Petr a Hana, partneri v živote aj práci, sa po rokoch otvoria zdieľaniu svojich nevypovedaných erotických fantázií. Čo začíná ako nevinná konverzácia, postupne prechádza do experimentovania s nemonogamným pojatím vzťahu. Okúsenie sexuálnej slobody má však pre každého partnera inú príchuť. Režisér Tomasz Wiński sa vydáva vo svojom celovečernom debute do miest, ktoré sú pre veľa párov tabu. Hranice lásky neskúmajú iba rôzne podoby intimity, ale aj možnosti ich plastického zachytenia na plátne, pretože samotní protagonisti sa mimo iného navzájom natáčajú na mobil. (Filmtopia)

salalala

Hodně sympatický pokus o jiný český film, který sice nefunguje stoprocentně, ale nedá se říct, že by vyzněl do prázdna. Od začátku je vidět, že debutant Tomasz Winski má cit pro komponování jednotlivých scén, dokáže zachytit to podstatné a nemá potřebu se divákům podbízet lacinými vizuálními pozlátky a naopak se snaží, aby vše vypadalo co nejrealističtěji. To platí i o erotických scénách, které jsou velmi přirozené a rozhodně nemají diváka nějak vzrušit a zbytečně rozptylovat, což ale nemění nic na tom, že s postupující stopáží jich je tu přece jen moc. I herci jsou výborní a mezi Hanou Vagnerovou a Matyášem Řezníčkem funguje perfektní chemie a zejména Řezníček je ve svém minimalismu až fantastický. O ostatních se pak nedá moc mluvit, protože ti už mají spíše větší camea, z nichž žádné zásadně nezaujme. Škoda je, že celý příběh je až moc předvídatelný a vesměs povrchní, protože nepronikne do hloubky postav, řeší víceméně to samé a není schopen nějaké katarze, která by byla potřeba. Také samotný závěr mohl být jasnější, k divákovi upřímnější (když už se tvůrci ohánějí upřímností) a nezůstat jen u pochyb o tom, zda jde o představu, nebo realitu. Veškeré výtky ale nic nemění na tom, že Hranice lásky jsou sympatickým pokusem o jinou cestu české kinematografie, kterou je ukrutně potřeba najít. 60 % ()

Gianni_B

Jediná výrazná výtka, kterou bych dokázal najít, spočívá v tom, že konec by mohl být lépe dovyprávěný. Jinak je film výborně natočený, obsahuje naprosto vynikající herecké výkony (možná až na pár výjimek, které se ale týkají spíš vedlejších rolí), jednotlivé situace na sebe přirozeně navazují a všechno je naprosto uvěřitelné. Výborně funguje i zdvojení reality pomocí neustálého nahrávání sdělovaných dojmů – můžeme přemýšlet o tom, nakolik tato skutečnost ovlivňuje odehrávající se události. Zdejší nízké hodnocení si vysvětluju dvěma důvody: 1) diváci nejspíš očekávali lehce něco jiného (k čemuž mohl přispět i trailer); 2) obecné předsudky, které v naší společnosti vůči otevřeným vztahům a polyamorii panují. Za mě je film rozhodně velmi kvalitní a myslím, že některým lidem by některé chyby, kterých se hlavní postavy dopustí, mohly přinést i určité poučení do života.   P.S.: Název Hranice lásky zde mozí lidé používají v singuláru, nicméně i z oficiálního distribučního názvu vyplývá, že by mělo jít o plurál. ()

Brennos

V čem fungovalo mnohem provokativnější Love od Gaspara Noé, to tady zůstává na půlce cesty a příliš nefunguje. KVIFF 2022 ()

kajas

Plakát se snaží šokovat diváka více než celý film. V něm samozřejmě jsou erotické scény, ale rozhodně ne tak explicitní (to by s přístupností od 15 let ani nebylo možné). Ani jeden z hlavních hrdinů není příliš sympatický a pro člověka, který žije v klasickém monogamním vztahu, není jednoduché pochopit jejich motivace. Scénář divákovi také nejde moc naproti, a to zejména v závěrečné třetině, kdy to vypadá, že některé scény byly omylem vystřiženy, takže je narušena logická návaznost vyprávění. Přesto ale dávám palec nahoru za odvahu tvůrců a taky za obsazení herců proti jejich běžným typům (potěší zejména u pánů Hofmanna a Čermáka). P. S. Stále jsem nepochopila, čím je pro filmaře zajímavá slečna Formanová. ()

sofiapetra

Vlastně to bylo dost nepříjemné (ta intimita byla někdy tak blízko, až jsem se ošívala), takže jsem vážně ráda, že jsem to neviděla v kině. Lidé mají různé choutky, to prostě tak je, ale ústřední pár spíš už nevěděl co roupama. Někdo to řeší takto, nebo jiným úletem, většina si však naštěstí pořídí děti a hnedle mají po nudě. A vůbec celkově to bylo studené a neverohodné, nebyli to lidi, ale figurky. S čím jim tam radila Petra Hůlová to fakt netuším. Každopádně radila blbě. ()

Lischai

Velmi civilní, citlivě položený close to home příběh. Nebylo tam pro mě vlastně nic moc překvapivého nebo šokujícího, ale na české poměry je to moc fajn film, který ví, co chce říct, a na nic si nehraje. ()

M.i.k.e

komorní vztahovka, kde se postavy nechovají jako idioti a na české poměry je až nezvykle uvěřitelná. Nakonec tak nejvíc zamrzí fakt, že od určitého momentu nemá čím překvapit a nakonec také nepřekvapí. I tak jde ale o malý solidní film, který neurazí, jakkoliv žádná velká kontroverze se nakonec nekoná...60% ()

William_

3/10. Většina herců ve vedlejších rolích jsou absolutně zbyteční a budí dojem nastrčených loutek. Film měl potenciál, ale zazdil ho v naprosto předvídatelném příběhu  a například takový Cyril Dobrý se dal využít daleko lépe. Ten kluk to v sobě má, viz. Zrádci. Celkově je to takové nemastné, neslané, nedodělané a snaží se šokovat nahotou. To už dneska nestačí...nebo snad ano? ()

Aljak

Odvážny promiskuitný swingers film z českej produkcie. Aj keď mi je to táto téma celkom cudzia a vôbec s týmto štýlom života nesympatizujem, tak film som si pozrel zo zvedavosti. Petra mi bolo celkom ľúto, lebo bolo postupne jasné, že Hana do toho spadla viac ako by sa dalo spočiatku čakať. Ani sa mu nečudujem, že ho to tak vzalo. Keď Hana zavítala do tej "swingers rodiny", tak to tam vyzeralo ako nejaká sekta. Film rozhodne nevšedný, odvážny a originálny, ale nejako som si k tejto téme nedokázal nájsť cestu (našťastie, pochopiteľne). 3* ()

BarryLyndon

Nedokoukali jsme to. Do sebe zahleděná nudná pseudo umělecká hovadina. Baví mne představa, že se měli tvůrci za kombinaci Kubricka s Fellinim 3/10 ()

Cheeter

Jako nápad dobrý. I děj nebyl vymyšlen zle. Jenom to zpracování bylo takové zvláštní. Vagnerová, alespoň podle mě, hrála divně. Až moc uťáple. I když výběr herců nebyl zlý, tak jediný, kdo hrál dobře, byl asi Hofmann, pak možná Křenková. Ostatní byli za svými možnostmi. ()

KajusaK

Na můj vkus nedotažené. Závěr dle očekávání, bylo to kdo z koho, herecký výkon Řezníčka nic moc. Spíše nic. Mohli zvážit jiného herce k Hance. ()

aniabo

Předvidatelné a banální, zároveň zábavné a uvěřitelné. Mě na srdíčku těší, že “kontroverzní” téma konsenzuální nemonogamie lze v dnešním světě senzace zpracovat takhle něžným způsobem. Jen ten název a plakát patří k jinýmu filmu. Hej a je děsnej cringe jak se v každý recenzi používá spojení “manic pixie dream girl” ()

andrii

Když se sbíhají sliny na polibky s jinou, s jiným. Domácí menu lože, co bylo považováno za klasiku, proloží minutkami man jinak, jinde. Švédským stolem, který jak komu pomůže. Ale celá tahle "road-movie" za styky architektů doteků za... cizími dveřmi. V tomhle koření vsuvek, roztažených křídel, úryvků Erósových trylků, důvěrných delikates, bylo mnoho pepře, mnoho soli. Zapomněli, že veškeré vášně v popředí, v prostředí Amadeů aktivit na s.. Všechno, co zapaluje, vzrušuje tělo, není dobré na, když zruší se samo srdce. ()

Ryuuhei

Nakonec o jednu hvězdu ubírám. Ne proto, že by mi film nepřišel kamerou, záběry, či vyjádřením pocitů skrz pouhé pohledy postav zajímavý. Ani ne proto, že by mě nudil - pomalejší drama zde nebylo ke škodě, jednoduchou zápletku dramaticky natáhlo a celkem fungovalo. Jen jsem prakticky věděl, jak to celé dopadne a že případný překvapivý, či jinak moralistický závěr, se konat nebude. Představitelé mi navíc nepřišli charismatičtí a celý dej k divákovi přistupoval chladně, se značným odstupem. Trvalo mi víc než polovinu filmu, než jsem mu aspoň trochu přišel na chuť. V mnohém připomínal zahraniční Palm Swings, jen zde hrál na komornější a obecně lepší notu. Na český film pod rukou polského režiséra nicméně velice kvalitní počin, za nějž bychom měli být spíše vděční. ()

Lachtaan

Filmová analýza nejzvrácenějších tužeb těch, co mají v životě všecko, co si mohou jen přát, aby se díky tomu začali nudit a vymýšlet ptákoviny s předem znatelnými fatálními důsledky. Jsem extrémně rád, že nemusím kydat hnůj na všeobecnou českou tvorbu a skrze takhle citlivá, ač fakt nepříjemná dramata můžu naše filmy sledovat s chutí. Jak podotýkám, s ničím, co se tu vyobrazuje, vůbec nesouhlasím, ale je fajn do toho nahlédnout a uvědomit si, co přesně člověk do života nepotřebuje. [viděno na Netflixu 27.3.2023] ()

Qitek

Není to vlastně tak špatný jak jsem slyšel. Naopak. Dialogy jsou fajn, ale bohužel všechen ten “home video” materiál dělá z jinak sympatických lidí dost nesympatické lidi a všechno se tím pádem hůře vstřebává a vyšumí to dřív, než skončí závěrečné titulky. ()

Johnny.ARN

Veľmi zaujímavo podaná vzťahovka. Prirovnanie k heroínu maximálne trefné a áno, aj keď si myslíš, že to prekonáš, neprekonáš. A ešte k tomu všetkému tam stále jebú. Silné 3 z 5 ()

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů