Na střední škole v Grizzly Lake řádí sériový vrah, zabíjející studenty. Riley ale i tak více zajímá mladík jménem Clapton, kterého miluje už celé roky, ale přebrala jí ho kamarádka... Riley je studentkou na střední škole v Grizzly Lake, ale rozhodně nepatří mezi populární žáky. I přesto se kamarádí s mladíkem jménem Clapton Davis, který je považovaný za nejvíc cool týpka na škole. Clapton randí s Ione, která byla kdysi kamarádkou Riley, ale pak si začala s Claptonem a jejich přátelství se rozpadlo. S trojicí kamarádí ještě Sander, který se pokouší sbalit Riley, ale ta mu úspěšně odolává. Jednoho rána byla jedna ze studentek střední školy velmi surově zabita u sebe doma, což studenty značně vyděsilo. Vrah napadl i Riley, když se pokoušela oběsit ve škole, ale nikdo jí to nevěří. Vrah ji nejprve zkouší zabít ve škole a pak i u ní doma. Policie se však na to netváří ani podruhé. Tentokrát je tam ale Clapton, který Riley vyslechne. Clapton má sice pro Riley slabost, přesto chodí s Ione. Vrah znovu udeří až na večírku u Sandera, kde zabije bývalého přítele Ione, který se chtěl o Ione poprat s Claptonem. Ředitel Verge na tyto události reaguje tím, že podezřelé studenty nechá po škole. Jeden z nich je vrah. Po škole zůstalo několik žáků, ale byl tam i jeden, kterého nikdo neznal. Jmenuje se Elliot a je po škole už 19 let v kuse. Ve filmu ve zkratce vidíme celé ty roky zpět a hlavně to, že s ním první den byla po škole i Ione. V tu chvíli se dozvíme o příběhu Ione a její matky, které si vyměnily těla, a Ione se se svojí duší vrátila do matčina těla v roce 1992. Její matka se zase zmocnila jejího těla v současnosti a právě ona začala chodit s Claptonem. Ione si s matkou vyměnila tělo, aby vyhrála v taneční soutěži. Ione je v minulosti úplně nadšená. Jen se do ní zamiloval mladý ředitel Verge, ale Ione ho nechce, takže se pokusí všechny zabít bombou, ale to se mu nepovede, jen si zjizví obličej. Když jsme se dozvěděli příběh Ione, vracíme se do současnosti, kde musí skupina studentů zjistit, kdo je vrah. Zatímco se dohadují u filmu, podle kterého vrah zabíjí, jeden z nich je zabit. A zatímco všichni vyšilují, Elliot dokončí své výpočty o konci světa a zjistí, že má nastat za 10 minut. Protože ví, co konec světa způsobí, pošle Toshiba, který zůstal také po škole, Riley do minulosti, aby všechny zachránila... (TV Prima)

EvilPhoEniX

Luxus!! Něco tak Stylového, Moderního a Současného, jsem Vážně Nečekal!! Jako Horor to funguje dokopy Takřka 15 Minut, ale Komedie to je vážně skvělá až Geniální!! Dlouho jsem se tak skvěle Nebavil!! Film si utahuje z nejrůznějších Filmů, ze všeho si dělá vlastně Prču ! A vypadá to neuvěřitelně Chytře !! Vrah je taky Úžasně Great Looking, gore Super, ikdyž ho bylo Minimum! Dale Úžasná kamera, Vizuál, Naprostá Pecka!! Hlavní hrdinka až příliš ňuňaváá !! Dovolím si tady napsat něco, co mně ve filmu zaujalo, Pobavilo! Verge, Mohu jít s tebou na Ples Prosím?? A vezmeš si stejný účes jako Sharon Stone v Totall Recallu? Ok! Budeme se líbat? Ok! Tak Jdem!!! BtW, taky si myslíte, že Barrack Obama, někoho zabil na Střední?? ()

JohnnyD

"The 90s are new 80s!" Totálna šleha! Nechápem tomu, neviem, čo som to práve videl, no celý čas som na to pozeral s vyvalenými očami a rehotal sa ako kôň. Totálny post-meta-meta-brainfuck plný nepredvídateľných zvratov a šialeného popkultúrneho humoru vedeného do absurdna. Oproti tomu aj Community vyzerá ako krotký klasický seriál. ()

O.Peta

Tenhle film vyloženě testuje divákovu toleranci. Směs všeho možného na co si vzpomenete. Přes mé na první pohled záporné hodnocení v podstatě nemám moc slov na vyjádření pocitů. Detention se totiž snaží být co nejstupidnější, takže jde spíš o to, kdo mu to nakolik sežere. Spousta scén a odkazů pobavila, ale jinak nejde o typ zábavy, který bych vydržel 90 minut. Kdyby to bylo spíš podobnou formou třeba jako tento kraťas, určitě bych film ocenil víc, takto 50% ()

vanadium

"Té holce to tak trvá než vypadne z baráku.":D :D :D Tuhle scénu jsem si pustil snad desetkrát, takový záchvat smíchu jsem opravdu dlouho neměl:))) Dalším věcem jsem se ale už moc nesmál, z části kvůli rychlému sledu celého filmu (takže jsem to ani nestihl pochytit), z větší části kvůli svému kulturnímu barbarství (takže jsem ty humorně míněné dialogy nebo scény nepochopil). Detention je totální zhulenecká ptákovina, bylo tam megahustě narážek na jiné filmy, kulturu a společenské dění. Mě to moc neoslovilo, ale tvůrci se při tvorbě tohoto filmu očividně dobře bavili:) ()

Kudly4

Vidět to v té době, tak asi oukey, ale dneska jsem si při sledování téhle přeplácanosti, připadal už pěkně starej. Natočeno je to fajn, nechybí skvělá hudba, celkem v pohodě herci a dojde i na několik slušných Gore scén. Zasmál jsem se ale asi jen jednou (móda Ed Hardy a Von Dutch) a chvílemi jsem u toho dost zaspával. Slasher úlet pro puberťáky. Slabší tři. (CZ dabing) ()

• Postavu televizního reportéra Brandona Czeczouceau hraje jeden z v té době nejznámějších a nejvýdělečnějších pokerových hráčů světa Daniel Negreanu. Není to jeho první cameo, objevil se již ve snímcích X-Men Origins: Wolverine (2009) a Lucky You (2007). Negreanu je syn rumunských emigrantů, což nejspíš vysvětluje příjmení postavy reportéra. (Viko)