Světlo a stíny

• USA Shadow and Bone
USA, (2021–2023), 14 h 52 min (Minutáž: 45–64 min)

Tvorcovia:

Eric Heisserer

Predloha:

Leigh Bardugo (kniha)

Jessie Mei Li, Ben Barnes, Freddy Carter, Archie Renaux, Amita Suman, Kit Young, Simon Sears, Daisy Head, Julian Kostov, Caroline Boulton, Tom Weston-Jones (viac)

Když mladá bojovnice projeví kouzelné schopnosti, které by mohly sjednotit její svět, začnou proti ní kout pikle temné síly. (Netflix)

jjjerry

Líbilo se mně prostřední, do kterého je děj zasazený (styl Rusko, legionářská armáda...). Příběh zprvu nepřehledný, geograciky i vztahově. Posléze se to vylepší, napětí a zaápletky stoupají. Bohužel to zkazí dost slabý, nudný závěrečný díl. ()

Rian_witcher

Mimo černého generála samé vcelku neokoukané xichtíky a navíc i solidně hrající. Příběh je zajímavý a spousty zajímavých představených postav a jejich rozehraných osudů jistě potkáme i v případném pokračování. Celý představený svět grišů a Vrásy je zajímavý a pokud nedostane seriál další sérii, pustím se ze zvědavosti do čtení knižní předlohy. ()

Elisson

Začalo to chaoticky, pokračovalo pomerne dobre a skončilo to tak ako i v našom svete - "slniečkári" totiž dokážu každého dostať do problémov.... Hlavná hrdinka a jej kamarát z detstva sa rozhodne nesprávajú ako siroty, ktoré zažili utrpenie, ale ako naivní frackovia zo západu. Alinu, mnohí ľudia nemajú radi pretože je kríženec (herečka je konkrétne európsko-ázijskeho pôvodu), ale s ostatnými - či už černochmi, mulatmi alebo Indami tam kupodivu problém nemajú. Okrem toho dotyčná očividne nemá analytické myslenie, ani vkus na chlapov, ale tak čo už.... Až sa trochu hanbím, za to, že som si želala spárenie tejto poločíňanky s chlapom, ktorý má iba časť krvi černošskej a vyzerá dobre :-D.... A keď to takto pôjde ďalej v ďalších seriáloch už nebudú Európania v hlavných úlohách len v menšine, ale možno sa tam objaví len jeden a samozrejme to bude ten zlý :-) ()

Isobel

Velmi pěkná fantasy věc od Netflixu. Krásné kostýmy a zajímavý svět.  ALE 'young adult' by nemuselo být synonymem pro pohádku na principu dobro versus zlo + milostný trojúhelník / čtyřúhelník nemá smysl, když je od začátku jasné, že si Alina vybere toho nejnudnějšího + je smutné, že fandíte záporákovi protože je prostě sexy a má motivace, než jen "jsem hodná". Jediné, co se trochu vymyká, je zápletka s Vránami, protože je méně hloupě černobílá a méně předvídatelná oproti zbytku. ()

Sheemass

Fantasy na Netflixu, která se celkem slušně povedla. V každém momentu jsou vidět obrovské finance - efekty, nádherné kostýmy, velmi dobré obsazení, především pak Ben Barnes. Knižní předlohu jsem nečetla, takže zcela neovliněna předlohou dávám 75%. Přidala bych přece jen trochu více akce, ale celkově se Netflixu po delší době zase něco povedlo, i když nový Zaklínač to není. ()

Slack

Nedopozerané. Je to čisté Young Adult fantasy. So všetkými mínusmi a pravdepodobne aj plusmi. Ale tie plusy si pravdepodobne všimne a ocení len veková kategória do 20 rokov. ()

hronikpetr

1.série :Lepší nadprůměr na seriál od netflixu. Delší dobu jsem čekal na něco co bude alespoň trošku kvalitativně podobné Zaklínači a jsem celkem spokojený. Doufám že bude další série, rozhodně stojí za shlédnutí.. Vztahy mezi postavami jsou divné a nepřijdou mi moc přirozené, ale po vizuální stránce je to kvalitní Fantasy..2 série : Ta už je o poznání horší, alespoň můj názor.. Vizuální stránka je stále na dobré úrovni, ale scénář je hrozný dialogy jakbysmet.. ()

Ajfist

Moc pěkné.Já se dobře bavil.První série každý díl bezvadný a dynamický děj.Efekty na výborné úrovni.Uvidíme jak to bude pokračovat dál.Zatím má seriál našlápnuto na opravdu skvělou podívanou. ()

Orion12

Fantasy filmů je málo a seriálů ještě mín, takže pokaždé když příjde nějaký nový počin většinou to stojí za to. Myslím že Netflix má po Zaklínači další úspěšnou fantasy sérii s možností několika pokračování. Seriál je podle knihy, kterou jsem nečetl a odehrává se v fiktivní zemi Ravka- v zemi lidí a grišů (grišové jsou takoví kouzelníci, prostě lidi ,kteří umí používat magii) a svět je hodně podobný Carskému Rusku. A musím říct že svět je udělaný velmi originálně a je to něco nového a neokoukaného. A Ravka je rozdělena na západní a východní díky vráse- taková oblast, kde žijí příšery. Herci hrajou víceméně skvěle, hlavní herci jsou neokoukaní a musím podotknout herce ,který hrál v Narni prince Caspiana, je kurva úžasnej a ta role mu neskutečně sedla, spoiler... nečekal jsem že by takový sympatak tak skvěle dokázal zahrát hl. zápornou postavu. No v seriálu funguje i nějaká ta politika, pletichaření podobně jako v hře o trůny, což je za mě hrozně fajn, klidně tam toho mohlo být více. Efekty a monstra vypadají mnohem líp třeba než v zaklínači- asi dostali tvůrci větší rozpočet. Co mě štvalo byl příbeh Vraního klubu zlodějů, jejiž příběh mě moc nezajímal a hrozně to natahovali a brali čas hlavní dějové lince. Ve finále se jedná o fajn akční/fanstasy podívanou s zajímavým světem, mělo to své mouchy ale ve finále super nová série pro Netflix , hajp na další řadu určitě je. 7/10. ()

jojo33

A opat to musim zopakovat tisicikrat za sebou... Netflix do toho opat nainvestoval obrovske prachy co sa audio-vizuality tyka, ale adaptuje jeden do rana na kolene zbuchany scenar za druhym. Lode, monstra, kostymy, masky, kamerovy nalety za ktore sa by sa nehanbili Game of Thrones alebo aj velkorozpoctovy fantasy kinofilm. Ale uz len v momente, ked som si precital obsadenie s antihercom Benom Barnesom, vedel som, ze je zle. Fantasy prislub k skvelej serialovej zabave zamurovany paticou unavenych alebo otravenych scenaristov. ()

Tr0nic

Skončil som na tretej časti. Celý čas som hľadal niečo, čoho by som sa chytil, no nič som nenašiel. Prostredie v ktorom sa dej odohráva je nezaujímavé. Čo sa týka postáv nikto mi ,,nesadol'' ale niektoré mi vyslovene vadili, vrátane hlavnej hrdinky. Aj keď som od toho nič nečakal a knižnú predlohu nepoznám, je to istým spôsobom sklamanie. ()

flyer.nick

Mne to nějak nebavilo. Jako vypadá to hezky vizuálně, ale ani po třech epizodách se nic moc nestalo, nešlo se moc zorientovat v tom kdy kde a proč se děj vůbec odehrává a asi to nebude nic, co by mi utkvělo v paměti. Asi jsem měl až moc velká očekávání, podle toho kolik se o tom namluvilo. ()

mia.com

Cetla jsem vsechny knizky, ktere me velice bavily a cetly se samy. Ale serial dokoukavam spis jen ze zvedavosti, nez ze by me silene bavil. Herci a atmosfera jsou super, ale ten dej je nejaky takovy pomaly a nudny. ()

babuška

nakonec to tak hrozný nebylo, když už si člověk zvykne ny ty posjaté manýry zastupující komunity, rasy a jiné  cha, tak jo má to spád ()

Co si odnést z hory statistik Netflixu

Co si odnést z hory statistik Netflixu

18.12.2023

Netflix už delší dobu každý týden vydává žebříček deseti nejsledovanějších pořadů, v celkových číslech i rozřazený pro jednotlivé země, kde je streamovací služba dostupná. V uplynulém týdnu ale firma… (viac)

Novinka režiséra Raidu nabírá obsazení

Novinka režiséra Raidu nabírá obsazení

28.06.2021

Akční thriller Havoc režiséra Garetha Evanse (The Raid, Gangs of London) nabírá další herce. Fanoušci tvůrce, kteří snímek netrpělivě vyhlíží, už nějakou dobu ví, že si v něm hl. role zahrají Tom… (viac)