vztahy mezi Elliot, JD a jejich partnerama, protoze to je furt dokola, nekoho najdou, hned zas naky problemy a rozchod a je to takovy otravny. Jinak nejvetsi prednost tohohle serialu jsou vtipy a to jak ty normalni, pres hlasky az po uchylacky predstavy JDho. Mame tu nemocnicni prostredi, coz znamena spousta dramatickejch a smutnejch veci a kolikrat je serial fakt slusny drama nebo dojak a do toho vetsina postav skoro uplny magori, ktery ze sebe sypou hlasky a vtipky a vsichni jsou skvele sympaticky a skvele zahrany (obzvlast Braff a McGinley). Kdybych mel udelat poradi od nejoblibenejsich, tak by to asi byl Udrzbar, Perry, JD, Kelso, Turk, Todd, Ted, Elliot a Carla, pricemz Carla je asi nejmene vtipna postava. Taky tu je spousta paradnich hostu, ze vsech bych jmenoval treba Rodrigueze nebo Frasera. Porad se nemuzu rozhodnout, jestli serial zaradit mezi moje oblibeny, protoze jsou tu dily, ktery vas vtipama naprosto smetou, ale pak vzdy pride dil, kterej sice neni nejak podprumernej, ale proste tolik nepobavi. ()

Jara.Cimrman.jr

Oddalování smrti pacientů je někdy úspěšné jindy ne až tolik, ale málokdy je tak zábavné jako ve Scrubs. Dr. Dorian je pro mne ve funkci vypravěče sice poněkud fádní, ale ostatní postavy to vynahrazují. Kámoš Turk skvěle kryje záda, Ellliot s Carlou mají i oblečené svoje kouzlo, těžko hledat lepšího šéfa než hbitě taktizujícího Dr. Kelsa, nenávistný údržbář je originální figura, ale bezkonkurenčním esem je otrávený sarkasmus chrlící Dr. Cox. Přínosné je pak hlavně zjištění, že na operačním sále je nejdůležitější výběr hudby, že rozdíl mezi nehodou a žalobou tvoří jen milimetry řezu skalpelem a pokud po chodbách vozíte mrtvolu, tak po vás nikdo nic nechce. ()

H34D

Hodně ulítlý sitcom oplývající neuvěřitelnou kadencí situačních vtípků, do kontextu začleněných, ale při tom svou bravurností vyčnívajících hlášek, bujarých imaginací postav i poměrně chytře vypointovaných situací. Styl humoru je vskutku geniální, místy roztomile infantilní, jindy obsahující i obsahově ucházející podtext, každá dvacetiminutová jednohubka se na sebe stihne nabalit jednu nebo i více point, každý díl rozveselí, zaujme perfektními a originálními postavami (Údržbář je přímo božský) a zkrátka... Skutečně si myslím, že Scrubs (na rozdíl i od klasik typu Simpsnovi, Přátelé apod.) nemají sebemenší slabinu. 10/10 ()

xxmartinxx

První série - 100% Druhá série - 100% Třetí série - 100% Čtvrtá série - 90% Pátá série - 85% Šestá série - 100% Sedmá série - 90% Osmá série - 85% Devátá série - 40/// Scrubs jsou moje srdcovka, která mi vždycky zvedne náladu. Když nepočítám nepovedený pokus o spin-offní devátou řadu, drží si kvalitu a vtip. Takhle jsem se nenasmál snad nikde. Skvěle (i když do extrému) vyprofilované postavy jsem si zamiloval, s hrdiny se smál a občas i smutnil a osmička byla důstojné zakončení. Devítku ignorovat! ()

M.a.t.t.

Vitajte v Sacred Heart. Je to miesto plné nádejí s personálom, ktorý sa o vás postará bez ohľadu na diagnózu a v prípade potreby odvedie aj niečo navyše. Pretože v Sacred Heart si svojho pacienta vážia. Samotný primár Kelso možno pôsobí chladným a vypočítavým dojmom ale sestričky ako Carla vás dokážu obdariť milým úsmevom za každých okolností, doktori ako Cox, JD alebo Elliot to s vami len tak ľahko nevzdajú a v prípade potreby operácie máme aj skvelých chirurgov ako Turk či Todd. Ak máte stále obavy a potrebujete zlepšiť psychickú pohodu, liek menom Scrubs je pre vás správnym riešením. Dávkovanie individuálne, odporúčame to však nepreháňať, presýtenie pri pričastom užívaní nie je vylúčené. Kvalitného humoru však nie je nikdy dosť. Sacred Heart skrátka vie, čo je pre vás najlepšie... ()

Segrestor

Jsem normální odpůrce seriálů z lékařského prostředí, ale Scrubs je něco víc než to, a proto si mě postupem času úplně získal. Mými největšími favority jsou bezesporu Údržbář a doktor Cox. Ti se dokážou každými svými vstupy postarat o opravdu kvalitní zábavu. Celkově ale seriál nabízí dosti sofistikovaný humor, ať už jde o ztvárnění fantazijních představ hlavního hrdiny JDho nebo vstupy celého personálu fakultní nemocnice Sacred Heart, kam je seriál situován. Sledujeme strasti studentů medicíny od jejich nástupu v nemocnici až k bodu, kdy se z nich stanou regulérní lékaři. Mezitím se ovšem musíme také prokousat spoustou romantické vaty. Přes všechny své nedostatky (poučování, vychovávání, romantika, vztahy, nelogičnosti, občas zbytečné gagy) je to pořád proklatě vtipný seriál, který bych se nezdráhal doporučit každému, kdo si chce odpočinout u něčeho tak trochu jiného. Tvůrcům se totiž podařilo vykreslit mnoho zajímavých typů lidí, kteří v konečném důsledku dokážou přirůst k srdci jako málokterá seriálová postava. ()

Botič

SCRUBS příval optimismu a živé vody v jinak sice sluncem zalitém ale depresivně podbarveném zkouškovém. Z každého dílu navíc číší pravá a nefalšovaná gondryovská hravost a radost, ačkoliv sám Gondry s tímto seriálem nemá nic společného. Bezkonkurenčních 10/10… ()

hellstruck

Já si nemůžu pomoct, ale jejich humor mi není nijak blízký, nemocniční prostředí taky ne a celkově postavy už vůbec. Všechny mi připadají strašlivě nesympatické a vzhledem k tomu,že seriály staví na postavách,tak je to asi jasné:-) ()

NinadeL

Docela zajímavý byl začátek 8. série, který sloužil jako takový test pro to, jestli se sehraje Courteney Cox s Christou Miller, aby spolu mohly přejít do chystaného Cougar Townu. Což se nakonec povedlo, ale ke Scrubs jsem se neměla důvod vracet. ()

Rex Mundi

Slabších chvíľok je pomerne málo, väčšinou je stále na čo pozerať a na čom sa baviť i zamýšľať. Pri druhej sezóne mám dojem, že je celkovo ešte o niečo lepšia ako prvá. Dr. Cox je môj idol - kúlovejšieho seriálového doktora som ešte nevidela. Jeho cynické hlášky nemajú chybu, je pohotový ako piraňa a drsný ako šmirgeľ. Proste ho žeriem ;-) (V tesnom závese za ním je sestra Baileyová z Grey's Anatomy, aj keď má trochu iný štýl.) Mimo doktorov je najlepší maskot samozrejme Údržbár :-D --- Po šiestej sezóne stále platí starý komentár aj plných 5*. Grey's Anatomy som odvtedy nevidela, ale Scrubs som zostala verná. ()

lesumir

Šel jsem do toho s tím, že to bude děšná kokotina a že Zach Braff je fakt divnej herec. A ono ejhle... stačil jeden díl a tuhle bláznivou komedii jsem si fakt zamiloval! S každým dílem je to lepší, absurdnější a vtipnějši. Ales každou serii mi začínají lézt postavy na nervy. Nenávidím Elliot a její pištivý hlas. Turkuv syslovsky usmev, Coxovy dlouhe monology, JDho ubohe predstavy. Teddovu skupinu. Ale presto se na to divam :-) ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake