Petr a Hana, partneri v živote aj práci, sa po rokoch otvoria zdieľaniu svojich nevypovedaných erotických fantázií. Čo začíná ako nevinná konverzácia, postupne prechádza do experimentovania s nemonogamným pojatím vzťahu. Okúsenie sexuálnej slobody má však pre každého partnera inú príchuť. Režisér Tomasz Wiński sa vydáva vo svojom celovečernom debute do miest, ktoré sú pre veľa párov tabu. Hranice lásky neskúmajú iba rôzne podoby intimity, ale aj možnosti ich plastického zachytenia na plátne, pretože samotní protagonisti sa mimo iného navzájom natáčajú na mobil. (Filmtopia)

Blue.Poison

Vůbec nevím, kdo je Tomáš Řezníček a jestli předváděl sám sebe, nebo je tak boží herec. Ale věřila jsem mu každou repliku, každý úšklebek, každé mrknutí. A Vágnerová byla také skvělá. Na to, jak nesnáším novodobou českou kinematografii, protože nemá žádnou osobitost, tvář ani hloubku, tak Hranice lásky mě překvapila. Tenhle film stojí i padá na výkonech hlavních postav, a ty byly brilantní. Ale jak bylo řečeno. Není to pro každého. ()

vyfuk

[KVIFF 2022] Nová česká intimita jak v čem. Pracujeme už od pohledu s novými postupy. Už to, že herci nedělají nic jiného než že prcají se vší nahotou. Trochu jsem se spolu s tím bál, že se dočkáme toho, že mobilní formát bude převládat, což je i věc, která mě na filmu primárně štvala a moc nevysvětlila, proč měli neustálou potřebu se točit a něco k tomu říkat. Chápu, kdyby se tam i víc řešil nějaký netolismus, ale ono ne. Pak už to jde rychle. Jasně to reflektuje současnou dobu a jasně to mluví o tom, co nás čeká a s čím se vypořádat. A asi chápu, že pro mnoho lidí, to bude plytké a prázdné v konci, ale jako vždy já budu rád, když se natočí skvělý český film, který má nějakou pointu a přesah. Zde jsem ho našel. ()

Autogram

Niekomu stačí lásky trochu, niekto potrebuje strašne veľa, a niekto nevie, tak skúša. Je vopred jasné, že to nemusí dopadnúť len dobre, ale na obrazovke sa to dá celkom vychutnať. Teda až na ten polotrpký záver. Hana Vagnerová bola vo svojej roli výborná. –––– Já jen chci vidět, jak to vypadá, když s někým flirtuješ. –––– Co mu jako mám říct? Díky, že tak dobře šoustáš moji holku? ()

Anet21

⚪Dejovo podpriemerné, predvídateľné, na naše pomery pomerne dosť explicitné a odhalené, ale aj to je otázka, nakoľko je len samoúčelné. Hlavný herec s rovnakým mŕtvym výrazom tváre asi 90% filmu, celkovo casting sa úspešne ,,vyřádil." Film má okolo 90 minút, no trvá pocitovo aspoň dve hodiny, prvá tretina je neskutočne zdĺhavý, sčasti ,,cam-footage" skoro o ničom, záverečná tretina zase neponúka žiadne odpovede či východiská - jedným z poznatkov môže byť, že aj keď sa vám partner zhnusí skrz to, čo robil a čo vy ste tolerovali, mali by ste mu odpustiť. Čo už znie náležito pateticky a hlúpo.⚪Vlastne je otázne, na čo chcel týmto námetom scenárista, potažmo režisér poukázať - na rôzne polyamorné otvorené vzťahy sa tu nazerá dosť zle, realisticky a otvorene (čo je dobre, pretože je to nevídaný hnus a nikto príčetný nemôže podobné ,,módy" schvaľovať), zároveň vo vzťahovej sfére sa nezobrazí žiadny významný motív, ktorý by zarezonoval. Určitý náznak by bolo možné vidieť v zobrazení nového čistého vzťahu hrdinu s barmankou, no záverom aj toto vyšumí do prázdna. Celkovo film, ktorý bol v rôznych menších obmenách nakrútený v zahraničí už XYkrát, a z ktorého pointy sa dá pramálo nového vyťažiť.⚪A čo divák naozaj nepotreboval vidieť, je pokrčený, akože vzrušený ksicht Hofmanna či Čermáka s podivnochrupom ako extra milovníka.⚪Ps.: To, že dialógy škrípu je jedna vec, ale to, že vďaka pseudoartovosti a snahe byť ,,autentický" nie je 50% dialógov hercom rozumieť, to je vec druhá.⚪ ()

zsn odpad!

Nám a našim okolním sousedům by měli zakázat koupi kamer. To, co se tady produkuje, to je výsměch filmu. Neumíme to. Neumíme psát, hrát, tvořit jakékoli umění. ()

netahlo odpad!

To nejhorsi, co jsem videl za posledni dobu. Respektive ta pul hodina, co jsem zvladnul. Dal to neslo. Polskej uchyl se jede seberealizovat do Cech a cesky (ne)herci, v cele s neuveritelne odpornou Wagnerovou, maj pocit, ze delaji velky umeni. Obludna curakovina na bliti. Hofmann s Cermakem uz taky klesaj niz a niz ... ()

Azurose

Málo komu se povede natočit drama o intimitě, partnerském soužití a hloubce vztahu. A tady se to nečekaně povedlo. Chvílemi vtipné repliky, které umožňují v návalu emocí na chvíli vydechnout. Jsem rád, že se celý tvůrčí film rozhodl na filmu intenzivně pracovat, protože to je vidět. Trošku mě znepokojovalo, jak si hlavní postavy vše točily na mobil, protože by to šlo nádherně i bez toho. Se vším všudy je to fajn film, na který si určitě hodně lidí zajde do kina. ()

Chmur

Hranice lásky zpracovává zajímavé a hlavně aktuální téma. Bohužel její potenciál zůstal z velké části nenaplněn. Myslím si, že se jedná o zbytečně uhlazený film. Škoda, že nešli tvůrci víc na dřeň. Ústřední dvojice je zahrána skvěle, ale určitě z nich šlo vytáhnout ještě víc. Vedlejší postavy jsou tak nějak nepatřičně komické a ve svých postojích málo uvěřitelné. Antonie Formanová je hrozně divná. Připadalo mi, že vůbec neumí hrát. ()

klukluka

Česko má po letech kvalitní a přitom divácky atraktivní biják- díky polským tvůrcům. To není sarkasmus, to je konstatování. Viz srovnání s ryze českou, tematicky podobnou, leč téměř nekoukatelnou Svatou čtveřicí. ()

.baris.

Film, okolo kterého byl velký humbuk a který zároveň není ani zdaleka tak šokující, jak jsem vzhledem k tomu humbuku čekala. Směřuje odněkud někam zcela logicky a tím pádem předvídatelně a z vytyčené cesty neuhne ani o píď. Je to celkem zajímavá sonda do současných vztahů, bohužel ale jen náznakem, nedotažená a trochu povrchní, i když se snaží tvářit, že to tak není. ()

Renfield

Nepřijde mi tak úplně možné, že by o sobě Hana s Petrem nevěděli to, čemu se v první části tolik divý. Obzvlášť v tak intenzivním a "dokonalém" vztahu, který navíc trvá už pět let. Ale dobrá, řekněme že se nikdy nebavili například o svých touhách. Přesto alespoň trochu nevědět jestli to co následuje bude pro mě? Nemyslím si. Každopádně to, co následuje, je nejlepší částí filmu, každý z těch večerů, ať už společných, nebo s někým jiným, zasloužil větší hloubku a tím zásadnější podepsání na jejich vztahu. Ideální by bylo nahradit tímto prodloužením celý závěrečný rozhovor "u Čermáků", jehož podivnost a odlehčení na intenzitě závěrečného zúčtování ještě ubírá. 60% ()

mira007

Hanka Vagnerová a Matyáš Řezníček ve světě swingers - na to jaké haló kvůli tomu filmu bylo, je výsledek jako úsměvná záležitost v žánru vztahové drama, které se pozérsky tváří jako silná psychologie . Na jednu stranu na český film odvážné téma, ale výsledkem je  velmi cudná spíš komorní konverzační věc. Jako kdyby to točili Poláci tak z toho udělají regulerní soft porno, kdyby Američané tak jako opuletní párty ride, kdyby Francouzi, tak ukřičené drama, ale asi by to mělo víc šťávy než tohle. Tři hvězdy za odvahu tvůrců a herců postavit se k tomuto tématu, za dokonalý filmový plakát, který je žhavější než film samotný a tak nějak za jiný ikdyž slabý zážitek z českého filmu. ()

bobstock

Film vznikající v mnoha programech jakožto diskuze v současném světě na poli rozšířených vztahů, které nemusí vyhovovat každému. Pozor mohou vás pohltit jako tvrdá droga, z které už se jen těžko probouzíte. Nádherné a přirozené hraní dvojice Vagnerova, Řezníček. Navíc proč mám takovej dojem, že zrovna Hana jako spoluautor k tomu má tolik co říct, po sexuálně experimentální stránce? :)  75% ()

mosnak

Ona:"Pojď zapichame si s někým dalším, třeba to posílí nás vztah." On:"Tak jo." Ona:"To je super." On:"Já nevím, moc se mi to nelíbí." Následuje rozchod a důkaz toho, že když chlapovi prcá ženu jiný chlap, tak to vztah fakt neposili. Jediný plus je nahá Vágnerová, ale já nevím no... 19% ()

Mírouš odpad!

Čtu komenty a nestačím se divit těm chvalozpěvům. Viděli jsme stejnej film? Dlouho jsem neviděl takovej paskvil. Trapný kecy, týpek co furt blbě čumí, cool "amatérský" záběry. Bylo mi stydno za herce a po půl hoďce jsem to z preventivních důvodů vypnul. Bál jsem se že přijdu o těch mých posledních pár mozkových buněk. ()

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů