wowylgu313

Hodně povedené! Po dlouhé době film, který jsem si pustil druhý den po shlédnutí znova. Dobrá volba herců. Bezpochyby parodické okamžiky na dnešní systém. A (ne) očekávaný závěr? Perfektní! Více takových filmů prosím! :) Herecký výkony na jedničku. Musím se poklonit a dát krásných 80-85% ()

Alex_01

Takové divné suché, dlouhé youtube video. Ten humor mi tady moc nefungoval, nebyl moc navrstvený, byly to jen takové výstřelky. Postavy se chovaly místy strašně random, což nevím jestli byly zhulené nebo to byl další pokus o humor nebo snad nepovedené zobrazení "dnešní poblouzněné společnosti". Za tím vším bylo nějaké sdělení, aby se lidi probrali, poslouchali svůj rozum, chamtivost, korupce, zkaženost blá blá blá ()

HellFireFery

Na můj vkus to bylo příliš dlouhé. Herecké výkony perfektní a samotná zápletka více než zajímavá, neboť i já sám tuším, že by dané události ve skutečnosti probíhaly přesně tak, jak je znázorněno v tomto filmu. ()

papuchalk

Mě překvapuje kolik lidí v komentářích uvěřilo, že film se strefuje do civilizace obecně, a defacto přijali, že v tomto světě, který je ve filmu parodován, sami žijí. Tak pro ti tomu já se musím opravdu, ale opravdu kategoricky Klausovsky vymezit. Film je jasná parodie na ameriku, na všechny jejich kulty prezidenta a jeho poradců, kult médií, armády, reklam, akcií, Applů, televizních show, osobností z médií, rabování obchodů, papání hromady prášků, a tak dále. Hromada vyloženě amerických reálií. Všecko tak typické právě pro ameriku, a přesně v tom duchu jak je to parodováno. Ale s tímto světem my v Evropě, a v České republice už vůbec, máme velmi málo společného. My máme zase svoje vtipnůstky, socialistickou EU s představiteli které nikdo do čela EU nevolil, rozkrádání dotací, či volbu prezidenta do které se přihlašují jakékoliv bizarní postavy s nulovými politicikými či společenskými výsledky... ale ameriku mi sem proboha netahejte. ()

mkee

Neľahká, aktuálna a na prvý pohľad možno aj "nudná" téma podaná ľahko, vtipne, no najmä bez akéhokoľvek pozlátka. Kolosálnemu hereckému obsadeniu, ktorý predznamenáva, že sa nudiť nebudeme, konkuruje vynikajúci, priam geniálny záver filmu sťa by čerešnička na záver... Tak takúto satisfakciu som od americkej enviro-katastrofickej satiry vôbec nečakal. Verím, že tento film zanechá posolstvo a eventuálne rezultuje aj do tvorcami zjavne želaného, nenásilneho (a aspoň minimálneho) impaktu na nás, konzumentov. ()

pafka

No krasne ukazane, ze dezinformace maji daleko vetsi silu, nez pravdive zpravy. Vazne podarene komedialni drama se skvelymi herci i ve vedlejsich rolích. Stoji rozhodne za videni. ()

Muff

Asi takhle - pod vlivem všudypřítomného hype jsem čekal něco hodně dobrýho, hodně sarkastickýho a tnoucího do živého. A jsem trochu rozpačitý. Na jednu stranu hodně neotřelý námět, zajímavé zpracování (prostřihy), trefné narážky na dnešní povrchní a zkomercializovanou společnost. Potud dobrý a nejednou jsem vybuchnul smíchy, zatímco moje žena na mne mrkala s útrpným pohledem. Jenže. Leonardo mi tam neseděl, chápu, že jako vědec měl být prkenný, ale možná to až přeháněl. To, co v první půlce mělo grády, se v druhé půlce zvrhlo v šarádu (ano, co měla do háje znamenat ta časově přetáhlá popíková jako-všechny-ostatní-jenom-s-angažovaným-textem-písnička z ničeho nic prozřelé Ariany Grande? Nejspíš jí někdo dobře zaplatil. Nebo naopak. Jiank - samotná Ariana měla efekt jen na mne, kdo ji nezná. Pro všechny ostatní, co ji znají, muselo být její obsazení do role "samy sebe" nelogické a byl to další nesmyslný zásek, měla ji prostě hrát nějaká herečka). Zkrátka se tam objevilo pár míst, které to poněkud celé shodily, v druhé polovině se příliš agitovalo, příliš tlačilo na pilu, ale finální dojezd volným pádem byl hezký. Jinak Mark Rylance skvělý, na vyliskání, Jennifer neurazila, Rob i Meryl pošuci. A podtitulková scéna s brontem pobavila. ()

Mikecat

Výborný námet veľmi slabo spracovaný. Caprio sa snaží, ale veľa priestoru nedostáva, v bezmocnosti mu pomáha aj Lawrence v štrikovanom svetri, z ktorého sa za 5 mesiacov nevyzlečie sem tam niečo povie, gúla očami (pekné linky) a ukazuje piercing v nošteku. Inak sa tu nič nedeje, nejaké vystúpenia v TV, štart rakety, nútené posměšky od poradcu a moderátorov sú trápne, najskôr idú strieľať kométu, potom nie potom znova, celé chaotické, nedorobené, medzititulkova  scéna nahé chrbty a zadky, potitulkova scéna. ws ()

natalanka

To byla facka celému našemu současnému žití.....přesná. Povrchnost je TOP a jako ve starém Římě rozežírá lidstvo jako koroze. Leonardo úžasná scéna jeho nervozity i výbuchu a smíření. Totéž Jennifer v jiném pořadí: výbuch, nervozita, smíření. :-) :-) Jen mám takový dojem, že spousta diváků ten film vůbec, ale vůbec nepochopila, čemuž se nedivím v dnešním světě :-) ()

Gortyna

Film plný zábavných hlášek. Mně se třeba líbila tahle: "Je to třetí nejbohatší člověk na světě. Koupil si Guttenbergovu bibli a pak ji ztratil.".  A konec vůbec nemá chybu. ()

DonBraso

Kdyby tam nehrál Leo, tak to fakt nemám sílu dodívat. Tenhle styl už nebavil od začátku. Na komedii jsem se vůbec nesmál, občas tam sice nějaký náznak je, ale to je spíš to co vidíte denně na internetu na FB. Pár dialogů je sice fajn, řekl bych, že na míru právě co si vezme Leo pod svá křídla. Jinak vlastně poslední štace je ještě docela dobrá, ale zase chce být pro smích a tenhle styl humoru fakt nemusím. Když běží koncert a jsou tam hned komenty, tak to sice vystihuje dnešek, ale já si to fakt pustím na Youtube a najdu tam mraky lepších klenotů. Prostě pro pár se strefovat někam,že neslyším nevidím je tohle sakra dlouhý peleton. Celkově film o ničem, který nic neřekne až se o to snaží. O zániku si člověk fakt pustí radši dokument a na srandu si pustí komedii, která je prostě srandovní. Tenhle mix všeho v neskutečně přepálený stopáži rozhodně ne. ()

prochyn

Debilní kravina, kde většina lidí jsou dementní kreténi. Stejně jako scénárista = režisér. Jedna ušmudlaná hvězdička za klovnutí do zapíčené prezidentky. ()

swinevenca

Do konce dotažená satira ukazující, že lidstvo jako celek, je banda povrchních ká-ó-ká-ó-té-ů ovládaných jednoduchými pudy a pár nejvyššími sobeckými ká-ó-ká-ó-té-y. A nemám s touhle zprávou o nás samých problém. ()

MT_Y

Mělo to komediální prvky, ale přímo že bych to tituloval vč. Jiné i komedii, to asi úplně ne. Prostě večerní film. Di Caprio byl super, furt říkám že čím starší tím lépe hraje. Konec předvídatelný. Za mě pěkný film, Ariana tam měla i fajt hezkou píseň. Jedinej kdo mě fakt štval (což byl zřejmě účel) byl prezidentky syn, strašnej spratek. Za mě 90% ()

blondboss

Ako katastrofický film to funguje len polovičato, ale ako satira na súčasné spoločenské pomery a problémy je to miestami priam dokonalé. Leo si vyberá filmy a je vidieť, že tu si tiež prišiel na svoje a chcel aj takouto neokázalou formou upozorniť na to, čo sa vo svete deje a kam sa posunuli hodnoty. V istom momente by som sa nečudoval, keby tieto satirické udalosti ozaj vyústili aj do reality, pokiaľ si ľudia budú voliť nekompetentných populistov. Meryl Streep takmer brilantne uhrala postavu prezidentky až nápadne podobnej Trumpovi. Navyše pretlak hollywoodskych hviezd dáva tomuto snímku nadpriemernosť. 80 % ()

cimrman2.

A z Lea se nám pomale stává ekolog! Je poněkud neobvyklé vidět netflixáckou znělku a po ní na place DiCapria s Arianou a zároveň prostřihy z too hot too handle a Francescu Farago. Podle rozvrhu v Leově deníčku to vypadá že jeho ekologické výkřiky již skončily tenhle byl však vydařený. Snímek bych přirovnal k farmě zvířat stačí si zaměnit třeba prezidentku za Trumpa a spol., Lea třeba za greenpeace, Attenbourgha nebo Lea :). Ariana se ani nemusí za nikoho zaměňovat. A za kometu bych dosadil klimatickou změnu. Ideální film k nasátí trochu té sociologie. ()

david.babick odpad!

dal jsem jen 45 minut..dál ne...takže to znamená odpadovka...absurdní píčovina, která asi měla být vtipná, ale já spíše těch utrápených 45 minut kroutil hlavou ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD