Slečna beštia

• Česko Slečna bestie (viac)

Keby film Slečna beštia bol klasický horor o vyčíňaní sériového zabijaka, roztomilo naivná študentka Millie (Kathryn Newton) by sa s veľkou pravdepodobnosťou stala jednou z jeho prvých obetí. Monštrum, prezývané Mäsiar (Vince Vaughn), si ju tiež neomylne vyhliadne, lenže namiesto ďalšieho zárezu na pažbe si vinou istého magického rituálu zo stretnutia s Millie odnesie veľmi nepríjemnú životnú komplikáciu. Ak je však slovo “komplikácia” pre situáciu, keď sa ráno prebudí v jej tele, dostačujúce. Millie je na tom ešte horšie, musí sa vysporiadať s tým, že sa z nej cez noc stal tučný päťdesiatnik, po ktorom idú policajti z celej Ameriky. Naviac má len 24 hodín na to, aby vrátila veci do normálu, inak v tom chlapovi zostane uväznená naveky. Zatiaľ čo Millie sa v tele Mäsiara trápi a premýšľa, ako z neho von, Mäsiar v Millie si to naplno užíva. Získal krytie, o akom sa mu ani nesnívalo, a navyše k tomu školu plnú nič netušiacich študentov a študentiek, ktorými si môže prakticky bez práce vylepšovať skóre. Pretože koho by napadlo, že sa v naivke, ktorá bola doteraz považovaná za šikanovanú úbožiačku, skrývajú neukojiteľné vražedné sklony? (CinemArt SK)

Fr

„POBÍHÁ TADY PSYCHOPAT…“ /// Překvapí zabiják, co má styl, takže Vince Vaughn v další perfektní roli! Jinak je to takový debilní… jo takhle – vono jde o výměnu… (nečtu nevím…). Tak to jó! V tom případě cajk. Prostě píčovina pro pobavení osvěžená trochou gore. Ale na to, že je to píčovina, je to zbytečně dlouhý. A moc teda nevyužili ten potenciál. Hodně debilního chování… a málo ftipu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stará vypadá jako chlap. A říká, že je moje stará. 2.) Neznám nevýhodu koulí. 3.) Thx za titule „titulkomat“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ * ()

verbal odpad!

Snad to nejhorší, čím se může už tak hnusná a nesympatická pičinka doprasit k totální odpornosti, je frizúra „Sandra Farzekašová na lovu gádžů aneb Cigánska Barbína“. To znamená odkysličníkovat si hlavu na barvu pochcané slámy, a přitom zachovat černočerné, huňaté brežněvovské obočí. Inu, v dobrém hororu by to ohyzdná neherečka možná i zužitkovala, nikoliv však v přiblblé, povrchní, šablonovité, po sté omleté a ve zvratcích rozpustné demenci pro Instakokoty, kterou ze žumpy nevytáhl ani jako vždy skvělý Vónovic Vincek a jeho dokonalé buzerantské pobíhání. ()

J*A*S*M

Christopher Landon se už několika filmy evidentně profiluje jako expert na tyhlety odlehčené teenagerské komedie s hororovými náměty. A mně to víceméně dost baví. Vždycky se sice najde pár výtek (tady třeba rozhovor v převlékací kabině obchoďáku, ten tu je jak pěst na oko), ale v rámci mainstreamové spotřební žánrové tvorby beru mnohem radši tohle, než támhle kolegou zmíněného The Babysittera od McG. Vyhrává to u mne asi díky sympatičnosti postav (nejenom hlavní hrdinka v obou tělech, ale i ti její přicmrndávači jsou na poměry teenage slasherů fakt v pohodě) a typu humoru, který je sice velmi jednoduchý, ale ne laciný a podbízivý. Opening-scene vyloženě skvělá. 7/10 ()

Enšpígl

Docela zábavný a nápaditý horůrek. Největší překvapení mě nachystal Vince Vaughn měl jsem ho spíše za neherce, který umí idioty, ale tady jsem mu jeho postavu až postavy docela žral. ()

MrHlad

Christopher Landon už potřetí dokazuje, že má skvělé nápady, ale jako realizátor z nich nedovede vymáčknout skvělé filmy. Přitom snad poprvé zvládá funkční hororovou atmosféru i solidní gore a navíc má k dispozici dva velmi slušné herce. A bohužel se jako vždycky strašně drží zkrátka. Je to škoda, ty jeho nápady by si zasloužily nápaditější zpracování. Ale to si říkám už od prvního Happy Death Day... ()

Algernons

Skvělá premisa prohození těl teenky se sériovým vrahem, stylový otvírák a ani parádní výkony Vaughna a Newton nestačí pro skvělý biják. Neberte mě špatně, Freaky je fajn zábavná hororově komediální jednohubka, která si už jen pro svůj koncept zaslouží pozornost. Avšak Landon nedokáže tuto premisu využít tak, jak by si zasloužila. Ve srovnání s něčím jako Šílená noc od Wirkoly, kde se nápady nešetří a každá scéna je bohatá šponováním premisy, působí tento kousek jako chudší sestřička, která má sice dobrý nápad, ale zas tak urputně se nepřemýšlelo jak to využít. Čili i těch 102 minut působí jako lehký přestel, vzhledem k tomu jak málo toho snímek nabízí. Škoda. Ale pořád je to velmi fajn. ()

EvilPhoEniX

Christopher Landon po časové smyčce z Happy Death day zkouší něco jiného a opět je to velmi hravé, zábavné, poměrně originální a tentokrát měl koule i na gore, za což chválím. Nápad, kde si sériový vrah nevědomky vymění tělo s teenkou ze střední je hodně fajn a Vince Vaughn je asi největším tahounem celého filmu. Je vtipný a hraje opravdu výborně ( this body sucks!) Líbila se mi úvodní desetiminutovka, která dá zavzpomínat na klasiky jako Pátek 13 či Vřískot a potom samozřejmě cirkulárka, což je nejodvážnější gore scéna z celého filmu. Kdo rád komediální slashery, které jsou hravé a zábavné, tak bude spokojen a já ikdyž jsem čekal větší porci gagů i gore, v tomhle Babysitter třeba vyhrává, tak i tak lepší slasher letos nevyšel. Příběh****, Akce***, Humor***, Násilí***, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí****. 7.5/10. ()

tron

No, nebolo to príliš dobré a scenár bol hrozné klišé (okrem ústrednej zámeny, ale vlastne aj tá je hrozne neoriginálna). Ale zas videl som už toľko fakt zlých a nevydarených filmov, že by bolo nefér, aby som tomuto dal menej ako 3*. Najväčším (nielen doslova - 196 cm) plusom snímky je Vince Vaughn. Jeho prácu sledujem už viac ako dve desaťročia a stále je pre mňa slušnou neznámou: len čo podá v niečom skvelý výkon, spravidla to behom roka „dobehne“ nejakou príšernou otrasnosťou, kvôli ktorej nad ním zlomím palicu... aby som ju o rok znova lepil leukoplastom, lebo opäť hral v niečom, čo bolo dobré. V Slečne beštii určite patrí k tomu najlepšiemu a komediálna rovina mu (tentokrát, hral aj v mnohých komédiách, v ktorých bol hrozný) sadla. Nastavované finále v dome ma iritovalo. Christopher Landon ozaj nie je môj obľúbený (pseudo?)hororový režisér. ()

Slasher

Zlákal mě sem Vince jako sweet šestnáctka, prvních pár vražd OK, zbývá bohužel po všech stránkách slabší, unylá a nezábavná "gender-bending" horor komedie, co šla tak tak vydržet... ()

EdaS

70% Nápad lepší než jeho provedení, což je u Landona bohužel pravidlem, ale i tak se na to dívá dobře. Pokud máte rádi hrátky s žánry. A Vaughn je roztomilej. ()

Marceloo

Po vražde štyroch tínedžerov je mestečko Blissfield v pozore. Vrahom je údajne muž prezývaný Blissfield Butcher (Vince Vaughn), ktorého uprostred noci stretáva aj Millie (Kathryn Newton). Tá stretnutie s ním prežije, ale nezostáva bez následkov. Prebudí sa totiž v tele útočníka a je jasné, že pri ich strete sa niečo pokazilo. Millie má len krátky čas na to, aby zistila, čo sa vlastne stalo a aby sa jej život vrátil do normálu. - Ďalší horor plný zábavy od pána Christophera Landona, ktorý som si poriadne užil. Viacero vecí v tomto filme miestami až velmi nápadne pripomína Detention, čo mi ale vôbec neprekáža, keďže ide o jeden z mojich najoblúbenejších teenage hororov. Dej velmi neprekvapí, pretože sa nesie v dosť predvídatelnej rovine, ale je vykompenzovaný krvavými vraždami, ktorých tu je neúrekom. V neposlednom rade som šťastný, že tu najviac vyniká Vince Vaughn, keďže sa ho začiatkom tohto roka snažili libtardi z Twitteru 'zrušiť'. Kino určite odporúčam, keďže R-kových hororov už v nich vela nebýva. + herečka z Paranormal Activity 4 + herec z The Exorcist a Carnage Park + herečka z Swamp Thing ()

choze

Landon si zas jede to svoje - vezme zajímavou a zábavnou komediální haluz-zápletku, naroubuje ji na vyvražďovačku, do hlavní role obsadí fajn herečku (tentokrát přidal Vaughna) a celé to zabije průměrným zpracováním. Scénář i humor jsou tu totálně prvoplánové a jak jsem se těšil na Vaughna hrajícího puberťačku, tak jsem přitom nakonec nejvíc trpěl a naopak mě bavilo sledovat Newton, jak hraje Vaughna. Hvězdičku za ni a druhou za ne úplně nudné vraždy. Pro mě film sotva na jedno zkouknutí - Landon fakt žádným velkým osvěžením žánru není. Jestli chcete vidět kvalitní hororovou komedii z roku 2020, dejte si Bloody Hell. ()

Gilmour93

Originality jsem tam na téma body swap moc nenašel, spíš jen scénáristickou bezradnost u zpovědnice ve zkušební kabince a trapnost u nastavovaného konce. Kdo ví, kde by to bylo bez Vince Vaughna, který obě polohy dává s přehledem (obzvláště tu, kde může ječet) a nechci si ani představit, jak by to vypadalo, kdyby byl na jeho místě třeba Rob Schneider. Oh, wait.. P.S.: Co se týká hororů pro mládež z posledních let, začínám být doslova alergický na slovo „literally“.. ()

Eliott

Tak tohle jsem si užil mnohem víc než jsem čekal. Skvělý film na motivy body switch a serial killer. Váhal jsem sice mezi 4 a 5 hvězdami, ale přihlédl jsem k množství humorných scén ve filmu. Velice příjemná a vtipná podívaná. Myslím, že v tom není nutné hledat nějaké feministické a genderové blbosti. Jako se tu několik uživatelů rozčiluje. ()

3DD!3

Zábavný slasher se zajímavou premisou. Prohození malé uťáplé blondýnky s dvoumetrovým sériovým vrahem funguje především díky Vaughaově schopnosti zahrát jak málomluvného psychopata tak ukecanou středoškolačku. Newtonová až příliš brzy vymění mrtvolnou chůzi za sebevědomé kráčení... Christopher Landon naštěstí neváhá zesměšňovat žánrová klišé a utahovat si i sám ze sebe. Šťavnaté gore a skvělá hororová atmosféra (parádní úvod) je trochu v protiváze odflaknutému scénáři. Možností k prozkoumání se nabízelo mnohem víc. Přesto solidní nadprůměr. ()

Spiker01

Přiznám se, že úvod pro mě byl velký cringe a moc jsem nepobral, že tvůrcům přijde vtipné vykrádat Pátek třináctého na čtvrtek dvanáctého. Pak si ale Vince Vaughn sundal masku a já pochopil, proč se s filmem nesla aura onoho poměrně neotřelého a inovativního slasheru (krve je více než dost). Celkem mě mrzí to výsledné hodnocení po tom, co se film na VoD ke všem dostal a patrně se mnoho lidí odhodlalo jenom k tomu začátku a pak to vyplo, jinak si to moc neumím představit. Krásnej kousek za 75%. ()

Nevka

Popravdě jsem docela překvapený, jak nízké hodnocení Freaky má, protože jako teen slasher funguje perfektně. Asi ještě dokážu pochopit, pokud se někomu nepozdává Kathryn Newton v hlavní roli, ale jinak je to moc fajn řezničinka, kde se postavy na poměry žánru nechovají příliš stupidně, a gore šlape tak, jak by asi mělo. Ve srovnání třeba s druhým Happy Death Day je bestie minimálně o level výše. Navíc si docela umím představit, že v tomto případě by mohla fungovat i případná dvojka. S jinými herci a jiným prostředím. P.S.: Vince Vaughn si to evidentně dost užívá. ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Slečna bestie skromně vede v amerických kinech

Slečna bestie skromně vede v amerických kinech

23.11.2020

Hororová komedie Slečna bestie od studií Universal a Blumhouse s Vincem Vaughnem a Kathryn Newton v hlavních rolích sériového vraha a naivní středoškolačky, kteří si díky magickému rituálu prohodí… (viac)

Poslední letošní snímky byly odloženy

Poslední letošní snímky byly odloženy

06.11.2020

Tak už je to víceméně oficiální. Ve zbývajících měsících letošního roku se nových filmů v kinech – tedy v případě, že by se vůbec nějaká otevřela – nedočkáme. Studio 20th Century Studios vlastněné… (viac)