Heywood

Recenze je na půl politická, protože tento film je zásadně politický. Manželská fotografie Clintona a Meryl Streep majíc dokumentovat, kdo je prezidentkou, je přímo skvělý začátek. Přesně taková by odporná Hillary byla, protože tu nezajímalo nikdy nic jiného než ona sama. Film ty grády ale stupňuje, protože vědci jsou dnes znemožněni plejádou lží o oteplovávání, plejádou lží o přehnanosti CO2 a tak logicky nikdo vědcům nevěří už ani v případě, že nelžou. Lžou totiž za granty skoro programově stále. Leonardo DiCaprio hraje naprosto skvěle jednoho z těch, které celá ta podvodná věda minula a Jennifer Lawrence mu výborně sekunduje. Do kontrastu odpovědných vidíme pitomé hvězdičky instagramů a jiných sítí, které dnes představují „nové kazatele světa“, kterým se naslouchá v masách, zatímco ti, které bychom kdysi nazvali normálními lidmi jdou doslova k čertu. Tak silný kritický film už dlouho nikdo nenatočil. Rány teprve přijdou, když sledujete práci tzv. novinářů, protože sestupnost jejich práce je za posledních 50 let strašlivá. Film do nich střelil neúprosně. Drby, kecy hlouposti jsou předmětem zpráv? Politický kretenismus se žene západní civilizací jako mor, ostatně pamatujete, jak hlavní hygieničku ČR dělala výživová poradkyně, která po odhalení odmítla abdikovat? To snad ti amíci koukali při psaní scénáře do naší kuchyňky? Oprásklé hlášky z filmů vkládané do ústa „hrdinů“ co se hlásí do služby (doporučuji připomenout si politického idiota amíka Kerryho a u nás starého komunistického lampasáka generála Petra Pavla), těmi film naprosto skvěle pokračuje. Vědecké špičky údajně pracují a hlásí: „Je to má práce“ - super klišoidní fráze z 50% přiblblých filmů á la Hollywood, kterými s politicko-korektně poťouchlými úsměvy krmí masy konzumentů. Střih výborný, kamera špičková a hudební složka bez chyby. To je úžasný výsledek na sice mírně komediální, ale v podstatě  těžkou kritiku „západní kultury“, pokud se ještě o ní dá hovořit. Protože pak přijdou na řadu prachy a Západ už má dnes jen jednu hodnotu: Prachy! a přitom čumí jak, Čína zabrala všechny doly na podstatné suroviny. To prostě nemá chybu. Suroviny z komety? To The Beatles zpívali: Lucy in the sky with diamonds už v roce 1967, ještě před vznikem toho nejhoršího z řádu lidstva, kterému eufeministicky říkáme: Globalista. Filmový BASH? Dosaďte si podobné, kteří si dnes soukromě lítají do vesmíru a nikdo neví, kdy si s sebou vezmou klidně i soukromou jadernou zbraň, zatímco špehují každého na každému kroku. Film hrotí debilitu západního idiotismu se surovostí až nevídanou (V Bruselu odporný komisariát nepochybně zvracel už v půli). Hlavu do pytle za pravdu? A který odporný globalista si ty pytle UŽ nechal vyrábět v Číně? To VŠE se děje Západu dlouho a lidé lhostejně zírají. Hlavně, že budou čipy do aut a playstationů. A musí všem těm expertně-vědecko-grantovým šarlatánům jít o život, aby konečně začali říkat pravdu? Na tohle si žádný scénárista za posledních deset let netroufl. Skoro filmový zázrak. Po hlášce, jak lidstvo zachrání OSN jsme už všichni sledující film začali řvát smíchy, protože „Skloňte hlavu!“ je program většiny vlád, které globalisté vodí na krátkém obojku. A MTV se svou pakulturou je dalším slouhou, což mnozí pochopili a dnes na You Tube máte složku „Underground“ zatím necenzurovanou. Film by se měl povinně promítat na školách, aby i děti pochopily, kam dnešní politika Západu směřuje. Konec filmu je špičkový. Kdyby šlo dá 110% dal bych. Film je nadějí, že se Západ dá ještě zachránit. Ostatně proto je tohle varování natočeno, ne? Protože pro lidské debily platí: „Přihlaste se k odběru a dejte mi lajk“? Ani náhodou! () (menej) (viac)

Veber

Ukázka současnosti (s alegorií na kometu), zda je tam i trocha nadsázky, to posuďte sami. A je mi zcela jasné, proč do toho Leo šel. ()

GzL

Příšerně dlouhá debilita. Dokoukat tuhle rádoby vtipnou satiru byla fakt dřina. Jediné čemu se dalo zasmát bylo: "Radši je nehlaďte!" ()

Marcoman1972

Po 50 minutách jsem se rozhodl vypnout, což se mi běžně nestává. Jenže tady je toho pomrkávání na diváka tolik, že jsem už jen zíval nudou. No nic, alespoň jsem šel po čase zase spát před desátou. ()

hony23

Planeta Země se řítí do problémů. Neštěstí se dá ještě odvrátit, pokud by lidstvo bralo varování vědců vážně. Jenomže žijeme v době plné dezinformací, relativizování pravdy a lobbingu firem, které jsou ochotny pro svůj zisk vystavit lidstvo smrtelnému nebezpečí. Ne, tento film není o Covidu, ale o kometě řítící se k Zemi. Přesto je jasné, na co tvůrci narážejí, čemu se vysmívají a před čím varují. Film trochu doplácí na svou délku a také na to, že začíná jako katastrofický film, postupně přechází do komediální satiry a končí jako taková moralita. Silnou stránkou je pak opravdu hvězdné obsazení. ()

Gregor_Samsa

Jako dobré. Satira, Orwell, sockasítě, my vs. oni, nevěřící, popkultůra, průzkumy; je tam všechno. Vleče se to dost, ale stojí za to. Když moc a PR je všechno a za každou cenu. Luďom jebe a bude to jenom horší. (Říká každá generace o té po ní následující). [80%; 2021-12-28 Home sweet home] ()

KolarikKing

Satira, která nám má ukázat, že to jde i ve skutečném světě všechno do prdele. Herecký ansámbl v čele s DiCapriem a Lawrence nemá chybu. McKayova režie jistá a je vidět že se od jeho původních komediálních snímků dost posunul. I přes to, že má film 2 a půl hodiny, tak mě udržel a celou dobu bavil. Netflix zase boduje. 8/10 ()

universal

Takové Vrtěti psem, ale mnohem, mnohem hůř realizované. Zbytečně moc dialogů, akcí, které odvádí od děje a hysterie. Díky za počin, ale vícekrát to asi nedám. 5/10 ()

jpacuta

Totální parodie na Armageddon, fake news, korporátní lakomství, konsumerismus a obecně zvrácenou moderní společnost. Dobrej matroš. ()

silvusaak

Ano božský Leo a dream team herců, satira jak vyšitá, v roce 2020/2021 i možná legendární. Něco tomu chybělo, takové nemastné neslané. ()

Naghavi

Příběh o apokalypse, která by se přesně takto klidně mohla stát, když by u vládní moci seděli správní lidé, jako v tomto filmu...😀 ()

Franki69

Lidstvo do půl roku vyhubí kometa. Jenomže s tím pruděj nějací noname, blbě voblečení vědci a na fejsbůku nebo instáči o tom nikdo nepíše. A tak to bude nejspíš nějakej kec...Docela drsná a taky občas vtipná satira nejen americké současnosti, pokřivené globálními korporáty a bezskrupulózní komercializací čehokoli, ohlušené populismem trumpovsko-babišovského střihu až do úplného zpitomnění lidí, oblblých všudypřítomným internetovým interaktivním marastem. A s velice překvapivým koncem, který na tomto filmu oceňuju úplně nejvíc. Přesto nedám, i přes opravdu hvězdné obsazení (nejen Di Caprio ale také Meryll Streep, Cate Blanchett nebo Mark Rylance tady předváděj extračísla) plnej počet. Nějaká ingredience, která by film vytáhla z lehkého nadprůměru mezi moje Golden TOP mi chyběla. Možná to byla ta jasná prvoplánovost a dvě a půl hodiny velice nenápaditých a ukrutně předvídatelných zápletek a toporně lineární režie bez nějakých invenčních nápadů. I když jsem film viděl poprvé, při jeho sledování jsem si připadal, jako kdyby mi někdo vyprávěl už opravdu otřepaný a fousatý vtip. Jinými slovy, chvílema to byla nuda a to zcela jistě záměrem tvůrců nebylo. Takže ano, doporučuju, i když to nebyla taková palba jako třeba Smrt do roku 2020. Dávám zasloužených 70%, s tím že vše nad polovinu tomuto snímku vytáhlo finále, to byla pecka!! ()

Tomas_PO

Huh, no tak Netlix priniesol na Štedrý večer nečakane nevianočnú, brutálne satiristickú katastrofickú komediálnu drámu, parodujúcu hoaxy, média, politkov, povrchnosť, neveru vo vedu a vedcov a samozrejme tému aktuálnu - pandémiu. Reakcie sú rôzne, ja sa osobne prikláňam k názoru nevyužitého potenciálu. Mať v portfóliu mega hviezdy A++ ligy ala Meryl Streep, Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Cate Blanchett, či Timothée Chalamet je proste premárnená príležitosť, ako národu priblížiť dôležitosť problému. Takto satiristicky a sofistikovane spracovaná téma spoločnosť len opäť rozdelí na tých, čo chápu a tých, čo nie. Alebo to hercom/scenáristom už je jedno a skrátka si urobili veľkú 'prču' na spôsob The Prom. ()

Jamall

Ten střih, to obsazení, ten odraz současnosti a takový mocný konec. Leovo finální replika mi pořád leží v hlavě. Až mě to přimnělo přidat hodnocení i s textem na ČSFD po kdoví jaký době. I přes ubrání plynu v druhé polovině nemůžu dát jinak než plnou palbu, hlavně za ten konec. I když mě Netflix štve svými spotřebními filmy, tak tady to fakt trefil. ()

kockodan

Dicapriovi sáhodlouhé ukoktané a "rozčílené" výlevy jako vědce ve zprávách, neustále se opakující nevtip s pytlem, který vám nasadí FBI přes hlavu, když je naserete s jiným než oficiálním předepsaným názorem, a odveze na vás s tímto pytlem na hlavě uklidit z veřejného prostoru někam do bezpečí, mě opravdu nebavili. Pytel na hlavě nebyl vtipný už napoprvé, tak proč tento trapný gag opakovat do zblbnutí??? Dvě hodiny a 25 minut téhle křečovité frašky s tolika hluchými místy a stojícím, nikam se neposouvajícím dějem, že by to mohl být krátkometrážní snímek mě opravdu málem unudily k smrti! O jakési alegorii na Trumpa, kterého zde představuje Streep a konspiračních teoriích, lhaní lidu a populismu, se snad nebudu ani zmiňovat. Do toho přimíchejte kritiku stupidity a toxicity sociálních sociálních médií, jako dvousečné zbraňě jak k šíření propagandy a dezinformací, tak zde do očí bijících faktů a neoddiskutovatelné pravdy, a je z toho totální, současnou dobu tepající, vlažně a bezzubě satirizující mišmaš. Hned po Lawrence byl druhý nejhorší herecký výkon od Hilla! Holt, když je poměr nekoukatelných míst ve filmu exponenciálně větší než koukatelných, pak je to za mě s odřenýma ušima 25%, a to se k tomuto hodnocení musím ještě přemáhat! ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD