Posledný výstrel

• Česko Poslední výstřel (viac)

Vojnový veterán z Vietnamu Jim Hanson (Liam Neeson) má ranč v Arizone neďaleko mexických hraníc a práve prežíva ťažké obdobie. Jeho milovaná manželka zomrela na rakovinu a pri jej liečbe prišiel o všetky úspory. Banka sa mu do 90 dní chystá zabaviť dom a on nemá inú možnosť, ako predať zvyšok stáda. Jeho pokojný život náhle naruší nečakaný príchod dvoch ilegálnych prisťahovalcov, ktorí prekračujú hranice na jeho pozemok - matky Rosy (Teresa Ruiz) a jej 11-ročného syna Miguela (Jacob Perez), ktorí zúfalo utekajú pred brutálnym mexickým kartelom. Po prestrelke, pri ktorej matka zomrie, čaká na Jima neľahká úloha - ochrániť Miguela pred zabijakmi. (TV Markíza)

Hanys_

Další akční Neeson se koná jen tak napůl. Vzhledem k Liamově věku je tohle spíš o vztahu s tím malým klukem, kterého musí chránit a to už tady myslím několikrát taky bylo i v lepší verzi.  4.5/10 ()

AdamesWWE

[7/10] Jednoduchý príbeh, ktorý ma bavil počas celej stopáži filmu. Liam Neeson zahral opäť dobre a bavil ma, zvyšok obsadenia je tiež v pohode. Zápletka je, ako som spomínal jednoduchá, ale plynie to dosť dobre, je trošku zmena oproti predošlým filmom čo sa týka aj zasadenia príbehu do tohto prostredia a nemôžem povedať že by som sa nudil. Akčných scén je pomenej, ale sú dobré a pre film v kľude stačia. Moja oblúbená "Neesonovka" sa z toho nestane, ale stále je dobre natočený film, ktorý ma bavil. ()

666Carnage

Typická Nessonovka v netypickém hávu. Příběh je jednoduchý a obyčejný. Spíš se tu hraje na příběh než na akci. Na jedno shlédnutí ok. Nesson má furt svoje charisma, akorát už je prostě starší pardál. 50% ()

mira007

Liam Neeson jako zkrachovalý farmář, který prchá s malým mexickým migrantem před partou Juana Pabla Raba ( aka bratranec Escobara z Narcosu). Mám rád akčňáky s Liamem, ale tohle prvoplánový neoriginální nicmoc zrovna velká hitparáda není. Chyběla tomu nějaká výživná akce,, ale asi je to i tím, že je jaksi filmově tematicky překartelováno ()

Wancohoff

Akcny film , ktory nieje az tak akcny ako by sa na Neesona patrilo. Pribeh jednoduchy, a akcne sceny dost slabe. ( a to sa Liam mohol s odstrelovackou riadne vyšantiť) Na jedno pozretie neurazi. 50% ()

Flopik

Neeson nám už poriadne zostarol a tak nová Neesonovka nie je veľmi akčná. Popravde akčné scény sú 2, malinká na začiatku a troška väčšia na konci. Inak je to skôr roadtrip so sympatickými postavami, ktoré prenasleduje kartel. Záporáci veľa priestoru nedostanú čo je škoda a mrzela ma aj postava Katheryn, ktorá je v podstate zbytočná. Pozeralo sa nato dobre, nebyť však Liama bol by to prešľap. U mňa za 3*. ()

warrenur

Uz v prvych minutach som zacal vnimat "podobnost" s poslednym Rambom. Aspon teda tu prihranicnu zapletku, trochu neskor par srand z John Wicka. To by nevadilo, ale dej vas uz potom moc neprekvapi a neubranite sa porovnavaniu. Ano, je to sice Neeson-ovka, avsak zvlast akcne pasaze su pomerne slabe. Najlepsie paradoxne funguju "road-movie" casti s chlapcom. Ako celok za mna vsak sklamanie s mnozstvom preslapov. Zrejme si to vsimnu i zanieteni fanusikovia. Slabucke dvojhviezdie. ()

TheSpearCZ

Je až k neuvěření, jak absolutně každý film, ve kterém v posledních letech hraje Liam Neeson je příběhově naprosto identický, jen se liší tím, kde se zrovna odehrává. A řekl bych, že zrovna Marksman je naprosto nejklasičtější a průměrnou Neesonovkou, kterou můžeme najít. Jeho filmy považuju za moderní Segalovky, které jednou potěší (nevadí vám), ale podruhé už se jedná o bezcenný kus filmařské tvorby. Tady se jedná o dialogickou road-movie s trochou akce, která potěší. Herecké výkony v normálu, ale už mě to prostě nebaví. Čisté 3* ()

Bozvav

Děda Neeson ukázal, že pořád umí, byť už to bylo značně omšelé. Záporáci byli nejspíše idioti, ale jako celek to ušlo. Kdyby tam nebyl Liam dám o hvězdu méně, takto 55% ()

helloween93

Po Honest Thief další Neesonovka, kterou nám americká produkce během covidu dopřála. Tentokrát je to spíš komornější příběh o tom, jak se bývalý mariňák připlete do cesty kartelu. Film je hlavně road movie, kdy sledujeme Neesona a mexického kluka na útěku před kartelem. Stejně jako u Cold Pursuit nebo Honest Thief akce ubylo a ve filmu je spíš pár skromnějších přestřelek nebo pěstních soubojů, takže kdo čeká akční jízdu ala Taken, ten bude zklamán. Mně sedlo to prostředí arizonské pouště a road movie prvek. 3* ()

MickeyStuma

Vlivem dějové šablony je snímek nemálo podobný filmu ´Dokonalý svět´ (1993). Road movie staršího muže a chlapce někým pronásledovanými. Příběh jako takový už má samozřejmě jiný koncept. Snímek se drží naprostého minimalismu, takže je po dějové stránce použito jen to nejnutnější. Značně jednoduchý děj, odlehlá místa a málo postav. Námět imigrace Mexičanů na americkou půdu je filmaři přitahován po desetiletí a i když nelze nic nového vymyslet, stále se o tom sem tam nějaký snímek objeví. A tento je jeden z nich. Není to ani tak vyloženě akční film jako spíše thrillerové drama, což svědčí především hlavní postavě, kterou si s chutí zahrál Liam Neeson. Charakter je tak přirozenější a lidštější. Co ho vede ochraňovat ilegálního imigrantského chlapce a snažit se ho dopravit do Chicaga za příbuznými, když vlivem toho sám přijde o všechno? Pocit viny? Tak či onak, snímek v sobě ukrývá také určitým moralizační aspekt. Ilegální imigrace by se měla potlačovat, ale musí být u toho zároveň také lidskost a určitý druh porozumění. Svým způsobem vznikl něco jako neo-western, mající v zájmu věci patřičné předpoklady. Jak je divák pojme už záleží na něm. P.S. Takový námět měl Sylvester Stallone použít ve snímku ´Rambo: Poslední krev´ (2019) a to samozřejmě ve větší akční zběsilosti. Vyzněl by daleko lépe. ()

BOURQUE

Absolútny základ príbehu síce reálny (situácia na hranici, vykoľajený život staršieho muža po strate manželky), ostatné však zabalené do jasného B-čkového obalu. Liam Neeson starne decentne. Škoda, že to isté sa nedá povedať o jeho posledných vybraných filmových projektoch. Záverečná scéna je „voľne“ interpretovateľná. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

darkreider

Akčná ikona Liam Neeson je späť! Akurát, že nie. Liam už má 68 a aj keď je to môj oblúbenec tak musím so slzou v oku uznať, že jeho akčné časy sú preč. Stále je to ale śpičkový herec. Žial the Marksman nie je špičkový film. Je to doslovná adaptácia povzdychu *meh. Dej je prvoplánový podľa priamočiarej zápletky, kde nič neprekvapí, nič nenadchne,ale zase ani neurazí. Proste meh. ()

Kingjiri

Děj plyne spíš pomalu, příběh se snaží být jakž takž uvěřitelnej a těch pár akčních scén na reálnost vsází taky. Po delší době jsem uvítal, že byl hlavní hrdina (ač bývalej mariňák) v podstatě normální chlápek bez abnormálních dovedností. Na straně záporáků se mi zase líbilo, že nepodnikali žádný extrémně přehnaný akce (minimálně po Jimovi šlo jen pár lidí v jednom autě, nikoliv desítky lidí, jak bývá jinak v zvyku). Scénář měl sice pár logickejch nesrovnalostí, nicméně jinak byl i přes zvolený téma a akci spíš civilní až reálnej. Ze začátku hodně pateticky a klišoidně vyhlížející motiv záchrany migrantskýho syrotka byl nakonec solidně zpracovanej a závěr byl taky vcelku fajn (SPOILER: na závěru mi však trochu vadila jeho nejednoznačnost, kdyby Jim v buse jednoznačně zemřel, bylo by finále působivější. KONEC SPOILERU). Jak už někdo psal, asi se na celym bijáku pozitivně projevilo, že ho nakroutil producent Eastwoodovek. Nejde sice o nic, co bych musel nutně vidět znova, ale nakonec jsem byl oproti původním očekáváním (standardní akční béčko) vlastně hodně mile překvapenej, tři jistý hvězdy. ()

DAPDO

Filmy s Neesonem jsem měl kdysi rád, ale už je to pravěk. Od jisté doby mi začaly připadat filmy s ním jak na kolovrátku. Spravedlivý muž se sere do věcí, do kterých mu nic není a zápletka je na světě. Jinak tomu nebylo ani tady, s jediným rozdílem - předchozí snímky aspoň částečně zachraňovaly akční scény, tady jich je ale jako šáfránu a ničím jiným Poslední výstřel nemá šanci zaujmout. ()

Acrobat

Tusim, ze presne viem, co Lorenz zamyslal. Len to cele akoby az premyslel. Siel za horizont moznych udalosti. To co najprv zacina ako Sicario sa ku koncu aj vdaka kopirovanej hudbe Calleryho stava Cesta do zatratenia. Marksmanovi sice zivot priniesol do cesty nahodu, no potom urobi na stanici nerealne rozhodnutie. Skratka vsetky problemy ai vyrobi sam. Svojim rozhodnutim, o ktorom v realnom zivote mozno polemizovat. Je jasne ze si scenaristi urobili priestor tym ze je sam, bez zmyslu zivota. Niekde si barlicku daju, inokedy linku s dcerou policajtkou nedotiahnu. Marksman je skor artovo ladeny film. Na kratkej stopazi sa nikam neponahla a kedze nasi hrdinovia idu do Chicaga autom (!) tak to bude dlhe. 4 kartelisti su fajn, Neeson tiez, chlapec neliezol na nervy. Prizemnu reziu som akceptoval a nema to prehnane momenty. To umoznuje prezit tento zial nepravdepodobny film v dobrom rozpolozeni. (Videne 14.5.2021, BDrip) ()

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

18.01.2021

Herec Liam Neeson (96 hodin, Schindlerův seznam) minulý týden oznámil, že se nadobro loučí s akčními rolemi. 68letý herec má před sebou údajně ještě asi dva akční snímky, a posléze si prý hodlá dát… (viac)