Challenger: Poslední let

Tímhle nic nekončí (E04)

(epizóda)
  • USA Nothing Ends Here

Nečekaný výbuch raketoplánu Challenger má drtivý dopad na rodiny členů posádky i na miliony diváků, kteří ho sledují v přímém přenosu. NASA čeká nepříjemné vyšetřování. (Netflix)

Marze

Ve filmu je mnoho bolesti pozůstalých, ale emočním vrcholem snímku je velkolepý start Discovery. Agentura AP připomíná, že čtyřdílný dokument Challenger: Poslední let má premiéru v době, kdy se v USA vesmírný program opět dostal do středu pozornosti. Letos v květnu firma SpaceX miliardáře Elona Muska po více než dekádě vyslala do vesmíru americké astronauty. Stejně tak výlety do kosmu plánují společnosti Blue Origin dalšího miliardáře Jeffa Bezose a Virgin Galactic vlastněná Richardem Bransonem. A na jaře měla start raketa SpaceX, která vynesla dva astronauty NASA k Mezinárodní vesmírné stanici. ()

PaTeXx

Už delší dobu se říká, že všechny sebou-spáchané problémy a vytvořené chyby se NASA snaží před veřejností ututlat za každou cenu a dneska se to jen potvrdilo. Trošku mi to připomnělo Černobyl, kde arogance hrála taky významnou roli, ne-li klíčovou. ()