Petr a Hana, partneri v živote aj práci, sa po rokoch otvoria zdieľaniu svojich nevypovedaných erotických fantázií. Čo začíná ako nevinná konverzácia, postupne prechádza do experimentovania s nemonogamným pojatím vzťahu. Okúsenie sexuálnej slobody má však pre každého partnera inú príchuť. Režisér Tomasz Wiński sa vydáva vo svojom celovečernom debute do miest, ktoré sú pre veľa párov tabu. Hranice lásky neskúmajú iba rôzne podoby intimity, ale aj možnosti ich plastického zachytenia na plátne, pretože samotní protagonisti sa mimo iného navzájom natáčajú na mobil. (Filmtopia)

johnnie78

Vágnerová a Řezníček souloží buď spolu, nebo každý s někým jiným, a mezi tím pronášejí strašně banální dialogy a je to jakože umění. Od asi páté minuty přesně víte, jak to bude pokračovat, co bude dál a jak to skončí. Jedna hvězda navíc za plot twist s výborným Čermákem. Závěr jako tradičně o ničem. ()

Sebule

Film možná zajímavej, ale vůbec mě to nebavilo a ani neoslovilo. Už od začátku bylo jasné, jak to celé dopadne... Ale cením herce, že šli do tohoto projektu. Hodnocení: 4/10 ()

PanJelen

Moje babička, která v rámci akce pro seniory byla pozvána spolu s ostatními do kina, ať si trochu rozšíří svoje obzory a změní svůj zastaralý pohled na lásku a vztahy, mi řekla, že to musím také vidět. Nevím, jestli to bylo vhodně zvolené téma, ale slabší kusy už po úvodní milostné scéně stejně odešli a tak všichni přežili ve zdraví. Nemohl jsem dlouho ignorovat skutečnost, že je to prý kontroverzní a snad i lascivní a dlouho jsem neváhal. Oni tam skutečně hodně jebú, akorát si to pak moc vysvětlují a ty postelové dialogy mě uspávali. Podle něžných vzdechů se i zadní řada trochu přidala a překonala hranice lásky, ale otočit jsem se neodvážil. A tak jsem se naučil, jak si zpříjemnit lehce uvadající vztah a počkám si na využití v praxi, tak snad bude mít i ta druhá polovička trochu toho pochopení. ()

Grimaldi

Hranice lásky je přes snahu mírně šokovat českou společnost svým „odvážným“ pojetím bohužel jen mírně lepší drama. Funguje tak jak má a skončí víceméně jak divák očekává. Herecky překvapil hlavně Matyáš Řezníček a Antonie Formanová. Zbytek si odehraje svůj běžný standard. Jako českou snahu povědět obecenstvu co je to ta polyamorie dobrý, v rámci světového měřítka jen trochu lepší průměr. ()

ElisR

95 minut nudy. Na film jsem se těšila, mám i velmi ráda herecké výkony Hany Vagnerový, ale v tomto filmu se mně ani ona nelíbila. Celé to bylo takové nudné, bez náboje...Přitom téma super a kdyby se lépe uchopilo, mohl to být velmi zdařilý snímek...škoda. ()

Kozlowski8

"Oživení" milostného života volným či polyamorním vztahem se v poslední době stalo podivnou módou a životním stylem, který já osobně neuznávám, ale ani neodsuzuji. Nicméně toto filmové nahlédnutí do podobného vztahu není úplně nezajímavé. Je ale nezajímavě podané - téma je  představeno velmi povrchně a banálně, děj filmu je čitelný a dialogy jsou často rovněž povrchní a o ničem. Pasáže natáčené na telefon mne taky zrovna neuchvacovaly a neseděli mi ani herci - Hana Vagnerová OK, Matyáš Řezníček vcelku též, ale Martin Hofmann a Hynek Čermák, byť je mám oba rád, mi do svých postav absolutně nepadli, Přes všechny mé výhrady uděluji tři hvězdičky, ale s velmi otupenými cípky. 50 %. ()

rakosabasta

Formálně zajímavě natočený snímek: funkční, opodstatněné využití “mobilu” jako kamery - naštěstí ne pořád… otevření tématu “otevřené intimity/sexuality” “českému publiku”… Filmu ale tak nějak chybí větší svižnost/lehkost. A byť má na začátku hrdiny dva, v poslední třetině je jeden “zapuzen”, protože by asi neodpovídal “morální” pointě (?). Bohužel i tady, jako by chyběla dramaturgie… ()

Annaroz

O tom kam až to vede, když lidi nemají žádné starosti, existenční problémy, nemají děti. Pak logicky nastupuje nuda a stereotyp, které se rozhodnou řešit polyamorií, což je cesta spíš do pekel, než ke kýžené svobodě a štěstí. ()

JJaannee

Líbilo se mi, že se to tentokrát vymyká stereotypu českých filmů. Dávám lepší 3*, ale na 4* to ještě nemá. Jasně předvídatelné jak to dopadne, občas se zasmějete, občas si řeknete, že tohle mě už taky napadlo, ale na druhou stranu z toho nemám super pocit. Herecky dobře obsazené. ()

ggggg

95 minut prázdnoty. Film by fungoval možná před 15-20 lety, kdy tu na různé psychicky narušené prasáky perverzáky a úchyláky ještě nikdo nebyl připravený a film by mohl fungovat na bázi úžasu, co se dá všechno v partnerském vztahu dělat. V dnešní až přehnaně tolerantní době, kdy jsme si už zvykli na ledasco, tak film v podstatě nemá divákovi co nabídnout. Zápletka příšerně jednoduchá, že už po 10 minutách víte co se stane a můžete jít domů. Taky natáčení mobilem bylo značně kostrbaté a dost rušilo. K tomu pro mě dost nesympatický Řezníček tomu moc nepomohl, i když jeho výkon byl dost dobrý a reálně jsem mu jeho deprese věřil. Jednu hvězdu vybojovala souložící Hanka Vagnerová, která i ve 40 letech toho má dost co nabídnout a stylový v křesle a župánku sedící Ondra Bauer. ()

Jandecka

60 % Jak by řekl Mistr: Nápad jistě dobrý! Výsledky nebyly dobré... Pointa je hezká, pár opravdu vtipných scén taky, ale je to předvídatelné jak Ordinace. ()

Kusbi

Upřímně řečeno jsem očekával o dost víc. Film mi přišel dost povrchní, příběhově takřka bezobsažný a přišlo mi, že se pouze snaží trochu šokovat a svézt se na aktuálním tématu. Ten nepříliš výrazný příběh ve filmu byl navíc dosti banální a jeho konec šlo dlouho dobu předem odhadnout, což mě upřímně vcelku mrzí, jelikož si myslím, že se z toho dalo vystříkat solidní vztahové drama. Herecky za mě překvapivě nepřesvědčivé, technicky to nebylo špatně zpracované, jen ta kamera z mobilu byla místy už otravná. Potenciál film měl a po hypu z Varů jsem očekával přeci jen něco lepšího. ()

darkchipmunk

Jiří pes uprchlík se hodně podobá tomu, jak bych si představovala, že by mohly vypadat český filmy s umělečtějšími ambicemi. Celovečerní debut Hranice lásky na mě vlastně působí jako film od úplně jiného tvůrce, ale zklamaná úplně nejsem, ač jsem asi čekala něco trochu jinýho. Eliška Křenková je podle mě typ do jak komerční, tak nezávislejší produkce a považuju ji za asi nejlepší současnou českou herečku (vím, že srovnávání nemá moc smysl, ale nemůžu si pomoct), která kvalitativně pozvedne nebo minimálně upevní snad každej film, tím pádem bych si pro ni přála víc prostoru. Jsem ale ráda, že Hana Vagnerová měla možnost ukázat se zas v trochu jiné roli a podílela se i jako spoluautorka scénáře. Ten film je asi záměrně nedokonalej, což mu přidává na autenticitě, ale něco mi tam chybělo (i v rámci té nedokonalosti). A jo, ta scéna s lidmi žijícími v polyamorním vztahu čněla a byla trochu zesměšnující. Navíc když si poslechnu rozhovor třeba s Terezou Těžkou o polyamorii, vůbec to nechápu jako něco odsouzeníhodnýho nebo nefunkčního, ty lidi se kolikrát mohou respektovat víc a žít ve zdravějších vztazích než klasický páry. To je feel, kterej jsem z tohohle filmu neměla (ani u otevřenýho vztahu, natož u polyamorie), možná je to i dost generační faktor. Upřímně mi taky žádná scéna nepřipadala sexy, nevim, na co jsou lidi zvyklí. Ale za tu autenticitu a odvahu přijít s něčím jiným a zároveň vyvolat diskuzi hodnotím docela vysoko. A taky souhlasím, že Wiński má režijní cit, což je právě poznat už u Jiřího psa... forma mě dost bavila a zároveň to nepůsobilo tak efektně a na sílu cool jako třeba v případě Bangeru (ten ale pořád považuju za nejlepší letošní českej film)... což je taky možná generační faktor :). Update: S postupem času ve mně roste pocit, že film cílí na skupinu profesně úspěšných, lehce povrchních třicátníků, kteří se snaží držet krok s trendy, ale vlastně přemýšlí jako těžký konzervy a největší kontroverze tak potom plyne ze střetu silnýho ega s představou, že by se dělili o partnera (podobní lidi se mnou dost možná seděli v sále, co jsem tak slyšela). Psychologie postav se spíš blíží lifestylu než progresivnímu filmu, ale podle mě je to dílem i vinou herců v hlavních rolích. Možná že Hana Vagnerová prostě chtě nechtě je ten sluníčkovej, chytrej typ, ale bez hloubky výrazu a psychologickej ponor jí nejde.___Ježiš, to je dlouhý, sorry. ()

Slepejsek

Žádný laciný pornoslint (možná paradoxně jsou právě sexuální scény největší slabinou filmu - že by úporná snaha nesklouznout do porna?), ale sonda do rozpadu jednoho vztahu. Tak trochu s dokumentaristickým nádechem, ale jako film nepříliš zručná (místy nicneříkající záběry, necitlivě natažené mlčící scény). Ovšem vydatná myšlenkovými podněty. Ať už k samotnému příběhu (Nebyl to nakonec on, kdo zasel první semínko? Co vlastně tak pevný vztah zabilo? Sex? Svoboda? To, co si řekli, nebo to, co si neřekli?), k erotice, resp. sexu (Je lépe něco nevědět anebo si říci úplně všechno? Který sen realizovat a který nechat snem? Věřit nebo nevěřit milosrdným lžím?), ale i ve zcela obecné rovině - zásadním tématem tady je HRA S OHNĚM (začíná to bůhví proč - z lásky = co bych pro tebe neudělal, z neznalosti či naivity = protože netuším a nedomýšlím, co to může přinést, z touhy = po něčem víc, nebo z nudy vyjetých kolejí. Jenže i sebelepší úmysly vás mohou dovést do pekla. Tak začne vrtat ČERVÍČEK POKUŠENÍ až PŘÍLEŽITOST UDĚLÁ ZLODĚJE a už se jede. První trapas se obrátí v žert a DRÁPEK SE ZASEKNE. Vypadá to jako prima vzrůšo. Zábavná hra. Pak se objeví otázka kam až se dá zajít? S JÍDLEM ROSTE CHUŤ a já/my to přece máme pod kontrolou. V tom zápalu a opojení si ani nevšimnete, že jste minuli bod zlomu a cesta zpátky už nevede. Staré záchytné body jsou pryč. Už to nikdy nebude jako dřív. Už to není o návratu, ale o tom jak přežít tu změnu/ztrátu... Ve finále tak film vyznívá jako varovně vztýčený prst před lehkovážnými experimenty. ()

Lukkyn

Konečně chápu status na FB "volný vztah". Přesně o tomhle je tahle sonda do vztahu dvou mladých lidí bez závazků. A přichází klasika jedna strana si to těžce dává a druhá se užírá a trápí se. Ten výsledek kam to směřuje nemůže být jiný. Tady je to podáno zábavnou formou viz postava Čermáka nebo Hofmanna. Každopádně na naše cz prostředí odvážně zpracované. Možná , že pár lidí se v tom zhlédlo, pár jich možná doma učinilo návrh. Asi patřím do konzervativnější skupiny a nechám si svou partnerku jen pro sebe , protože chvílema jsem slušně trpěl s Petrem!!! ()

orangee

Dost slabota. Vcelku zajímavé téma, které bylo zničeho samotným ztvárněním. Natáčení extrémně z blízka mi vyloženě vadilo a bylo jako divákovi nepříjemné. Škoda ... ()

anjan

Wow, česká kinematografie se rozjíždí s erotickým obsahem. Cením. Ani moc, ani málo sexuálních scén. Zpracování tématu polyamorie odpovídá roztříštěnosti společnosti a líbí se mi, že se autoři nepřiklonili ani k jedné ze stran nebo nesoudili. Je to poměrně odpočinkové vztahové drama, které nutí k zamyšlení se nad vlastní sexualitou a vášněmi. ()

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů