caMen

Myšlenka super, jakožto apel na všudypřítomnou zkratkovitost, nekonečnou touhu po zábavě a z toho plynoucí všeobecnou demenci. Co si ale myslím je, že se tomu lidi zasmějou, žádnou sebereflexí neprojdou a prohlásí, že to byla fajn komedie, jen by udělali ten konec jinak. (Skvělá linka se snackama v Bílém domě). ()

Jumper

Vlastně celkem nuda. Je to jen smutný pohled do světa ve kterém žijeme a ve kterém pravděpodobně zemřeme. Nic co bychom si mnozí již neuvědomovali. ()

Parabot

Ještě před uvedením na Netflixu se o tomto filmu mluvilo jako o aktuálním nástupci Dr. Strangelove. To bohužel není úplně pravda, protože McKay prostě není Kubrick. To ale neznamená, že by K zemi hleď! bylo špatné. Naopak a hodnocení na Rotten Tomatoes je v tomto případě opravdu hodně mimo. Možná proto, že film nelichotivě reflektuje i podobné platformy a role influencerů. Každý holt chce z katastrofy vytáhnout nějaký ten kredit. Casting se vyrovná kolektivu Petera Sellerse. A to jak v hlavních, tak méně hlavních rolích. Záměrně neuvádím vedlejších. Tvůrcům se podařilo natočit chytrou zábavnou satiru jdoucí na dřeň současné společnosti v celé řadě jejích aspektů, prvků, modelů chování. V mnoha případech tak trefnou, že úsměv tuhne. Don't Look Up je mixem zmiňovaného Doktora Divnolásky, Melancholie a Vrtěti psem pro druhou dekádu 21. století. ()

Hora1000 odpad!

Tohle je ta nejhorší parodie na sebe samu jakou jsem kdy viděl. Nevím, jestli mě víc děsí to jaká je to sračka nebo to jaký to dostalo hodnocení. Často se tu v recenzích skloňuje výraz satira. Ne, dámy a pánové tohle to není satira, tohle je prachsprostá píčovina. Není to vtipný, není to věrohodný a je to hrozně stupidní. Leonardo u mě hodně klesnul. ()

sodomex

Film je moc dlouhý, nudný a otravný. Asi jako život v současné společnosti, takže je film krásným zrcadlem dnešního světa. Nejdřív jsem dal 3 hvězdy, ale jak se to ve mně rozleželo, že film za to vlastně nemůže, musím dát 4. ()

Facerr

Člověk se u toho nenudil, DiCaprio opět strhnul svým výkonem a ironický popis současné doby docela seděl. Místo asteroidu si člověk může dosadit pandemii, nebo ekologickou katastrofu, výsledek bude stejný. McKay se i humorem do současný doby trefil. ne tak už do napínavého filmu, který měl delší stopáž, než si zasloužil. ()

Kennedy_R

Spíše místy smutné než komedie, ale přesně takový je dnešní svět a moderní civilizace. Jednoznačně nejlepší bourák ve filmu je Ron Perlman :-) A naopak, největšího slizáka dobře ztvárnil Mark Rylance :-( ()

Vito_LePour

Fakt jsem od toho nečekal zdaleka tolik. Dlouho jsem neviděl takhle dobrý katastrofický film. Perfektní herecké výkony, včetně těch, kteří výrazně přehrávali, což zvýraznilo komediální složku filmu, která byla tak jako tak poměrně silná. Oceňuji též konec, i když je poměrně očekávaný. ()

Stepka.T

Myslím, že bych dala víc, kdyby to nebylo tak vyhypovaný a kdybych předtím nečetla výbornou povídku v rámci knížky Nihilista na balkoně na stejné téma. Každopádně top scény: koncert pro budoucnost, večeře. Super střih. ()

Marcas

Co si budem, z filmu jsem rozčarován stejně jako jsem čím dál častěji rozčarován z naší společnosti. A během Covidu se to postupně sčítá a násobí a stále více mám pocit, že lidem prostě nerozumím. Sice to má být satira, ale přesto to je reálný odraz našeho světa a chování. Neuvěřitelně trefně zachyceno. Radši nechci vědět, jak by to dopadlo, kdyby opravdu nějaká podobná situace jako ve filmu nastala. Nebudu přehánět, když napíšu, že scéna s DiCapriem ve studiu a jeho řečí byla jedna z nejsilnějších a nejemotivnějších scén, které jsem snad kdy doposud viděl. Ještě teď mám z toho husí kůži. Film doporučuji všem, protože některým by se díky němu mohlo v hlavě konečně rozsvítit. ()

bigjames

Tak nám Netflix jako vánoční dárek doručil jeden z nejlepších filmů ze své dosavadní produkce. A zároveň je to pro mě jeden z nejlepších snímků roku. Tato satirická komedie Adama McKaye funguje nejen díky povedenému humoru, ale také díky skvostnému obsazení, a to včetně vedlejších rolí. Zároveň hodně vypovídá nejen o době ve které žijeme, ale hlavně o nás lidech samotných. Líbil se mi i hudební doprovod a na konci byly mé pocity natolik pozitivní, že dávám rád plné hodnocení. ()

JenYu

Opět v trendech a opět zcela mimo mě. Ne k smíchu ale k pláči. Jennifer Lawrence jsem nevěřila jedinou emoci, Leonardo DiCaprio mě nebavil a Meryl Streep přehrávala. Cate Blanchett přestávám mít ráda. Timothee Chalamet zbytečný. Už dlouho jsem neviděla film, který by mě jak příběhově tak herecky odpuzoval. ()

Benjamin_L

Nebylo to špatné, ale asi tak 40 minut filmu tam bylo prostě navíc. Porovnán s Vrtěti psem není na místě. Vrtěti psem je o manipulaci, K zemi hleď o ignoraci. ()

mnx

Vrtěti psem v trošku lepším podání, a skvěle reflektujícím současnou covidovou dobu, kdy se i někteří politici nechají strhnout trolením na sociálních sítích k prapodivným krokům. Ženská narážka na Trumpa, který na covid doporučoval kloktat Savo, byla též vynikající :) Člověk si při shlédnutí snímku skoro přeje, aby sem vážně nějaký velký balvan dopadl, aby vymýtil lidskou blbost už jednou provždy :-) Na mě je to ale zase až moc ukecané a přehnané, a třeba DiCaprio mi v té roli moc neseděl. Zábavné to je, to ano, ale méně je někdy více. Film má scény i během záverečných titulků (ta s přistáním byla podle mě nejlepší), a také jednu úplně potitulkovou scénu. Za mě lepší 3. Po příštím shlédnutí možná změním na 4, ještě uvidím. ()

RobinPM100

Velmi zdařilý film parodující vše špatné ve společnosti, od kapitalistického mamonu, bulváru, všeobjímajících sociálních sítí nebo populistů. Režisér film prošpikoval hereckými esy a doslova ho natočil s marketingovou vychcaností, z těch herců cítim jasnej kalkul aneb spojme znovu dohromady osvědčenej tým feťáků z Vlka z Wall streetu, použijme mladé tahouny typu Chalameta nebo znovu použijme jako ajťáckého génia Hallidaye z Ready player one, vyčuranost až na půdu, na druhou stranu jak jsem řek, promakaná sázka na jistotu, čili proč ne. Dva body dolu za délku + vztahovou ordinaci v růžový zahradě, bez tý bych se tam obešel. Rozhodně počkejte na dvě potitulkový scény, ty jsou lepší, než kvanta přebytečných filmových minut. ()

xxmurphyxx

Netflix po dlhej dobe príjemne prekvapil. Celkom trefne nastavené zrkadlo dnešnej dobe a ľuďom v nej žijúcim a tvoriacich ju. Ako sa hovorí všetko je to ľuďoch. Rozoberať pri tomto obsadení herecké výkony je úplne zbytočné, každému musí byť jasné, že sa bude jednať o top tier kvalitu. Vypichnúť ale predsa len musím jedno meno. Cate Blanchett. Až pri sledovaní titulkov som si uvedomil, že tam hrala a vôbec neviem kde. Skoro mi huba padla na zem, keď som zistil ktorej postavy sa vo filme zhostila. Až pri bližšom zadívaní  na ňu som ju spoznal. Táto ženská že má 52 rokov? Neskutočné aká uber milfka tu je. Naozaj klobúk dole, nie žeby inde pôsobila ako stará metla ale tu má taký sexappeal, že mi skoro odpálilo dekel. No ale naspäť k filmu. Baví, nenudí, nemá väčšie diery v deji a na Netflix minimum priblblej propagandy aj keď ani tu sa jej úplne nevyhli. Trochu zamrzí, síce trefné ale viac menej jednostranne zamerané určenie a štylizovanie namierené klasicky voči Trumpovi a jeho priaznivcom a celkovo všetkým ľudom, čo sú z nejakého dôvodu proti očkovaniu, pri tom hoaxy šíri jedna aj druhá strana. Je to dosť citeľné miestami, načo sa tu obkľukou naráža a ja to chápem a v podstate s tým nemám nejaký problém, keďže covid nepopieram akurát ma mrzí zbytočné politizovanie tejto témy a minimálne na posratom Slovenku nezmyselné kontraproduktívne nariadenia a obmedzenia. Nie každý volič Trumpa, či nezaočkovaný človek musí byť automaticky degenerovaný hoaxerský redneck. Ďalšia vec, ktorá u mňa sťahuje hodnotenie smerom dole k ľahkému nadpriemeru je miestami prílišná doslovnosť a zbytočná preafektovanosť, ktorá ženie hercov do extrémneho prehrávania. Najviac to cítiť na postave Jonah Hilla, kde to prehrávanie a parodovanie je už moc silené a pôsobí ďaleko viac cringy ako úsmevne. Každému polodebilovi je jasné o čom film je a čo nám chce povedať, netrebalo byť až tak polopatistický a silou mocou presatirovaný. Aj keď pre jednoduchšie, komerčné Americké publikum bola toto asi najlepšia cesta. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD