Lendak

Takto by mala vyzerať správna politická satira, ktorá trefne ukazuje súčasnú politickú krízu a ešte sa jej aj vysmieva. A skvelé je na tom aj to, že to je také flexibilné. Môžete si kľudne kométu vymeniť za smrteľný vírus, klimatickú zmenu, tretiu svetovú, ono to aj tak skončí rovnako. Viete jak sa hovorí: "Iba dve veci sú nekonečné. Vesmír, a ľudská hlúposť." A to aj skvelo odzrkadľuje dnešnú pandemickú situáciu. Ľuďom to môžete štiepať do hlavy jak chcete, aj to že to hovoria vedci, oni budú furt hovoriť že kométu vytvorili židia, alebo že "čipy" vo vakcíne sú od Billa Gáteza. Ale až keď to uvidia na vlastné oči, tak si povedia "Aha, sme v piči." Film to ešte divákovi predáva s takou autenticitou a absurditou, že to zároveň vtipné, ale aj desivé. Ale furt si drží nejaký nadhľad. Ale aby som prestal s politikou, aj keď sa ku nej ešte vrátim :), film ma lákal hlavne na herecký ansábel. WOW jaké nečakané to nikto iný to tak nemal iba ty! A dostal som vlastne to čo som chcel. Skvelého DiCapria, hláškujúceho Hilla a samozrejme na Arianu. Nie robím si piču, neznášam ju. Ale dostal som aj niekoľko solídnych prekvapení. Napríklad Meryl Streep a Mark Rylance, ktorí tak skvelo, a pravdivo parodujú Trumpa A Bezosa, že by som sa ich nebál poslať na Oscary. Keď v prvej polke to bola hlavne politická satira, v tej druhej to bola skôr politická dráma, lebo skvelo ukazovali ľudskú hlúposť, kde ľudia ako ovce poslušne poslúchajú, a ešte ku tomu pridajte manipuláciu a hon za peniazmi, lebo to je to jediné, čo ľuďom treba. Ale čo sa stane že zničíme celú Zem a všetci skapeme, keď budem mať plné kapsy?! Uff, trochu som sa tu opustil jak Greta. Aj aj keď to nieje dokonalý film,tak ten fakt nečakaný koniec, ktorý som fakt nečakal (áno, zopakujem to) ho vo veľkom vyzdvihuje. Moje posolstvo na záver? Keď DiCaprio zorganizuje koncert, kde bude Ariana spievať o tom, ako sme všetko ako spoločnosť posrali, tak už vieme že sme v piči. ()

RKBoy

Niekedy trefné ale väčšinou otravne prehnané lavicové posolstvo od elitárov, ktoré nie je ani tak inteligentné ani vtipné ako sa tvári a chce byť, mať to o 40-50 minút menej, bolo by to znesiteľnejšie, takto ide po väčšinu stopáže o nudný priemer s pár vtipnými momentami a super DiCapriom. ()

rigby

Chytrá komedie, která se zatíná do živého mediálního světa současnosti. Bohužel si myslím, že skutečnost by opravdu vypadala takhle. Užíval jsem si to, a to i díky výbornému hereckému obsazení. ()

Cazzysvjet odpad!

Vydržel jsem do hereckého "výkonu" chodící kostry Streepové aka paní prezidentky (nemám slov) a musel jsem to vypnout, abych se nepozvracel. A nechápu co je tady za CSFD za lidi, že to má 75%?? To už je to tady jen čistej troll a ironie? Pokud se ale jedná o satirickou, černou komedii a já to nepochopil, tak se omlouvám, ale tohle je tak špatně, že to neni správně ani jako vtip. ()

Maraboy

Já chápu, že se film snaží zachytit absurditu dnešní doby a vcelku se mu to i zábavnou formou daří, ale koukat na tak absurdní lidskou debilitu bolí stejně, jako dokoukat Duškovo ezovideo s jeho debilními hosty. Navíc tři hlavní aktéři, co kometu objevili, vypadají, jako by doposud žili v jiném vesmíru a zdají se nejruzumější, ovšem jejich myšlení nekoresponduje s jejich okolím (světem), které vypadá tak, jako by se od rána do noci sjíždělo xanaxem a bylo jim vše u prdele. Jako jo, je to prdel, a občas si tak připadám i dnes, když všude hulákají antiwaxeři,konspirátoři a ezodementi, nicméně nevěřím, že by se lidstvo dostalo až do takové prdele. Ovšem to poselství filmu chápu a jeho absurditu taky, ale mně to úplně tak nesedlo. Pravdou ovšem je, že lidská blbost nezná hranic a někteří lidé neuvěří ani když je pravda kopne do prdele. A tohle ten film, K zemi hleď! je, kopancem do prdele všem těm konspirátorům, ezomatkám, Duškům, Trumpům a dezolátům. 75% ()

Kushina

Tak extrémně stupidní druh komedie, že si říkáte, že to je vlastně šílená sračka, ale pak vám dojde, že to jen odráží fakt, jak celé lidstvo funguje a čemu věří. Lidé dokážou uvěřit sračce a jasný fakt budou popírat. Média mají šílenou moc a vlivné osoby taktéž. Pár šílenců se v něco rozhodne a přes to nejede vlak, jednou to třeba fakt bude znamenat konec lidstva. 75% ()

Ironhead

První trailery mě připravovaly na třaskavou taškařici parodující katastrofické filmy a jméno Adam McKay ve mně také nevzbuzovalo žádnou důvěru. Naštěstí jsem se strašně spletl a trailery dost lhaly. Sice pořád jde o komedii, ale o velmi chytrou komedii, která se vyhýbá laciným vtípkům (většinou :_) a spíš nastavuje zrcadlo jak naší dnešní společnosti a jejímu (di)sociálnímu nastavení tak naší politické scéně a síle/zvrácenosti médií, kde jde vždy v první řadě o sledovanost. V dnešní době je to obzvláště trefné téma, které dává i hodně otázek k zamyšlení. Povedená satira naší společnosti, i když z větší části je to spíš už realita dnešních dnů než pouhá satira. Všichni jsou tu úžasní, ale Jennifer Lawrence (její postava) je tady asi opravdu nejvíc. Za mě osobně její zatím nejlepší role/film ;). Dokonce i ten Chalamet je tady fajn. Mark Rylance s vyběleným chrupem, neustálým úsměvem a něžným hláskem taky válel (dle mě šlo o mix Muska a Jobse :_). Navíc Meryl ukáže zadek (a tetování), takže nemůžu dát méně než 5/5 ;)   btw... Netflix válí, za mě mají letos nejlepší film i seriál (Arcane). *palec nahoru* ()

HanzoBureshi

V roce 2019 vyšel satirický filmek Na nože a jednalo se zajímavou podívanou a teď tu máme K zemi hleď!, kde si zahrál DiCaprio v hlavní roli, který opět nezklamal. Jedná se opět o výborný satirický snímek, ale takový styl nemusí sednout každému. Mě se to ale líbilo, takže dávám 75%. ()

Robopes

Krásná ukázka toho, že když nám vládnou nekompetentní idioti, směřujeme s (jejich) úsměvem na rtech do pekla. Není tam někde v titulcích, natočeno o vůdcích EU ? 😁😁😁 ()

Leuan

Dont look up = K zemi hleď. Nikdy jsem nepochopil krásu češtiny. Něco jako film E.T. = E.T. Mimozemšťan. Ale zpět k vēci. Leonardo DiKaprýčijo, v civilu hrající roli ambasadora OSN pro mír, se zaměřením na klimatickou změnu, tady stejně dobře hraje bojovníka proti establishmentu. Hodně jsem se bavil. Tak snad to klima ochladíme dříve než nás potká nějaký nepříjemný astrofyzikální jev. ()

Mersis

Geniální počin, který ukazuje, co se bude dít, až k něčemu podobnému dojde. Díky dnešní době popíračů, spasitelů, konspiračním teoretikům a elitám, se naše civilizace řítí po hlavě do prdele a to s rozeběhem. Osobně se nebojím toho, že nás zabije nějaký vir... nás zabije naše demence a neochota přijmout něčí názor, případně uznat svojí chybu. ()

MrFarmer

Skvělej film na kterém se určitě najdou mouchy, ale vyznění a hlavně morální přesah je obrovský. Jenom sympatizantům Donalda Trumpa se to asi moc líbit nebude :D ()

B0mb4st1c

Satirický by to bylo, to jo. Ale že by mě tu ty vtipy bavily to se říct nedá, vlastně mě to docela nudilo (stejnej efekt jako Sázka na nejistotu). Film vás má prostě bavit a i když to skutečně krásně nastavuje to zcradlo společnosti a dává nahlídnout na tu naší dobu postfaktickou, tak tomu prostě něco chybí. Herecký výkony byly parádní a Mark Rylance si myslim bude mít oscara. 6,4/10 ()

andrewXx

Fajn nápad a satira na dnešnú dobu, kedy ľudí viac zaujímajú správy o rozchode celebritného páru než reálne problémy tohto sveta, ktorým musí a bude musieť ľudstvo čeliť. Scéna v ktorej DiCaprio sedí v televíznom štúdiu a ako astronóm informuje o tom, že sa na zem rúti smrtiaca kométa a aj napriek tomu sa nájdu popierači jeho správ výborne zachytáva dnešnú dobu okolo covidu. Inak je to ale enormne rozťahané a nudné. Opäť raz typický Netflix (pod)priemer, ktorý cieli na nenáročného TV diváka a láka ho len na známe herecké mená, pretože presne obsadenie je to, na čo tento divák počúva a reaguje. ()

Karbos

Takhle nějak by to nejspíš fakt dopadlo, nastat to v reálu :) film místama trochu nudil, ubrat zbytečně dlouhé dialogy a půl hodiny vzít by tomu jen prospělo. Jinak fajn odychovka, Leonardo prostě nezklame... ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD