Ghost in the Shell 2: Innocence

(festivalový názov)
  • Japonsko Innocence (viac)

Inteligentní cyber-policajti, zabijáčtí sexuální roboti, mnohovrstevnatá zápletka, filozofující dialogy a nekompromisní akce - to je druhý díl kultovního anime Mamoru Oshiiho GHOST IN THE SHELL. Tentokrát se detektiv Batou musí krom vlastních existenciálních problémů vypořádat s ilegální společností, která programuje sexboty vraždící své majitele. Ale nic není zdaleka tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. (Matty)

danoo

Klasický prípad toho, čo sa stane, keď umenie príliš tlačí na pílu. Obrovský obrazový potenciál stráca na sile, pretože nie je naviazaný na koherentné rozprávanie, ktoré je i tak z polovice tvorené z citátov, v ktorých sa divák stratí. GITS pracoval len s jedným motívom z Prvého listu Korinťanom a výsledok bol na rozdiel od tohto veľmi intenzívny... ()

Ceres

Úplně jiné než první film, ale znamená to horší? No řekl bych, že vůbec ne, já sem nebyl vůbec zklamán, naopak. Oshii GitS posunul zase dál:-) Jako první film je to jedno z nejlepších věci z animé. ()

Brain-D

V první řadě lepší jak první díl. Hloubka, vizual, srozumitelnost a drsnost je minimálně dvojnásobná. Akce by tu mohlo být sice více, ale poselství je zde jiné a to ho tu splňuje na výbornou. ()

Spock

Pokračování velmi nadějného anime. Moje očekávání bylo po prvním díle přirozeně velmi vysoké. Byl jsem zvědav jak si tvůrci dokáží poradit s laťkou, kterou prvním dílem nasadili hodně vysoko. Po vzhlédnutím, můžu směle tvrdit, že se jim podařilo důstojně navázat na první díl a co se týče vizuální stránky jej bezesporu překonat, hudebně bych to viděl tak na remízu mezi oběma díly, ale pro mě zásadní faktor, zápletka a samotný děj, vyznívá lépe pro první díl. V Innocenci se divák dočká také zajímavého děje, ale mě si prostě nezískal. Možná až se na to podívám zase jednou znovu, tak změním názor ()

Dreadd

Po devíti letech od prvního dílu je pochopitelný posun ve stylu animace, ale rozhodně se nejedná o krok vpřed, obzvlášť pasáže, ve kterých se objevují zdánlivě plastické, uhlazené 3D obrazy, působí velmi neesteticky, dětinsky a druhý díl tím v některých momentech ztrácí tu nesmírně vtahující a přitahující atmosféru, kterou si Ghost in the Shell dokázal udržet po celou dobu a jeho mnohem syrovější kresba na tom měla zásadní podíl. ()

Philoun1

Po zklamání které sem zažil po shlédnutí jedničky sem hledal odvahu abych si vůbec pustil dvojku, nakonec sem se odhodlal a co z toho vzešlo? Stejné pocity jako u jedničky, vizuálně sice lepší, ale to snad není všechno o co u filmu de, citátů tady bylo, promiňte mi ten výraz, jak na...... no víc než dost. A já opravdu nemám AI abych si to utřídil a něco mi z toho vyšlo. Pro mě vážně jen zabitý čas. ()

Pecival

Za pomocí vcelku jednoduchého příběhu rozvíjí dále myšlenky prvního dílu. Aby to neměl divák zas tak jednoduché přihazují autoři některé hodně haluzní pasáže (u Kima) a dávkují nemalé porce různých mouder a fylosofických úvah. Zpracování opět prvotřídní. ()

Looser

Neuvěřitelná vizuální bomba, některé záběry vypadají jako intra z nějaké nové nabušené gamesy. Příběh byl o jednu hvězdu horší (rozuměj hodně komplikovaný) chvílemi jsem japonštinu fakt nestíhal .....:-) A souhlasím je tam opravdu hodně filosofických odboček, které běžný angličtinář nemá šanci pochytit. Až to pochopím možná přidám patou *. ()

ZkuKol

Opět vrcholná animace rozšířená na 3D , nádherná hudba, "blade runner" mód udržen, lehce noir příběh funguje a akce baví. Jenže chlapcům japonským ujeli cvičky při psaní scénáře a v dialozích se víc cituje, než někam směřuje a tak těch 99 minut trvá o něco déle, než by mohlo. Některé myšlenky a úvahy byly už na mě moc, takže tentokrát snižuji hodnocení, protože už to na měl bylo málo "user friendly"... 75% ()

Arkanoid

Porno. Oproti originálu je to dokonalejšia audiovizuálna nádhera, samozrejme s pôsobivým spirituálnym presahom v otázkach existencie. Čo, ak nie toto je vrchol cyberpunku? ()

Melios

[MIERNE SPOILERY] Pokračovaniu najväčšej legendy Kyberpunkového odvetvia som sa vyhýbal ako čert krížu, pretože som neveril, že by pokračovanie dokázalo aj po takmer desiatich rokoch od vydania prvého dielu nejak úspešne a obstojne nadviazať na genialitu pôvodného príbehu. O to viac som ostal zaskočený, keď mi tvorcovia dali nejeden obhájiteľný dôvod kvalít svojho nového pokračovania. Ten najväčší je asi ten, že na pochopenie príbehu nepotrebujete poznať detaily z minulého filmu a dokonca nemusíte ani poznať jeho hlavnú postavu. Hneď teraz už môžem povedať, že Innocence je veľmi obstojné (a veľmi rozdielné) pokračovanie, ktoré svojej predlohe hanbu nerobí a i navzdory tomu, že nám tu 90% času chýba ústredná postava Motoko, dokázali si filmári vyhrať s postavami ako Batou a Togusa, ktorí v predchádzajúcom filme veľa priestoru nedostali, vďaka čomu sa začnú vo filme rozoberať ich backstory či kolegiálna chémia, ktorá v minulom projekte nezmazateľne chýbala. Prvý film vznikol v 90-tych rokoch a tak je jasné, že nové tisícročie sa bude po animačnej, technickej, ale aj výpravnej stránke od predlohy značne líšiť. Preto snímka miestami pôsobí mierne urýchlene, nevysvetlená či pre niektorých jedincov dokonca aj nedokončená. Plot holes boli zaplátané citátmi z Biblie a iných filozofických smerov. Škoda nejakého ucelenejšieho filozofického smeru miesto roztriešteného miš-mašu všetkého dokopy. Osobne ak by som to mal vo výsledku nejako zhrnúť, tak stačí povedať, len to, že Ghost In The Shell si svojho "ducha v stroji" aj po absolútnom rebootovaní perfektne zachoval. Nie je to síce to, čo bude väčšina divákov od filmu čakať, ale zmena nie je nikdy na škodu. Hlavne ak sa máte porovnávať s bezkonkurenčným projektom. Pre fanúšikov Blade Runnera, len ďalšia zastávka na trati povinne pozretých filmov... ()

Losik

Ještě lepší než jednička. Temnější a drsnější. Dialogy jsou většinou v hádankách a rozluštění nebo pochopení všecho dá trochu zabrat. A když to všechno nepochopíte a budete se ztrácet ve filozofoní ohledně robotů, duší, panenek a životu stačí se jen opřít do křesla a vychutnávat si nádhernou podívanou. ()

Zagros

První díl mě uchvátil a já si s velkou chutí pustil i jeho pokračování. Opět jsem čekal uhrančivou atmosféru, silný příběh, bohatou invenci, výtečnou hudbu a podmanivý vizuál. Všeho se mi dostalo i na podruhé a po závěrečných titulcích jsem byl nadmíru spokojen. Pokračování je ale trochu jiné než první díl. Příběh má pomalejší tempo vyprávění. Ubylo akce a přibylo filozofických zamyšlení a citátů, což nebylo rozhodně na škodu. Vizuální stránka je míst doslova dech beroucí, rozhodně není jen laciným pozlátkem a úžasně se hodí k celému příběhu. Hodnocení bylo i tentokrát jen lehce pod maximem a je možné, že se v budoucnu o tu jednu hvězdu ještě zvýší. ()

Teg

Vizuálně to nemá do dokonalosti daleko, nicméně dějově mě to neohromilo o nic více než jednička... ale nenudil jsem se, to ne. Pastva pro oči a uši. ()

Milan25

Obrovský vizuální pokrok oproti prvnímu dílu (9 let udělá svoje). Ale ten příběh! K tomu aby se dávaly vysvětlivky. Několikrát sem se v ději úplně ztratil a musel jsem se vracet. Zvlášť ta opakovací pasáž u Kima je opravdu šílená. O ději bych řekl pouze to, že byl příliš natahovaný (zase ta mlčící dvouminutová pasáž záběrů se stejně příšernou hudbou), tudíž tempo filmu pokulhává. Podobnost s "Já, robot" nelze přehlédnout. Ještě dodám, že po skoro celý čas sledování filmu, mě doprovázelo nepříjemné mrazení a husí kůže po těle. ()

Drc

O něco lepší než první díl, trošku více přehledné, po technicke stránce o něco lepší a i dějem bliže ke krimi ala Blade Runner. Bohužel však stále velice specifický film, který má sice něco do sebe, ale je utopen v moři filosofických dialogů a citátů, což je pak v kontrastu s vizuálně dokonalými atmosférickými pasážemi s pouhým hudebním doprovodem. Pro příznivce japonských komixů možná povedený film, pro mě však příliš divné a nezáživné. ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz