Petr a Hana, partneri v živote aj práci, sa po rokoch otvoria zdieľaniu svojich nevypovedaných erotických fantázií. Čo začíná ako nevinná konverzácia, postupne prechádza do experimentovania s nemonogamným pojatím vzťahu. Okúsenie sexuálnej slobody má však pre každého partnera inú príchuť. Režisér Tomasz Wiński sa vydáva vo svojom celovečernom debute do miest, ktoré sú pre veľa párov tabu. Hranice lásky neskúmajú iba rôzne podoby intimity, ale aj možnosti ich plastického zachytenia na plátne, pretože samotní protagonisti sa mimo iného navzájom natáčajú na mobil. (Filmtopia)

neo93

Tak nakonec to nebylo tak hrozné, jak se podstatnou část tvářilo, závěrečná pasáž, přeci jen trochu vylepšila celkový dojem z filmu. Hanka a Petr tvoří pár už pět let. Společně se natáčejí a dokumentují své intimní chvilky. Jsou zároveň také kolegové v jedné společnosti. Po jednom firemním večírku, si jako obvykle sdělují své pocity, až dojdou nejen k tomu, kdo se komu líbí v práci, ale také si sdělí své sexuální touhya představy. Jednoho večera, když jsou spolu v baru, pokračují v tématu, kdo koho přitahuje, když Petr navrhne, ať jde za mužem, který se Hance líbí. Ta tedy jde za neznámým mužem a z rozpaků rovnou navrhne švédskou trojku. Nakonec z toho sejde, ovšem tím Hanka roztočí kolotoč sexuálních partnerů, se kterými se vyspí a začne na nich být závislá. Také Petr samozřejmě zkusí několik jiných holek, ale vše nakonec směřuje k jedinému možnému konci. Po úvodní zápletce se film nikam příliš neposouvá a ukazuje pořád téměř to samé. Ústřední pár se stále natáčí na kamery svých mobilů a dále si sdílí své sexuální zážitky. Někdy v záběru uvidíme více, někdy méně. Po nějaké době však všechny zmíněné scény a i samotné postavy začnou dost nudit, zvláště postava Hany v podání Hany Vágnerové mě skoro až vytáčela. Až v závěru, kdy se Petr má setkat s mužem se kterým pravidelně spí Hanka, se konečně začne dít něco zajímavějšího, navíc když vyjde najevo, že se jedná o muže v polyamorním vztahu, který přemýšlí o Hance a Petrovi jako o dalším možném páru.Nebýt lepšího konce ubral bych na hodnocení. Jinak relativně originální český snímek od polského režiséra zabývající se erotickými experimenty jednoho páru. ()

Likan7

Civilní, intimní (ale ne pornografické), funkčně a báječně zahrané i zrežírované. Těch 90 minut filmu sice ubližuje a pro větší dokreslení bych si ještě 20 minut navíc dokázal představit, ale ten emocionální dopad v podobě rozkladu vztahu ve druhé polovině je parádně depresivní. ()

Terka_127

A proč ne?! Někdo byl znechucen, že to je jen upocené a uhekané. Ale proč ne? proč zavírat oči nad jinými podobami lásky. Neříkám, že to schvaluji, ale asi jako když se do sebe zamilují dvě ženy, tak taky neprozřu, že jsem najednou lesbička. Prostě láska má mnoho podob a je na každém, jak a kde ji projevuje. Jako žena v dlouhodobém šťastném vztahu jsem viděla náznaky nespokojenosti hned v úvodu a když se nechá jeden z páru nachytat a odpovídá, past sklapla :-D prostě si říkám a proč ne. Něco takového v českém rybníčku není, je to odvážné a má to hlavu a patu, k tomu kouzelná Hana Vagnerová a vtipný Hofmann s Křenkovou. Zároveň jsem se bavila a přitom otevřeně celou dobu říkala NO A CO?! Děkuji za tak upřímný a otevřený film. ()

mysiouxsie

Jsem mile překvapena. Měla jsem možnost vidět český film ze současného světa a tím myslím svět dnešních třicátníků, kteří dostali jako první generace příležitost jinak žít, jinak přemýšlet i jinak milovat. Chci víc filmů o komplikovaných vztazích a tématech, které mě a mou generaci provází. Chci vidět více filmů z českého prostředí, které mě vytáhnou z komfortní zóny, dají mi vizi, novou perspektivu, donutí mě se stydět sama nad sebou nebo zbourají naivní iluze a dají impuls k úvahám. Děkuji za svěží pokus dát českému filmu nový směr, ploché komedie nechme jednou provždy v normalizaci. Wińského film je něžný, intimní  a odhalující, ne však pro každého, což je v pořádku. Kdo snad očekával exponovaný sex, musí hledat jinde. Tohle je film o širokospektrálních emocích, které sex a vztahy provází.  Ted budu nějakou chvíli přemýšlet nad tím, kde leží moje hranice lásky a co pro mě slovo láska vlastně znamená. ()

MaryLynn

Banální, předvídatelné, dialogy skřípou... vyloženě se mi tam nehodili ani Čermák, ani Hofman a to jsou mí oblíbení herci. Video mobilem mi způsobovalo závrať. Ježišimarja proč tohle v roce 2022 a proč takhle? A co ten konec? ()

ANTYCHRYST

Na český herecký poměry docela slušný:) i když mě kamera hnedle z kraje maximálně srala a nedovedl jsem si představit české herce v erotik příběhu..:) Vágnerová mě hodně překvapila.. že na tohle kejvla.. i když je to kočka a spousty chlapů na tohle čekalo:) Je zajímavé sledovat prvotní myšlenku o nezávazné jebačce... a jak se to záhy zvrtne.. obzvláště Vágnerka se solidně rozšoustá.. :) 70% moc jsem tomu nevěřil..ale jako celek to funguje dobře ()

Ewík

Zajímavá vztahová sonda k zamyšlení - pokud byste se pustili na takto otevřenou cestu ve svém vztahu, byli byste spíš Hanou nebo Petrem? // Líbil se mi casting, způsob zpracování (videa z mobilů), uvěřitelnost i rychlost a směr gradování. Podle mě jsou brutální výtvory Gaspara Noé přeceňovány a i tento komorní český kousek má také své místo v kinematografii k tématu. A "Pažout" (samozřejmě) krapet překvapil. Co už ale nepřekvapilo, byla klasická hláška: "Jsem tě nechtěl omezovat." // "Možná nepotřebuješ otevřený vztah, ale potřebuješ se víc otevřít jemu." ()

Rebeca

Podobně jako s dokumentem Štastně až navěky - není se s kým ztotožnit ani koho pochopit, resp. podpořit. Všichni a každý s každým(ou), všude a (možná) i najednou. Lásku ve snímku Hranice lásky nehledejte, protože tam žádná není.  Nosným "pilířem" scénáře je soulož, která je velmi "nápaditě" pojmenovaná jako  "otevřený partnerský vztah, sexuální svoboda, či polyamorie". Film se  zčásti zbavil povrchnosti a prázdnoty v posledních cca čtyřiceti minutách, ve kterých se  ale ve výsledku jenom brečí nad rozlitým mlékem...; Herecky zajímavá jedině Hana Vagnerová, která (tentokrát) bez afektovanosti předvádí svůj talent i půvab. ()

iz67

Vlastně jsem čekal větší srágoru, takže jsem z kina neodchazel s frustrací. Poměrně nudná věc, která zajímavý nápad není schopna rozehrát alespoň z poloviny. Takže se z toho stane bohapustě krotká mrdanice s moralistním vyvrcholením. P. S. Kamera ala záběry z mobilu obtěžující. P. P. S. Poslouchám Vagnerovou, co v tom filmu prý je. Důvěra a sdílení? Nevím, jestli ano, tak tou nejbanálnejsi formou. ()

Pete

Tak konečně tu máme po dlouhé době český film, navíc masově přístupný, který snese světová měřítka, jakoby byl natočen ve Francii, nebo třeba Polsku. I z toho důvodu mi zde působí trochu nepatřičně komické scény s tvářemi Hofmanna a Čermáka, profláklými z průměrných komedií. Tady se jedná o vážné, divácky poměrně atraktivní, současné téma, s dobře napsanými, uvěřitelnými dialogy, pěkně zahrané, a nepřehrávané. Partnerská krize je intimně, přitom citlivě nasnímaná, a vadily mi v podstatě jen časté scény s extrémními close-upy, které považuji za zbytečnou kameramanskou exhibici. Ale nechci určitě hledat hnidy a budu hodnotit vysoko, když Hranice lásky zosobňuje cestu, po které jsem doufal, že se česká kinematografie dříve nebo později také vydá. ()

DJ Kritik

Trpká erotická skoro až soft pornová záležitosť. Od začiatku je vidieť, že to netočil Čech, Bohužiaľ pre mňa je tu veľký dôraz kladený na nachádzanie rôznych somarín ako na zničenie normálnosti v hlave jednotlivých aktrérov. ()

Cermicek

Námět hodně fajn -> po diskuzi s vrstevníkama člověk zjistí, že jsme tady pořád ještě hodně zpátky..Ale každý co jemu jest. Zpracování už ale trošku pokulhává. Podle mě se to dalo natočit líp. Vyznívá mi to vlastně tak nějak do ztracena. Což je vlastně škoda vzhledem k tématu, které se probírá. Herecké výkony slušný, ale pořád tomu něco chybí..🤷‍♂️. Největším zážitkem ze sledování filmu pak tedy zůstávájí rozpaky cca 70ti-letý babči sedící vedle mě v buse předstírající luštění křížovky a přitom nakukování "přes rameno" do monťáku 😁 ()

JosefTomas

Abych zůstal v rámci tématiky filmu, tak napíšu, že mě film zpočátku mírně jebal, od půlky mě zábavně najebal, jen aby to na konci celé pojebal a diváka záměrně ojebal. Já obvykle nejsem člověk, který má rád, aby s ním film vyjebal, ale spíš aby ho nějakou formou rozjebal zevnitř. Tady mě ale spíš připadá, že to tvůrci tím nahodilým počtem postav, nesetrváním na problému delší dobu a kladením otázek, namísto jejich řešení trošičku dojebali a výsledek není taková jebačka, jakou by člověk od podobně jebací vyjebávky čekal. Přesto však doporučuji se na film nevyjebat a projebat se jím až do konce, protože svým způsobem do některých témat skutečně jebe (i když ne tak jebavě, jak by mohlo), a i když nedokáže člověka rozjebat tak, aby vysledný dojem nebyl jen na povrchu nedojebanou vyjebávačkou, tak minimálně za technickou stránku, užité J/L cuty a podmanivou hudbu ho nelze ani trochu zjebat. ()

curfew77

Hranicím lásky bylo tak snadné fandit - eroticky "odvážných" filmů se u nás skutečně mnoho netočí, smysluplných vztahovek bez Langmajerova poprcávání taky ne, navíc se dopředu vědělo, že do projektu dává srdíčko i jiné tělesné části Hana Vagnerová, herečka navýsost sympatická. Kdybych to věděl dopředu, jistě by mě ale varovalo, že na scénáři (podle titulků) pracovali hned čtyři lidé, což obvykle nedělá dobrotu ani v Hollywoodu, natož v Praze. A kombo spisovatelka, režisér, hlavní hvězda a začínající dramaturgyně je opravdu smrtící, což je na příběhu znát - je předvídatelný, moralizuje, místy drhne a jindy nelogicky přeskakuje napříč žánry a náladami. Nepomáhá ani režie Tomasze Wiňskiho, která se vyžívá v detailních záběrech na těla a tváře, majících patrně evokovat intimnost, místo toho však působících dost otravně. Na daný žánr navíc režisér sklouzává ambiciózně k jisté artovosti, půlminutové záběry prázdných místností nebo nehybných postav ale pranic nefungují, když na ně naváží někdy až absurdní dialogy. Kvalita replik je pravda proměnlivá úměrně čtveřici tvůrců, takže pár trefných sloganů a glos zazní (Víš jak voní zakázaný péro?), nakonec ale divák nutně přemýšlí, kdo má na asi na svědomí ty dobré, a kdo ty tragicky papírové a neživé. A pokud jde o Hanu Vagnerovou, hlavní postavou tady bohužel není její filmová Hana, nýbrž Petr, kterému ani sebevětší snaha Matyáše Řezníčka nemohla pomoci vybřednout z toho, jak blbě a nevěrohodně je tenhle part napsaný. V součtu: velmi dobří herci slouží mizerně vymyšlenému příběhu, na kterém je strašlivě vidět splácanost z více kusů několika autorů. Mrzí mě to, ale víc než 40 % dát nemůžu, mimo jiné třeba s odkazem na předloňské skvělé Prušinovského Chyby. Ty ukázaly, že to jde. PS: Sexuální scény jsou překvapivě krotké a hlavně naprosto nevzrušivé, jakkoli jsou k dispozici možná nejpůvabnější české herečky současnosti (Elizaveta Maximová! Ach!) Nevím, zda to byl záměr směřující k očekávatelné moralistní pointě, ale co do erektivnosti je tedy o míle dál i - jinak právem vysmívaná - polská limonáda 365 dní. PPS: Příšerné postsynchrony se stávají prokletím českého filmu, bez přehánění pěti procentům replik jsem skoro nerozuměl. Je opravdu tak složité u snímku podobných produkčních kvalit tohle pohlídat? ()

Tominni

Škoda, že Tomasz Winski v druhé polovině filmu možná trošku více nepřitlačil na pilu nebo nedal do filmu více překvapení, protože to tak nějak plyne k očekávanému konci. Nicméně i tak bych pochválil námět (polyamorie), výkon Hany Vagnerové a celkově za zajímavou vztahovou sondu. V záplavě standardní české produkce je to určitě lepší průměr. ()

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů