Challenger: Poslední let

• USA Challenger: The Final Flight

Dokumentární seriál o přípravách startu raketoplánu Challenger a o tom, co následovalo po jeho explozi, ke které došlo 28. ledna 1986. (Netflix)

LordMysti

Pro milovníky kosmonautiky jednoznačná povinnost. Do detailu rozebraná katastrofa se vším co jí předcházelo. Perfektně natočeno s krásnými záběry. ()

Robbi

Velmi zdařilý, i když některá fakta přehlížející dokument. Trochu mi vadila nevyváženost prostoru věnovaného posádce a samotnému vyšetřování, zrovna tak absence dalších zjištěných faktů - vůbec se tu nemluví o skutečnosti, co se s posádkou stalo po výbuchu nádrží, a je to velmi dobře známo. Místy je čtyřdílný cyklus až příliš patetický a typicky americký - je to na úkor některých zásadnějších informací. Tento nedostatek vyvažuje velké množství archivního materiálu a přítomnost svědků z událostí z roku 1986. ()

iz67

Ne, ze by to nebylo zajimavy. Ale nakonec je to vlastne jen o te jedne soucastce. Paklize hlavnim duvodem tohoto dokumentu nebyl duvod vyuzit autenticke zabery lidí ve chvíli, kdy zjistili, ze prisli o sve blizke. To se jen tak 'nepostesti'. A z tohodle záměru (a me dychtivosti se toho ucastnit) mi bylo trochu soufl. Takze, i kdyz mam Netflix dokumenty rad, tak tady bych byl zdrzenlivejsi v nadsenych ovacich. ()

george82

Jako ve všech katastrofách to bylo o vhamtivosti, penězích, bagatelizování problémů a sraní na bezpečnost. Čest památce zemřelých a všichni odpovědní shořte v pekle. ()

nula87

Velmi povedený dokument, který podává zajímavou formou všechny stránky celé tragédie: lidskou, technickou, a taky tu zásadní o fungování NASA. 85% ()

Marcas

Po celé 4 díly jsem měl v břiše motýly a zároveň mi běhal mráz po zádech. Ty autentické záběry, z kterých je v podstatě dokument složen, jsou nesmírně emotivní. Vidět tu radost, to nadšení před startem, to je něco, u čeho doopravdy nezůstane oko suché. Líbí se mi, že Netflix nechal vypovídat i ty, kteří jsou za tragédii přímo odpovědní, a kteří mají na věc jiný pohled. Díky tomu si každý může udělat svůj názor a tvůrci tady nikomu přímo neříkají, kdo je ten správňák a kdo ne. Velmi silný, smutný a emotivní dokument, který patří mezi ty nejsilnější, které jsem zatím viděl. ()

PaTeXx

Třetí dění je samozřejmě absolutní vrchol všech čtyř epizod, ale i z poslední se dalo vytěžit dost. Doufám, že už si někdo z Hollywoodu mne ruce na celovečerák, materiály na to rozhodně jsou a scéna, kdy Feynman upozorní na vadu O-kroužků, by mohla být epickým závěrem. ()

Veber

Skvěle vyvážená fakta ohledně raketoplánu a příčinách tragédie s popisy povah a příběhů astronautů a jejich blízkých. Spousta parádních záběrů nejen pro nadšence do dané problematiky. Navíc oceňuji, že nedošlo k zacyklení a neustálému opakování již sdělených informací, jak tomu u podobných US projektů bývá. ()

sahier

Vrátila som sa v čase , keď sa to stalo a červený tlieskali, stueená vojna síce už neprebiehala v plnej polnej , ale darilo sa , ako aj explozii v Černobyle tutlať a skreslovať..................... miera ľudského nešťastia sa nezastaví  pred žiadnymi hranicami , rasou ,či politikou. ()

Pavlo

Po dlhej dobe kvalitny a prekvapivy dokument. Vacsinu veci som okolo raketoplanov netusil. Zrucne, napinavo a aj poucne spracovane dielo, ktore je mozne pozerat viackrat. ()

toos

Další z perfektních dokumentů od Netflixu. Přineslo mi to hodně nových a zajímavých informací o celém projektu raketoplánů. Lidskej faktor je vždy klíčovej a nic netušící posádka na zásadní podcenění problému, o kterým NASA věděla, tragicky doplatila. Některý záběry jsou přímo mrazivý, některý až euforický. Jako první přistání Columbie nebo naopak povedenej start dva roky po katastrofě Challengeru. ()