Kalda69

No a presne takhle manipulujou lidi aby si nechali dat vcelicku, ze se tim zachrani lidstvo a odpurci z rad vedcu kladouci neprijemne otazky jsou zesmesnovani a ignorovani. Dalsi trefnej film, kde si kazdej muze najit tu svoji situaci. (296/2812) ()

Simon.Dobes

Výborna satyra na dnešnú dobu s veľmi bohatým hereckým obsadením - keď som film zapol, vedel som, že tam hrá len Leonardo. Preto ma počas filmu prekvapovali ďalšie známe tváre. Viackrat som sa zasmial, najviac ma asi dostala posledná scéna na inej planéte s Meryl Streep. DiCapriov výbuch v televízii bol parádny. Veľká spokojnosť s týmto filmom. ()

veverysiak

Nevidel som lepšie filmové zobrazenie dnešnej mizérie ľudstva, zemeguľa je preplnená hlúpou svoločou, ktorá je lenivá používať šedú hmotu v hornej časti schránok, čomu zodpovedá aj nimi volená reprezentácia, že toto nie je výsadou len podtatranských končín, nie je absolútne žiadna útecha, takže 90%. ()

Kozlowski8

Výbornými herci prošpikované, inteligentní satirické pojednání o stavu současného světa, řízeného nekompetentními, vyšinutými politiky, všehoschopnými miliardáři a pokleslým a populistickým mediálním a sociálním marasmem. Adam McKay odvedl jako režisér i scénárista skvělou práci. Jeho film nejen velice pobaví, ale rovněž vyzve k zamyšlení se nad způsobem života a myšlení v dnešní době a nad lidskou hloupostí, které nás a naši existenci nejvíc ohrožují (ne kometa, ani covid). Jediným problémem filmu je pro mne jeho přílišná délka a s tím související kolísavé tempo příběhu. 80 %. ()

HennessyVSOP

Je to skoro dokonalý. Námět - satira lidské malosti postavit se racionálně existenční hrozbě - cením nejvíc. Dokonalé je taky herecké obsazení a vykreslení charakterů. Bohužel aby to bylo na plný počet, tak by to chtělo někoho, kdo by sestříhal trochu scénář a trochu zychlil režii, na 150 minut je to totiž natažené zbytečně a v situacích, kdy má děj zbytečné prostoje jsem se chytil, že se nudím, což je škoda. ()

Mickaela

Já jako tak nějak chápu to, co tím chtěl autor říct, ale teda kdybych neslyšela ze všech stran, ať si to pustím, že je to úžasný, tak to prostě v první půlce filmu vypnu a jdu si pustit něco jiného. Dosledovala jsem to, protože jsem si nechtěla neobjektivně vytvářet názor jen z části filmu, nicméně to ale můj názor stejně nezměnilo. Vím, že jsme jako lidstvo ve fázi, kdy bychom potřebovali otevřít oči, ale myslím, že takový film to úplně neprovede, pokud to teda měl být jeho záměr. Rozumím myšlence, že to vědcům nikdo nevěří, zlehčuje se to a je to politika, protože je to realita běžného života a dokážu si představit, že by se to ve skutečnosti dělo stejně, ale nějak mi to prostě přišlo nedotažené a nedomyšlené a vlastně ani vtipné když už nic jiného. Většině herců jsem ty role nevěřila, například Leonardo měl asi působit jako neuvěřitelně chytrý vědec, kterému pod tíhou vědomostí hrabe, ale na mě působil, jako že mu prostě jen hrabe. Nevím, třeba to vidím jen jinak než autor chtěl. Taky asi nějak nepatřím do cílové skupiny zmíněného humoru, kdy jsem si akorát říkala, co si to sakra Meryl Streep bere poslední dobou za role a prostě mi to nepřišlo ani jako dobrá komedie. Vím, že dělat si očekávání není dobré, ale tak nějak jsem si myslela, že budu mít alespoň trochu dobrý pocit (a to já nejsem nějak extra náročný divák), ale prostě cítím, že tenhle film měl myšlenkou potenciál k WOW efektu, kdy vás to posadí na zadek a přemýšlíte, což se teda u mě nestalo a uvědomuju si velmi hluboce, že máme my lidi všeho dost i bez takového filmu. ()

Neto

Chésus, zase nějaký dem-fi od netflixu to bude zase blbost zvolal jsem když mi tento film byl doporučen a vono je to skvělý, důkaz že netflix se netopí v hovnech vouge culture a jsou tam actually nějaký kompetentní lidi. Leoušek DiČaprio to zahrál skvěle a zápletka filmu je velmi povedená, je to taková Idiokracie ale v trošku bližší budoucnosti. Krásně to dává takový zrcadlo lidem jako Bezos a Trump. Krásný sci-fi co dokázalo že v netflixu ještě existujou kompetentní lidi který pouštěj ze sklepa asi jenom jednou za 5 let aby se na netflix lidi nevysrali. ()

KajlQ

Po delší době něco čemu nedá říct „masivní ulepený hlen nalepený pod stolem v mekáči od produkce Netflixu rukama umazanýma od hoven, když si se scénářem vytírali prdel. Don't look up je skvělé drama které však velmi šokuje, ale zároveň pobaví. Co se mi však na filmu nejvíce líbilo je jeho poselství a to jak strašně dobře ukazuje naši společnost. Jednoduše nic neřešíme dokud nám neteče do bot. Herci zahráli perfektně, obzvlášť DiCaprio který ve filmu občas křičel líp jak metalový zpěváci. Don't look up není díra do světa (basically ano lol) , ale přináší sebou důležité poselství: Věřte vědcům.80% ()

taibrek

Keby tam nebolo toto filmové obsadenie, chcel by som vidieť hodnotenie tohto počinu.... Aj keď si myslím že by to nejak takto možno vyzeralo aj v reálnom živote.... Dúfam, že sa tak nestane... ()

macek166

Krásně celý film podtrhuje fakt, že to zařadili do žánru komedie. Tohle nebyla komedie ani omylem, přestože to bylo laděné do hávu satiry. A právě ta celou myšlenku degradovala, nejzábavnější pak byly části o komerci a vlivu doby a smiřování lidstva s koncem, kdyby se zaměřili víc tímto směrem, mohl to být klenot, jak po myšlenkové, tak emoční stránce. Takto je to velmi blízko braku. Je jasné, že takto komplení problém nejde vyjádřit ve své úplnosti, ale základní logické prvky tam být musí, pokud nemá jít o brak. Podle plnění těchto norem se většinou pozná dobrá sci-fi. 3 hvězdy především za výběr tématu a myšlenkový přesah. ()

Tomko87

Výborná satira na dnešnú dobu. Leo je ako vzdy skvelý, Lawrence újde a Jonah Hill si zase kradne priestor pre seba. Jeden z tých naj filmov čo Netflix vyprodukoval. ()

Lefiath

Koncept se mi moc líbil. Zpracování vůbec. První film, který jsem sledoval zrychleně, protože absolutně nemá nárok na to být delší než 2 hodiny. Divná, nekonzistentní atmosféra, katastrofálních prvních 45 minut, všechny (ano, všechny) postavy jsou buď vrcholně nesympatické, nebo nezajímavé, a scénář předkládá všechny možné neduhy moderního světa, ale nic s nimi nedělá - jako kdyby jen reference měla stačit k tomu, aby byl člověk spokojený. Jsou tam nějaké dobré momenty, ale nic nepůsobí konzistentní a je to jeden velký bordel. Tolik zbytečných, nesmyslných scén - film je o hodinu delší, než měl být. Pokud je vám už úplně jedno, na co se koukáte, tak proč ne. Ten čas zabijete. Pro mě je to překvapivě jeden z mála kandidátů na legitimní remaster, tentokrát ale prosím někým schopným. A mé druhé přání je, aby Netflix přestal zkoušet točit filmy. Třeba se můžou přeorientovat na něco jiného, co budou ničit stejně úspěšně jako filmovou kulturu. ()

wdc

Selhání lidstva/politiků při čelení existenciální hrozby v podobě srážky komety se Zemí. Paralela se změnou klimatu a ničení ŽP, které jsou dokumentovány a potvrzeny vědci. Nebylo to příliš poučné ani nudné. Asi ne každého to zaujme. ()

allegria

Doufám, že se každý dokoukal až do konce, přestože už začínaly titulky. Fakt dobrý :-) Jinak varování pro lidstvo snad nemohlo být v této době příhodnější. ()

Spevo

Jedna hviezda za herecké obsadenie a herecké výkony,  DiCaprio nikdy nesklame, druhá za scénu pri večeri na konci, inak som celý čas cítil skôr hnev a opovrhnutie, natož aby som sa bavil ako pri komédii. Najhoršie je, že ľudia sú taki zhýčkaní ignoranti, iritujú ma sociálne siete, a všetko okolo toho čo bolo vyobrazené aj v tomto filme, a na mňa to malo skôr opačný efekt, niež aby som sa bavil, takže za mna nič moc. ()

Grimaldi

Adam McKay již dokázal, že je víc než schopný režisér. Se K zemi hleď si ale na můj vkus ukousl až příliš velké sousto. Mám rád filmy zabývající se politikou, satiru a téma ochrany životního prostředí mi není cizí, ale to vše zde spojené dohromady se moc nepovedlo. Asi jsem příliš cynický, ale všechna ta satira nejen že není vtipná, ale ani děsivá. Působí to na mě jen jako jedna z teoreticky možných budoucností, ale nic víc. Nepomáhá ani hvězdné obsazení, které se dle mého moc nepovedlo a díky tomu si absolutně nikdo nezískal mé sympatie. Jak se říká snaha se cení. Já tedy oceňuji snahu tvůrců nastínit důležité společenské téma, rozhodně je to lepší než se lepit k silnicím, ale jako fanoušek filmů moc velkou radost nemám. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD