Star Wars: Chybná várka

• Česko Star Wars: Vadná várka (viac)
USA, (2021–2024), 21 h 28 min (Minutáž: 21–70 min)

Chybná várka si musí nájsť cestu v rýchlo sa meniacej galaxii. (Disney+)

Recenzie používateľa tomik99 k tomuto seriálu (47)

Pochovaní (2023) (S02E05)

Myslel jsem si, že po minulém díle být hůř nemůže. Ale ono může. Zlatý závod, tam se aspoň něco dělo. Hledání pokladu mě nebavilo od první minuty. Může mi někdo říci, proč takovému seriálu dávají 16 epizod, když očividně opět mají příběh tak pro 6? ()

Kmeň (2023) (S02E06)

Oproti několika slabším dílům je tento úplný masterpiece. Jenže odpočítejte si fan-servise a celkem povedeného Gungiho a co vám vlastně zbude? Vadná Várka jen krouží po okraji hrnce a mám strach, že to jiné ani nebude. Spíš bude záležet na tom, jaké postavy na své cestě potká, neboť samotný tým nedokáže vygenerovat nic. ()

Klonové sprisahanie (2023) (S02E07)

Je až pozoruhodné, že nejlepší díly jsou ty, kde se Vadná Várka nevyskytuje. Pravý a nefalšovaný díl jako z The Clone Wars. Děj se posunul a konečně se také řeší penze klonů, jejich využití apod. Senát se taky povedl. ()

Pravda a dôsledky (2023) (S02E08)

Takhle si představuji návrat ve velkém stylu - postava se objeví na poslední chvíli, všechny přechčije a zase zmizí. Císař si to opět ukradl pro sebe a jasně dokázal, že má o pár koleček víc, aby dokázal skvěle předpovídat kroky nepřátel. ()

Prechod (2023) (S02E09)

Tak po dvou epizodách uprostřed sezóny, abychom tomu Filonimu odpustili, že se v seriálu "něco" děje, přichází další bezvýznamný filler, kde se někdo ztratí a Omega záhadně vyřeší celou situaci. Umí vůbec tenhle tvůrčí tým vymyslet jinou zápletku, než se donekonečna vykrádat stále a stále dokola? ()

Záchranná misia (2023) (S02E10)

Vizuál to mělo nádherný a to jsem si užíval. Zbytek se mi ale moc nechce hodnotit, neboť to opět byla nuda na entou a nedokázal jsem udržet pozornost. Taktéž nevím, co nám tato epizoda dala do budoucna. Loď máme zpátky, tyran zabit a na druhé straně galaxie žijí lidi, co byli zneužíváni? Není to opravdu nic nového. Na Gonkyho si opět vzpomněla Omega, zbytek týmu asi vážně neumí přemýšlet. ()

Metamorfóza (2023) (S02E11)

Tak já nevím. Když si totiž odmyslím dobře nastavenou podzápletku z Klonových válek, tak tu máme opět jen nějaké honění se za příšerkou. Hloubku epizoda dostala až v závěrečných minutách, kdy opravdu o něco šlo a je tu nějaký příslib do budoucna. Ale jinak nemůžu stoprocentně říci, že bych se nějak závratně bavil. ()

Základňa (2023) (S02E12)

Jakmile je v epizodě Crosshair, seriál má úplně jinou atmosféru. Seriál poměrně důstojně nastínil, jak se aktuálně cítí klonoví vojáci. Mise to byla poměrně rutinní, ale vše kolem ní bylo vystavěno dobře. Jsem rád, že Crosshair okamžitě nezběhl, ale ještě ho čeká určitý příběh uvnitř Impéria. ()

Pabu (2023) (S02E13)

Bál jsem se, že to bude zase o ničem. Ale ta epizoda měla nějakou váhu. Omega opravdu potřebuje vyrůstat vedle někoho jiného. A povodeň jsme tu ještě neměli. Samozřejmě neříkám, že to byla skvělá epizoda, ale chápu, proč tu byla. ()

Bod zvratu (2023) (S02E14)

Taktéž nabývám dojmu, že se začíná něco dít. Jen to mohlo přít o něco dříve. Střelec je bezpochyby zajímavou postavou, ale mám hrozný strach, že když ho budeme vídat epizodu co epizodu (ještě na straně těch "dobrých"), pořádně nám zevšední. Seriál má ale jednu silnou stránku a to je vyprávění příběhu klonů v post-republikové době. Tady Filoni odvádí dobrou práci. ()

Summit (2023) (S02E15)

Epizoda za mě poměrně průměrná, ale byla to estráda cameí napříč všemi seriály. Tolik různorodých postav jsem dlouho v jedné dvacetiminutové epizodě neviděl. ()

Plán 99 (2023) (S02E16)

Závěr druhé řady byl úderný. Nečekal jsem, že Filoni opravdu odkrágluje jednu postavu z týmu. Vše se tím naprosto změnilo a udrželo se napětí, které celou sezónu pokulhávalo. I když pár dílů bylo naprosto mimo mísu, tak musím říci, že v těch pár dílech stále tvůrci umí doručit zajímavé epizody. Seriálu by ale i tak slušelo pouze osm dílů a ne osm nařachaných epizod a zbytek fillerů. ()

Polapení (2024) (S03E01)

Sice se toho v daném díle až tolik nestalo, ale kdy naposledy jsme viděli každodenní rutinu vězně v imperiální základně? Seriál buduje atmosféru na další díly a to se rozhodně počítá. Na tomto dílu rozhodně něco bylo a hlavně nenudil. A tým Vadné Várky ani nechyběl. ()

Neznáme cesty (2024) (S03E02)

Nejvíc na seriálu Vadná Várka mě baví vše, co se netýká Vadné Várky. I zbytek týmu je stále poměrně nudný, k tomu malinko pomalejší epizoda a souboj s příšerkou. Za mě nic nového, co bych měl chválit. ()

Tiene Tantissu (2024) (S03E03)

Zatím bezkonkurenčně nejlepší díl této řady, které dává opodstatnění existence Omegy. Sice trochu podivným oslím můstkem, ale asi mi to nevadí. ()

Iný prístup (2024) (S03E04)

Je dobře, že už máme opět všechny pohromadě a příběh může začít. I když některé věci byly navíc, ten imperiální důstojník na Lau nebyl vůbec špatný a dodal tomu šťávu. ()

Návrat (2024) (S03E05)

Chápu, že se musel Střelec s Lovcem usmířit. Ale museli to tvůrci zamaskovat "jen" za výplňkovou epizodu v závěrečné řadě? Máme tu další příšerku, kdy se asi Filoni inspiroval od písčité Duny. Trochu smutné načasování. O dost pomalejší díl než ty předchozí. ()

Infiltrácia (2024) (S03E06)

A mám takový dojem, že se vracíme ke klasickému standardu Vadné Várky - epizody jsou pomalejší, zápletka stále stejná a nikam to opět nevede. Začátek třetí řady mě hodně namlsal, tohle mě ale zase děsně zklamalo. ()

Vyzdvihnutie (2024) (S03E07)

Tak se nám vrátil do hry Wolffe, který bude za pár let felit s Rexem. A k tomu měla sloužit celá epizoda? Tyhle vyřčené věty z minulých epizod roztáhlé na celý díl začínají pěkně nudit... Další nový super klon mě fakt nezajímá. ()

Zlé územie (2024) (S03E08)

Tak tohle ne. My jako diváci víme, co jsou M-částice. Není tedy nikterak zábavné sledovat, jak to zjišťuje Vadná Várka. Další vedlejší mise. Celý díl se mohl smrsknout do pěti minut, kdyby jim Fennec řekla vše. Ne, ona je vyšle na misi. ()

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Leden plný seriálů