Vesmírna pechota

• Slovensko Hviezdna pechota (viac)

Po ukončení školy sa Johnny Rico dobrovoľne prihlási k špeciálnej pechote, aby vykonával svoju federálnu službu. Johnny ani zďaleka nie je vlastenec. K pechote sa pridal len preto, aby získal srdce svojej priateľky Carmen, ktorá sa prihlásila k letcom. Chce sa totiž stať pilotkou hviezdnej lode. Keď sa počas jeho hliadky stane tragická nehoda na tréningu, Johnny si uvedomí, že sa k pechote prihlásil z nesprávnych dôvodov. No keď sa chystá odísť, Zem napadnú chrobáky. (Disney+)

Brouk.Pytlik

Mnohými zcela nepochopená politicko-společenská satira, plná záměrně přehnané agitky a zalitá hektolitry různobarevných tělních tekutin, či gelů. Poprvé mě dostaly do té doby nevídané efekty, po letech spíše perfektní vykreslení fašistické budoucnosti. Jeden z mála filmových klenotů, ke kterým se rád vracím. ()

zeromen

Jedno s kultovních sci-fi, které i po tolika letech překvapí dokonalýma efektama a slušným dějem. Škoda jen že se to říct nedá o dvou dalších pokračováních. ()

ostroz

Hvězdná pěchota pro mě byla excelentní. Skvělé efekty a v první řadě děj, kde Zemi ohrožují odporní a krvežízniví brouci, ale lidská rasa se nenechá jen tak lehce vyhubit a s těmito odpornými stvořeními bojuje a celkem úspěšně. Hvězdná pěchota má několik dílů, pro mě osobně je nejlepší tento první, např. Hvězdná pěchota 3 je občas i k smíchu, kde se hvězdný maršál mazlí s broukem zvaným Mozkem, ale tam je všemu učiněna přítrž v podobě Q - bomby. Válka avšak pokračuje, protože válka s brouky nikdy nekončí!!!!!!! ()

fanda_filmu

Absolutní paráda!!! Naprosto boží scifárna, která nenechá člověka chladným ani na vteřinu!! Všechno za mě asi řekl distributor :) úžasná atmosféra, mí oblíbení herci, příběh má smysl... Dokonce i forma reportáže není špatný nápad, kdyby jen vynechali ten poslední titulek :( konec filmu ale v žádném případě netvoří mé hodnocení! Tomu dal korunu naprosto famozní Barney (Neil Patrick harris)!! Byl jsem vážně uchvácen jaksi částečně skrytými náznaky, jako například oddělené příběhy bývalých spolužáků - nejlepší byl vážně Barney ( sory lidi nwm jak se jmenoval) postup v armádě u logistických a vědeckých služeb a jeho ´´vynořování´´ se vždy z velitelských bunkrů a laboratoří se svými lidmi v černých, kožených kabátech připomínajících nacisty!!! Pak samozřejmě Carmen která jde tvrdě po kariéře u letectva a posílá Johnnyho k ledu. Nakonec chudák Johnny Rico který ničím nevyniká a skončí na zemi u pěchoty pěkně v první linii, kde se umírá... Víc už psát nechci protože tenhle film ve mne zanechal tak hluboký vnitřní zážitek že si ho nechám pro sebe:) Teda Paule Verhoevene sklání se před tvým mistrovským dílem, které se asi bohužel nezalíbí každému!!! ()

Robbie

Stále nechápem, ako mohli prísť s tak dokonalými efektami! Tento film stále schová do vrecka niektoré dnešné "premakané" sci-fi. Príbeh je samozrejme blbosť, film sa nevyhol ani triliónu klišé, ale toľko krvi a vnútorností v spojení s veľmi príjemnou satirou u mňa fungovalo veľmi fajn. Neskutočne zábavný a vydarený film. ()

svist10

Úvodní Beverly Hills je jako rána pěstí mezi oči, obzvlášť, pokud jste četli předlohu. Postavy jsou do jedné na pěst, výprava jak z televizního seriálu. Někde v průběhu vám ale dojde, že prakticky nic z toho není myšleno vážně a režisér, potažmo scénárista si z vás jenom střílí. Popravdě, postavy budou na pěst až do konce, s čestnou výjimkou Zandera; ten je rovnou na odstřel. Pokud se ale zamyslíte nad jejich realitou, státním zřízením, nebo politickou situací, pochopíte, že filmová pěchota útočí na totéž, co Heinleinova kniha. Činí to ale podstatně atraktivnějším způsobem (přiznávám, knihu jsem dočetl až na podruhé). Troufnu si říct, že být přesně podle předlohy, nebude film stravitelný. Takže tu místo suché kritiky fašismu, despocie a militarismu máme Beverly hills, říznuté jednou z nejnekompromisnějších válečných akcí, jaké kdy byly natočeny. A to včetně těžko uvěřitelné scény s bičováním, která by kdekoli jinde byla pro smích. Pokud jde o technickou stránku, spousta filmů i po sedmnácti letech tajně (a mnohé marně) sní o tom, aby vypadaly aspoň jako Hvězdná pěchota. Dalším (obřím) plusem je hudba. Poledouris stvořil další mistrovské dílo. Vždyť například Klendathu drop je boží. Ano, přehlédnout zjevné nedostatky (herci) je těžké, ale Hvězdná pěchota se vám za to bohatě odmění štědrou dávkou akce a také myšlenkovým podhoubím. ()

Pythonator

Dnes již kultovní masakr. Ultranaturalistické vykreslení fašistické budoucnosti, ve které válčíme s inteligentní mimozemskou rasou "zkurvených" brouků. Na svou dobu překrásné prvotřídní digitální efekty a geniální Verhoevenova režie dozdobená záběry z televizního vysílání. Sem tam nějaké ty utrhlé hlavy či končetiny a hektolitry krve kam se podíváš. A jako v každém správném akčním béčku nesmí chybět ani pořádné mrdny, tak tady máme pohromadě Dinu Meyer a Denise Richards. Co víc? Snad jen vypnout mozek (nebo si ho nechat vysát broukem) a chrochtat blahem nad špičkovým áčkovým béčkem. ()

maara666

Kultovní film, nehorázné efekty, našlapaný děj. A hlavně je to jeden z mála filmů, který vždy dokoukám. Proč? Protože na něm něco je a já ho miluju;) ()

Sub

Ten film mě nikdy nepřestane udivovat. Paul Verhoeven je borec. Tohle, Robocop a Total Recall jsou filmová zjevení, a kdykolliv něco z toho dávají v TV, tak neodolám. Milion detailů, hercům to věřím, krásná přehledná akce, která pořád překonává spoustu dnešní tvorby a nekompromisní úchylné efekty. Má to sice takový plastový feel a klišé je všudypřítomné. Ale je to film který si někdo vysnil a vydřel a je to z něj strašně cítít. 100% - pro mě je to legenda. ()

ravenin

Kule- i jiné údy- rvoucí nářez. Naštěstí patřím k těm, kteří tuhle brutální Verhoevenovskou satiru pochopili, a o to víc si tenhle film vždycky užívám..... Vedle TOTAL RECALL je HVĚZDNÁ PĚCHOTA můj nejoblíbenější Verhoevenův počin... ()

DannyBurino

Skvělý film, Casper je sympatický, jsou tam veliké masakry a má další pokračování. Co víc chtít? No dobře samotný film má pár mínusu a věcí co nedávají smysl ( jako ty bezbranné, velké lodě které furt posílají doprostřed nepřátelské palby ), ale akce a vizuál s efekty se mi moc líbí a ty zprávy jsou chvilkami zábavné. ()

Arbendaelin

Knižní předloha je úplně jinde, obojí však má své klady. Skvěle vymodelovaní Arachnidi a úžasné vsuvky ve stylu: Chcete vědět víc, totálně uchytí diváka a již ho nepustí. Za mne rozhodně jeden z nejlepších scifi snímků! ()

kubixix

Určitě velmi zajímavý divácký zážitek. Kdybych věděl, že zde hraje Neil Patrick Harris, určitě bych se sledováním neotálel tak dlouho. Celková kompozice je dle mého názoru velmi kvalitní. Do průměrné stopáže se tak vejde množství dobře utříbených scén. Není si snad ani na co stěžovat. ()

Sashmen13

Asi je to divné říct a nejspíš tím vystavuji rodiče trestnímu stíhání (HI MUM), ale na tomhle filmu jsem vyrostl. Tak nějak si říkám, že asi není se čím chlubit. No nejspíš to mělo maličký vliv. Co na to říct, efekty úplně úžasný i na dnešní dobu. S knihou to má málo společnýho, nu proč ne, aspoň je to solidní prdel. Satira/nesatira, na to kašlu co tím chtěl básník říct. Má to super akci, má to epickou hudbu a má to brouky. Chcete vědět více? ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

13.09.2023

Režisér X-Menů míří na měsíc

Režisér X-Menů míří na měsíc

04.03.2015

Robert A. Heinlein byl jedním z nejslavnějších sci-fi autorů vůbec. Společně s Arthurem C. Clarkem a Isaacem Asimovem patřit do tzv. "Velké trojky science fiction", není tedy divu, že byly některé z… (viac)

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

06.01.2014

Paul Verhoeven dal světu trojici výjimečných akčňáků – Total Recall, RoboCopa a Hvězdnou pěchotu -, které díky kombinaci satirického nadhledu a brutální akce těžko někdy upadnou v zapomnění. Bohužel… (viac)

Ender i pěchota si brousí zuby na emzáky

Ender i pěchota si brousí zuby na emzáky

04.12.2011

Adaptace slavného sci-fi románu „Enderova hra“ je za rohem a zřejmě se dočkáme i nové verze Hvězdné pěchoty. O válčení s mimozemšťany tedy v kinech nebude nouze. Enderovu hru měl kdysi režírovat… (viac)