lukas11the

Tento film by měl vidět každý. Snad by alespoň některým došlo, jakým směrem se svět ubírá. A je to dost smutné. Po dosledování filmu na mě dopadl dost silný prožitek. Ale věřím, že na světě je stále dobro. ()

v.indruchova

Film se opírá do amerického myšlení, které není jen teatrálním pozlátkem hrdinů a patriotismu. Mluví o reálných problémech a nebere si servítky ani s uvažováním lidstva v nepopulárních situacích a rozhodnutích. Míchá vážná témata a s lehčími kdy si ze všeho utahuje, pak zase přeskočí k dramatu. Naváží se do leckoho, ale také do bývalého prezidenta Trumpa. Pro mě je zásadní problém dlouhá stopáž plná hloupých keců nejen politiků a najivních vědců. Leo překvapil. Se svou rezavou spolupracovnicí tvořili nesourodé duo, které neurazilo. Závěr filmu pozitivně překvapil. Nejhorší je že si uvědomuji, poslední roky mám pocit že je svět a lidé v něm takový bláznivý, nelogický a pobuřující jako tento film. A už toho mám dost. 2 roky ještě ztěžkly jako zabahněné podrážky pod tíhou chaosu a stresu ohledně viru. Možná za to ten film ani nemůže, ale už toho nejen já mám dost. ()

hufnagel

Debilizácia planéty v priamom prenose.Myslíme si,že ovládame naše smartfóny,pravdou je však,že oni postupne ovládajú nás,naše myslenie,naše správanie a naše emócie.A médiá a sociálne siete ukazujú aj v skutočnom živote svoju silu,čo vidíme všade okolo nás.Poučné kino. ()

mouzi

Přišlo mi to jako na houpačce, chvílemi lepší, chvílemi horší, ale ve výsledku to bylo kvalitní dílko s velmi slušným rozpočtem a se znepokojivým poselstvím. Hollywoodu vyrostla solidní konkurence. ()

Perunwit

Leo si střihnul páprdu. Nejvíc sexy vědce v oupen spejsu. Je v tom invence, prachy a moderní postupy, snímek je řádně impresivní. Je v tom ale i woking šlem dnešní doby a toho se to nedokáže zbavit. Debilnost některých postav (tzv."prezidentka" wtf, kde je genderová rovnost?) a hlavně ten Geiz/Jops/Muck, nebo jak to bizarně hovořící a vypadající stvoření Rylance mám chápat, ten ve mě vzbuzoval vomitační reflex po celou dobu stopáže. Doufám, že ho někde v oupen spejsu sežere za 22.000 let blbodont. Ještě, že to vlastně byla komedie. ()

Igy007 odpad!

Parádní dvouhodinová zombie show ... ideální kompost pro novoobčany. Nejsilnější momenty: obří Kaprova hlava a Merlin Nesmrtelný ()

SamGee

V súčasnej covidovej dobe nájdu diváci silnú paralelu v najnovšom filme od Netflixu.   Dvaja astronómovia (Leonarda DiCaprio, Jennifer Lawrence) objavia vo vesmíre kométu, ktorá v blízkej dobe vyhubí ľudstvo. Tento objav však vláda, média a aj samotní obyvatelia ignorujú.   Mám pocit, že zahraniční kritici nepochopili snahu tejto snímky ukázať následky ľudskej hlúposti a ignorácie. Dramatické prvky sú vyvážené skvelým humorom, no stihnú zažiariť aj jednotlivé výkony hercov.   Leo DiCaprio a Jennifer Lawrence hrajú svoje role presvedčivo a obaja podávajú silné herecké výkony. Rovnako dobré výkony podávajú aj Jonah Hill a Meryl Streep v úlohe vysokopostavených idiotov, ktorí dbajú iba o svoj imidž. Chválim aj vedlajšie charaktery - biznismena Petra (Mark Rylance), doktora Oglethorpa (Rob Morgan) a evangelistického mladíka (Timothée Chalamet).   Technická stránka filmu je na vysokej úrovni. Kamera citlivo zachytáva každý moment a špeciálne efekty  nestrácajú kvalitu.   Don‘t Look Up dokonale balansuje drámu so satirou a odovzdáva divákom myšlienku na zamyslenie. Jediný čierny bod by som dal za prehnane dlhú stopáž, ktorá mohla byť o niekolko scén kratšia.     Príbeh: 9/10, Herci: 9/10, Kamera: 8/10, Špeciálne efekty: 8/10. Celkovo: 8,5/10. ()

Fender

Přesně to vystihuje naši dnešní společnost, která degeneruje už jen tím, že se šíří dezinformace, kterým plno lidí propadne a většina společnosti ztrácí čas staráním se o to, kolik lajků mají u své prasoksichtové profilovky. Tohle bylo opravdu v něčem hodně přesné a úderné, vtipné a zároveň smutné. Film je ale hodně tendenční a okamžitě hned pochopíte, které postavy prezentují někoho v realitě a kdo je kdo, což mi lehce vadí, protože ihned vám to předkládá, kdo je vlastně v politickém spektru ten nejvíce zlý, jenže realita je trochu komplikovanější, zde je to ale hodně zjednodušené a hodně černobílé, politickým bojem je to opravdu dost nasáklé, tudíž mi to přišlo lehce přehnané a to zrovna nejsem zastáncem toho, kdo je zde zesměšňován. Film je to ale hodně povedený a i na svoji délku fakt vůbec nenudí a úplně nemohu říct, že je zde jediný herec, který by táhnul celý film sám, všichni to zahráli opravdu skvěle, scénář se také velmi povedl. ()

JackStrange

Trochu jako když kočička a pejsek vařili dort, jednotlivé ingredience dobré, hvězdné obsazení, skvělá výprava, zábavné dialogy, myšlenky a trocha toho klasického South Park nadhledu,.... Ale bohužel to co vyšlo ven je celkově nudně průměrné a nezajímavé. Ta snaha jít středem se tady vůbec nevyplatila, přijde mi že kdyby si režisér/scénarista prostě vybral styl a toho se držel, vzal pár méně známých herců, zkrátil tomu slušně stopáž, tak to mohlo být celkem nadějné. 50+10% je jen za J Law (P.S. musím zmínit snímek Melancholia (2011), který je sice tematicky mnohem osobnější, ale taky mnohem lépe uchopuje problém) ()

argo.smile

Je o obraz tejto doby, tak ako by sa ľudia, média a iný predstavitelia tejto planéty zachovali. Herecky je to dobre zahraté a scenár fajn, ale…Ten dlhý čas, ktorý predstavuje tento snímok je naozaj ako čakať na onú spomínanú kométu. Viac som sa nudil ako bavil. ()

Karol.Eitler

Až během pandemie jsem pochopila, že ve sci-fi a katastrofických filmech není sci-fi ta epidemie, ten meteorit nebo jiná katastrofa, nýbrž to logické, správné a příkladné chování vlád a většiny společnosti. Tento film není sci-fi. Je to realita. Nastavuje zrcadlo naší pokřivené, egocentrické, zdegenerované společnosti, kdy velká část lidí nenaslouchá vědcům, nevěří odborníkům, kdy vlády nehledají řešení, ale jen profit i v té nejhorší situaci, kdy se část společnosti nechá populisticky zmanipulovat, nechce připustit existenci problému, protože je snadnější problém popírat, kdy média a sociální sítě rozdělují už tak polarizovanou společnost a zesměšňují to podstatné pod nálepkou "odlehčení ve složité situaci". Tento film rozhodně není komedie, protože výstižnost všech aspektů naší aktuální reality v pandemii je spíše tragická. ()

bonovox

Perfektný a trefný film na dnešnú dobu. Skvelá satira, komédia ale aj dráma. A neskutočné herecké obsadenie...Leo, Cate, Meryl, Jennifer, Jonah, Mark...všetci hrajú ako o život a neskutočne si to vychutnávajú a k tomu presná réžia, strih a hlavne vypiplany scenár. A pozrite si celé záverečné titulky...za mňa jeden z naj filmom roka 2021. 100% ()

r007

Velmi trefné na dnešní dobu, zpočátku  jsem byla skeptická, ale hned mě to vcuclo do děje  a nestačila jsem se divit! Ono je to vlastně hrozně  smutný film o lidstvu na počátku zkázy...tedy v naší přítomnosti. A mám takový pocit, že kdyby to bylo drama, tak by to ani nedorazilo do kin. Takže to musí být trochu komedie a snad to lidi nakopne, protože takhle se už vážně žít nedá !!! ()

DaNvYto

Film je za mě zdařilou parodií kapitalismu a Tima Cooka... při které se smějete. :D Na konci Vám do smíchu ale moc nebude, protože nehledě na to jak film dopadne, si uvědomíte, že to tak vlastně dopadnout opravdu se 70% pravděpodobností může! :) ()

Fantaji

Stopáž mi přišla až moc dlouhá a místy je to až moc forsírované, ovšem jinak velmi povedená satirická podívaná, která alegoricky, vtipně a s lehkostí zrcadlí dobu těžkostí, společnost a její problémy – za které si může především sama a které sama především sebestředně neřeší, dokud není pozdě. Společnost vedou už tak nechutně bohatí, mocní a ještě víc mocichtivý jedinci, kteří jednají vlastně jen ve vlastním zájmu, jediným cílem je obohatit se ještě víc, do úplného nesmyslu... a čert vem ostatní! Teda ne čert, ale ta kosmická hrouda s ohonem! Mimo jiné... Herecký ansámbl září jednou hvězdou za druhou a to při střetu s kometou zvláštně pomáhá i škodí. Každopádně určitě stojí za zhlédnutí a každý si tam imho najde to své. ()

HellsAngel

Geniálna satira, ktorá úplne presne vystihuje ducha dnešnej doby (a to, žiaľ, aj v situáciách, ktoré sa svojou bizarnosťou zdajú byť už za čiarou). V porovnaní s McKayovými poslednými filmami – The Big Short a Vice – je toto suverénne najlepší počin. Nestačí ho však len vidieť. Treba sa nad ním aj zamyslieť. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD