Po ovládnutí boxerského sveta sa Adonisovi „Donniemu“ Creedovi (Michael B. Jordan) darí v kariére aj v rodinnom živote. Keď sa jeho kamarát z detstva a bývalý boxerský talent Damian „Dame“ Anderson (Jonathan Majors) po dlhom treste vo väzení opäť objaví, túži dokázať, že si zaslúži svoje miesto ringu. Stretnutie medzi bývalými priateľmi je viac než len boj. Na vyrovnanie skóre musí Donnie ohroziť svoju budúcnosť a bojovať s Dameom – bojovníkom, ktorý nemá čo stratiť. (Continental film)

Destoroyah

Prvý film Creeda ktorý stojí na vlastných nohách a zaobíde sa aj bez Rockyho. Teraz tu máme naozaj osobný konflikt ktorý bol naozaj dobre prezentovaný. Prvý film Jordana ktorý si vedie naozaj dobre a to inšpirovanie ktoré si zobrali od Anime pracuje úžasne a nesmierne ma to bavilo od začiatku do konca. Perfektné práce z kamerou a výborné scénky filmu dodávajú atmosféru ktorú Creed má mať. Ten záverečný súboj sa mohol zaobísť bez falošnej cely alebo ako to nazvať. Aj keď Rocky mi tu trocha chýbal tak za mňa je to naozaj solídne pokračovanie ktoré to zvládlo na jednotku. Bravo! HODNOTENIE: 8/10 ()

Sopholojong

Sly chyba... Velmi! Prva polovica, plna ukazkovej US rodinky (hluchonema dcera, chapajuca matka, "vsetko manazujuca" manzelka), moralit, hladania miesta "na Slnku" po dosiahnuti vsemozneho vrcholu a nastupu ukazkoveho zaporaka, sa vezie skor v ranku schematickych sportovych "dramat" na jedno pouzitie, nez precizneho doplnania znameho univerza. Potom vsak pride suboj Chavez vs. Dame a Jonathan Majors zacne predvadzat nieco ako zaporaka roku (tie jeho ksichty a pohyby). Nastane intenzivny sportovy bijak, Jordan zacne rezirovat lepsie ako Coogler (paradny napad zapasu bez obecenstva, len hnev oboch boxerov v tichom okoli) a divak skoro odpusti podraz neobsadenia Rockyho do "rockyovskeho" univerza. Skoro! 7/10 ()

bigmatko

Keď Vám zástupca generácie 20+ na otázku či videl Rockyho odpovie jednoznačne NIE a ešte sa opýta či to má nejaký súvis s Creedom tak je jasné, pre akú cieľovku je nový príbeh určený. Je ale nadovšetko jasnejšie, že nepochopíte hĺbku postavy mladého creeda keď nepoznáte osudy, ktoré sa odvíjali od prvého filmu ROcky. Creeed je produkt Rockyho na to nezabúdajme. A mladý Adonis AKA Jordan každým filmom vzdáva svojmu predchodcovi hold. ()

Knifeos

Fantastický! Třetí Creed dopadl úplně ukázkově a stal se vlastně prvním dílem této trilogie, který mě doopravdy dostal. Michael B. Jordan skvěle zvládnul režijní debut a nadělil si vhodnou osobní zápletku. Při tom nesklouznul do jakéhokoliv klišé, které ke sportovním filmům obvykle patří, a zároveň se mu podařilo oprostit se od Rockyho éry i postavy. Film má vynikající tempo a je rozdělený na mnoho krátkých, úderných sekvencí, a ty neskutečně baví. Líbilo se mi, že zde neexistují žádné mezery, výplně, nic - řekne se, že se něco udělá, tak se to rázem udělá, rozhodne se, že se uskuteční fight, takže od příští scény bojujeme a hned po tréninku to střihneme a vrátíme se až z arény. Na papíře zdánlivě zkratkovité, ale Jordan to uchopil zcela suverénně. No a Jonathan Majors je Creedův nejlepší záporák a za doby Rockyho by se stal jedním z těch kultovních, o tom žádná. Celkově se tedy z dílu, který se zdál, že bude prostě třetím dílem trilogie a při tom to zkusí sám Jordan bez Stallona, stalo nejlepší pokračování, kde se v dobrém osvědčil, kdo mohl a vypadá to, že trojkou nekončíme. Nebo přinejmenším nemusíme. 8/10 ()

Venom

Michael B. Jordan zvládol svoj režisérsky debut na výbornú a ja som si ho ako režiséra zamiloval. Jeho režijný štýl je za mňa perfektný a veľmi sa teším na jeho ďalšie projekty. Musím sa priznať že keď som sa dozvedel že Rocky v tomto filme nebude tak ma okamžite prestal Creed zaujímať no výborné ohlasy a hlavne prítomnosť Jonathana Majorsa ma presvedčili o tom, že si to pozriem. Ako Kang bol Majors perfektný a tu sa potvrdilo že má veľký potenciál na dobrú hereckú kariéru. Príbeh bol skvelý, mal zaujímavé nápady a zvraty. No mrzí ma že boli očakávané. Tak isto ma mrzí že viaceré situácie boli tak narýchlo, bez nejakej výstavby vyriešené viz uzmierenie Dame a Creeda na konci filmu. Poďme späť ku pozitivám. Každý fight bol skvelo natočený ale hlavne ten posledný finálny v štýle anime. Skvelý nápad režiséra. V tomto filme už dosť vystupuje Amara Creed teda dcéra Creeda a musím sa priznať že sa mi strašne páči že sa tu dosť využívala posunková reč keďže Amara je hluchá. Som strašne rád že sa tento režisérsky debut Michaela B. Jordna podaril na výbornú a veľmi sa teším na budúcnosť tohto universa. ()

Polux

6/10 | O něco málo lepší než nezáživný předchozí díl, ale o kolik přesně vlastně nedokážu posoudit. To bych si z dvojky totiž musel pamatovat více než jen vzpomínku na to, jak se Cooglerovu náhradníkovi podařilo prokaučovat spojení "Rocky a Drago po letech zase spolu". Což se bohužel nestalo. Trojka na tom u mě bude, stran zanechaného dojmu, s odstupem času asi dost podobně, byť s ohledem na nízko nastavená očekávání se tentokrát žádné výrazné zklamání nedostavilo. Vyložené nadšení ovšem také ne. Sportovní terminologií zkrátka trochu nepřesvědčivé a relativně těsné vítězství na body a nikoliv pořádně drtivý (divácký) knockout. | Dobrou zprávou je fakt, že mé prvotní obavy se nenaplnily a celovečerně debutující Jordan zvládá řemeslo bez výraznějších problémů. Nepředvádí sice nic vysloveně extra, ale vyvaroval se zásadnějších chyb, film v jeho podání funguje a celkově odvádí slušnou práci. Dokonce si pro diváky přichystal pár zajímavých nápadů (záběry z podhledu, použití ruční kamery a záběrů přes rameno herce, nebo psycho sekvence zápolení v ringu bez publika, která docela chytře nahrazuje tradiční střihovou montáž uplynulých kol mezi úvodem zápasu a jeho rozuzlením ve finálovém kole), které jsou ovšem utopeny v banálním příběhu, nadměrné stopáži a nudné rodinné lince. Zbytek je pak standardní žánrová výplň, složená ze slow motion záběrů a rychlého švenkování kamery v zápasech, tréninkových montáží, vydatného product placementu a spousty příběhových klišé ze všech předchozích dílů (bývalý přítel, který se obrátí proti hlavní postavě, nedobrovolný návrat do ringu po konci kariéry, těžké zranění v zápase, vítězství na poslední chvíli, výpomoc při tréninku bývalým soupeřem, úmrtí blízké osoby, partnerské neshody, atd.). | Navíc ústřední konflikt mezi oběma protivníky moc nefunguje. Za celý film jsem neměl pocit, že hlavní postavě a jeho soupeři o něco skutečně jde a v ringu si sáhnou psychicky i fyzicky na dno, což následně kulminuje v dojemné "usmiřovací" scéně na konci filmu ve stylu "padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina", která vyloženě působí jako oslí můstek pro angažování postavy Majorse v dalších dílech. Příliš nepomáhá ani zbytečně dlouhá expozice (po úvodním zápase čeká na diváka hodina vaty, než dojde k dalšímu souboji v ringu) a kolísavé tempo (trojka je nejkratší z celé trilogie a přesto by stopáž zasloužila zkrátit alespoň o čtvrt hodiny). Film zachraňuje především ústřední herecká dvojice Jordan a Majors, která má mezi sebou slušnou chemii (byť stran vzájemné animozity na duo Rocky a Drago nebo Rocky a Lang nemají ani náhodou) a disponuje jistým charismatem. Palec nahoru za fyzickou kondici obou představitelů (zejména v případě Majorse) a finálový zápas, který s realitou asi nemá moc společného, ale vypadá drsně a efektně. Dalším plusem pak je Thompson, která sice nedostala příliš prostoru, ale možná o to více se snaží. | Trojka jasně ukazuje, že bez středobodu celé ságy, tj. postavy Rockyho, se tahle série do budoucna bez problémů obejde (ve filmu je tak trochu z povinnosti zmíněn jen jednou větou a to je vše) a zamýšlený ambiciózní Creed-verse může směle odstartovat se záplavou dalších pokračování a souvisejících spin-offů. Otázkou jen je, zda je to dobře nebo špatně. Po devíti, tu lepších, tu horších, dílech víceméně stále o tom samém (s malými obměnami) bude dost těžké přijít s něčím novým, aniž by to nějakým způsobem nevykrádalo předchozí filmy. Trojka toho budiž důkazem. | PeZet () (menej) (viac)

sammikk_

Tolik strachu že to dopadne blbě. ale ono to dopadlo skvěle film funguje i bez jakékoliv narážky na Rockyho. Creed si tu jede zase ty svoje skvělé montáže které vás následující den donutí si zacvičit a něco se sebou dělat. Komplikace za komplikací, ikonická breakdown scéna kde mluví se svojí partnerkou a mnoho víc. Nemluvě o skvělých bojových scénách, je to velká lahůdka, rádoby záporák je vlastně fajn, a jde z něj jakýsi respekt, ale určitě to neni topík toho filmu. Moc mě to překvapilo a jsem za to strašně rád 85% ()

KuceraJohny

Miluju Rockyho a jsem rád za Creeda. Upřímně musím říct, že když jsem viděl jedničku Creeda byl jsem nadšený. Dvojka, taky nebyla špatná, ale víc se mi líbila postava Draga než Adonise. Teď přišla trojka. Zlomový bod pro tuhle ságu. Moje pocity z ní jsou rozporuplné. Prostředí mi rozhodně nesedí tolik jako u dřívějšího Rockyho. LA prostě není Philly. Samozřejmě musím brát v potaz, že se značka musí vyvíjet a zalíbit i novým diváků, já jsem, ale stále hladový po Slyových filmech. Tím určitě neříkám, že je něco vyloženě špatně. Moje hodnocení tomu taky napovídá, ale.. Třetí díl je hezký, boxerský atd. jenomže tu něco chybí. Asi větší napětí, které tenhle souboj mohl provázet. Všechno mi to přišlo takové mělké, přitom stopáž byla tak akorát. I když z traileru působil Damian jako největší drsňák pod sluncem, tak mi to ve filmu nepřišlo. Možná tomu pomohl i fakt, že Felix nepůsobil natolik jistě jako šampion. Na druhou stranu musím hodně ocenit Damianův styl boje. Konečně byla změna, která byla skutečně zajímavá. Shrnu to těmito slovy: Trojka je super, ale už pomalu začíná strádat. Pokud se v dalším díle něco zásadního nezmění už určitě nebudu takhle přívětivý. Teď to ještě šlo hrát na tuhle notu, ale teď čeká tvůrce ten největší oříšek. ()

zurivymlok

Je asi divné napsat, že se jedná o dobrý film, ze kterého jsem zklamaný, ale opravdu to tak je, protože cítím, že to mohlo být mnohem lepší. Prvním problémem je, že se autoři často neřídí zásadou "Show, donť tell.". Kdyby místo naprosto zbytečného zápasu Adonise na začátku byl zápas jeho svěřence Felixe, kde by ukázali jak je dobrý, byla by prohra s Damiánem mnohem silnější moment. Kdyby místo reportéra upozorňujícího na to, že Damian nějakou dobu rýpe do Adonise, to ukázali v několika scénách včetně toho, jak to Adonise láme do zápasu, opět by to mělo silnější dopad. Druhým problémem je nevyvážený přístup k postavě Damiana, kdy v první půlce je dobře budován, v druhé půlce z něj padouch a celý film se tak stává černobílým. Damian je vlastně dost tragická postava (18 let za to, co se stalo, je fakt směšné) a ač ve finální scéně s Adonisem je to zase pěkně vidět, ve druhé části filmu se toto jinak naprosto vytrácí. Když budu trochu hnidopich, tak tréninková montáž - možná i díky méně chytlavé hudbě než je v této sérii zvykem - a taktéž finálový souboj mi přišly trochu slabší ve srovnání s předchůdci. Co se pak týče ostatních postav, tak za mě mohl dostat více prostoru mladý Drago - minimálně v tréninku. Postava Rockyho mě tu jako člověku, který na sérii Rocky vyrostl chyběla, ale film stojí na svým vlastních nohou a z hlediska příběhu není špatné, že se již Adonis posouvá dál sám. ()

zekon

Utahaná nuda. Navíc nic nového pořád to samé dokola. Jen v jiných barvách a jiných lidech. Je to spíš trapné. Bez invence jen okopírování předchozího. Od začátku je jasné o co jde a jak to dopadne. Do toho hnusný odpad rap ()

Bogrant

Veľmi solídne pokračovanie dobre rozbehnutej značky, ktorá si tentokrát bez problémov vystačí aj bez svojho duchovného otca, ktorého absencia tu prakticky neprekáža. Jordan totiž servíruje modernú, intenzívnu, s kvalitným motívom (a ešte lepším súperom!) opradenú športovú drámu, ktorá baví najmä postavami, snahou vymaniť sa zo zaužívaného, špinavosťou i zaujímavo poňatým rozhodujúcim fightom. Ani prípadná štvorka ešte zďaleka nemusí byť len varenie z vody. ()

Albim

Dnešní kinomaraton zakončen na Creedovi. Osobně mám rád tyhle sportovní hero-zero-hero-zero filmy, dá mi to vždycky ten správnej kus motivace jít do fitka, kterej bohužel vyprchá za pár dní (ale to je už problém mojí váhy, než toho filmu). Ubral bych na stopáži, ale chápu, že Michael režisér nemohl odtrhnout oči od Michaela herce. Jinak spokojen a byl jsem blízko k tomu dát 4 hvězdy. ()

patient333

Za mňa teda veľké sklamanie. Nemôžem si pomôcť, no príbeh je tak hlúpy (za vytiahnutie zbrane 20 rokov?!), spolu so scenárom (outsider - šampión, no emócia má byť negatívna?!, divná mamka s divným správaním, absencia čo i len zmienky o Rockym...). Chápem ten námet, vráťme späť myšlienku, že šampión si vyberie veľkého outsidera a ten s ním vyboxuje úžastný zápas, no oproti pôvodnému Rockymu tu snáď absentuje všetko čo robilo Rockyho I tak skvelým filmom. Jednoducho je to až príliš fantasy, amatérsky šampión bez zápasov profi, zrazu má tri pásy, za sebou ľudí, peniaze a to len vyšiel z lochu...to je proste hlúpy nezmysel. Navyše množstvo kreácii pôsobilo až banálne a hlúpo (mreže v ringu, zrazu 11 kolo). K tomu snáď milión rozpracovaných námetov, ktoré sa nedopracovali v podstate ku žiadnemu koncu (dieťa v školke sa bije, manželka a nesplnené sny) a slúžia len ako hluchá výplň, ktorá sa za mňa mohla radšej použiť pre tréningové scény, ktorých je žalostne málo (a nie je v nich Sly). Jasné nemožno povedať, žeby som sa nudil a žeby som nechápal myšlienku a pointu...no určite to nie je výborný film, no zas ani zlý. Hlavne scény s Jonathan Majors boli zaujímavé a bavili ma. Na neznámejšieho herca, solídny výkon. ()

Stepan.Frank

Režijní debut Michaela B. Jordana byl vlastně docela v pohodě, ale i přesto se nejedná o žádný zázrak. Creed III je vcelku okay pokračování, které sází spíše na osobní příběh, než na cokoliv jiného. Postava Jonathana Majorse překvapivě docela funguje a určité scény si dokonce krade pro sebe. Ačkoliv flashback scény hezky prokreslují děj, já si na ně nemohl přijít a vždy mě lehce vytrhly z děje. Co mě vytrhlo z děje úplně byl finálový zápas... Co to sakra bylo? Celý zápas působí velice uměle a ne příliš přirozeně. Raději bych viděl poctiví boxerský zápas, který měl na konci například první díl, než tenhle souboj v Creedově hlavě či co to bylo. Creed III funguje v mnoha ohledech, ale také v hodně místech selhává a předchozím snímkům bohužel nesahá ani po paty. ()

jara12

Michael B. Jordan se tentokrát postavil i za kameru a zrežiroval nám třetí díl této boxerské série, která jde ve šlépějích slavného boxera Rockyho. Snímek je plný nápadů, jak se odlišit od stejného formátu, která všechny tyto filmy provází. Jonathan Majors tu má úžasnou roli, která mu konečně sedla a oproti poslednímu Ant-Manovi má reálně co hrát. Přestože druhá polovina je příliš urychlená, tak jde stále o skvělý zážitek, který diváka motivuje. ()

Lukkas99

Po pěti letech tu konečně máme závěrečný díl trilogie, ale přitom v celkovém pořadí už devátý film z tohoto "ROCKY universa". Film zpracovává velmi silná témata jako např. rodinu, budování a dosažení svých cílů, nebo nově vyrovnání se s minulostí, což je jako prvek dost silný hnací motor, díky čemuž film z počátku dostává celkem slušný náběh na kvalitní zápletku, kterou si po celou dobu udržuje. Snímek dělá téměř vše, tak jak má i když se tu menší chybičky najdou, ale na to, že to je režisérský debut Michaela B. Jordana, který zde ztvárňuje Adonise Creeda, jde opravdu o dobře odvedenou práci a skvělou podívanou. Jordan zde zanechává svůj tvůrčí rukopis a vnáší do série nové prvky, jako různé typy zoomování a detailní slowmotiony. Místy sice nezvyklé, ale o to víc poutavé. Film drží pohromadě i přes absenci Sylvestra Stalloneho, který se odmítl po neshodách s hlavním producentem (Irwinem Winklerem) do této značky vrátit. Někteří nejspíš budou namítat, že to bez slavného "Rockyho", který tu neúčinkuje není ono. A ano i mě tu lehce chyběl, ale po událostech v CREED II to vlastně dává i smysl, že je nejspíš se svou rodinou a tak pro události 3. dílu už není podstatný. Postavy jsou skvěle napsané a o to víc skvěle zahrané. Především ústřední záporák Damian Anderson, kterého ztvárňuje excelentní (Jonathan Majors), kterého si můžete z posledních třech let pamatovat ze seriálu Loki (2021), nebo Ant-Man and the Wasp: Quantumania, kde též ztvárňuje hlavní hrozbu a to Kanga dobyvatele. Ano, ti padouši mu zkrátka sednou jak prdel na hrnec a není divu, jeho charisma, energie a drsnost tomu jen přidávají! A přeju tomuto nadanému herci, který se poslední tři roky doslova dere Hollywoodem na vrchol a dostává jednu nabídku za druhou, aby se mu jen dařilo, protože Majors si mě svým herectvím naprosto získal. A i když jde o završení trilogie, která sice má slabší tréninkovou pasáž a závěrečný duel, tak upřímně doufám, že se po svém úspěchu, co se výdělku týče, časem dostane i na případný 4. a když se zadaří, tak třeba i na 5. díl, jelikož se jedná o jedinou sportovní sérii tohoto typu, která v současnosti existuje a budovat jí třeba dalších 5 let by mi vůbec nevadilo. Celkem: 88%          Pro srovnání: ROCKY / (1976) / (79%) // ROCKY II / (1979) / (78%) // ROCKY III / (1982) / (67%) // ROCKY IV / (1985) / (65%) // ROCKY V / (1990) / (61%) // ROCKY BALBOA / (2006) / (71%) // CREED / (2015) / (83%) // CREED II / (2018) / (87%) ()

Ivy_9

Jsem nadšená. Pro "Creeda" mám slabost. Co si budeme povídat, je na něj hezký pohled. Ačkoliv jsem tušila, jak to dopadne, tak stejně jsem to prožívala. A na to, že to režíroval hlavní hrdina.. wau, super! ()

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

18.12.2023

Marvelu se vrší jeden problém za druhým. Poté, co Marvels skončili fiaskem, se stále trošku doufalo v to, že nejúspěšnější sága v historii bude nakopnuta nejen Fantastickou čtyřkou s lákavým… (viac)

Creed se dočká čtvrtého dílu

Creed se dočká čtvrtého dílu

19.11.2023

Jak to tak vypadá, Adonis Creed své boxerské rukavice jen tak nesundá. Oscarový producent Irwin Winkler (série Rocky) během jednoho ze svých nedávných rozhovorů totiž prozradil, že po komerčním… (viac)