Petr a Hana, partneri v živote aj práci, sa po rokoch otvoria zdieľaniu svojich nevypovedaných erotických fantázií. Čo začíná ako nevinná konverzácia, postupne prechádza do experimentovania s nemonogamným pojatím vzťahu. Okúsenie sexuálnej slobody má však pre každého partnera inú príchuť. Režisér Tomasz Wiński sa vydáva vo svojom celovečernom debute do miest, ktoré sú pre veľa párov tabu. Hranice lásky neskúmajú iba rôzne podoby intimity, ale aj možnosti ich plastického zachytenia na plátne, pretože samotní protagonisti sa mimo iného navzájom natáčajú na mobil. (Filmtopia)

tomashrabek

Prvá polovica filmu je skvele našliapnutá. V komorných momentoch medzi Vagnerovou a Řezníčkem je film prirodzený, uvoľnený a na domáce pomery nevídane otvorený a úprimný. Vďaka nim mu dokážem odpustiť aj extrémne kolísajúcu réžiu – akákoľvek zaľudnenejšia dialógová scéna je ekvivalentom klincov vrážaných do očí aj uší. Film často pôsobí, že režisér si odskočil do vedľajšej miestnosti a herci netušia, čo majú robiť. V druhej polovici všetky nádeje definitívne opadajú. Môže za to nezvládnutie témy a jej zlé uchopenie – čo mohlo byť štúdiou komunikačnej neschopnosti oboch z ústrednej dvojice, mení sa na výstražný prst pred novými formami spolužitia, ktorý by si nezadal s agitkou od katolíckej cirkvi, ak by na túto tému vznikla. Pocity mám zmiešané, ale kľudne by som si takýchto experimentov z domácej pôdy dal aj viac, než jeden-dva ročne. ()

Skarface odpad!

Hrozná sračka . Ani Vágnerová kterou mám oblíbenou to nezachrání. Zbytečný tyhle sračky točit . Všemu co jsem dal do teď odpad tak se omlouvám , tohle je aktuálně číslo 1. všech sraček . ()

Jaroslaf

1) Forma home videí je nešťastný nápad, který byl módní v roce 1999, kdy byla natočena Záhada Blair Witch. Navíc Hana Vagnerová a už vůbec ne Matyáš Řezníček pro mě nejsou natolik pohlední lidi abych musel sledovat detaily jejich deformovaných obličejů a obnažená těla. 2) Jak je sakra možné, že nerozumím replikám a dialogům ANI VE SLUCHÁTKÁCH?! 3) Všichni jsou zoufale nudní a apatičtí. Tak nějak mám dojem, že film postrádá ŠŤÁVU hlavně v hereckých výkonech. Trochu života do toho nekonečného umírání, probůh! Chci projednou v nějaké česko/polské/slovenské (jiné) produkci vidět od herců maniakální záchvaty a neskutečné psychotické běsnění! ()

Brtniik

Viděl jsem v bijáku. Drama jako bejk! Jo, jo když jednoho pálí dobré bydlo, těžko pomoci. Tedy, asi by se to nemohlo odehrávat v muslimském světě. Chudák hodní a empatičtí kluci/partneři... Ač byl film erotický, bylo tam daleko méně erotických scén (když tak velmi decentních) než v kterémkoli českém životopisném díle, co jsem s potěšením uvítal. Pravda, trochu mě překvapilo, že dospělá žena byla vykulená z existence mokrého orgasmu. Leda, že by to byla edukační část filmu. **** Hana Vágnerová se mi dlouho líbí. Antonie Formanová okouzlila, Elďa Křenková je tedy echt potvora anebo, že by to bylo škatulkou? V této roli bych si dovedl představit Sandru Novákovou. Jinak dost dobré, závažné, doporučuji. ()

Fifer

Já mám tyhle vztahové filmy rád, ale jak psal POMO: "od prvního momentu tušíte, kam bude směrovat a přesně tam směruje i skončí." To je jediný problém těchto filmů. Jinak je to autentické, uvěřitelné a vlastně i ten konec je logický. Jenomže bych si přál, aby režisér trochu zariskoval a řekl si, co kdybych je překvapil? //Spoiler: Protože ano, spousta vztahů se rozpadne, ale existují i lidé, kterým swingers life a sdílení partnera vyhovuje. Dost by mě bavilo, kdyby konec filmu byl, že je to oba baví a budou v tom pokračovat. Představte si ty nasrané měšťáky, kteří zuří, že to propaguje šoustání všech se všema. Chápu ale, že takový film asi tvůrci nechtěli natočit. ()

Olík

Když začnete kácet v lese, nesmíte se divit létajícím třískám. Kostrbatá výpověď o současných vztahových trendech, která u mne spíš testovala hranice pozornosti. Možná slušně zahrané, ale rozhodně špatně odvyprávěné……i když určitou osobnost, která současným tuzemským filmům chybí, upřít nejde. ()

beckham-

Po prvních minutách jsem chtěl odejít z kina, něco mě však zarazilo... Od té doby jsem byl zaražený do sedačky a hluboce se zamýšlel nad každou situací obou hlavních postav. Děsivá romantika - toto slovní spojení je za mě vystihující. Průběh dorovnal pro mě chabý začátek a ve výsledku zasloužených 3/5. ()

Razzor_82

"Říkáme tomu heroin." Studie páru, který má chuť vyzkoušet nové pocity ve svém vztahu. Příběh nikam nespěchá a je dost intimní. Hlavně obdivuji odvahu Hanky Vágnerové zahrát si v takovém soft Péčku Celkově bez hlubších emocí a s předvídatelným závěrem. 6/10 ()

Vabr

S babičkou jsme původně chtěli na film zajít do kina, ale jak babička nakonec po zhlédnutí konstatovala Ještěže jsme na to nešli do kina, na takovou blbost, to by byly vyhozený prachy, jsme naštěstí předešli financování takové ptákoviny. Celá Hranice lásky trvá sice 95 minut, ale bylo to těch nejdelších 95 minut, co jsem kdy zažil - několikrát jsem si byl během sledování odskočit do kuchyně či na záchod, jen abych u toho mohl o pár minut trpět míň. Tempo příběhu se dlouhatánsky vleklo (kampak by se spěchalo?) a uvrhovalo mě do stavu jisté otupělosti, kdy jsem na obrazovku v pozdějších minutách jen tupě zíral a s prosebným pohledem v očích očekával konec celé té šarády. Celé je to vlastně strašně jednoduché a když se to vezme kolem a kolem, nic moc to nenabízí. Stačí totiž vidět jeden podobný film/dokument (Šťastně až na věky), kde téma polyamorie nebo otevřeného vztahu je, a máte po ptákách, protože už všechny klady a úskalí takových vztahů dávno znáte. Když je tedy téma neinovativní a nezajímavé, doufáte alespoň v sympatické postavy, které by film potahaly. Těch se taky nedočkáte. Vagnerová se tam tahá s kdekým a Řezníček je z toho v depkách. Nic moc. Ostatní postavy jsou málo vykreslené. Zbylé faktory jako kamera, střih, hudba atd. rovněž neohromí. Konec pak nabízí klimax, který se dal již od začátku očekávat. Podtrženo sečteno jsem se u tohoto nudného snímku nudil nadmíru a nehodlám jít s hodnocením výš už kvůli výše zmíněným mínusům. Vyhodnocení: Co ale pobavilo, byly babiččiny nenávistné komentáře na Vágnerovou 😁, ta se na ní vyřádila, chjo ()

Rockerman

Aby si Hanka s Petrem nebyli nevěrní, rozhodnou se pro otevřené manželství. O každém mimomanželském styku si řeknou a zároveň to má být zkouška důvěry. Cizích partnerů přibývá hlavně na straně hany a tak se stalo to co se stát muselo. Zajímavější až po eskalaci konfliktu. ()

tranquill

"Tak týpek za chvíli dorazí..." Jasně, že tady byly překročeny, ale to je každého volba. Neoslovila mne ta detailní kamera a často dokumentaristický styl. Moje volba je, že jednou stačí. ()

Tomash58

Revoluce se nekoná, evoluce minimálně ano. Nahotou, sexem apod. se nás snaží film napřímo zaujmout hned na začátku, nakonec tam podobných scén tolik nevyskytuje. Což ale vůbec nevadí, je vidět dost scén v tomto intimním rázu, které mají slušnou atmosféru po všech směrech (intimita, jakési napětí či trapnost pro některou z postav), to zkrátka funguje parádně. I když je samotný děj či výsledek vztahu úhlavních postav vcelku předvídatelný, nemá se za co stydět a v jeho jednoduchosti je síla. Jsme jenom lidi, tak pojďme ukázat současné/vztahové lidské problémy a úskalí.  Co jsem si zapamatoval i po několika týdnech byly (i když jen minimum) scény z klubů, kde je audiovizuál na světové úrovni.  Možná se ohledně filmu dělalo moc velké halo, že se budeme dívat na nahé herce (ve filmu? neuvěřitelné) a ano dívali jsme se na nahé herce, ovšem takový šok to není. I když je pravda, že nenáročný český divák bude zhrozen, náročnější divák nedokáže říct, že by to byl přelom v českém filmu. Což ovšem neznamená, že se nejedná o nadprůměr, který v něčem ukazuje svou originalitu a má šanci nakopnout unuděnou českou filmovou scénu začít natáčet něco, co má šanci v nás probudit diskuzi. Už jen kvůli tomu to jsou pro mě plusové body a kdyby jen to, tak tohle (možná společně s Bangerem.) je must see český film roku, který, ne kvůli samotným kvalitám filmu (které jsou avšak také nepopiratelné), by mohl nejen divákovi otevřít oči, že to jde i jinak. ()

John80 odpad!

Psychologicky film miestami uchylný o vymene partnerov a tezami o sexe,  pokus o natočenie filmu na temu sexualnych vzťahov O ničom príbeh aj dejova línia ()

LordMysti

Původně jsem chtěl dát pouze dvě hvězdy za poměrně plno logických kopanců a nesmyslného chování hlavních hrdinů, na druhou stranu jsem jednu přidal, za originalitu a neotřelost v podání současné brutálně nudné a stejné české tvorby. ()

bearmeedek odpad!

Tak já nevím. V hodnoceních vidím samé hvězdy a při filmu se mě taky dělaly před očima. Díky, že mě nenapadlo na to jít do kina. Tady jsem mohl alespoň přetáčet. Stupidní film o pár magorech a jedné totální blbce. Nevidím v tom ani umění ani chytrost. Nebo se tak má přízemní jednoduchost nazývat? Pozn.: mé rozhořčení není kvůli sexu. Sex je v životě i ve filmu potřeba. V tomto případě to nezachránil ani sex. ()

Psycho.R

Je to art, není to art? Je to o promiskuitě nebo polyamorii? Po tom PR, které dělala Han Vagnerová a Eliška Křenková jsem čekal, že uvidím alespoň sondu do vztahů, kde je po domluvě možné žít v polyamorii. Ve skutečnosti však tato problematika je okrajová a ve filmu je až ve 3. třetině a lidé žijící v tomto nastavené z toho nevycházejí zrovna pozitivně. Kdo by čekal nějaký exploatativní film, což může evokovat plakát, jsou tu asi dvakrát prsa. Po velmi krátké chvilce ona artová snaha vyšumí a my sledujeme přímočarý příběh rozpadu či naopak propojení vztahu. U sledování jsem si vzpomněl na Match point Woodyho Allena, který mohl působit divácky přístupně, ale závěr o to více překvapil. Pokud bych zde nalezl podobnou snahu, asi bych byl i nadšen. V tomto případě je závěr jen jednou ze dvou myslitelných konců a linie ostatních postav jdou do ztracena, přitom by šlo asi o zajímavější podívanou, o to víc, kdyby šlo o mozaiku volně se prolínajících příběhů. ()

rublik05

Dle dostupných informací se mělo jednat o nejodvážnější snímek/drama posledních let, ačkoliv tedy nejsem moc velký fanoušek vztahových dramat, respektive dramat jako takových, tak mě zvědavost donutila si Hranici lásky pustit a podívat se, v čem je tedy tento snímek tak výjimečný. Jednoznačně lze souhlasit s tvrzením, že snímek má poměrně dost velmi odvážných erotických scén, v tomto ohledu mezi českými filmy nemá moc velkou konkurenci. Pochvalu si zaslouží i výkony herců, a to nejen za zvládnutí těchto scén. Příběh, věnující se zkoumání vztahu, mi přišel ve spoustě věcech nelogický a nezáživný, tempo je vyloženě uspávací, hodina a půl mi přišla jako věčnost, hlavní myšlenka filmu je až úsměvná. Snímek dle mého zbytečně klouže po povrchu, po celou dobu prakticky ničím nepřekvapí, vzhledem k počtu scénáristů je to velice zvláštní. Hranice lásky asi žádné velké ohlasy nevzbudí, čemuž se asi ani nelze divit. Za mě zbytečná nuda. 3/10. ()

E lan

Tak já nevím. Nebyl to vyloženě špatný film, ale dost nuda a nakonec ne zrovna uvěřitelné a realistické rozuzlení. Zvláštní podívaná… ()

mira.l odpad!

Jsem vskutku šťasten jako blecha, že i já jsem mohl ze svých daní přispět na výrobu tohoto hlubokosmyslného filmového zážitku, bez něhož jak jsem jenom dodnes mohl žít?!? To bylo k zblití, když pominu "děj", tak mě hned nazačátku totálně vytočily ty detailní záběry na ležící a spící Vagnerovou, pořízené patrně mobilem, nebo možná ne, ale každopádně ze vzdálenosti tak 30cm od ní. V neblahé předtuše toho, zda tímto způsobem snad není ta hodina a půl natočena celá, jsem to namátkově posunul asi na tři místa dopředu. No, nebylo to tak natočené celé, ale možná by bylo lepší, kdyby tomu tak bylo, protože to bych to býval vypnul hned. ()

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů