Special Ops: Lioness

• USA Lioness (pracovný názov)

Pracovní skupina tajných agentek CIA operuje na hranici mezi tím, co je nutné a co je legální, aby udržela svět v bezpečí. (SkyShowtime)

okkac

Čekal jsem trochu více, jsou tam fillery (v podstatě rodinná linka Zoe Seldany, která nemá moc na hlavní příběh vliv, jen se snaží ukazovat, že i agenti jsou taky lidi se svým životem mimo práci asi). Závěr přiběhne rychleji, než jsem chtěl, ale stále je to kvalitka, byť asi neslabší Sheridan, což ale neznamená průser. 7/10 ()

viperDavid

Pravděpodobně jeden z nejelpší akčních seriálů poslední doby. Ano netflix i prime toho také dost produkují a ve vysoké kvalitě, ale tohle bylo kurevsky dobrý. Hlavní "hrdinky" tady nejsou za největší drsňáky na světě a ani si nemyslím, že někdo výjma filmů existuje. Seriál je syrový, akční, brutální, nápaditý a velice koukatelný. Jestli mohu doporučit něco po 13 hodin v benghazi, tak je to tento skvost. ()

JohnSmith

Sheridan má docela slušné nápady. Tady to bylo taky fajn a říkal jsem si, že to bude paráda, alespoň z počátku se to tak jevilo. Ale pak se více jak polovina času stala téměř romanticko lesbickou telenovelou, sem tam oživenou akcí, která byla velice slušná. Možná tolik nerozpitvávat vztahy jednotlivých hrdinů a zkrátit to. No a Kidman mě pak dostala nejvíc. Na ní se dívat, to je opravdu muzeum voskových figur. ()

kenkaku

Tak tohle byl zase bizár. 1) jde o neskutečně schizofrenní počin co neví kam se profilovat. 2) je neskutečně sexistický vůči ženám (extrémně poukazuje na neschopnost žen obzvlášť v profesionální sféře) a xenofobní vůči asiatům (prakticky se tam nevyskytují). 3) zcela jednoduchá zápletka se řeší intenzivně jen v první a poslední epizodě. Zbylých šest (!) se věnuje všemu možnému kolem. Debilněji už to opravdu nešlo. Podrobněji u jednotlivých epizod. ()

bobstock

Jack Ryan v sukni. Rodinno-špionážní seriál o nebezpečných obchodnících se smrtí, ale i zanedbaných rodinách a krutých situací, které si to občas vybere. Jednotka super rychlého nasazení funguje s hromadou celospolečenských a politických problémů s nimi spjatých. Decentní a vyspělý vizuál, jediné mínus je šéfka Nicole Kidman, která bohužel před blížící se šedesátkou odmítá stárnout a tak se musíme dívat na vybotoxovanou masku, která by neměla chodit na slunce. 70% ()

ac3r

Jako dobrý, koukat se na to dá, ale žádná raketa to není. Na to jaký to má obsazení bych čekal trochu větší jízdu. Za týden člověk zapomene. ()

mira007

Avatarka Zoe Saldana jako šéfka skupiny agentů CIA a jedné infiltrátorky do rodiny jednoho arabskýho miliardáře sponzora terorismu. Tak nějak tuctový námět zpracovaný kvalitní filmařinou, solidními dialogy a ikdyž to nebylo extra nabušené akcí, mělo to napětí a spád. První díl je 100% - akční, výpravné ( solidní bitva na základně v Sýrii se stovkou komparzistů ), ty ostatní spíš úrovně standardní produkce a ta kombinace vyváženého špionážního filmu a vztahovky naprosto vyvážené a nic nerušilo. Dokonce díky manželovi doktorovi to místama bylo jak doktorský seriál. Něco málo Nicole Kidman a štěk Morgana Freemana. ()

dannyyy

Zatím nejhorší dílo Taylora Sheridana. Obsazení katastrofa, jako kdyby v tom nikdo z nich ani nechtěl hrát. Narcismem to zde jen kvete. Snad jen Stephanie Nur, jako jediné jsem roli věřil. Zklamání. ()

warrenur

Jedinym dovodom, pre ktory som predsa zacal pozerat, bolo meno Sheridan. On a par znamych kvalitnych hercov, ktori s nim pracovali uz na predoslych filmoch - ako vynikajuci Michael Kelly v ulohe riaditela CIA-op, ci Stephany Mur, ktora tuna hra bohatu dceru teroristu. Zial, mnoho dielov bolo vyslovene podpriemernych, plnych nelogickosti a somariniek, ktore ma ako divaka rusili. Sklamanie. Zaverecna epizoda jedina bola aspon nadpriemerna. Laysla De Oliveira v ulohe hlavnej marinacky bola celkom fajn. Rozhodne vsak na Sheridan-a mimoriadne slaby kusok. Tesim sa ale na dalsi, ktory bude hadam "inde". Po vypnuti "mozgovne" sa to da pozriet. Ale je to prostucke. 40% ()

Hapretor

na začátku super nabušené akcí i emocemi ... ke konci jen překvápko a utle to skončilo ... seriál se snaží asi i o nějaké poselství a myšlenku ... zbytečné z mého pohledu ... ale fakt dobrý ... Zoe Saldana je proklatě dobrá herečka a je suverénní i v erotických scénách ... velké mínus, že pořádně neukázali zadek Stephanie Nur a spíš tý "brutal" vyžle ... na zabití času však super ... ()

Daiker

Zklamání..... Slabý odvar seriálů Homeland, Teherán a dalších.... Je to docela nudné, akci vidíme až v posledním díle, nová lvice je nesympatická a ostatní herci mi tam moc neseděli. Zbytečná dramatická linka s manželem a dcerou. Celkově je to podprůměrný  špionážní seriál a ani nepomohli oscaroví herci.... ()

ER

Poměrně hodně rutinní seriál, na kterém je sice Sheridanův podpis, ale velkých kvalit nedosahuje. I proto se diváckou poutavost snaží zajistit silné herecké obsazení, kde se ale Morgan Freeman jen mihne a Nicol Kidman jen o pár scén více. Tradiční to trik filmařů, když výsledku moc nevěříte. Jistě, Sheridan umí napsat příběh a odpovídající postavy, ale rychlost, s kterou nás teď svými příběhy zásobuje, je znát např. na epizodě, která se z větší části věnuje dceři, jenž měla nehodu a , jaké překvapení, potratila. Že to míří na ty nejnižší divácké pudy? Samozřejmě, když příběh o agentce a její lásce k nepříteli tak silný není. ()

bearmeedek

Tady Taylor Sheridan moc zklamal. A nejen on. Ještě ty nadšené recenze. Lidem asi dnes stačí málo, nebo je jim úplně jedno, jakou omáčku na ně vychrstnou. Dějově udělaná špatná směs. Nejvíce vadí rodinná dramata šéfky skupiny v podání Zoe Saldana. Je jim věnováno zbytečně moc času a nehodí se k linii akční mise. Havárie její dcery a zjištění, že je ve 14-ti těhotná byl fakt úlet. A taky to, že v průběhu akce Zoe bere telefon svému muži a řeší problémy rodiny, pak je rozhozená a tým na ni zírá. Další agentka je opravdu tvrdá mariňačka, dožaduje se nejtěžšího úkolu v zóně nepřítele a tam najednou v sobě najde kus lesby, zamiluje se do partnerky svého cíle a psychicky se sesype a kňučí, že na dokončení mise už nemá koule. Navíc je nehezká a nesympatická. Je to na vysoké hodnocení? Tady bych v tom zmatku a filmové stolici vůbec nehledal Taylora S. ()

alldo.raine

Miluju Sheridana, miluju tyhle akční špionážní politické thrillery. Herecké obsazení také na jedničku. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že mě tak nějak všechny postavy do jedné celou tu dobu sraly a byly mi vlastně nesympatické. ()

celticek

Další trefa do černého. Saldana byla dobrá, Kidman už je teda hodně vyšisovaná žehličkou. Nejvíc se mi líbila Laysla. Tušil jsem, že jsem ji už někde zahlédl a pak mi došlo, že je to Finta ze Zámku a klíče. Výborný výkon. Předpokládám, že se dočkáme další série. CIA zkrátka bavila. ()

RafaKrakal

Slabší 4 hvězdy. Od Sheridana jsem po Yellowstoneu 1888 a 1923 čekal mnohem víc, nicméně naservíroval nám průměrné drama, které se rozjede až v posledních 2 dílech. Co však mohu ocenit jsou dialogy, které prostě Sheridan umí jak málokdo. Celkově mě Lioness spíš zklamalo, ale především z toho důvodu, že vím, že Sheridanovi tvůrčí kvality leží mnohem výše. ()

wauhells

Po shlédnutí prvních čtyř dílů to vypadalo mezi čtyřmi až pěti hvězdičkami. Bohužel další díly z toho udělaly neuvěřitelnej genderovej patos a vyčpělou limonádu. Navíc se vytratila veškerá akce... Takže s bídou tomu dávám 1*... ()

Nový seriál Taylora Sheridana nabírá posily

Nový seriál Taylora Sheridana nabírá posily

14.01.2023

Scenárista, režisér a producent Taylor Sheridan (Wind River) se nezastaví ani v letošním roce. Po nedávné premiéře páté řady Yellowstone a také prequelu 1923 (obojí má nyní několikatýdenní pauzu) a… (viac)

1923 dostane i druhou sérii

1923 dostane i druhou sérii

26.10.2022

Taylor Sheridan (Wind River, Sicario) si před pár lety řekl, že J. J. Abramsovi ukradne nálepku největší workoholik v současném Hollywoodu. Jeho seriálová expanze na Paramount+ začala nenápadně, dnes… (viac)