Keby film Slečna beštia bol klasický horor o vyčíňaní sériového zabijaka, roztomilo naivná študentka Millie (Kathryn Newton) by sa s veľkou pravdepodobnosťou stala jednou z jeho prvých obetí. Monštrum, prezývané Mäsiar (Vince Vaughn), si ju tiež neomylne vyhliadne, lenže namiesto ďalšieho zárezu na pažbe si vinou istého magického rituálu zo stretnutia s Millie odnesie veľmi nepríjemnú životnú komplikáciu. Ak je však slovo “komplikácia” pre situáciu, keď sa ráno prebudí v jej tele, dostačujúce. Millie je na tom ešte horšie, musí sa vysporiadať s tým, že sa z nej cez noc stal tučný päťdesiatnik, po ktorom idú policajti z celej Ameriky. Naviac má len 24 hodín na to, aby vrátila veci do normálu, inak v tom chlapovi zostane uväznená naveky. Zatiaľ čo Millie sa v tele Mäsiara trápi a premýšľa, ako z neho von, Mäsiar v Millie si to naplno užíva. Získal krytie, o akom sa mu ani nesnívalo, a navyše k tomu školu plnú nič netušiacich študentov a študentiek, ktorými si môže prakticky bez práce vylepšovať skóre. Pretože koho by napadlo, že sa v naivke, ktorá bola doteraz považovaná za šikanovanú úbožiačku, skrývajú neukojiteľné vražedné sklony? (CinemArt SK)

borec999

Úvodná scéna bola výborná a ukázala, že Vince Vaughn a Chris Landon by danú látku bez problémov mohli poňať aj na vážno ako temný a drsný slasher. Nakoniec však Landon šiel skôr cestou hororovej komédie (výmena tiel zabijaka a nesmelej študentky), ktorá nedopadla najhoršie ale ani ma úplne nepoložila na kolená. Obrovskú pochvalu si zaslúži Vince Vaughn, ktorý exceluje v oboch polohách( ako vrah aj ako nesmelá študentka) a v druhej polohe ma dokázal veľakrát spoľahlivo rozosmiať. Horšie to je s Kathryn Newton, ktorá mi v role nekompromisného zabijaka prišla ako úplne nepresvedčivá. Pár vrážd ušlo, vtipy a gagy vcelku fungovali(okrem Vaughna zaujali aj kamaráti K. Newton, ktorí vcelku vtipne reagovali a komentovali známe hororové klišé)a na Slečne Beštii bolo vidieť aj množstvo nápadov. Vo výsledku je to ale ďalší typický film Christophera Landona, ktorému niečo do dokonalosti chýbalo... Jemný nadpriemer a uchádzajúca zábava pre teengaerov niekde medzi 3 a 4*. 65% ()

Han22

Hned na začátku během po retro titulcích vykuchá vrahoun Řezník 4 teenagery krvavým a zajímavým způsobem a poté si vyhlédne mladou šikanovanou holčinu. Dohoní ji na stadionu, kde ale použije magickou dýku díky které se jejich těla prohodí. Zabiják se tak sžívá se slabým dívčím tělem a dostává občas na prdel, zatímco obyčejnou dívku čeká v těle vraha nejen pronásledování, ale i mužské problémy :) Pefektní nápad a recept na zábavný film. Landon potřetí dokazuje oživit slasherový horor nějakým zajímavým námětem a vyžívá v komických situacích, které vzniknou, aniž by uhnul od klišé/pravidel slasheru. Nechybí tak brutální mordy, dramatické finále i "nečekané" oživnutí padoucha. Není to sice taková palba jako Všechno nejhorší, ale já se po delší době u hororu zas výborně bavil a navíc to táhne geniální Vince Vaughn, chlap jak hora hrající skvěle teenagerku aniž by to bylo trapné či stupidní. A na Kathryn Newton se taky příjemně dívá. Slušné 4*. ()

iXtr3m3

Pekné, krvavé, štýlové, funny, originálne, čo viac si priať? Noo, ešte možno trošku viac originality a drsnosti, ako to režisér ukázal už pri sérii Happy Death Day. Kasting bol fajn, Vince Vaughn bol peckový, nedávno som s ním dopozeral druhú sériu True Detective a ten človek vie hrať drámy, trilery, komédie, čokoľvek, multitalent. Silnejšie tri hviezdy, možno po opätovnom zhliadnutí aj zdvihnem na slabšie štyri. Dlho som to odkladal, v podstate 3,5 roka, takže v čase vydania by som to bol možno zhodnotil okamžite aj vyššie. ()

Adramelech

Oddechový film určený spíše nenáročným divákům, zváště z řad mladé generace. Kdybych psal scénář já, zamontoval bych tam pár citátů z Jamese Joyce nebo nějakou myšlenku z díla Ludwiga Wittgensteina, abych trochu intelektualizoval dialogy. Ale budiž, filmaři nasadili laťku trochu níže a já to akceptuji. I tak jsem se celkem bavil. Občas tam byly vtipné hlášky, nejlepší snad tato: „Hele, tohle je vagína, ne nonstop drugstore.“ ()

santiamén

5.5/10 Natěšeně jsem doufala v hroznou blbost a dostala jsem hroznou blbost, u které jsem se zasmála. Nejsem divák bůhvíjak zběhlý v teen slasher subžánru, takže možná křivdím nějakému vykradenému pradědečkovi téhle komediální vyvražďovačky, ale u mě film splnil přesně to, co jsem očekávala. Nahoru to táhne hlavně Vince Vaughn jako dvoumetrová vyděšená puberťačka - takovým záběrům nelze odolat. Násilné skony jedou v předepsaném mustru (obešla bych se bez šablonovitých šikanátorů v podobě fotbalistů a roztleskávaček), ale jsou v duchu jednadvacátého století pěkně barvitě nechutné. Škála pro posery: úplně v pohodě, víc komedie než horor. ()

Zombi

Dobrý nápad a za mě i doprá realizace, film je místy vtipný, ale umí i slušnou hororovou atmosféru a šťavnaté gore. Docela se mi líbilo i Všechno nejhorší a jsem rád že režisér pokračuje v netradičních variacích na klasické horory. Vaughn je super, hlavně když běhá jako holka :-) Za mě spokojenost a příjemná jednohubka. ()

E´Tonno

Kričí z toho "som kopírka a mix rôznych filmov" na 100 honov ďaleko. Jedine, tých pár prítomných vrážd a hlavní predstavitelia, ktorí hrali dosť dobre, to tak-tak vyťahujú aspoň na priemer. Tunajším hodnotením som prekvapený - neoriginálny, na kolene zlepený teen slasher pošlime do nadpriemeru.. a keď už náhodou vznikne v týchto vodách nejaký ten neopozeraný krvavý budíček, tak ten utopme v odpadoch. ()

H4ku11

Z tohto námetu sa dalo pekne vyťažiť a vyrobiť kombináciu veľmi vtipných situácii s vymenenými telami, nasledovanými množstvom krvavých scén. Ono to tam vlastne bolo a pritom nebolo. Škoda. ()

Flopik

Celkovo dobré, ale som trošku sklamaný. Čakal som totiž väčšiu komédiu. Výmena je dobrá a obaja hlavní predstavitelia sa zhostili svojej role skvelo. Potešila hlavne celkom vysoká miera brutality, na komediálny horor vraždy pekne drsné. Občas som sa zasmial ale mohlo to byť o 10 minút kratšie. Scénu v aute ako sa Vince bozkáva s pubertiakom muselo byť pekne trápne natočiť. Ako celok za 3*. ()

majec4

Napad celkom fajn, aj ked to nie je uplne originalne. Cakal som ze sa z tejto temy vytiahne trochu viac zabavy. Vaughn bol ale zabavny, fakt ma pobavil. Inak taka priemerna komedia. Vysumi to rychlo. ()

MIMI.kry

Ze začátku slabé, myslela jsem dokonce, že to nedokoukám. Nakonec jsem vydržela a kupodivu jsem se vlastně nakonec i celkem bavila, takže uděluju plus mínus 30%. Taková neškodná blbinka, kterou je třeba brát shovívavě. Jeden z mála hororů, kde humor nevadí, ještě film zábavně doplňuje a oba žánry působí soudržně. Od začátku je totiž jasné, že se film bere s velkou nadsázkou a je to všechno v lehkém duchu. Svojí úlohu tu sehrává i studentské prostředí, ke kterému ten nadhled patří. Karty jsou rozdané od začátku zcela jasně, i samotné vraždy jsou od úvodních titulků směšně bizarní. Výměna těl je žertovná a dodává této hororové pohádce ze střední školy švih. S vychvalováním vtípků to ale nechci přehánět, některé vyšly OK, jiné naopak vůbec. ()

TheSpearCZ

Chris Landon si po dvou dílech Happy Death Day střihnul film s podobným námětem, kde nám opět hraje pěkná blondýnka v hlavní roli, ale tentokrát dostáváme ještě přídavek v podobě Vince Vaughna, který je tím nejlepším, co tenhle film nabízí. Řekl bych, že ta celková story (výměna těl) už je docela ohranou věcí, ale tady mi to překvapivě vůbec nevadilo a když k tomu přidám několik nečekaných brutálních scén (pila a konec), tak musím říct, že to rozhodně přečkalo moje nevelká očekávání. I když těch posledních pět minut bylo už moc. Čisté 3* ()

warrenur odpad!

Somarina pre nenarocne a hlavne mladsie publikum. Mne vsak tie "premudrele filozoficke kydy", ktore nastrocni pustali z ust, znasilnovali svojou "uveritelnostou" moje usi. Nehovoriac o tom, ze "herectvo" 24-rocnej Newton bolo cajickove. A vlastne nie len jej. Vzorova kamaratska trojka - akoze zakriknute kacatko, premudrela devenka a afektovany uziapany homosexual so stavnatym slovnikom. Naduziva sa to az tak vela, ze si myslim, ze decka zacnu z nudy, ci inspiracie tvorit podobne skupinky. :) Nehovoriac o typickych bully "svorkach" a "kapitanoch fotbalovych muzstiev". Otrasny scenar. Ale s rychloposuvom sa toto slapnutie do 'h...a' da zvladnut. :) Vyhnite sa tomuto oblukom. ()

Bozvav

Já fakt nevím, možná jsem na to nebyla správně naložená, možná jsem už na dementní blbky moc stará, ale mě to nechytlo. nevadil mi námět, ale provedení prostě nic moc. Hlavní hrdinka nesympatická bučna, spousta blbých keců. Prostě nic moc. ()

Aurus

7/10. Abych řekl pravdu tak jde o fajn hororovou komedii kterou si člověk užije. Co se týče killů tak ty byly hodně dobré a jeden z nich byl hodně brutální. Příběh je dobrý, postavy jsou docela sympatické, hudba je dobrá, atmosféru tento film má docela dobrou, napětí je zde docela málo, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. Doporučuji. ()

molcan2

Dobrý film so správnou spoločnosťou. Film však nemal žiadny príbeh. Rovnaké napätie počas celej stopáže, predvídateľné. Má toľko potenciálu byť kultovou klasikou, bohužiaľ to nedokázali identifikovať. Skvelý večer na rande! ()

Rathalos

Bavil som sa vyborne,reziser Christopher Landon zmiesal zopar filmovych zanrov a vysledkom je zabavna zalezitost,ktora nenudi,Vince Vaughn ako vrah pre mna prekvapive,no tato rola mu sadla a Kathryn Newton je nie len sympaticka,ale dokaze hadzat fakt extremne sexi pohlady a to jej nenavistne ksichtenie sa mi lubilo...:-) ()

BOURQUE

Film „Freaky“ v mojich očiach by fungoval lepšie vtedy, keby nevznikol v žánru horor. Z hľadiska hororu samotný scenár by banálnejší už ani nemohol byť. Nie som ten typ diváka, ktorý má rád miešanie hororu a komédie na takejto úrovni. Na druhej strane však musím uznať, že Kathryn Newton a Vince Vaughn vo svojich roliach (jak pozitívny tak aj negatívny charaktery) boli prijateľní. (Poznámka: Aj tak si myslím, že v prípade Vince Vaughna po niekoľkých lepších a zaujímavejších filmoch je to krok dozadu). Osobné hodnotenie: 64% (**) ()

helloween93

Režisér Christopher Landon už si zkusil FF horror (Paranormal Activity: Prokletí), zombie komedii (Skautův průvedce zombie apokalypsou), loopovací horor včetně sequelu (Happy Death Day 1-2) a tentokrát divákovi servíruje hororový slasher založený na bodyswapu. Hlavní hrdinka je většinu filmu v kůži vraha Vince Vaughna a je to docela sranda. Vrah v těle mladé studentky je ale ještě větší švanda a vražd je dost. Nejvtipnější z nich byla vražda toho učitele pracovních činností. :D Byl jsem s filmem spokojen, ale podobně jako u Happy Death Day mám pocit, že z daného námětu šlo vytěžit víc zajímavějších scén a vtipů. 3* ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Slečna bestie skromně vede v amerických kinech

Slečna bestie skromně vede v amerických kinech

23.11.2020

Hororová komedie Slečna bestie od studií Universal a Blumhouse s Vincem Vaughnem a Kathryn Newton v hlavních rolích sériového vraha a naivní středoškolačky, kteří si díky magickému rituálu prohodí… (viac)

Poslední letošní snímky byly odloženy

Poslední letošní snímky byly odloženy

06.11.2020

Tak už je to víceméně oficiální. Ve zbývajících měsících letošního roku se nových filmů v kinech – tedy v případě, že by se vůbec nějaká otevřela – nedočkáme. Studio 20th Century Studios vlastněné… (viac)