Muf911

Nechápu, že jsem o tomto filmu zatím neslyšel a že jsem ho na netflixu našel docela náhodou, když jsem šel po něčem jiném. Je to tak úžasná a trefná paralela k současnému dění, že se divím, že se o filmu nemluví třeba tak, jako v Vrtěti psem. A to byl natočen v roce 2021, tedy ještě před válkou, kterou tak dokonale paroduje. Prezidentka s kšiltovkou je taky přesná a pomatený miliardář má také svůj docela slibně se vyvíjející předobraz, který se vybarvil až po natočení filmu. Neměl autor scénáře stroj času? ()

Doffy

Překvapivě aktuální. Lidé říkají, že touží po pravdě, ale když se o ní dozví, bagatelizují ji, vymyšlí konspirační teorie a šíří dezinformace. ()

smartynaf

Tohle byl, v poslední době, po Liga mužské moudrosti další počin, proti cancel culture, ze kterého mám fakt radost. Ano, mám z nás radost. Že Leo dělá osvětu je známo. A tohle bylo fajn. A je fajn i to, že se to spoustě lidem líbí a že není vše pravda co televize říkala. A společnost nemá hlavu tak hluboko v pr*eli, jak se nám snaží namluvit. Jo. Mám dobrej pocit. Nepropadejte panice! ()

RavenSpector

Ehm, tož hovadina. Místy vtipná, zhruba od poloviny trochu ztratila dech takže slabší průměr, ale za parádní finále a závěrečné titulky po ní musím jednu hvězdu holt přidat. Kdo uvidí, pochopí :D ()

Trumpetista

Manipulace, lži, sociální sítě, hamižnost, touha po zisku. Kam až je lidatvo schopno zajít? Umíme se ještě zastavit a přemýšlet nebo se blíží konec? Dejte si tenhle film na Netflixu. Podobnost se současnou situací je samozřejmě čistě náhodná. ()

Poga

Krista, toto mohol byť tak dobrý film. Skvelý námet, ktorý má v sebe toľko vrstiev a k tomu parádne herecké obsadenie. Ale keď je výsledny scenár zlý a herci nemajú čo hrať, škoda. Vo výsledku je to iba jedna veľká a dlhá nuda, ktorá sa zmieta niekde na hranici funny drama to be movie so snahou o posolstvo, ktoré podáme s iróniou. No nič, nepodarilo sa. Možno keby to prestrihali a malo to o hodinu menej. ()

Tranda

Příběh: 8/10; Humor: 8/10; Akce: 6/10; Drama: 7/10; Napětí: 7/10; Hudba: 8/10; Vizuál: 8/10; Atmosféra: 8/10; Zábavnost: 8/10; Herci: 10/10.  7,8/10 ()

Kusbi

Velice, velice slušně jsem se bavil. McKay si hezky hraje s tématem v dnešní době silně aktuálním a byť se na nás zatím neřítí žádná kometa (aspoň doufám), tak se trochu obávám, že ačkoliv je to ve filmu dovedeno až do absurdity, realita by byla podobná. Herecký ansámbl asi není třeba komentovat, všichni výborně obsazení (jen ta vložka s Cudim a Grande by tam být nemusela). Humoru tam klidně mohlo být více, ale bylo tam několik vyloženě dobrých momentů. Za 5* to být nemůže, lehce mi vadí to balancování na hranici komedie/drama, kdyby to bylo více znatelné, tak by to bylo lepší. Každopádně solidní zakončení filmového roku. Sice s tím asi Netflix nepokoří rekordy Red Notice (což bude tedy naprostý hřích a vizitka současného filmového průmyslu), ale bylo by fajn, kdyby se víc zaměřili na produkci podobných filmů. Je to sice nákladné, ale lepší jeden solidní/skvělý film než 10 nesmyslů. ()

Zix.

Film krásně ukazuje dnešní společnost a má pár hvězdých herců, ale to je tak vše co nám nabídnul. Dalo se podle mě vybrat jiné téma, kde lze ukázat priority a paradoxy dnešní doby a mohla by z toho být dobrá komedie. Tohle je z jedný strany hrůzostrašný a z druhý chvilkama vtipný s pár lidma, který se snaží svět marně zachránit.  Tyhle dvě verze mi moc k sobě nesedí a proto se mi film moc nelíbí. ()

PISTA226

8/10 Novodobý film, který rozhodně není pro každého, spíš pro mladší generace, které se vyznají v dnešních trendech. Trvá 2,5 hodiny, což je velmi dlouhá doba, na událost, která se tam děje a často se příběh neposouvá dlouho kupředu, ale v těchto prostor je zaplněn buď trocgou zbytečných okecávek, nebo vtipy. Za mě bych rozhodně zkrátil tak o 30 minut, které nebyli vůbec třeba. Ale navzdory takové délce jsem se nikdy nenudil a i takové časti mě bavily. Jsou tu nivodobé vtipy a trendy, jako memy a narážky na různé osobnosti, což je často dost otravné, protože tu není moc jiných vtipů, ale pokud někomu sedne, tak se bude bavit dost. Zajímavá věc je taky reakce lidí na tu zprávu o kometě. Připadá mi dost divné, že DiCaprio se choval velmi, ale velmi nervně, nevim jestli jeho postava má problém se stresem, ale pokud ne, tak ta reakce je dost přehnaná. Chápu, že museli Leonardovi dár šanci projevit herectví v obličeji, ale tohle je trochu moc. Taky reakce ostatních lidí je naprosto nereálná a vůbec jsem jim to nevěřil. Záporáci jsou tu jasní a příjemně otravně zlý jak se patří. Jedna postava Timothéa tu měla málo prostoru, nebo spíš mi připadalo divné, ji tam cpát, když ji nedali řádný prostor. Druhá polovina filmu bez tolika vtipů, ale s více akcí a napětím byla mnohem lepší a skvěle se na to koukalo. Člověk sice dokázal předpovídat, co se stane, ale stejně konec dobře udělaný. Docela pěkný film. ()

bambas

DiCapria moc nemusim, ale tohle je cca 4. film, kdy me presvedcil o svych kvalitach. Usteedni dvojice si ukradla cely film pro sebe. Jen skoda, ze scenarista vysvetloval nektere vtipy, kdyby to nahodou nekdo nepochopil… ()

Tr0nic

Predstavujem si ako sa na tom budú kompetentnejší smiať a hovoriť si ,,to je smiešne, to by sa predsa nemohlo stať". Guess what, ono sa to deje. ()

Lesazrk

Pointa poukázať na hodnoty ľudstva je zachovaná, avšak odignorovanie svetových veľmocí ako Čína, Rusko, Japonsko a Európa v otázke zostrelenia meteoritu mi tu strašne chýba, vytvára sa tak predstava, že existencia planéty stojí len na USA. ()

Rebel24

Leo Di Caprio s Adamom McKay vytvorili film v ktorom v prvom rade a hlavne chcú vyjadriť posolstvo. Film Don't look up verne reflektuje často až bizarné správanie politikov, manipulácia médií ci sociálnych sietí a zvýrazňuje naivitu a nedostatok kritického myslenia medzi bežnými ľuďmi a to je jedno ci sa na svet rúti meteorit alebo pandémia (resp. dosaď si sám). Niektorí herci správne prehrávajú (Streep, Hill), režisér sa snaží mnohé momenty zvýrazniť do absurdity, ale zároveň scény hneď vyvažuje vážnejšími. Najzaujímavejšia postava je jednoznačne Leov profesor, ktora si prejde ako jediná azda aj vývinom v deji, dejovy oblúk s Brie alias Cate Blanchett bol najzaujímavejší. Ostatne charaktery majú slabší scenár hoci všetci herci odviedli standard quality. Hudobná zložka bola minimalisticka, ale presná. Momenty pri odpočítavani odpalu rakiet boli vo filme top, škoda uvodu, tam akoby sa film hľadal, chcelo by to ešte kvalitnejšie intro, následne už ale film slušne odsypal. Vyzdvihnúť treba prácu s kamerou a strih, bolo to nekonvenčné, ale pre film úplne vhodné. Film Don't look up je najma filmom zanechavajúcim myšlienku a v roku pandemie 2021 je aktuálny a zároveň jeden z najlepších filmov roka. 84% ()

kpt_ROCOR

Ano, je vysoce pravděpodobné, že se ty lidi z těch lidí jednoho krásnýho dne zeserou, bude to tak rychlý, že ani ta obří líheň netflix na to nebude stačit reagovat. ()

bigmatko

Netflix dokáže raz za čas prekvapiť a podarilo sa mu to práve teraz vďaka skvelým hercom a výborne zvládnutej satire ktorá nastavuje zrkadlo spoločnosti v nezmyselnosti dnešnej doby. Film je svieži veselý a prináša veľa podnetov na zamyslenie a zároveň baví svojským spôsobom. človek si priam vie predstaviť že takto by to nejako prebehlo. ()

Pythonator

Perfektní satirická práce, která věrně zobrazuje debilitu facebookového konzumního lidstva. Planeta nám dnes umírá a všem je to jedno. Tady jen přitlačili na pilu a ukázali, že i kdyby doslovně hrozil zánik planety vlivem vesmírné srážky, pořád to bude všem jedno. A navíc jelikož nám pořád politici a média lžou, tak by hodně lidí v takovou událost ani nevěřilo. Bohužel tomu chybí trochu víc působivosti, jakou by tomu mohl dodat nějaký velký režisér. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD