Tominni

Povedená a celkem trefná satira naší společnosti na pozadí blížící se komety k naší zemi. Především první část se snahou vůbec sdělit, co nás čeká, je parádní. Ano, takhle by záchrana planety ve skutečnosti mohla opravdu dopadnout, protože na to jsme tak, jak jsme. Některé poznámky by se daly tesat - 30% nevěří, že nějaká kometa je. Jak jste mi to řekl, Businessman???? Ano, budu doufat, že to s námi až tak špatné není, že vizionáři a influenceři nás tak nepotáhnou, ale.....nevím, nevím. ()

Mamlas

Komedie, spíš satira, která nerozesměje, a je o debilitě lidstva. Bohužel je to tak rozplizlé, že se na to nedá ani dívat. Začátek a konec mi bohatě stačil. Mohlo to být o 2 hodiny kratší. (12%) ()

LukyValient

Na to, že v tom jsou fakt silný herci, tak za mě výkonově jen vyšší průměr. Kamera těžkej průměr. Celý to absolutně táhne příběh a satira dnešní společnosti (resp. medií a politiky) a právě za tu reálnost tomu rád dám fakt těch 5 hvěd :D Nastat takový reálie, tak to tak celkem pravdědobně bude :D To nejni film, to je dokument o tom, co se ještě nestalo :D ()

adamix

Na záver roka milé prekvapenie. Lea som naposledy videl, ako plameňometom odrovnal rozzúrenú členku Mansonovho gangu a Jenny Lawrence zasa v (doposiaľ nevidenom) predigitalizovanom prepadáku, ale spolu im to v tejto sviežej katastrofickej komédii náramne klape, aj keď nie sú milostný pár, ale duo vedeckých nerdov s veľmi dôležitým poslaním. Film dokonalo odzrkadľuje zmagorenú spoločnosť a jej zrovnávanie sa so živelnou pohromou. Humor funguje na jednotku a v závere nechýba emočná sprcha, ktorá prekvapivo funguje. Trošku nadhodnotím, ale ani si nepamätám komédiu, ktorú by som doslova hltal a čakal, čo nové prinesie ďalší záber. Viem však, že keby mi zostáva pár dní života, určite by som ho nemrhal na koncerte Ariany Grande :). Raz to však možno takto skončí. Za mňa 90%. ()

PlysovyMacko

Veľké sklamanie. Pochopila som, že film má byť satira, ale nie je vydarená. Nesúhlasím s názorom, že toto by sa dialo v skutočnosti. Film nie je vtipný, ale trápny, je to úplná blbosť. Nezachráni ho ani hviezdne obsadenie a Cate vyzerala veľmi umelo. Oceňujem Leonarda, ten sa mi jediný páčil, zvyšok je totálny prešľap a nuda, film má cez dve hodiny. ()

DoNotCross

Výpověď o stavu lidstva 2021 kterou lze shrnout ve třech větách. Jako bonus dostanete i nějaké ty hřejivé lidské hodnoty prezentované hollywoodskou smetánkou. Děkujeme. ()

Metalicum

verbal dal 4*, takze se mu to asi fakt libilo.  clovek by rekl, ze vetsi kreten uz se narodit nemohl. pozdravuj gretu a bolseviky, ktery rikaji uplne to samy ty uplnej debile ()

liquuid

Nejdriv jsem si rikal, ze koukam na az moc odlehcenou, chvilemi i snad trochu stupidni radoby katastrofickou udalost. Az postupne skrze film mi zacalo dochazet, jak je to pojato, co nam chtel autor rici a jak to cele odkazuje na dnesni dobu a ve finale musim rict, ze az desive trefne bylo vystizeno, jak by se dnes populace chovala. Jak funguji dezinformace, jak funguji urady a jak funguji manipulatori. Navic to bylo docela zabavne. ()

George8

Jde to pomalu, ale jistě. Mně tyhle typy filmů stačí vidět bohatě 2x až 3x za život. Moc pravdivý snímek, jak to ve skutečnosti chodí … a opravdu můžu říct, že se skutečně jedná o originalitu. DiCaprio tomu přidal korunku. Člověk, který je tzv. “zeleným mariňákem” ()

brzozin

Jak už tady bylo napsáno, tohle je taková moderní verze Vrtěti psem zasazená do dnešní mediální a totálně iracionální doby plné hedonismu, mediálního fanatismu, nihilismu a konzumní degenerace. Už si ani nevzpomínám, kdy mi při sledování filmu bylo přímo fyzicky nevolno, kterýžto stav u mě nasává vždycky, když se střetnu s donebevolající lidskou blbostí. To ale jen potvrzuje, jak skvělý snímek to je. Nejde o parodii, ale o dokumentární film, který by měli pouštět vždycky, když někdo řekne, že lidi přece nejsou ta blbí. ()

Binne

Film je zábavný do té doby, dokud v něm nepoznáváte realitu dnešní doby. Každý v něm pravděpodobně najde kritiku čehokoli, co je na společnosti špatně. A každý bude spokojen. Ti, kteří film kritizují jej pravděpodobně pochopili přesně tak, jak jej chápu i kladní recenzenti nicméně s tím rozdílem, že postrádají dostatečnou sebereflexi. Na snímku se mi primárně líbilo, že to nebylo svalování viny na jednotlivce ani konkrétního viníka, pouze kritika systémovosti dnešní doby. Od časů, kdy naším největším problémem bylo shánění potravy a přežití samotné jsme se posunuli do doby, kdy jsme zahlceni informaci z různých nepodložených zdrojů, kdy masa touží po jakékoli senzaci a skandál někoho slavného mu prostor pro ukojení svých potřeb přímo nabízí. Vytváříme z hloupých lidí slavné a vlivné a ty skutečně inteligentní přehlížíme. Jsme zahlceni problémy, které nejsou vnější ale vnitřní a na rozdíl od těch existenciálních již nejsou tak snadno řešitelné. Tohle všechno a mnoho dalších faktorů nakonec vede k tomu, že se lidé uzavírají do svých soukromých vesmírů. Cokoli kritizovat je vždy jednodušší nežli nabídnout řešení, tento film dozajista upozorňuje na problematiku dnešní konzumní společnosti ale řešení není nasnadě. Doba se posouvá vpřed a je důležité mnohých výhod, které z ní plynou využít. ()

Midar

McKayovi se tady podařilo bezchybně vykreslit tu debilnost a nesmyslnost, která v současné době vládne světem. Ať už je řeč o fake news, sociálních sítích, influencerech, koronaviru či spasitelských miliardářích. Nebojí se tu prostě ukázat smutnou pravdu toho, že vlastně všichni míříme do totálního hajzlu. Herci v čele s Leonardem DiCapriem, Jennifer Lawrence, Meryl Streep či Jonahem Hillem tu přitom hrají naprosto dokonale a jenom podtrhují tu suverenitu, s jakou nám to McKay všechno servíruje. A my mu to prostě žereme i s navijákem, i přes skutečnost, že nás vlastně brutálním způsobem zesměšňuje a kritizuje. ()

Caliboss

perfektní zrcadlo... někdo kritizoval přehrávání.. blbost.. já v tom vnímám snahu o reálné zachycení mediálních výlevů trumpů, babišů, schillerek, ovčáčků apod. Kdo sleduje politické dění, nemůže brát výkony herců jako pouhé laciné "přehrávání" (přestože z teorie herectví bychom to tak u jiných filmů o jiných tématech běžně nazývali) ()

Picoun7

Děkuji za bandu kolem hvězdného "Lía", protože pokud tento filmík vůbec dokázal vzniknout, tak nejsem jediným pozemštanem, který si uvědomuje, jak moc je dnešní svět v prdeli. Konzumní společnost zajímají bohužel jen číslovky na účtu - bankovním/sociálním. Bojím se představit, že se na nás opravdu kometa Diabisky řítí, pravděpodobně by totiž scénář ze snímku mohl být realitou... Každopádně dost už negace, kterou ve mně dílo probudilo. Jedná se o trefnou satiru, která valí vtip za vtipem a člověk se u toho může ještě kochat hvězdným obsazením, které minimálně dopředu na papíře vypadalo skvěle. Pochválit bych měl i za kameru a zajimavé prostřihy, které jsem zatím nezapomněl.. Musím zmínit i pro mne metaforickou jízdu v autě, kdy Leo na zadní sedačce veze Timothéeho, jako svého hereckého žáka, protože ten kluk má dosti podobně nakročeno. K zemi hleď! je příjemným Vánočním překvapením, které předává poselství, že je jedno kdo je krásnější, kdo bohatší, kdo chytřejší, nakonec nás stejně všechny čeká stejný osud. 5* ()

kubilov

Vtipná komediální satira, která má to přesah a je to fenomenálně zahraná. Fakt byl tento typ filmu potřeba, aby se při příští potenciální globální krizi světové špičky nechovaly jako tento Trump v sukních hraný skvělou Meryl Streep nebo creepy Zuckerberg-Jobs-like "vizionářský miliardář" hraný ještě lépe Markem Rylancem. Možná jsem trochu naivní, ale i o tohle určitě tvůrcům šlo. A v některých momentech to fakt sedí až to bolí. První půlku jsem se v podstatě neustále smál jak blázen. Jsem docela fanda Adama McKaye, moc mě baví jeho režijní styl, v Don't Look Up mě potěšily i vypravěčské skoky, které ničemu neškodí, naopak zlepšují flow vyprávění. DiCaprio v hlavní roli pochopitelně opět exkluzivní, tentokrát si zase vyzkoušel novou zajímavou polohu nejprve uťápnutého neurotika, který se charakterově zajímavě vyvine, ale hereckými highlighty jsou za mě fenomenální vedlejší role - za všechny trojice Perlman-Blanchett-Chalamet. Vlastně dost jasných 5* ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD