Parta ne zrovna úspěšných broadwayských herců rozvíří poklidný život městečka v Indianě, když se zastane studentky, která chce jenom vyrazit na ples se svojí přítelkyní. (Netflix)

silentname

"The Prom" síce je americký muzikálový gýč, a má príbeh tak mimo realitu, že rozoberať to ani nemá zmysel. Alebo to tvrdenie poupravím. Nehovorím, že to čo sa tu udeje je nereálne. Ale záver filmu je ako vystrihnutý z americkej príručky, ktorá hovorí ako všetko potrebuje svoj magický happyend a ako sa postavy zázračne a jednoducho zmenia. Takže už len v tom je film mimo realitu. Na druhú stranu ale nemôžem povedať, že by som v tomto smere očakával niečo iné. Je to moderný americký muzikál. A príde to samozrejme s veľmi zjednodušeným príbehom a absolútnou teatrálnosťou. To k tomu proste patrí. A kvôli tomu sa na to občas asi všetci pozeráme. Ale uznávam, gýčovitosť je tu skutočne na vysokom leveli. Film si však u mňa zaslúži kritiku z trošku inej strany. Úprimne som po dopozeraní zhodnotil, že nechápem akú rolu tu má postava Nicole Kidman. Dalo sa ju jednoducho vytiahnuť z filmu a dokopy by sa nezmenilo absolútne nič. Je mi jasné, že mať vo filme meno ako Nicole Kidman film urobí na pohľad zaujímavejším, ale keď dokopy má absolútne zbytočnú rolu, ostane človek na konci iba sklamaný. No a teraz poďme na to ostatné. Hudobné čísla sú podľa mňa zvládnuté dobre. Tie tanečné čísla vyzerajú skvele a rozhodne do nich išla veľká dávka energie. To musím filmu uznať. Spevy pravdepodobne boli trošku upravované, aby tam neboli nejaké falošné tóny, ale znie to počúvateľne. Príbeh je síce veľmi jednoduchý a chýba mu realistickosť, ale to mi v tomto smere nevadí, lebo som to od neho ani neočakával. Ak máte radi filmové muzikály, tak si to podľa mňa užijete. Možno budete miestami z tej gýčovitosti a teatrálnosti otrávený, ale s tým nič nespravíme. Hodnotenie: B- ()

mkubalikova

Na sobotní odpoledne úplně v pohodě, ale víc tam není. Taneční čísla a písničky ok, překvapilo mě, že hlavní čtveřice včetně Streep a Kidman nejsou jen plakátová stafáž a evidentně si to užili. Gay linka v pohodě. Jen ta stopáž je zas trochu moc a nová muzikálová klasika se nekoná. Spokojených a možná trochu neobjektivních 70%, protože mi to sedlo do nálady. ❤️🧡💛💚💙💜 ()

filmmovier

První půlhodina mě opravdu dost vyděsila. Zbožňuju muzikály (v naprosté většině), Meryl samozřejmě miluju (jako většina), ale James Corden, podivná hudební čísla a plejáda divných barev ve mě moc důvěry nevzbudily. Jenomže pak se to rozjelo. Hlavní hrdinka je neskutečná sympaťačka (a navíc pěkná), herci si to užívají, a ačkoliv samozřejmě předvídatelný, děj začal být dostatečně zajímavý, nenudil, postavy byly uvěřitelné a písničky čím dál lepší (a ta ústřední, respektive ta ve filmu závěrečná) je neuvěřitelná pecka. Přiznávám, nakonec jsem se opravdu slušně bavil. Ano, možná to je delší, než by to být mohlo a ano, je tam dost trapných momentů, jenomže já si to fakt užil. Navíc jsem čekal, že to bude blbost a o to se mi tenhle film vlastně líbil víc. Zábavné, hezké, úžasně obsazené, spousta super songů. Dlouhé (dvacet minut dolů by tomu prospělo a asi by to bylo i akorát), místy trapné, mohlo to snad být i vtipnější. Ale svůj účel splnil tenhle maturiťák na výbornou. 75%. ()

Stanislaus

The Prom je kýčovitý, multi-kulti, ultratolerantní, pestrobarevný, duhový - zkrátka typický Ryan Murphy. Dalo by se říct, že jde o filmovou podobu Glee s kvalitnějšími hereckými výkony a umírněnějšími tanečně-pěveckými výstupy (i když je pravda, že jim to konci už trochu divočilo). Meryl Streep byla jako vždy perfektní, Nicole Kidman by měla přestat s plastikami a James Corden podal překvapivě uvěřitelný herecký výkon. Jo Ellen Pellman coby Emma mi neskutečně připomínala mladší verzi Drew Barrymore (viz Nepolíbená). I když film obsahuje nejednu okatě poučnou či 'lehce' nerealistickou scénu (zazpíváme si v obchoďáku a po třech tónech a dvou otočkách jsme hned tolerantnější) - jimiž bylo Glee úplně prošpikované - tak se na druhou stranu zabývá i vážnými a stále aktuálními problémy, ať už se jedná o toleranci sexuálních menšin, rodinné a partnerské vztahy, nebo existenciální otázky. P.S. Pěkná reklama na Fjällräven! ()

filmfanouch

Ryan Murphy- Úspěšný seriálový tvůrce, scénárista a režisér, který má na kontě seriály jako Glee, American Horror Story, American Crime Story, Feud nebo nedávnou Ratched. Murphy měl ovšem sem tam i příležitost natočit celovečerní film, přičemž naposledy se to stalo v roce 2010 se snímkem Jíst, milovat, milovat, který byl víceméně fajn, Murphy se ale od té doby věnoval především seriálové tvorbě, jehož seriály se dali poznat podle podobného tónu, vypravěčských postupů, práce s vizuálem (především barvami) a faktem, že jakožto homosexuál se ve svých seriálech snaží o propagaci LGBTQ+. Po dekádě tedy Murphy natočil další celovečerák a to tentokrát muzikál The Prom, který vznikl dle stejnojmenného divadelního muzikálu a v hlavních rolí se objeví například Meryl Streep, Nicole Kidman nebo Keegan-Michael Key. Na standardy Ryana Murphyho jde ale ve finále o příliš poklidný muzikálový dýchánek, který ve finále rozhodně nebude řadit mezi nejvýraznější filmy roku. A to je na Ryana Murphyho prostě škoda. Seriál Glee mě nikdy kdovíjak nechytl (některá hudební čísla jsou ovšem opravdu paráda), právě seriály American Horror Story, American Crime Story či Feud ale z Murphyho udělali mého nejoblíbenějšího seriálového tvůrce, jehož antologické seriály fungovali jako někdy napínavá, někdy historický poučná, především ale vždy řemeslně zajímavá a především byli skutečně vtahující. Dalo by se polemizovat nad tím, že Murphy možná někdy šel až přes čáru, právě v tom ale tkvělo jeho kouzlo a třeba právě seriál American Horror Story již dekádu těží z toho, že nadále dokáže překvapovat i přesto, že můžete žít v dojmu, že již máte celý seriál prokouknutý. Možná i proto jsem od The Prom nečekal klasický muzikál a především vidím problém v tom, že bych velmi snadno uvěřil tomu, že tenhle film vlastně Murphy nedělal. V muzikálových škatulkách je totiž vlastně až příliš obyčejný. Některým číslům nechybí živelná taneční choreografie, některé písně zase mají skutečně chytlavý text. Ve finále ale žádná píseň jednoduše v hlavě neutkví a nepomůže ani to, že Meryl Streep nebo Nicole Kidman již mají s filmovým muzikálem své zkušenosti (Moulin Rouge, Mamma Mia) a své schopné hlasivky od té doby neztratili. Ani oni dvě a celkově velmi solidní casting (debutující Jo Ellen Pelman v sobě nemá určitě má), který čítá i Keegana-Michaela Keye v pro něj velmi netradiční poloze, klasicky nevýraznou Kerry Washington nebo až příliš výrazného Jamese Cordena nezachrání fakt, že je tenhle muzikál vlastně velmi snadno zapomenutelná záležitost a víceméně praštěná věc až trochu příliš. Dává ovšem smysl, proč právě tento muzikál tolik sedl Murphymu. Muzikál totiž pojednává o Coming outu a Murphy, který si tak kdysi prošel stejnou věcí tak tohle téma dokáže věrohodně zpracovat do filmové podoby. Díky faktu, že si najmul schopného kameramana Matthewa Libatiquea navíc tento film vypadá krásně, opět se tu neskutečně vyhrává s barvami a je to dost možná nejpestřejší film roku. To samotné ale ve finále stejně nestačí. Ve finále je jedno jestli si Libatique vyhrává s pozadím, nasvícením nebo kamerovými průlety, když ve vás stejně neprobudí pocit, že koukáte na muzikálovou filmovou událost roku. Nebo alespoň muzikál, který byste byli ochotni zkouknout kdykoliv znova. Na to je možná až příliš dlouhý (délka lehce přes 2 hodiny působí jako věčnost) a především mu víceméně po první velmi zábavné půlce (úvodní číslo naláká solidně) dojde dech. Tenhle muzikál navíc nemá kdovíjak zajímavé charaktery a těch postav je navíc možná tak moc, že jich je až příliš. A především vám snad skutečně krom první písně žádná neutkví v hlavě, což beru jako hlavní problém. Má to solidní vizuální stránku, choreografie je fajn, herci se snaží. Jenomže to celé je dohromady tak přepálené, že to nefunguje dohromady a především ten film nemá kdovíjak pamětihodné písně a ve finále ani samotné hudební pasáže. Chvílemi je to skutečně potěšujícím způsobem praštěné, ve finále je ale tenhle muzikál možná až příliš ukázněný a skutečně se na něj snadno zapomene. Netflix a HBO Max (Let Them All Talk) v jednom týdnu nasadili oba jeden film s Meryl Streep, HBO Max v tomhle ohledu vyhrálo a přesto tenhle muzikál bude pravděpodobně na Netflixu větší hit než Mank. To je prostě v prd...! () (menej) (viac)

• Postavy Emminy babičky (Mary Kay Place) a Barryho matky (Tracey Ullman) byly napsány pro filmovou verzi. V původní Broadwayské hře se ani jedna nevyskytuje. (Streeper)
  • V jedné scéně si Barry (James Corden) stěžuje, že ještě nedokázal získat jedinou cenu Tony (nejvýznamnější divadelní cena), a že je unavený z neustálého nezdaru. James Corden, představitel Barryho, je přitom jediným z ansámblu, který ve skutečnosti cenu Tony vyhrál. (jezurka42)
  • Natáčení bylo zahájeno 11. prosince 2019 v Los Angeles. Avšak 12. března 2020 byla výroba pozastavena kvůli pandemii COVID-19. Výroba filmu byla poté obnovena 23. července 2020. (PamPero 1)

Netflix ovládl nominace na Zlaté glóby

Netflix ovládl nominace na Zlaté glóby

03.02.2021

Dnes odpoledne byl zveřejněn kompletní seznam nominací pro 78. ročník Zlatých glóbů. A stále výrazněji se ukazuje, že streamovací služby v těchto oceněních upevňují svou pozici. Netflix si letos… (viac)