Lékořicová pizza je nadčasový příběh Alany Kaneové a Garyho Valentina, kteří vyrůstají, dospívají a zamilovávají se v údolí San Fernando v roce 1973. (Magic Box)

rigby

Sympatická pocitovka s příjemnou atmosférou. Film jsem si docela užíval a zabral se do něho. Politický závěr už mi nepřišel tak zajímavý. K dokonalosti mi dost chybělo. ()

stanlyOu

Dlho som nevidel takto príjemné a v rámci možností autentická zobrazenie doby. Dlho som ale aj nevidel takto nudne vyrozprávaný príbeh. Maratón mikrospránkov začal už v prvých 20 minútach.   4/10 ()

bonovox

PTA si natočil film pre radosť. Flakanie sa ústrednej dvojice ale neprináša nič objavne či zábavne a to na dvojhodinový film je dosť málo. Po hereckej či výpravnej stránke fajn, poteší aj prvá herecká úloha pre Hoffmana juniora a tiež kvalitné úlohy pre Penna či Coopera. 60% ()

Amalberga

Hollywood se dál veze na vlně nostalgie a tentokrát jde o hodně pomalou a klidnou vlnu. Na film jsem se mrkla, protože jsem na něj četla hodně chvály od filmových kritiků. Vůbec mě neoslovil, po půl hodině jsem to vypnula. ()

Sopholojong

PT Anderson je najnevyspytatelnejsim reziserskym chameleonom moderneho filmu. Chameleonom velkym majstrovskymi snimkami There Will Be Blood, Boogie Nights alebo The Master, naopak priemernym "weirdovkami" typu Punch Drunk Love, alebo Inherent Vice. Licorice Pizza, zial, patri skor do kategorie tych priemernych... Prvu vyse hodinu je to take pekne retro-nastylizovane "odnikud nikam" s dobovymi slagrami a schopnymi hereckymi vykonmi (Seymourov syn solidny, ale vsetko si to kradne pre seba "ugly" Alana Haim ako sebavedoma mlada Zidovka s viziou). Potom odrazu pride kamion, Cooperov vysinuty Brolin a hned je z toho uplne iny, divacky atraktivny film s az thrillerovymi prvkami. Samotna scena prechodu pomedzi dopravnu zapchu, cakajuc na palivo pri pumpe, so zakoncenim v kamione, je rezisersky vymakane zrealizovana. Skoda tych dvoch rozdielnych polovic, pretoze v tej druhej je to ten majstrovsky PTA, ktoreho velmi mozem. 7/10 ()

Tranda

Příběh: 6/10; Humor: 5/10; Drama: 7/10; Napětí: 6/10; Hudba: 9/10; Vizuál: 9/10; Atmosféra: 8/10; Zábavnost: 6/10; Herci: 9/10. 7/10 ()

mh91

Film sledující příběh dvou mladých rozdílných postav v 70 letech. Jedná se o snímek nestojí na scénáři, nýbrž na atmosféře, místu a době. 60% ()

Polux

6/10 | Haim i Hoffman (který se očividně "potatil") hrají skvěle a doufám, že se oběma herecká kariéra pořádně rozjede, Penn a především Cooper dokážou i na malém prostoru zaujmout a pobavit (role si vysloveně užívají, zejména neřízená střela Cooper - pokud byl Peters fakt podobný magor, tak na place takového Burtonova Batmana muselo být asi slušně živo:-)) a dobová atmosféra 70s se povedla. Nahodilá struktura vyprávění by vůbec nevadila, to by ale jednotlivé historky s čestnou výjimkou Cooperovy, nesměly být fádní, nezajímavé a bez pointy (typický příklad gay intermezzo - měla to být kritika sociálních poměrů 70s, nebo obecně milostných poměrů mezi partnery, nebo práce vs. partnerské vztahy, nebo dvojí tváře politiky - soukromí vs veřejný obraz, všechno dohromady nebo co vlastně?), což korunuje dost přestřelená stopáž. | Jako chápu, že podobné romance/ne-romance o vztahu/ne-vztahu, které jen tak plynou a častokrát nemají katarzi, jsou odpozorovány ze života a "tak to prostě v životě chodí" (ať hodí kamenem ten, kdo něco podobného sám nezažil, nebo alespoň nezná někoho, kdo si stejnými životními osudy neprošel), ale to imho ještě neznamená, že bude zábava to sledovat i ve filmu. Až budu toužit po stejném zážitku jako z reality, kouknu se, přehnaně řečeno, z okna. Nebo se znovu podívám na geniální The Remains of the Day:-). | V podstatě jsem celý film přemýšlel nad tím, co je tou kotvou, vinou které si nejsou schopny postavy vyjádřit své city (věkový rozdíl, sociální postavení, charaktery, mylné předpoklady "myslím si, že on/ona si myslí", životní styl?) a trvá přes dvě hodiny a těžko soudit kolik filmového času, než se tak stane a dospěl jsem akorát k závěru, že důvodem byl fakt, že to tak bylo ve scénáři. Škoda, od PTA jsem čekal malinko více a minimálně v podobě Haim a Hoffmana měl v ruce silné karty, postupka se ale, naneštěstí, nedostavila. | PeZet ()

Kamil111

Všechny americké filmy na téma dospívání se již bezmála půlstoletí poměřují s Americkým graffiti (1973) George Lucase, toto je však pravý nefalšovaný PT Anderson, kategorie sama pro sebe. Děj umístěný do Los Angeles stejného roku '73 rozjíždí pomalu, roztěkaně, i za pomoci výborného soundtracku udržuje relaxační tempo, ale své si přes detaily a nenápadné hlášky od začátku prosadí. Není třeba se obávat dvou hodin strávených s adolescenty – v čele s Cooperem Hoffmanem, synem předčasně zesnulého Philipa Seymoura – protože postupně přejde k několika epizodám, v nichž si role evidentně užívají Sean Penn, Bradley Cooper nebo Tom Waits. Film natočený pro radost. Grade 9/2022 ()

Awer

Může vás film, který má tak neskonale charming jméno, vůbec zklamat? Jakože narovinu: tu stopáž jsem pocítil, i díky/kvůli tomu, jak se děj v určitém bodě rozplizne a opravdu velmi přiléhavě, byť tedy až nepříjemně, vyjadřuje nekonečnou periodu rozchodů a schodů ústřední dvojice. Je až neuvěřitelné, jak se dokáže táhnout film s tak nabombenou hudbou, v němž se neustále běhá a po němž dokážete autenticky tleskat v kinosále. Postava Alany to přese všechno prostě utáhne, plus jsem snad nezažil snímek, který by mě tolikrát konvenčně, ale spoustukrát i velmi neotřele rozesmíval. A nebyl to ten smích, za který se člověk sám stydí. Dívat se na Lékořicovou pizzu bylo jednoduše příjemné a jako sama těžce vybojovaná sedla na Silvestra jak jistá část těla na hrnec. Určitě to tak nedoléhá zdaleka na každého, ale pro mě navzdory mínusům fakt jeden z filmů roku. ()

Kacaa26

Jediný, co je na tomhle filmu fakt dobrý je Bradley Cooper a Sean Penn na motorce. Taky na mě zapůsobil hlavní muž celýho filmu, Cooper Hoffman, kterýho jsem ještě nikde jinde neviděla a celkem doufám, že zas uvidím. Hlavní ženská role se ale totálně minula mým vkusem jak chováním, tak vzhledem. Film je vizuální paradajs, to se musí nechat, kouká se na to pěkně (kromě teda už zmíněný Alany) a hudba to taky posunula o další hvězdu vejš. Dějově mě to ale neochromilo a jsem fakt ráda, že jsem na to nešla do kina. ()

SewekiX

Taková velmi sladká jednohubka, která nepředstavuje nic moc nového. Na druhou stranu musím říct, že mě film dokázal rychle vtáhnout do atmosféry tehdejšího Hollywoodu a to spolu s výborným obsazením ústřední dvojice mi stačilo abych si tenhle film velmi užil. ()

Belphegor

Tak moc rád bych tomu dal 4 hvězdy, ale mé svědomí mi to nedovolí. Andersona mám moc rád, Magnólie je jedním z mých oblíbených filmů. Tenhle snímek je fakt fajnovým a milým dílem, herci jsou moc prima a taky tu je mnoho líbezných momentů. Mínus je námět, který je už po miliontý to samý, ale to by zas tak nevadilo. Druhá věc je atmosféra let, která na mě až tak nedýchá, jak by mohla. To největší mínus je ale závěr - od Andersona bych čekal něco přídavného, než jen klasický "já tě vlastně miluji". A vůbec mi nevadí, že je to film tohohle klišé, bohužel nepřináší žádnou další hodnotu, i přesto, že dokázal dobře udržet mou pozornost, 67% jest můj verdikt... ()

Adelaine

Coming-of-age příběh zasazený do sedmdesátých let o nezkušeném Garym a odhodlané Alaně, kteří se potloukají životem, objevují svět byznysu, překonávají věkový rozdíl a poznávají jak sami sebe, tak i ty nejzvláštnější typy lidí... Staromódně laděný film, který ale působí až zvláštně reálně, přesto však neztrácí nic z kouzla vyprávění. Svižné dialogy plynnou jako rozpuštěné máslo, posouvají nepředvídatelný příběh kupředu a i když se v polovině zastaví a trápí se, ihned se opět rozběhně do úžasného finále. Reálné postavy, jejich myšlenky, slova, skutky a civilní herectví vás okamžitě vtáhnou. Sami cítíte zmatení, odpovědnost, vztek a hlavně tu neuvěřitelnou svobodu (překonávající i těžké životní začátky), která je jakousi páteří celého snímku. Retro hudba, teplé barvy, humor, precizní střih, kamera se svými jemnými pohyby a snová atmosféra v souboji s realitou a společností... To a mnohem více vám snímek dá. Otevře vám mysl, vtáhne vás do jedné velké párty a vyhodí vás s příjemným pocitem na srdci. ()

jirikzaboj

Ten pán si to napsal, zrežíroval a ještě k tomu natočil. Není to popcornová chuťovka, ani nabušený drama/romantický trhák. Je to jistě splněný sen od Andersona a ta osobitost jde ve všech skvělých dialozích opravdu přečíst. Kamera je naprosto úchvatná, rozpoložení herců a jejich chemie také. Děj je o něco divnější, než všechno ostatní. Ale hlavní esenci filmu je dobová atmosféra, vinyl, nezávislost a trhané emoce, které lítají ve vzduchu. Bohužel se musí počítat s tím, že tohle nebude přijato na 100% a i já jsem se v některých pasážích naprosto nudil a nepomohlo tomu ani LA. Za to Bradley Cooper a jeho pasáž je nezapomenutelným okamžikem filmu. Soundtrack velice povedený a už teď plní moje playlisty na Spotify. ()

Miky191

Precízne zrežírovaná poviedka s pomerne nezaujímavým scenárom, obyčajnými hercami podávajúcimi neobyčajné výkony a dobovou atmosférou. Poviedka ľudská, príjemná, so sladkým koncom. Film, ktorý nemusíte vidieť, nemá žiadnu extra pridanú hodnotu, ale pozerá sa naň dobre. Žiaľ ale subjektívne nad 6/10 nemôžem ísť. ()

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

79. Zlaté glóby - nominace

79. Zlaté glóby - nominace

13.12.2021

Dnes odpoledne byl zveřejněn kompletní seznam nominací pro 79. ročník Zlatých glóbů, které každoročně uděluje Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu (HFPA). Předávání cen se má uskutečnit 9.… (viac)

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty