Keby film Slečna beštia bol klasický horor o vyčíňaní sériového zabijaka, roztomilo naivná študentka Millie (Kathryn Newton) by sa s veľkou pravdepodobnosťou stala jednou z jeho prvých obetí. Monštrum, prezývané Mäsiar (Vince Vaughn), si ju tiež neomylne vyhliadne, lenže namiesto ďalšieho zárezu na pažbe si vinou istého magického rituálu zo stretnutia s Millie odnesie veľmi nepríjemnú životnú komplikáciu. Ak je však slovo “komplikácia” pre situáciu, keď sa ráno prebudí v jej tele, dostačujúce. Millie je na tom ešte horšie, musí sa vysporiadať s tým, že sa z nej cez noc stal tučný päťdesiatnik, po ktorom idú policajti z celej Ameriky. Naviac má len 24 hodín na to, aby vrátila veci do normálu, inak v tom chlapovi zostane uväznená naveky. Zatiaľ čo Millie sa v tele Mäsiara trápi a premýšľa, ako z neho von, Mäsiar v Millie si to naplno užíva. Získal krytie, o akom sa mu ani nesnívalo, a navyše k tomu školu plnú nič netušiacich študentov a študentiek, ktorými si môže prakticky bez práce vylepšovať skóre. Pretože koho by napadlo, že sa v naivke, ktorá bola doteraz považovaná za šikanovanú úbožiačku, skrývajú neukojiteľné vražedné sklony? (CinemArt SK)

majo0007

Najlepšia pupušácka rola roku a Vince si ju očividne užíval. Excelentné eR-kové mordy (tenisová raketa, cirkulárka) sú čerešničkou na torte. Pobavilo, ale svoje hluché miesta (napr. kabínka supermarketu) to má. ()

StanislachKo

Toto tu bolo už toľko krát, už by aj stačilo hádam.. Komu vôbec príde v 21.storočí vtipné, ze chlap v strednom veku močí ako prevtelená tínedžerka? Panebože! ()

David.Darco

To hranie sa s konvenciami a odkazmi na pravidlá slasheru a pár popkultúrnych odkazov potešili. Čakal som však toho o čosi viac, rovnako tak ako som čakal, že sa budem omnoho viac smiať, usmievať, uškŕňať. Nestalo sa. Po všetkých stránkach veľmi priemerný film, slasher, horror comedy. ()

Johnny.ARN

Keby mala Amber "serem do postele" Heart dcéru, nevyzerala by inak. Ked som si čítal, že Vinco je vrah, bol som v šoku, ale potom som zistil. Ono je to komédia, takže to dáva zmysel. Len za tie vraždy a čajku 2 z 5 ()

oveckaoa

Začátek je dobrý 4 teenageři si vykládají o jakémsi vrahovi on tam přijde a zavraždí pak se to přesune na střední školu kde zaútočí na jednu studentu píchne ji rituální dýkou a díky tomu, že ji nezabije si vymění těla. Tak, že on je v těle té studentky a je slabý jak sračka zatímco ona je v jeho těle je silná a navíc po ní všichni jdou. Vraždy jsou dobré gore tam jde vtipné scény se taky občas najdou tak, že spokojenost. Pokud budou v lednu otevřené kina a bude tam vsup bez roušky klidně bych na to i šel. 80 procent Mínusy za scénu kdy se chlap cucá s chlapem a tu scénu v převlékací kabině P.s. zajímavost film je ve stejném vesmíru jako Všechno Nejhorší a Všechno Nejhorší 2 bylo to už i potvrzeno. ()

elanius

(53/2021) / Jak sa hovorí, Vince to zabil a dodal filmu, ehm, gule. Inak priemerný vyvražďovák v teen prostredí s obstojnými mordami. V dobe hororových suchôt stráviteľný kúsok. (6/10) ()

Phietros

Řezník, který vraždí jednu oběť za druhou narazí večer na studentku Millie, kterou pronásleduje a při pokusu jí zabít magickou dýkou, kterou si odnesl s vyvraždění jedné rodiny se stane něco nečekaného. Bodnutí ublíží i jemu a co hůř, ráno se každý probudí na jiném místě a v těle toho druhého! Tím tu končí klasický horor a začíná spíše thriller se špetkou komedie. Millie poznává mužské tělo, nemůže na veřejnost a tak se snaží přiblížit a přesvědčit své přátelé, že ona je v těle vraha. Řezník naopak využívá jejího těla a toho že je mezi studenty, ohákne se a vyráží na lov s novou vizáží. Po zjištění že si musí do 24 hodin vyměnit těla zpět, jinak zůstanou takto na vždy, začíná boj s časem i s policií! Vaugh zahrál ženskou duši ve svém těle suprově a z Newton se stala rázem zajímavá samička, jak málo stačilo že? Rozhodně lepší průměr a jen o chlup od lepšího hodnocení. 65% ()

hroubek

Tenhle film jsem zaregistroval po hodně divokých trailerech. A jsem rád, že trailery nelhaly a dostal jsem ve výsledku to co jsem dostat měl. Režisér Christopher Landon má zajímavé nápady a rád v nich míchá žánry a nebo si upravuje pravidla podle sebe. Jeho filmy jsou vtipnější, chytřejší a taky si nebojí dělat si srandu z toho co se děje na scéně. Jediné co mě mrzí, že to Landon nikdy nedotáhne na maximum. Jakoby by mu v půlce nebo ve tři čtvrtě došli nápady a on to nějak ukočíroval do konce. Jeho filmy mě baví, ale vždy mě u nich něco málo chybí. A to je i případ Slečny Bestie. Přepálená zápletka, výborné obsazení (Vince Vaughn a Kathryn Newton), velmi brutální gore a několik výborných momentů. A pak bohužel nějaká vata k tomu a nelogické chování některých postav (vím, že je to hororová komedie, ale i tak). Prostě pár věcí, co ten zážitek z filmu lehce zkazí. Nicméně pokud hledáte nějakou hororovou oddechovku, která si na nic nehraje a krásně u ní vypnete, tak je Slečna bestie ideální volba. ()

bizz_mjc

Nebýt zábavných vraždiček, tak bych šel s hodnocením níž, páč v těchhle teenagerských výměnách duší nikdo nedokáže vymyslet nic novýho. ()

lykan9

Slečna bestie je vlastně předělávka ne moc dobré komedie Žába k zulíbání s přidáním hororového tématu. Pochyby jsem měl velké, ale zbytečně. Jedná se totiž o velmi povedenou a vtipnou podívanou. Kathryn Newton je jak v roli oběti, tak i zabijáka sympatická a příběh plynule ubíhá a nenudí. Největším plusem je však Vince Vaughn, a to ať už se jedná o taneček nebo třeba romantické vyznání s klukem. Je prostě boží. Kdyby podobných scén bylo více a Vaughn měl ještě více prostoru, tak bych neváhal dát i pět hvězd. ()

VanTom

Navnazující začátek dal najevo znalé hrátky se žánrem (Wednesday 11th :-)), jenomže jinak nosná premisa prohození těl mezi urostlým psychopatickým zabijákem z ústavu a drobnou uťáplou středoškolačkou se zasekla u pár dívčích gest a pubertálních grimas Vince Vaughna. Ten se tedy zjevně bavil a představuje hlavní důvod pro alespoň průměrné hodnocení, na rozdíl od jedno(tvárné)ho "vražedného" výrazu Kathryn Newton, slabé režie či neúderných a nenápaditých "gore killů". 5/10 ()

jefff

Landonův rukopis tu vidím, vlastně mě úplně neštve, naopak mu fandím, ale Slečna bestie byla taková mdlá, bez nápadu (vyjma toho ústředního). Potěšili oba ústřední herci Vaughn a Newton, kteří odvedli dobrý výkon a táhli jinak průměrný film. ()

blackkocour

Scooby-Doo a záhada zmizeného Van Goghova ucha. Víte, jak je těžké něco sepsat u filmu, který vás vůbec nezaujal? Víte, jak je už těžké, ze sebe vymáčknout ten poslední ždibek kreativity, abyste se v tom i neopakovali? Napadlo mě, že tu přeložím recept na buchty s mákem, ale víte z čeho jsem byl odvařený? Začátek mi dost nastartoval adrenalin, že jsem na chrupání levných krekrů z Tesca neměl čas, a moje pérko mravenčilo, jak tenkrát když jsem viděl hada se svlékat. Jako jo, slashery nepřinášejí nic nového, ale kdo se na tenhle žánr divá jako na intelektuální zábavu? Člověk fandí jen hlavnímu kuchači, protože vraždit ty teplé instačuráky je vždy potřeba, a utnout těm hnusným týnedžerkám kšandy s opaskama, kde bych v místě bobra, našel jen bakteriální organismus, a aby mě dokázaly uspokojit ty vnadné kachny, musím vidět víc než jen kůži, třeba takové játra nebo žaludek, pěkně zostra!! Žáby k zahubení dvojka. Je fajn vidět opět Vincenta v odlehčené komedii, ale buď se rozhodne stát ve stínu Adama Sandlera, nebo šlépějích Roba ßnajdera, ten herec si zaslouží víc než buzikovat s růžovýma tangáčema. ()

Firebug

Docela průměrný film, který přiznaně remixuje kultovku Freaky Friday (1976, 1995, 2003...) s hororem (pravděpodobně s Friday the 13th). Fajn nápad, který ale čeří pocit nevyužitého potenciálu. A to říkám jako člověk, který si Happy Death Day (od stejného tvůrce) dost užil. Freaky je o level níže a na 3* to pro mě vytáhly až sympatičtí herci v čele v Vincem a Kathryn. Ostatně postavy jsou vlastně relativně fajnově načrtnuté. Škoda že občas mají nápady jako po lobotomii. 2.5* a mírné zklamání. ()

Soweek

Landon kopíruje stejnou formuli jako u obou Happy Death Day. Bere si fungující klišé ( předtím Na hromnice, nyní výměnu těl ) a přetvoří ho ve stejné klišé, jen verzi 2021. A jako stupidní popkorňák to zase funguje a pokud máte náladu a víte do čeho jdete, tak Vás to po této stránce prostě nezklame. ()

sedm.1

Záměna těl je ve filmu poměrně běžnou záležitostí, jen si tedy nevybavuji, že by toto téma bylo již použito i v žánru thriller/horor, čímž pak mohu Freaky považovat za poměrně originální snímek, což jsem nečekal. O to je ovšem větší škoda, že z toho nakonec tvůrci nevyždímali mnohem, mnohem víc, než tento výsledný slasher, který tedy disponuje sice fajn nápadem, ale jeho zpracování je spíš nudnější, než zábavnější. K tomu lepšímu každopádně musím určitě přiřadit slušný casting, samozřejmě na čele s Vince Vaughnem, který si to tu jako hromotluk s dívkou uvnitř užívá a vytváří naprostou většinu odlehčených momentů, zahanbit se ovšem ale nenechala ani Kathryn Newton coby jeho protějšek, tedy křehká dívka s maniakem v těle, jelikož z ní šel zas chvílemi fakt až strach, tudíž oba tu zkrátka působí vážně přesvědčivě a film zásadním způsobem oživují a drží nad vodou. Příjemný je ale i svižný spád a ujde i pár napínavých scén, které nicméně vždy zkazí fakt, že je to celé prakticky v každé scéně strašně moc předvídatelné a po celou dobu to dějově nepřekvapí snad ani v jediném momentu, což je naopak jedna z mých nejzásadnějších výtek, prostě tu chybí jakékoliv překvapení, nečekaný zvrat, vymazlená pointa, nic z toho tu prostě není. Co se pak týče hororových prvků, ty též řadím spíš ke slabinám filmu, vražd a gore je tu na můj vkus málo a drží se při zdi, no a myslím, že ani atmosféricky a stylově to není příliš kvalitní práce, spíš takový nevybočující průměr. Celkově tak pár plusů, pár mínusů, já jsem každopádně přesvědčen, že potenciální divák se tedy u toho sice pobaví, ale opakuji, potenciál to mělo ve většině ohledech určitě větší a tak to mohla být jistě i mnohem výraznější jízda. ()

Kienast

Zajímavá zápletka, skvělý Vince Vaughn, ale tak moc nevyužitý potenciál a provedení, tak moc průměrné, že mi to nedovolí jít výš v hodnocení. 6/10 ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Slečna bestie skromně vede v amerických kinech

Slečna bestie skromně vede v amerických kinech

23.11.2020

Hororová komedie Slečna bestie od studií Universal a Blumhouse s Vincem Vaughnem a Kathryn Newton v hlavních rolích sériového vraha a naivní středoškolačky, kteří si díky magickému rituálu prohodí… (viac)

Poslední letošní snímky byly odloženy

Poslední letošní snímky byly odloženy

06.11.2020

Tak už je to víceméně oficiální. Ve zbývajících měsících letošního roku se nových filmů v kinech – tedy v případě, že by se vůbec nějaká otevřela – nedočkáme. Studio 20th Century Studios vlastněné… (viac)