Petr a Hana, partneri v živote aj práci, sa po rokoch otvoria zdieľaniu svojich nevypovedaných erotických fantázií. Čo začíná ako nevinná konverzácia, postupne prechádza do experimentovania s nemonogamným pojatím vzťahu. Okúsenie sexuálnej slobody má však pre každého partnera inú príchuť. Režisér Tomasz Wiński sa vydáva vo svojom celovečernom debute do miest, ktoré sú pre veľa párov tabu. Hranice lásky neskúmajú iba rôzne podoby intimity, ale aj možnosti ich plastického zachytenia na plátne, pretože samotní protagonisti sa mimo iného navzájom natáčajú na mobil. (Filmtopia)

Wav

Studie volného vztahu, která se poměrně obtížně hodnotí. Téma je vcelku neotřelé, nicméně je pojato až neuspokojivým způsobem: ty, co s volnějším nastavením vztahu z jakéhokoliv důvodu nesouhlasí, snímek v jejich přesvědčení jenom utvrdí, a na druhou stranu ty, kdo to v nějaké formě volnější mají, bude film připadat (právem) dost zjednodušující, především neschopností ústřední dvojice o nastavení jejich vztahu otevřeně komunikovat, a také snad až naivním pojetím jejich (volného) vztahu samého, které nepůsobí příliš uvěřitelně, zvlášť když má jít o pro ústřední dvojici novou zkušenost. Snímek dost kazí zbytečně množství dlouhých záběrů na mlčícího Matyáše Řezníčka, který ve výsledku působí dojmem, že pro účely natáčení prodělal obrnu mimických svalů. Podle mě jen zbytečné natahování stopáže, které však není ojedinělé - u vícero míst jsem se po shlédnutí musel ptát, proč tam byla ta postava/pasáž, vždyť bez ní by byl děj vlastně zcela stejný. Co je naopak na filmu pozitivní, je výkon Hanky Vagnerové, která působí nejen, že si svou roli užívá, ale také že o tématu něco (na rozdíl od autorského týmu) ví. Pochvalu si zaslouží i Martin Hofmann a Hynek Čermák, kdy v jejich případě jsem se po shlédnutí traileru upřímně bál, aby nepůsobili příliš komediálně; obava nakonec naštěstí zbytečná. Sečteno a podtrženo, na Hranice lásky jsem byl upřímně zvědavý, ve výsledku však převažuje zklamání ze zcela nevyužitého potenciálu, kdy tvůrci zůstali stát někde v půli, či spíše třetiny cesty. Vzhledem k posledním trendům lze alespoň kvitovat, že se nejedná o jednostrannou glorifikaci volných vztahů. Takže stačilo jednou shlédnout a pak čekat, kdy se někdo vytasí s nějakým kvalitnějším pojetím ()

Lamarr

tak trochu tabu, o kterém i minimálně přemýšlí, ale nahlas to neřeknou.  Za mě určitě zajímavé a film, který mi nezapadl do šedi posledních let a tématicky pro mě osobně nejasně uchopitelný. Ty, kteří mají radši Troškovy sračky, ať zůstanou doma. ()

janstrizek

Milé překvapení, tento film je rozhodně velkým krokem naší kinematografie, ačkoliv je hodně zkratkovitý a vedlejší postavy jsou spíše karikaturní. Matyáš Řezníček je velký objev, takového přirozeného, civilně hrajícího herce tu snad ani nemáme. Bohužel co opravdu nefunguje a kdy jsem začal odpadávat, bylo herectví Antonie Formanové. Zvláštně obsazené některé postavy, opravdu.. ale za hlavní dvojici, scénář, kameru a hudbu dávám velký palec nahoru. ()

lineker

Tak trochu sick film o sick lidech, kteří se rozhodnou zkoumat sílu ledu, který drží jejich vztah pomocí nezávazných sexuálních aktivit s jinými partnery. Poměrně šokující sondáž do jejich myslí, které se mimo společenské konvence rozhodnou experimentovat tímto směrem. A dobrovolně přiznávám, že právě ta šokovanost byla pro mne nosným pilířem toho všeho co jsem si byl schopen po shlédnutí odnést. Nějaký vývoj postav? Nic. Predikce takhle zkoušeného vztahu? Kurva, už na začátku bylo jasné, že k ničemu jinému než destrukci to vézt nemůže. A memento? Málokdy může být v téhle šoustací přetlačované vítězem muž. ()

Korpy22

Film, který je většinou věci naprosto odlišný od toho, na co jsme zvyklí. Sledujeme příběh dvou partnerů, kteří příznačně hledají své hranice lásky. Autentičnost. Chemie mezi Hanou Vágnerovou a Matyášem Řezníčkem je naprosto úchvatná. Je to přirozené a o to více tomu ještě napomáhá kamera, která je z intimních pohledů. Film má jedinečnou intimní atmosféru a není to prvoplánové drama o sexu. Scénář je udělaný se skvělými prostřihy mezi emocemi. Jsou tam jen scény, které tam být mají a mají tam svůj smysl. Film se povedl a skvěle se trefil do roku 2023, kdy se začíná otevírat téma Polyamorie a vztahů jako takových. ()

alienable

Překvapilo mě, jak mě to vtáhlo. Bez zbytečnejch doslovností se podařilo říct hodně. Dostala mě civilnost Matyáše Řezníčka, vlastně celá ústřední dvojice hraje skvěle a celou dobu jsem jim to věřila. Bohužel jim to místama kazí někteří kolegové svou teatrálností a nutkavou touhou za každou cenu deklamovat jako na jevišti (ultrabohužel Hoffman a Čermák, plus teda Antonie Formanová fakt hrůza). Díky tomu třeba schůzka s polyamori páry působila až parodicky - nehodilo se to tam a byla to škoda. Je celkem jedno, že je od začátku jasný, kam to dějově dojde. Celej snímek dokázal donutit k hlubokýmu přemejšlení s trochou bilancování. Nechápu 60%, v lokálních vodách těžkej nadprůměr. ()

rostsoft odpad!

Na co si to ti autoři zase hráli, smrdí to nějakým intelektuálním anebo nezávislým dílem. Film má být především zábava, a jestli si někdo myslí, že vydělá na takové sračce, tak nevydělá. Měl jsem co dělat abych to dokoukal až do konce, a to přitom to téma není vůbec špatné. Ale scénář a režii i střih totálně posrali. Nuda, nuda a nic jiného než nuda! ()

Tomgunses

Film, který ukazuje otevřené chování lidiček v sexuální oblasti. Pro staršího člověka bude asi šokující, z pohledu dnešní "moderní" společnosti bez zábran a hodnot zřejmě úplně normální... Myslím si, že to ale normální být nemá. Jinak předvídatelné, nudné, pomalé, o ničem. Problém jsem měl s tématem, s herci, s dokoukánim, filmařsky to je dobré a proto dávám slušných 45 % ()

jirikzaboj

Tak jsem zkouknul český film Hranice lásky. Z dramatického hlediska fakt hezky natočené a herci mají přirozené a sociální cítění. Bohužel mám ale problém s pojetím samotného tématu, který je natočen velmi povrchně a konzervativně. Polyamorie je sama o sobě zajímavým tématem, ale tvůrci se z nějakého neznámého důvodu rozhodli být hezky česky konzervativní a nemonogamní vztahy označili za NEnormální sektu lidí, kterou je třeba moralizovat správným směrem. Sám několik lidí s otevřeným vztahem znám a naopak ta čistota jejich mysli a uvažování o mezilidských vztazích je sebereflexní, upřímná a na nic si nehrající. Tím se ale nesnažím zastávat stanovisko, který milostný životní styl je vlastně pro společnost prospěšnější. Myslím tím, že je to svobodné a individuální rozhodnutí každého jedince, kde musí převládat naprosté přesvědčeni o tom, že to tak cítí. A bohužel v tomhle filmu je ten pohled pouze jednostranný. ()

-krusty-

Tak jsem ten šokující film shlédnul. Bez dlouhých keců: ten film není dobrý. Je to chvílemi skoro videoklip a chvílemi umělecké “cosi” s hodinovým statickým záběrem na rameno s modřinou. Od začátku se jede naplno a konverzace je přecpaná totálním klišé (ten mokrý orgasmus jsem tam vysloveně čekal). Na druhou stranu, vše je předvídatelné protože ženy i muži prostě předvídatelně reagují - takže sorry, rejžo. S žádnou postavou jsem se nedokázal ztotožnit a fandit jí (není nutno, of course). Dle filmu je nejsympatičtější Čermák, největší vina padá na Vágnerovou - alespoň tolik film/scénář. Téma “otevřeného vztahu” je pro režiséra natolik zásadní, že je tím nejpřitažlivějším na celém filmu. Vše ostatní se veze a má rezervy. Scénář spoléhal jen na atraktivní téma a na zbytek prdí 😉 Vztahy mezi lidmi jsou vykresleny hrozně neurčitě, postavy přicházejí a mizí… a jsem si jist že “otevřený vztah” - jakožto naprosto hlavní téma filmu a “polyamorie”, které se film jen lehce dotknul jsou mnohem složitější a zajímavější než je nám předloženo. Tady je hodně cítit jak obojí tvůrci vnímají: OV jako kurvení se a PA jako sektu podivínů. Myslím, že ani v jednom případě nemají pravdu ☹️☹️ film určitě k čemukoliv podobnému nemotivuje……..spíše odrazuje. Myšlenka super, zpracovaní ne-tak-dobré. ()

Sajmonito

Baštil jsem civilní, přirozené herecké výkony. Matyáš a Hanka nás ponořili do intimity svého filmového vztahu. Dali nám zažít hořkost, bolest, zklamání, žárlivost, nadšení, trapnost i radost, nadrženost, přetvářku, sebezapření. Příběhově to za mě byla skvělá studie proměny běžného vztahu ve vztah otevřený. Žádná provplánovitá snaha šokovat. Žádná jasná kritika, ani propagace otevřených vztahů. Prostě exkurze. Humor byl, ale na uzdě, aby nezkazil atmosféru. ()

TheDoll

Tak byla to zajímavá hodina a půl, ale můj oblíbený film to nebude. Mě až fyzicky bolelo sledovat tak toxický vztah. Víc k  tomu nemám co říct. Potenciál tam byl, ale nenaplnil se... ()

Enon odpad!

Upřímně řečeno, jeden z nejhorších filmů, co sem poslední dobou viděl. Absolutně nezajímavý a hloupý děj. Řekne někdo už těm českým režisérům, že takhle to v realitě vážně nefunguje? Jako já nevím proč si pořád všichni myslí, že vztahy a balení holek je natolik jednoduchá záležitost, že to zvládne i dvouleté dítě. Fakt to tady takhle působí. Jinak hlavní dvojice byla nesnesitelná, vůbec jsem jim nevěřil jakékoliv pouto a speciálně Matyášovi Řezníčkovi bych navrhnul vrátit se na školu, kde se možná dozví, že dva obličeje (veselý a smutný) pro film fakt nestačí a chce to trochu hlubší emoce než jen ty dvě nejzákladnější. Celkový koncept a zpracování tématu bylo strašné, tohle může skutečně vymyslet jenom Čech. Ale to snad nejhorší na tomhle filmu byly kamerové pohyby při postelových scénách. Jako to co bylo? Neskutečný. 10% ()

wendy221

Brutálně předčilo moje očekávání. Takhle realistický film, kór český jsem dlouho neviděla. Téma polyamorie a otevřených vztahů, v našich končinách považované za tabu a málo diskutované, je tu detailně rozebráno, přitom děj plyne pozvolně a informace se na vás nevalí naráz. Oba hlavní protagonisté hráli neskutečně uvěřitelně a dojem, že k sobě patří ve mně vzbudili na 100 %. Intimní, osobní, ale ne vulgární, jemné, ale přitom vážné... Film mě oslovil mnohem více, než jsem čekala! Prolnuté záběry točené mobilem filmu dodávaly autenticitu a do děje jsem se zcela ponořila. I pro tyto všechny důvody mě šokovalo hodnocení! Takto nízké procentuelní hodnoty mají české filmy, jejichž děj se vyvíjí dle téměř stejných bodů, kde vše dobře dopadne nebo jsou zkrátka klišoidní. Tenhle film by si zasloužil hodnocení minimálně 70 %. Vážně, tleskám! ()

Thane

Zajimavy tema nezajimave zpracovany. Respektive se mi libila ta civilnost obycejnost uplne normalni uveritelny dialogy ale chybi tomu jakykoli prekvapeni a napad. Proste to skonci presne tam kde si od zacatku myslite. Neni to nic bolestivyho a je to film na zhlednuti ale tezko si z nej budu neco pamatovat. Btw sexualni sceny v pohode. Nic explicitne sokujiciho pekne to zapada do zbytku filmu. ()

Priaxxa

Velice zajímavý film a v porovnání s jinými věcmi, které český filmový svět plive mezi lidi, pro mě vyvstává. A to nejen tématem, kterým se zabývá (otevřený vztah), ale i zpracováním. Degradace vztahu, ve kterém se znuděný pár (zejména ta „něžnější” polovina) rozhodne prozkoumat neprobádané vody svého potěšení. Zprvu (trochu) žárlivá partnerka rozežehne rozbušku a roztočí kolotoč, ze kterého se evidentně vystupuje docela blbě. Partnera mi bylo dost líto (a tady bych ráda vyzdvihla Matyáše Řezníčka, protože z jeho tváře je jasně znát, co si o všem vlastně myslí a jak se cítí). Pro mě je to v české kinematografii vítané ověžení a vnímám film jako dobré (psycho)drama. 4* ()

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů