Challenger: Poslední let

• USA Challenger: The Final Flight

Dokumentární seriál o přípravách startu raketoplánu Challenger a o tom, co následovalo po jeho explozi, ke které došlo 28. ledna 1986. (Netflix)

Recenzie používateľa PaTeXx k tomuto seriálu (5)

Challenger: Poslední let (2020)

Třetí dění je samozřejmě absolutní vrchol všech čtyř epizod, ale i z poslední se dalo vytěžit dost. Doufám, že už si někdo z Hollywoodu mne ruce na celovečerák, materiály na to rozhodně jsou a scéna, kdy Feynman upozorní na vadu O-kroužků, by mohla být epickým závěrem. ()

Vesmír je pro všechny (2020) (E01)

Trošku mě mrzí ten přehnaný důraz na přehlížení etnických menšin, a myslím, že samotná exploze mohla být tvůrci sestříhána a provedena více srdceryvněji. Ale snad se k tomu ještě dostaneme. ()

Pomoc! (2020) (E02)

O stupeň kvalitnější část dokumentu a řekl bych, že jsme měli možnost cítit i první náznaky napětí. Ze situace s O-kroužky (já vím, zní to fakt debilně) mi trošku mrazilo, nebudu kecat. ()

Vážná porucha (2020) (E03)

Takhle jsem si to představoval. Že před samotnou explozí budu trnout, a po ní budu nervózní, až dokud na to nepřestanu myslet. Achjo. "And that was it." ()

Tímhle nic nekončí (2020) (E04)

Už delší dobu se říká, že všechny sebou-spáchané problémy a vytvořené chyby se NASA snaží před veřejností ututlat za každou cenu a dneska se to jen potvrdilo. Trošku mi to připomnělo Černobyl, kde arogance hrála taky významnou roli, ne-li klíčovou. ()